Forum

Na cudze konto

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ehh...chyba niema na takich sposobu. Był taki pomysł w którymś z miast (zapomniałem w którym) że wszyscy wchodili pierwszymi drzwiami i pokazywali bilet, ale wtedy autobusy miały duże spuźnienia.

wysłane przez marko 4

Policja każdą osobę nie posiadającą biletów powinna odstawić na komisariat. Tam taka osoba powinna czekać do momentu aż ktoś zgłosi się z jej dokumentami...

wysłane przez marko 4

marko napisał(a):

> Policja każdą osobę nie posiadającą biletów powinna odstawić > na komisariat. Tam taka osoba powinna czekać do momentu aż > ktoś zgłosi się z jej dokumentami...

ups... miało być do wątku na "Cudze konto". Administracje przepraszam i proszę o przeniesienie tekstu do w.w wątku. :P:D

wysłane przez konjo  4

marko napisał(a):

> ups... miało być do wątku na "Cudze konto". Administracje > przepraszam i proszę o przeniesienie tekstu do w.w wątku. :P:D

No to sprzątamy.

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid (gość)

marko napisał(a):

> Policja każdą osobę nie posiadającą biletów powinna odstawić > na komisariat. Tam taka osoba powinna czekać do momentu aż > ktoś zgłosi się z jej dokumentami...

Zdaje się, że nawet w państwie prawa i sprawiedliwości (małe litery swiadomie) nie ma na razie ku temu podstaw. osoba legitymowa w przypadku braku dokumentów proszona jest o podanie danych. Policja sprawdza ich zgodność drogą radiową lub telkefoniczną. jeśli wszystko się zgadza, a sprawdzany obywatel nie figuruje jako poszukiwany, dłużnik czy inny zły człowiek, trzeba go puścić.

wysłane przez gosc (gość)

> Tam taka osoba powinna czekać do momentu aż ktoś zgłosi się z jej dokumentami...

nikt nikogo nie może zmusić do noszenia ze sobą dokumentów. a nawet nie ma nakazu ich wyrabiania

wysłane przez przepla

gosc napisał(a):

> > Tam taka osoba powinna czekać do momentu aż ktoś zgłosi się z > jej dokumentami... > > nikt nikogo nie może zmusić do noszenia ze sobą dokumentów. a > nawet nie ma nakazu ich wyrabiania

Jest nakaz wyrabiania dokumentów: Art. 34 ust. ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

Za nie wyrobienie dowodu osobistego po 18-tych urodzinach grozi grzywna w wysokości do 5000 zł -- art. 55 cytowanej powyżej ustawy.

--- When in doubt, go to the library. [Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)]

When in doubt, go to the library. [Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

torwid napisał(a):

> Policja sprawdza ich zgodność drogą radiową lub > telkefoniczną. jeśli wszystko się zgadza, a sprawdzany obywatel > nie figuruje jako poszukiwany, dłużnik czy inny zły człowiek, > trzeba go puścić.

No ja wiem, że teraz już zabierają na okazanie jak nie masz dokumentów. Kilka razy jeździłem z kumplem i wzywaliśmy patrol to robili takie coś, że zabierali delikwenta.