Forum

Alternatywne propozycje malowania tramwajów

wysłane przez Mareczek 5

Wersja A bardziej przypadła mi do gustu, widac troche "nowoczesnosci".

BTW, zagadka - jaki wagon (numer) zostal wykorzystany? Mozna poznac po jednym charakterystycznym detalu z Krakowa :>

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Piotr

Mareczek napisał(a):

> BTW, zagadka - jaki wagon (numer) zostal wykorzystany? Mozna > poznac po jednym charakterystycznym detalu z Krakowa :>

Nie uczestnicze w zgadywaniu z racji tego, że to ja zamalowałem numer wagonu ;). Innym życze powodzenia :D.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mareczek napisał(a):

> Wersja A bardziej przypadła mi do gustu, widac troche > "nowoczesnosci". > > BTW, zagadka - jaki wagon (numer) zostal wykorzystany? Mozna > poznac po jednym charakterystycznym detalu z Krakowa :>

Jest to 748

wysłane przez ~KK (gość)

Czesc. Na pewno jest cos nowego, nieszablonowego. Stawiam na wersje A, bo przod jest pomalowany 'ukosnie', co wnosi wg mnie cos innego pozytywnie. Natowmiast szczerze, jezeli mialo by byc dokladnie w takim odcieniu to jest za jaskrawo i za ciemno. Rozjasnic i dodac kremowego (jak ma 915) np jak mialy Nki slupki okien. A w ogole (to do miasta) skonczyc z pstrokacizna jak jest obesnie, jeden wagon tak, drugi siak, a trzeci jeszcze inaczej... :((
~KK napisał(a):

> Czesc. Na pewno jest cos nowego, nieszablonowego.

Prosimy korzystać z opcji dodaj komentarz w przypadku nowej wypowiedzi nie związanej z postami poprzedników. Skorzystanie z odpowiedz powoduje sytuacje w której ktoś dostaje odpowiedź na swój post zupełnie nie związaną tematycznie.

wysłane przez Wojtek 24

Mareczek napisał(a):

> Wersja A bardziej przypadła mi do gustu, widac troche > "nowoczesnosci".

Tak, masz racje wersja A jest bardzo ładna. Mam nadzieje, że Piotr znajdzie czas i przygotuje jeszcze inne wersje. Mógłbyś jeszcze pokombinować z tymi kolorami, np. barwy umieścić ukośnie lub w jakiś inny sposób.

wysłane przez OLSEN (gość)

Ochydne po stokroć.Barwy kremowo czerwone ponad wszystko.
OLSEN napisał(a):

> Ochydne po stokroć.

Ale dałeś argument człowiekowi, który jako jedyny pomęczył się, żeby coś zrobić oprócz gadania na forum. Plusem jest to, że nie zużył złotówki i kropli farby na to co MZK robi na żywo.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.
OLSEN napisał(a):

> Ochydne po stokroć.Barwy kremowo czerwone ponad wszystko.

Nie musi Ci się podobać, ale też nie trzeba tak ostro z krytyką ;). Zaproponowane malowanie nawiązuje do barw miasta :). Czerwony i kremowy występował w wielu miastach, a i nawet państwach bloku wschodniego ;). Propozycja MZK nie nawiązuje do Szczecina.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> Zaproponowane malowanie nawiązuje do barw miasta :)

No własnie, w końcu, w koncu się doczekalismy :))) Uwazam, że jest to najlepsza z powyzszych propozycji tzn. najklarowniejsza. Jeszcze tylko odcienie mogłyby byc zywsze, jak np. w owej propozycji: http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1119601000.sigma&which=10

A w ogóle, to PRECZ Z PSTROKACIZNĄ !!!!!

PS chyba zadne z polskich miast nie ma tak roznokolorowego taboru jak Szczecin
marpa napisał(a):

> chyba zadne z polskich miast nie ma tak roznokolorowego taboru > jak Szczecin

A co przez to rozumiesz? Reklamy na pojazdach, przemalowywanie przez MZK czy podkłady po reklamach? Bo Szczecina akurat ma dość jednolite malowanie, są miasta, szczególnie te mniejsze które nie mają żadnej konkretnej wizji kolorystki. Albo kupują przypadkowe pojazdy używane albo nowe w których to raczej warunki ekonomiczne wymuszają dostawe w barwach innych miast lub wg zdania producenta taboru.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

No niewiem, ale napewno by sie te malowanie spodobało kibicą pogoni!
rafi napisał(a):

> No niewiem, ale napewno by sie te malowanie spodobało kibicą > pogoni!

to tylko moja luźna propozycja :). Poza tym skoro kojarzy się z Pogonią to może i dobrze, bo kibice zaczną szanować barwy klubu ;)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> to tylko moja luźna propozycja :). Poza tym skoro kojarzy się z > Pogonią to może i dobrze, bo kibice zaczną szanować barwy klubu > ;)

Powinni pomalować kilka takich tramwajów w taką wersje malowania, może by wtedy nie zostały potraktowane grafitii, kluczami po szybach itp.
rafi napisał(a):

> Powinni pomalować kilka takich tramwajów w taką wersje malowania, > może by wtedy nie zostały potraktowane grafitii, kluczami po > szybach itp.

dokładnie tak jak piszesz :>. Poza tym to tylko propozycja :D, mam jeszcze inne więc coś wybiorę..

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> dokładnie tak jak piszesz :>. Poza tym to tylko propozycja :D, mam > jeszcze inne więc coś wybiorę..

A nie można by kilku takich propozycji malowań wysłac do MZK?
rafi napisał(a):

> A nie można by kilku takich propozycji malowań wysłac do MZK?

Można, ale z drugiej strony wiszą na Komisie i trzeba by raczyć tylko zerknąć okiem. :)

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Można, ale z drugiej strony wiszą na Komisie i trzeba by raczyć tylko > zerknąć okiem. :)

Można by tylko niektórym sie nie chcę (w tym poście nie było celowe obrażanie kogo kolwiek itp.)
Piotr napisał(a) > > dokładnie tak jak piszesz :>. Poza tym to tylko propozycja :D, mam > jeszcze inne więc coś wybiorę..

Uwazam,że Twoja propozycją jest super,wreszcie jakieś rozsądne malowanie:)Jak słusznie ktoś zauważył(chyba nawet Piotr),że barwy kremowo-czerwone kojarzą sie bardziej z PRL-em.Myślę,że malowanie jakie zaprezentował Piotr jest zdecydowanie lepsze niż propozycja MZK:))Pozdrawiam

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Andrzej (gość)

> Uwazam,że Twoja propozycją jest super,wreszcie jakieś rozsądne > malowanie:)Jak słusznie ktoś zauważył(chyba nawet Piotr),że barwy > kremowo-czerwone kojarzą sie bardziej z PRL-em.Myślę,że malowanie > jakie zaprezentował Piotr jest zdecydowanie lepsze niż propozycja > MZK:))Pozdrawiam

Nie popieram systemu władzy w PRL-u ale kolorystyka taboru była wtedy jednolita i nikt nie zajmował się takimi duperelami. Wozy przychodziły czerwono-kremowe i w samym okresie 75-79 miasto dostało 98 stopiątek. Dla komunikacji to ten okres był bardzo dobry i tamte barwy to mogą się jedynie pozytywnie kojarzyć z KM, bo teraz to sobie można pomarzyć o zakupie w krótkim okresie tylu nowych tramwajów.
Andrzej napisał(a):

> Nie popieram systemu władzy w PRL-u ale kolorystyka taboru była wtedy > jednolita i nikt nie zajmował się takimi duperelami. Wozy przychodziły > czerwono-kremowe i w samym okresie 75-79 miasto dostało 98 stopiątek. > Dla komunikacji to ten okres był bardzo dobry i tamte barwy to mogą się > jedynie pozytywnie kojarzyć z KM, bo teraz to sobie można pomarzyć o > zakupie w krótkim okresie tylu nowych tramwajów.

a powiedz mi ...Skoro "nowe" miejskie malowanie będzie powrotem do przeszłości to jak wyróżnić zabytkowe wagony?:/. Czym się wyróżni zabytkowa Enka? Będzie wyglądała jak zwykły liniowy tramwaj tyle, że starszy od innych? Myślisz, że przemalowanie wagonów w barwy PRLu sprawi, że z KM będzie tak jak kiedyś? Czyli lepiej?
Romanas napisał(a):

Jak słusznie ktoś zauważył(chyba nawet Piotr),że barwy > kremowo-czerwone kojarzą sie bardziej z PRL-em. Myślę,że malowanie > jakie zaprezentował Piotr jest zdecydowanie lepsze niż propozycja > MZK:))Pozdrawiam

Nie, wcale nie kojarzą się jak piszesz z PRL-em, są to naturalne barwy tramwajów warszawskich. Tramwaje w takich barwach jeździły po Warszawie od chwili powstania komunikacji miejskiej (tramwaje konne i elektryczne) do roku 1941. W 1941 roku 7 lipca zmieniono kolorystykę na intensywne żółto-czerwone. Poprzednio kremowy wpadał w lekką żółć. Przykładem tego są przedstawione zdjęcia tramwajów warszawskich na stronach internetowych komunikacji. Padaję przykłady: tramwaj typu A - wyprodukowany przez Siemensa Schuckerta w zakładach Man`a w Norymberdze i Falkenrieda w Hamburgu. Wyprodukowano ich w sumie 202 szt w latach 1906-09 i 1912. Był to pierwszy wagon elektryczny w Warszawie. Przestał być użytkowany w latach 50 XX wieku. Tramwaj typu C - wyprodukowało go Towarzystwo Akcyjne Lilpop Rau i Loewenstein z Warszawy w 1925 roku, było ich 30 szt. Tramwaje te były kopią tamwaju typu A. Mogę wymieniać typy wagonów w nieskończoność. Wszystkie te wagony były malowane w kolorze kremowo-czerwonym i nikomu w tamtych czasach nie przychodziło do głowy, że są to kolory komunizmu czy socjalizmu (a przecież wtedy powstawały partie tego typu). W związku z niniejszym proszę kolegów o nie wypowiadanie zasłyszanych bzdur. Raczej proponuje najpierw sprawdzenie informacji.

Piotra proszę, o przedstawienie wersji C 105 w kolorze kości słoniowej. Byłaby to ciekawa wizualizacja.

cogito ergo sum
jas59 napisał(a):

> Nie, wcale nie kojarzą się jak piszesz z PRL-em, są to naturalne barwy > tramwajów warszawskich.

Dobrze to było malowanie warszawskie, ale powiedz kto z nas żył przed 41 ?:/. Chyba zrozumiałe, że takie kolor kojarzą się z PRLem, ponieważ zostały rozpowszechnione, a nie przedwojenną Warszawą :/. Powiedz co te kolory mają do naszego miasta? Poza tym, że już był i to w wielu miastach, krajach? Powiedz jak takie malowanie będzie wyglądało na Bulwie Czy ew. niskiej podłodze, która kiedyś na pewno zawita ?:/ i jak chcesz malować zabytkowe tramwaje skoro, nowe malowanie ma być starym?
Piotr napisał(a):

> Dobrze to było malowanie warszawskie, ale powiedz kto z nas żył przed 41 > ?:/. Chyba zrozumiałe, że takie kolor kojarzą się z PRLem, ponieważ > zostały rozpowszechnione, a nie przedwojenną Warszawą :/. Powiedz co te > kolory mają do naszego miasta? Poza tym, że już był i to w wielu > miastach, krajach? Powiedz jak takie malowanie będzie wyglądało na Bulwie > Czy ew. niskiej podłodze, która kiedyś na pewno zawita ?:/ i jak chcesz > malować zabytkowe tramwaje skoro, nowe malowanie ma być starym?

Według mojego postrzegania świata nie jest to takie oczywiste, że barwy te kojarzą się z PRL-em. Po prostu zapożyczono je z barw tramwajów warszawskich i rozpowszechniono na terenie całego kraju. Kolor czerwony jest kolorem królewskim i książęcym. Pytasz co mają wspólnego te barwy ze Szczecinem, ależ mają bardzo wiele. Popatrz na godło naszego miasta na polu ciemnoniebieskim Gryf jawi się kolorem czerwonym, a na głowie ma złotą koronę, stąd paralera do kremowo - czerwonej barwy malowanego właśnie taboru. Jak widzisz wszystkie miasta królewskie i książęce miały i mają kolor czerwony (karmazynowy) w różnych odcieniach. Jestem w stanie sobie wyobrazić bulwy w tych barwach, a nawet w przyszłości niskopodłogowce. Tramwaje retro no cóż, można by pomalować na kość słoniową z ukośnymi pasami barw Szczecina i Polic (stonowane), ale niekoniecznie. Trzeba by popatrzeć jak to wygląda w innych miastach. A zresztą jaki by nie był kolor, to i tak wszystkim się nie dogodzi. Co miłośnik to inna wizja. Pisząc to na forum chciałem tylko uzmysłowić, że nie wolno powielać zasłyszanych informacji bez sprawdzenia ich, a jako miłośnicy komunikacji tej współczesnej musimy też mieć trochę pojęcia o czasach zamierzchłych. Tylko tyle i aż tyle. Piotrze, a co z tą wizualizacją 105 w kolorze kości słoniowej?

cogito ergo sum
jas59 napisał(a):

> Według mojego postrzegania świata nie jest to takie oczywiste, że barwy te > kojarzą się z PRL-em. Po prostu zapożyczono je z barw tramwajów > warszawskich i rozpowszechniono na terenie całego kraju.

Co do historii dobrze masz rację. Ja natomiast uważam, że wiele osób barwy czerwono-kremowe kojarzy z komuną-z prostej przyczyny, ponieważ takie malowanie występowało w okresie PRLu. Malowanie czerwowno-kremowe można, a nawet trzeba zaliczyć do malowania historycznego, czyż nie?

> Tramwaje retro no cóż, można by pomalować na > kość słoniową z ukośnymi pasami barw Szczecina i Polic (stonowane), ale > niekoniecznie.

Ale dlaczego wagon powiedzmy Enka, czy 102Na ma występować z barwach, które nie będą zgodne z okresem, w którym były użytkowane? Enki, 102Na, a także 105 zaczynały swoją "karietę" w barwach czerwono-kremowych i to jest odpowiedni kolor dla tego typu wagonów (zabytkowych). Dlaczego Enka, 102Na itd. ma być w kolorze kości słoniowej? Bądz innym? To jest zmienianie historii i wprowadzanie w błąd wszystkich tych, którzy będą korzystać z linii "0". Można wtedy pomyśleć "aha to w komunie malowali na kość słoniową". Kość słoniowa jest malowaniem przedwojennym i niech tak zostanie. Według mnie środowisko miłośników KM Szczecina nie powinno popierać pomysłu z przywróceniem dawnych kolorów. Chyba, że nie zależy nam na atrakcyjności linii "0"...

> Piotrze, a co z tą wizualizacją 105 w kolorze kości słoniowej?

Jutro przygotuje, ale uwierz będzie koszmarnie :)
Piotr napisał(a):

> Ja natomiast uważam, że wiele osób barwy > czerwono-kremowe kojarzy z komuną-z prostej przyczyny, ponieważ takie > malowanie występowało w okresie PRLu.

Dobrze, zostajemy przy swoim zdaniu. > > Tramwaje retro no cóż, można by pomalować na > > kość słoniową z ukośnymi pasami barw Szczecina i Polic (stonowane), ale > > niekoniecznie.

Co do tramwajów retro to przecież nie upierałem się, że tak musi być. Była to tylko propozycja do rozważenia.

> Ale dlaczego wagon powiedzmy Enka, czy 102Na ma występować z barwach, > które nie będą zgodne z okresem, w którym były użytkowane? Enki, 102Na, a > także 105 zaczynały swoją "karietę" w barwach czerwono-kremowych i to > jest odpowiedni kolor dla tego typu wagonów (zabytkowych).

A jeśli chodzi o Enki i 102Na nie patrzyłem na to w ten sposób. Masz rację, muszą nawiązywać do okresu eksploatacji taboru. > Jutro przygotuje, ale uwierz będzie koszmarnie :)

Dzięki serdeczne. Po prostu chciałem zobaczyć jak będzie wygłądało pudło 105 w kolorze kości słoniowej. Jestem również ciekaw opini miłośników KM.

cogito ergo sum

wysłane przez mmm

Z całym szacunkiem dla trudu autora ta propozycja mi sie nie podoba. Wyglada jak papuga. A jeżeli dojadzie do zakupu Tatr to tak sobie myśle,że może przejdziemy ma malowanie berlińskie. Many i Vilvo ze SPAK-u plus Tatry to jest już coś na poczatek ;-}

wysłane przez Piotr

mmm napisał(a):

> A jeżeli dojadzie do zakupu Tatr to tak sobie myśle,że może > przejdziemy ma malowanie berlińskie. Many i Vilvo ze SPAK-u > plus Tatry to jest już coś na poczatek ;-}

Dlaczego berlińskie?:/, a to Szczecin nie może mieć własnych charakterystycznych barw? Zobacz jak jest z Policami...Mają swoje ładne malowanie. Najlepiej niech każda zajezdnia stosuje własne malowanie :/, czemu nie? Według mnie powinien być konkurs na szczecińskie malowanie! Nawet bez nagród znajdą się chętni do propozycji!

wysłane przez Robert 5

Jeżeli już znalazł się ktoś chętny na zabawę kolorami przy komputerze, to proszę o zwizualizowanie i zamieszczenie na Komisie także poniższych modyfikacji dotychczasowych dwóch propozycji. :-) 1. Korekta zamieszczonej tu propozycji miłośniczej. 2. Korekta ostatniej propozycji MZK.

Ad. 1. Rozważenie możliwości takiej modyfikacji granic kolorów, żeby to drzwi były czerwone, a sąsiedztwo drzwi granatowe. Chodzi oczywiście o to, żeby drzwi rzucały się w oczy.

Ad. 2. Oba kolory (kremowy i czerwony) nieco ciemniejsze, a przede wszystkim pomalowanie fartucha na granatowo, zamiast na kremowo.

Ad. 2a. Jeśli powyższy punkt 2 będzie źle wyglądać na wagonie, to należy spróbować pobawić się w ten sposób, żeby pomiędzy czerwonym i granatowym był biały pas (lub może kremowy). Może wtedy korzystnie wyjdzie całkowita zamiana miejscami kolorów kremowego i czerwonego, z ewentualnym zmniejszeniem wysokości malowania kremowego.

Życzę miłej, a przede wszystkim owocnej zabawy.

wysłane przez torwid (gość)

Robert napisał(a):

> Ad. 1. > Rozważenie możliwości takiej modyfikacji granic kolorów, żeby > to drzwi były czerwone, a sąsiedztwo drzwi granatowe. Chodzi > oczywiście o to, żeby drzwi rzucały się w oczy.

To ja teź dorzucę sugestię :) Moźe warto opracować w ogóle zamianę miejscami czerwieni i niebieskiego. Mam wraźenie, źe czerwona mordka wagonu będzie bardziej widoczna, wię paru jełopów w blaszakach będzie miało większą szansę zachować zdrowie lub źycie, a wagony rzadziej będą doznawały uszczerbku. :)

wysłane przez Robert 5

torwid napisał(a):

> Moźe warto opracować w ogóle zamianę miejscami czerwieni i > niebieskiego. Mam wraźenie, źe czerwona mordka wagonu będzie > bardziej widoczna, wię paru jełopów w blaszakach będzie miało > większą szansę zachować zdrowie lub źycie, a wagony rzadziej > będą doznawały uszczerbku. :)

To samo mi przyszło do głowy, ale przypomniawszy sobie powszechną krytykę czerwonych "zadków" naszych pojazdów km, zarzuciłem ten pomysł. ;-) Fakt faktem, na pewno czerwony kolor na tramwaju (czy autobusie) bardziej będzie przyciągać wzrok.

wysłane przez torwid (gość)

Robert napisał(a):

> To samo mi przyszło do głowy, ale przypomniawszy sobie powszechną > krytykę czerwonych "zadków" naszych pojazdów km, zarzuciłem ten > pomysł. ;-)

Ale ja proponuje jedynie czerwone mordki. Zadek moze byc nawet niebieski w zolte gwiazdki :)

wysłane przez Piotr

Robert napisał(a):

> To samo mi przyszło do głowy, ale przypomniawszy sobie powszechną > krytykę czerwonych "zadków" naszych pojazdów km, zarzuciłem ten > pomysł. ;-) > Fakt faktem, na pewno czerwony kolor na tramwaju (czy autobusie) > bardziej będzie przyciągać wzrok.

Witam :). Uwzglednie wasze sugestie i opracuje nowe malowanie :). Mam juz kolejne ;)

wysłane przez Robert 5

Piotr napisał(a):

> Witam :). Uwzglednie wasze sugestie i opracuje nowe malowanie :). > Mam juz kolejne ;)

Jako "wersję rozwojową" widzę tu propozycję znajdującą się na http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1140719129.jpg. :-) Przy czym proponuję lekko poszerzyć czerwony pas nad wózkami i przedłużyć go do samego przodu wagonu (oraz tyłu), likwidując jednocześnie te krzywizny przed pierwszymi drzwiami (czyli styk czerwonego i granatowego będzie biegł przez cały bok wagonu z wyłączeniem drzwi i będzie dochodził mniej więcej do świateł).

wysłane przez Jasiek (gość)

Niejasno przypominam sobie, że widziałem jakiś czas temu wizualizację(?) malowania niskopodłogowego tramwaju w barwy szczecińskie, z tym, że granica między czerwonym a granatowym przebiegała skośnie... Ma ktoś może link do tego zdjęcia/obrazka?

wysłane przez Wojtek 24

Lukas napisał(a):

> Niejasno przypominam sobie, że widziałem jakiś czas temu > wizualizację(?) malowania niskopodłogowego tramwaju w barwy > szczecińskie, z tym, że granica między czerwonym a granatowym > przebiegała skośnie... Ma ktoś może link do tego > zdjęcia/obrazka?

Nie jestem pewien, ale to chyba o to chodzi: http://img161.imageshack.us/img161/5550/barwydlaszczecina4jw.jpg

wysłane przez Jasiek (gość)

Wojtek napisał(a):

> Nie jestem pewien, ale to chyba o to chodzi: > http://img161.imageshack.us/img161/5550/barwydlaszczecina4jw.jpg

Tak, dokładanie to miałem na myśli. Dzięki!

wysłane przez m31 (gość)

a od kiedy to szczecin ma barwy zielone :> Podobno maja to byc barwy miasta :>
Ja bym polaczyl ten schemat malowania z barwami uzytymi w wersji A - mysle, ze to byloby najlepsze ze wszystkich. No i kolorki troszke jasniejsze (przynajmniej granatowy, bo u mbie wyglada prawie jak czarny).

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez M31 (gość)

Zartujesz no nie :> Bardziej pstrokato sie nie dalo |:>
M31 napisał(a):

> Zartujesz no nie :> Bardziej pstrokato sie nie dalo |:>

No to może zrób z tego C wersje taką, że dół granatowy, czerwony tak jak jest tylko do okoła wagonu, a reszta biała. Sam nie wiem, piękne to chyba nie będzie, ale z chęcią obejrze.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.
M31 napisał(a):

> Zartujesz no nie :> Bardziej pstrokato sie nie dalo |:>

Samo coś zrób to wtedy pogadamy ;), a to co przedstawiam to tylko propozycje.

wysłane przez m31 (gość)

Piotr napisał(a):

> Samo coś zrób to wtedy pogadamy ;), a to co przedstawiam to > tylko propozycje.

Tu sie nic nie zmnieni . To moje zdanie na temat tej propozycji .Ludu troche samokrytki .

wysłane przez kajetansz 65

Najbardziej mi do gustu przypadła wersja A i B. Z wersją C może być kłopot estetyczny, gdyż nie każdy tramwaj ma linie okien w tym samym miejscu, więc część biało-czerwona będzie w rozmaitych rozmiarach. Wersja D to kolejna wielokrotność A i/lub B. Wersja E i F bezdyskusyjnie (moim zdaniem) nie pasują do Szczecina.

Штирлиц

wysłane przez MAN756 23

Stirlitz napisał(a):

> Wersja E i F bezdyskusyjnie (moim zdaniem) nie pasują do > Szczecina.

Popieram, wersja militarna nie bardzo tutaj pasuje ;P

wysłane przez X

Stirlitz napisał(a):

> Wersja D to

Chyba jedak zmienię zdanie,podobała mi sie wersja"B",ale wersja"D"powaliła mnie na kolana juz dokumentnie,bardzo mi sie podoba szczególnie czerwona mordka,bo w poprzednich wersjach mordka granatowa,była mało widoczna,choć jeśli mógłbym coś dodać,to zgodzę sie(chyba z Mareczkiem),że granat móglby być troszkę jaśniejszy:))

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez DamTram (gość)

Stirlitz napisał(a):

> Najbardziej mi do gustu przypadła wersja A i B. > Z wersją C może być kłopot estetyczny, gdyż nie każdy tramwaj > ma linie okien w tym samym miejscu, więc część biało-czerwona > będzie w rozmaitych rozmiarach. > Wersja D to kolejna wielokrotność A i/lub B. > Wersja E i F bezdyskusyjnie (moim zdaniem) nie pasują do > Szczecina.

Gdyby nie ten mankament to propozycja C byłaby mile widziana przezemnie taka nowoczena na starych tramach :D

wysłane przez (użytkownik usunięty)

No i dla mnie najlepszą wersją jest wersja C, nawet jeśli biało czerwony pas będzie miał różne szerokości, to nic nie szkodzi, bo to jest czynnikiem niezależnym. Natomiast niezbyt popieram malowanie w barwy z poprzedniego ustroju, bo jak już zostało powiedziane to powinny być obecnie barwy historyczne.

wysłane przez Wojtek 24

Jeżeli już więcej Piotr nie przygotuje wersji malowania Szczecińskim pojazdów KM, to pomyślałem, żeby Administracja stworzyła sonde. Wybieralibyśmy wersje od A do F stworzone przez naszego kolege. Jesli ma On kolejne wersje w przygotowaniu to poczekamy do ich zakończenia. Narazie wybrałbym malowanie D, jest naprawde super.

Ps. Admini, pomyślcie o sondzie! :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wojtek napisał(a):

> Jeżeli już więcej Piotr nie przygotuje wersji malowania > Szczecińskim pojazdów KM, to pomyślałem, żeby Administracja > stworzyła sonde. Wybieralibyśmy wersje od A do F stworzone > przez naszego kolege. Jesli ma On kolejne wersje w > przygotowaniu to poczekamy do ich zakończenia. Narazie > wybrałbym malowanie D, jest naprawde super.

Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł! Teraz by się (prawie bo niektórzy napewno mają inne zdanie ten temat) rozstrzygneło która wersja malowania jest najlepsza!

wysłane przez Piotr

rafi napisał(a):

> Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł! Teraz by się (prawie > bo niektórzy napewno mają inne zdanie ten temat) rozstrzygneło > która wersja malowania jest najlepsza!

Sonda fajny pomysł, ale poczekajcie, bo mam jeszcze 5 innych wersji, w tym dwie na życzenie :). Cały czas zgłaszajcie uwagi, propozycje.

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> Sonda fajny pomysł, ale poczekajcie, bo mam jeszcze 5 innych > wersji, w tym dwie na życzenie :). Cały czas zgłaszajcie uwagi, > propozycje.

Pamiętaj tylko, że system sond obsługuje 10 zapytań maksymalnie, więc jeżeli chcesz przedstawić propozycje do głosowania to nie przekraczaj tej liczby i wtedy faktycznie zobaczymy co się podoba najbardziej.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> Pamiętaj tylko, że system sond obsługuje 10 zapytań maksymalnie, > więc jeżeli chcesz przedstawić propozycje do głosowania to nie > przekraczaj tej liczby i wtedy faktycznie zobaczymy co się podoba > najbardziej.

Ok to już wystarczy :DDD. Chyba, że inni również chcą coś dodać to wtedy wykluczy się część moich i będzie 10 propozycji :).

wysłane przez DamTram (gość)

Wojtek napisał(a):

> Ps. Admini, pomyślcie o sondzie! :)

To w niej byłoby... ok. 10 wersji komisowych te co są teraz tj. 5 :DDD i ciekawe która wygra!!

wysłane przez Wojtek 24

Ja zrobiłem swoją propozycje. Spróbujcie to sobie wyobrazić na prawdziwym wagonie 105Na. Jest to zrobione najprostrzą metodą. I co sądzicie o takim malowaniu?

Link: http://img510.imageshack.us/my.php?image=image20680zn.jpg

wysłane przez Piotr

Wojtek napisał(a):

> Ja zrobiłem swoją propozycje. Spróbujcie to sobie wyobrazić > na prawdziwym wagonie 105Na. Jest to zrobione najprostrzą > metodą. I co sądzicie o takim malowaniu?

a według mnie bardzo fajna! :) i dobry pomysł z szybkim przedstawianiem barw :)

wysłane przez konjo  4

Wojtek napisał(a):

> Link: > http://img510.imageshack.us/my.php?image=image20680zn.jpg

Mi się podoba, ciekawe jakby wyglądało z drzwiami pomalowanymi wg tego schematu, ale myśle, że gorzej bo ten biały kontrast jest świetny.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Mi się podoba, ciekawe jakby wyglądało z drzwiami pomalowanymi > wg tego schematu, ale myśle, że gorzej bo ten biały kontrast > jest świetny.

A moim zdaniem (nie wiem jak wy) dzwi powinny być innego koloru bo do tego malowania moim zadaniem mi jakoś kolorystycznie nie pasują.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wojtek napisał(a):

> Ja zrobiłem swoją propozycje. Spróbujcie to sobie wyobrazić > na prawdziwym wagonie 105Na. Jest to zrobione najprostrzą > metodą. I co sądzicie o takim malowaniu? > > Link: > http://img510.imageshack.us/my.php?image=image20680zn.jpg

Świetne, gratuluje pomysłu.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Nie za ciekawe, ja wole te barwy, które otrzymał #752.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Blee, dużo jeszcze będzie tych propozycji? Róbcie chociaż tak jak Łukasz.
Maciek napisał(a):

> Blee, dużo jeszcze będzie tych propozycji? Róbcie chociaż tak > jak Łukasz.

łatwo krytykować?;) Trudniej wykonać :)

wysłane przez LLUZNIAK

Piotr napisał(a):

> łatwo krytykować?;) Trudniej wykonać :)

No bez przesady. Powiem, że zajęło mi to jakieś dwie minuty :>

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> Maciek napisał(a):

> > Blee, dużo jeszcze będzie tych propozycji? Róbcie chociaż tak > > jak Łukasz. > > łatwo krytykować?;) Trudniej wykonać :)

Tak, łatwo krytykować, a jak wykonać to nie wiem, bo nie próbowałem i nie mam zamiaru tego robić.

wysłane przez Zybi (gość)

Chciałbym cos zaproponowac do wersji H. Jak by wyglądał tramwaj z tym malowaniem , ale z żółtymi drzwiami. Bo w barwach miasta na któryms z logó widziałem żółty kolor, nie tylko czerwony i niebieski
Zybi napisał(a):

> Chciałbym cos zaproponowac do wersji H. Jak by wyglądał tramwaj z > tym malowaniem , ale z żółtymi drzwiami. Bo w barwach miasta na > któryms z logó widziałem żółty kolor, nie tylko czerwony i > niebieski

Jeżeli post nie jest odpowiedzią prosimy korzystać z dodaj post.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

To jest MZK czy SPPK ?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mi się NIE podoba.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

FUJ, co to ma być ?! Jestem na NIE.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Maciek napisał(a):

> FUJ, co to ma być ?! Jestem na NIE.

Zapomniałem dodać, że żarówa
Maciek napisał(a):

> Zapomniałem dodać, że żarówa

to była propozycja forumowicza

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> to była propozycja forumowicza

Pewnie jakby pomalowali tak kilka tramów to by też stwierdził, że żarówiaste.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

To mi się podoba, jestem na TAK.
Maciek napisał(a):

> To mi się podoba, jestem na TAK.

Pomysł OK, ale to lekki plagiat, bo taka propozycja padła na wagon dla Elbląga, chociaż ostatecznie wybrali inny kolor-chyba zielony.
Maciek napisał(a):

> To mi się podoba, jestem na TAK.

Ja też. I takie malowanie powinno być na wszystkich pojazdach KM (oprócz SPPK). Fajnie to wygląda. Może taki pomysł podesłać do MZK, może dyr. Turczyn zmieni zdanie i na taki kolor bedzie malował tramwaje. Jeszcze te zdjecie podesłac do prezesów SPA i przemalują autobusy. Jak myślicie, czy Pan Turczyn jak by zobaczył tą fotke zmienił by zdanie w sparwie malowanie tramwajów??

wysłane przez LLUZNIAK

Szczerze w to wątpie patrząc na jego kolejne wybryki...
Wojtek napisał(a):

> Jeszcze te zdjecie podesłac do prezesów SPA i > przemalują autobusy.

Prezesom spółek autobusowych na szczęście nie nudzi się tak jak MZK, i mają inne problemy niż malowanie autobusów w 256 wersję malowania.

wysłane przez Krashan (gość)

Podziwiam Wasze dążenie do osiągnięcia założonego planu, jednak troche za dużo tej radosnej twórczości w malowanie wagonów...90% tego coście zrobili, nie ma żadnego związku z grodem Gryfa. Może zrobicie wersje Ź w kolorystce czerwono-żółtej z podobizną Kubuśa Puchatka :]

wysłane przez Piotr

Krashan napisał(a):

> Podziwiam Wasze dążenie do osiągnięcia założonego planu, > jednak troche za dużo tej radosnej twórczości w malowanie > wagonów...90% tego coście zrobili, nie ma żadnego związku z > grodem Gryfa. Może zrobicie wersje Ź w kolorystce > czerwono-żółtej z podobizną Kubuśa Puchatka :]

aż 90%? Ok czyli pozostaje jedno malowanie związane z naszym miastem :). Pewnie gdyby było 10 opcji z czerwonym i kremowym to byłoby ok?

wysłane przez Kraschan (gość)

Piotr napisał(a):

> aż 90%? Ok czyli pozostaje jedno malowanie związane z naszym > miastem :). Pewnie gdyby było 10 opcji z czerwonym i kremowym > to byłoby ok?

Mała kombinacja czerwonego z niebieskim i domieszką żółtego(jak w barwach miasta) była by odpowiednia :) Kremowo-czerwone też.

wysłane przez LLUZNIAK

> Może zrobicie wersje Ź...

Niestety administracja nie wysłuchała moich próśb o publikacje wersji Z (o Ź szczerze powiem, nie pomyślałem ;-) )... :P

wysłane przez kajetansz 65

Jedna rzecz mi się przypomniała. tramwaj nie może mieć ciemnego przodu, gdyż będzie go trudno widać. Rozmawiając z ludźmi zajmującymi się okulistyką hobbystycznie, zostałem poinformowany, że pojazd posiadający ciemne barwy jest niewidoczny w nocy, a szczególnie przez użytkowników ruchu z zaburzeniem widzenia w ciemności. Tak więc ciemny tramwaj to powiększenie liczby kolizji.

Штирлиц

wysłane przez OLSEN (gość)

Panowie szanowni,czy wy nie przesadzacie czasem z ilością tych wariantów malowania dla naszych tramwajów ?.Przedstawiliście AŻ 11 !! wersji malowania (jedna gorsza od drugiej),i co? myślicie że ktoś to zauważy i zostaniecie dowartościowani tym że któreś z tych pseudo malowań zostanie wybrane.Nie rozśmieszajcie kliętów :D.Zrobili byście 3 no może 4 jakieś naprawdę porządne nawiązujące do naszego miasta a nie multum paskudztwa.Rozumiem że może nie lubicie malowania kremowo czerwonego bo kojaży się ono wam z PRL-em,ale nie pomyśleliście aby tem znienawidzony przez was kremowy zastąpić granatowym a czerwony trochę przyciemnić i wszystko było by już OK ?

wysłane przez Piotr

OLSEN napisał(a):

> myślicie że ktoś to zauważy i zostaniecie > dowartościowani tym że któreś z tych pseudo malowań zostanie > wybrane.

dlaczego od raz pseudo malowań? Według Ciebie wszystie są beznadziejne, ale powrót do PRLu jest ok?:)

> nie pomyśleliście aby tem znienawidzony przez was > kremowy zastąpić granatowym a czerwony trochę przyciemnić i > wszystko było by już OK ?

a wersja G to co?

wysłane przez OLSEN (gość)

No wśród tego marazmu zauważyłem jedno światełko w tunelu.Malowanie wersja L jest całkiem miła dla oka.Właśnie czegoś takiego nam trzeba,a nie tramwajów w barwach SPPK.czy czerwono zielonych.Szanowni panowie nie tędy droga.

wysłane przez Piotr

Uważam, że wersja L jest bardzo fajna, ale powinna być zmodyfikowana tzn. przód czerwony, a tył granatowy, bo to co jest obecnie to plagiat pomysłu malowania zdaje się dla Elbląga.

wysłane przez Wojtek 24

Piotr napisał(a):

> Uważam, że wersja L jest bardzo fajna, ale powinna być > zmodyfikowana tzn. przód czerwony, a tył granatowy, bo to co > jest obecnie to plagiat pomysłu malowania zdaje się dla > Elbląga.

Oglądając zdjęcia tramwajów z Elbląga zdaje mi sie, że te miasto nie ma własnego malowania. Tez zdjęcie niskopodłogowca w barwach czerwono-granatowych, co pojawiło sie na KOMISIE to był tylko projekt. Taki sam projekt znalazłem na innej stronie tylko w malowaniu zielonym. Wyczytałem jeszcze, że tabor niskopodłogowy ma trafić w tym roku, narazie mają tylko 805Na i GT6.

wysłane przez Piotr

Wojtek napisał(a):

> Oglądając zdjęcia tramwajów z Elbląga zdaje mi sie, że te > miasto nie ma własnego malowania.

Zdaje się, że wybrali zielony :)

Co do wersji L to naprawdę uważam, że to nie jest uczciwe, aby przedstwiać cudzy projekt. Uważam, że powinna być zmodyfikowana (przód czerwony, a tył granatowy) to by fajnie wyglądalo na składach 105, gdyby doczepa miała skos do góry :)

wysłane przez LLUZNIAK

> Co do wersji L to naprawdę uważam, że to nie jest uczciwe, aby > przedstwiać cudzy projekt...

Chciałem wszem i wobec zaznaczyć, żeby nie było niedomówień. Ja jedynie jestem autorem WIZUALIZACJI tego malowania na taborze typu 105N itp. Natomiast jak już kilkakrotnie zaznaczyłeś (co notabene powtarzane w każdej wypowiedzi na ten temat powoli staje się nudne) projekt był przygotowany dla Elbląga i kogoś tam.

> Uważam, że powinna być zmodyfikowana > (przód czerwony, a tył granatowy) to by fajnie wyglądalo na > składach 105, gdyby doczepa miała skos do góry :)

Popracuję nad wizualizacją składu (mordka pierwszego wagonu i "dupa" drugiego - czerwone) wraz z detalami w stylu numerów taborowych itd. oraz solówki z odwróconymi kolorami. Ale to najwcześniej jutro i na pewno nie pójdzie to do galerii (no chyba że admini się uprą).

--- I wish I were...

wysłane przez Piotr

LLUZNIAK napisał(a):

> Popracuję nad wizualizacją składu (mordka pierwszego wagonu i > "dupa" drugiego - czerwone)

ooo będzie super :), a ja proponuje, aby drugi wagon miał odwrotne malowanie, czyli skos do góry :).

> Ale to > najwcześniej jutro i na pewno nie pójdzie to do galerii (no chyba > że admini się uprą).

Ehhh fajny projekt do szuflady?:). Jak zrobisz to podziel się :)

wysłane przez LLUZNIAK

> ooo będzie super :), a ja proponuje, aby drugi wagon miał odwrotne > malowanie, czyli skos do góry :).

Rozważę to, ale najpierw nauka :/

> Ehhh fajny projekt do szuflady?:). Jak zrobisz to podziel się :)

...wrzuce linki na forum ;-)

--- I wish I were...

wysłane przez LLUZNIAK

LLUZNIAK napisał(a):

> ...wrzuce linki na forum ;-)

...i tak też robię

http://img124.imageshack.us/img124/2663/zz006hp.jpg

wysłane przez konjo  4

LLUZNIAK napisał(a):

> http://img124.imageshack.us/img124/2663/zz006hp.jpg

Świetne jest to malowanie, tylko co jak przełączą składy? Nie no oczywiście to szukanie dziury w całym, ale bardzo mi się podoba ta koncepcja.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez LLUZNIAK

> Świetne jest to malowanie, tylko co jak przełączą składy? Nie no > oczywiście to szukanie dziury w całym, ale bardzo mi się podoba ta > koncepcja.

Zawsze można pomalować wszystkie wagony tak samo ;-) ...ale myślę że to nie byłoby przeszkodą (inne malowanie pierwszego wagonu i inne drugiego), bo zbyt często takich zmian nie widzimy na szczęście :P

--- I wish I were...

wysłane przez Piotr

LLUZNIAK napisał(a):

> http://img124.imageshack.us/img124/2663/zz006hp.jpg

i jest super :), właśnie tak sobie wyobrażałem poprawkę:). Może MZK pomaluje jeden składzik według tego projektu :>.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> http://img124.imageshack.us/img124/2663/zz006hp.jpg > jest super :), właśnie tak sobie wyobrażałem poprawkę:). > Może MZK pomaluje jeden składzik według tego projektu :>.

Te prześwietne opracowanie LLUZIAK'a powinno teraz MZK zastosowac w praktyce tzn. na jednym ze skladow tramwajowych. Mam rowniez nadzieje ze poddadza w koncu pod glosowanie propozycje stylu malowania taboru, jak zreszta obiecywano, nam wszystkim Szczecinianom :)))

wysłane przez Piotr

LLUZNIAK napisał(a):

> http://img124.imageshack.us/img124/2663/zz006hp.jpg

Jeszcze mała prośb do poprawki-może numery powinny być białe? czerwone nie są wyraźne no i gryf mógłby być jeszcze większy, wszak to nasz ładny symbol.

wysłane przez LLUZNIAK

> Jeszcze mała prośb do poprawki-może numery powinny być białe? czerwone nie > są wyraźne no i gryf mógłby być jeszcze większy, wszak to nasz ładny > symbol.

Rendery są troche nieciekawie zrobione, ale numerki są wyraźne (przynajmniej przy tych kolorach) - mogą być conajwyżej troche pixelowate, ale to już kwestia skali i rozdzielczości. A co do naszego kuraka to nie może on być większy bo będzie nachodził na listwę :/

Tu masz powiększenie: http://img525.imageshack.us/img525/677/zzz04xp.jpg

--- I wish I were...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

LLUZNIAK napisał(a):

> Chciałem wszem i wobec zaznaczyć, żeby nie było niedomówień. Ja > jedynie jestem autorem WIZUALIZACJI tego malowania na taborze typu > 105N itp. Natomiast jak już kilkakrotnie zaznaczyłeś (co notabene > powtarzane w każdej wypowiedzi na ten temat powoli staje się nudne) > projekt był przygotowany dla Elbląga i kogoś tam.

Drogi autorze ukosne malowanie jest poprostu swietnym zestawieniem naszych barw miejskich. A propos, to wzorowac sie zawsze warto ;)

> Popracuję nad wizualizacją składu (mordka pierwszego wagonu i > "dupa" drugiego - czerwone) wraz z detalami w stylu numerów > taborowych itd. oraz solówki z odwróconymi kolorami.

Mozna tez zrobic przod bialy, a tyl czerwony (jak jest dotychczas na autobusach), notabene ladnie sie prezentuja, a i kiedys wspominane wzgledy bezpieczenstwa tzn. widocznosci nie sa tez bez znaczenia

DOSC PSTROKACIZNY tzn. wielobarwnego taboru w dodatku bez barw miejskich !!!

PS oczywiscie nie mowie o SPPK, ktore ma swoje barwy :)

wysłane przez kajetansz 65

Piotr napisał(a):

> Uważam, że wersja L jest bardzo fajna, ale powinna być > zmodyfikowana tzn. przód czerwony, a tył granatowy, bo to co > jest obecnie to plagiat pomysłu malowania zdaje się dla > Elbląga.

ułatwi to również bezpieczeństwo

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Czyżby autor "alternatywnej propozycji malowania L" miał na myśli we właśnie tej propozycji przyciemniane szyby? Bo jesli tak to ja też jestem na TAK! To by była taka mała odmiana. Chociarz takie przyciemniane szyby nie wzystkim by sie spodobały.Ale sam pomysł jest jak dla mnie super!

wysłane przez LLUZNIAK

> Czyżby autor "alternatywnej propozycji malowania L" miał na > myśli we właśnie tej propozycji przyciemniane szyby?

W sumie to nie pomyślałem o tym, ale byłoby całkiem nieźle. Szkoda tylko, że nie ma na to szans.

--- I wish I were...

wysłane przez jas59  ?

Żadna z tych propozycji. W sondzie brakuje pozycji "żadna". A na marginesie ludzie z MZK interesują się w wirtualną zabawą w malowanie wagonu. Może coś wybiorą.

cogito ergo sum

wysłane przez (użytkownik usunięty)

jas59 napisał(a):

> Żadna z tych propozycji. W sondzie brakuje pozycji "żadna". > A na marginesie ludzie z MZK interesują się w wirtualną > zabawą w malowanie wagonu. Może coś wybiorą.

Proste, jak nie chcesz głosować na żaden z pomysłów bo ci sie nie podobają, to nie głosuj.A pozycja "żadna" nie weszła bo sie nie zmieściła. :)

wysłane przez DamTram (gość)

rafi napisał(a):

> Proste, jak nie chcesz głosować na żaden z pomysłów bo ci sie > nie podobają, to nie głosuj.A pozycja "żadna" nie weszła bo > sie nie zmieściła. :) A te co juz są!?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

DamTram napisał(a):

> A te co juz są!?

Nie rozumiem o co ci chodzi? Napisz to jeszcze raz tylko zrozumiale.

wysłane przez jas59  ?

rafi napisał(a):

> Proste, jak nie chcesz głosować na żaden z pomysłów bo ci sie > nie podobają, to nie głosuj.A pozycja "żadna" nie weszła bo > sie nie zmieściła. :)

To nie jest tłumaczenie "nie zmieściła się". Prawdopodobnie admin przez zapomnienie nie umieścił słowka "żadna". Trzeba też dać możliwość ludziom, którym nie podoba się żadna z tych propozycji. Co to za sonda, w której nie traktuje sie wszystkich jednakowo. A chyba o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie?

cogito ergo sum

wysłane przez LLUZNIAK

> To nie jest tłumaczenie "nie zmieściła się". Prawdopodobnie > admin przez zapomnienie nie umieścił słowka "żadna". Trzeba też > dać możliwość ludziom, którym nie podoba się żadna z tych > propozycji. Co to za sonda, w której nie traktuje sie wszystkich > jednakowo. A chyba o to w tym wszystkim chodzi, czyż nie?

Chciałem zauważyć, że system sond w tym serwisie może obsłużyć maksymalnie 10 możliwych odpowiedzi.

--- I wish I were...

wysłane przez jas59  ?

LLUZNIAK napisał(a):

> Chciałem zauważyć, że system sond w tym serwisie może obsłużyć > maksymalnie 10 możliwych odpowiedzi.

Ale jest 9. Czy może się mylę.

cogito ergo sum

wysłane przez MQ ?

jas59 napisał(a):

> To nie jest tłumaczenie "nie zmieściła się". Prawdopodobnie > admin przez zapomnienie nie umieścił słowka "żadna".

Admin niniejszym stwierdza, że się czepiacie. Ale dodałem tę opcję.

> Trzeba też > dać możliwość ludziom, którym nie podoba się żadna z tych > propozycji.

Czy jeszcze niedawno ulubionym malowaniem nie była kość słoniowa? :>

wysłane przez jas59  ?

mkubien napisał(a):

> Admin niniejszym stwierdza, że się czepiacie. Ale dodałem tę opcję.

Serdecznie dziękuję za spełnienie mojej uniżonej prośby. Nie czepiamy się tylko sonda beż słówka "żadna" byłaby nieobiektywna.

> Czy jeszcze niedawno ulubionym malowaniem nie była kość słoniowa? > :>

Przepraszam za kolokwializm, ale tylko krowa nie zmienia zdania. Gdy popatrzyłem na wygląd pudła 105 to mnie zemdliło. I wszystko na ten temat.

cogito ergo sum

wysłane przez Wojtek 24

jas59 napisał(a):

> Żadna z tych propozycji. W sondzie brakuje pozycji "żadna".

Jeżeli nic ci się nie podoba, to poprostu nie głosuj.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Jeżeli nic ci się nie podoba, to poprostu nie głosuj.

Co nie zmiania faktu ze sonda jest nieobiektywna bo nie uwzglednia wszystkich odpowiedzi.

wysłane przez 105ngs (gość)

jas59 napisał(a):

> Żadna z tych propozycji.

Mi również żadna nie spodobała się na tyle, żeby w pełni ją zaakceptować. W związku z tym, że nie mogę zagłosować na "żadną", w tym miejscu pragnę wyrazić swoją opinię.

wysłane przez mmm

105ngs napisał(a):

> Mi również żadna nie spodobała się na tyle, żeby w pełni ją > zaakceptować. W związku z tym, że nie mogę zagłosować na > "żadną", w tym miejscu pragnę wyrazić swoją opinię.

Przyłączam się. głosuje na "żadną". Za duzo propozycji i z poważnej dyskusji zrobiła sie zabawa. Można tak jeszcze wymyślac dziesiątki innych wariantów. Co niektórzy chyba zabardzo sie wrkęcili w te przemalowywanie. Dla mnie to już lekka schiza.

wysłane przez MQ ?

mmm napisał(a):

> Przyłączam się. głosuje na "żadną". Za duzo propozycji i z > poważnej dyskusji zrobiła sie zabawa.

Może i zabawa, ale zainteresowanie, z jakim spotkał się temat malowania, świadczy tylko o dwóch rzeczach:

1. nie jest nam wszystko jedno, jakie malowanie posiadają pojazdy komunikacji miejskiej, 2. propozycje narzucone z góry niekoniecznie są najlepsze.

Poza tym ta nasza "zabawa" jest raczej nieszkodliwa. Gorzej, że w taki sam sposób "bawi" się również MZK, tylko w realu. Ciekawe, ile jeszcze wersji malować ujrzymy zanim MZK zdecyduje się na jakiś wybór. A może nagle okaże się, że dotychczasowe barwy są najlepsze?

wysłane przez mmm

mkubien napisał(a):

> A może nagle okaże się, że dotychczasowe barwy są najlepsze? Ja sie zaczynam ku temu skłaniać.

wysłane przez jas59  ?

mkubien napisał(a):

> 1. nie jest nam wszystko jedno, jakie malowanie posiadają pojazdy > komunikacji miejskiej,

Proponowałbym "jakie barwy posiadają pojazdy komunikacji miejskiej". Razi mnie to słowo "malowanie". Tyle jest określeń. Przepraszam, nie czepiam się. > Gorzej, że w taki sam sposób "bawi" się również MZK, tylko w realu. >Ciekawe, ile jeszcze wersji malować ujrzymy zanim MZK zdecyduje się na jakiś wybór. A może nagle okaże się, że dotychczasowe barwy są najlepsze?

I to mi się podoba. Właśnie z eksperymentów powstają wielkie rzeczy, czy nie tak? A może też okazać się i to, że stare kolory są najlepsze.

cogito ergo sum

wysłane przez MQ ?

jas59 napisał(a):

> I to mi się podoba. Właśnie z eksperymentów powstają wielkie rzeczy, > czy nie tak?

Nie no, oczywiście. Tylko technika jest na takim poziomie, że nie potrzeba już marnować farby. Wszystko można już zobaczyć w komputerze. A tak - mamy już 5 wersji malowania i szykowaną szóstą. To dopiero wprowadza chaos estetyczny.

wysłane przez jas59  ?

mkubien napisał(a):

> Nie no, oczywiście. Tylko technika jest na takim poziomie, że nie > potrzeba już marnować farby. Wszystko można już zobaczyć w komputerze. > A tak - mamy już 5 wersji malowania i szykowaną szóstą. To dopiero > wprowadza chaos estetyczny.

Farby nie marnują, bo odnawiają wagony i jest przyjemne i pożyteczne. Ludzie mają zatrudnienie. Technika techniką, a czy mają grafika, odpowiedni sprzęt i oprogramowanie? O ile wiem to nie. Prznajmniej jest kolorowo na mieście w tym szaroburym otoczeniu.

cogito ergo sum

wysłane przez LLUZNIAK

> Farby nie marnują, bo odnawiają wagony i jest przyjemne i pożyteczne. > Ludzie mają zatrudnienie.

Bez obrazy, ale zawiewa mi tu ekonomią i gospodarką komunistyczną.

> Technika techniką, a czy mają grafika, > odpowiedni sprzęt i oprogramowanie? O ile wiem to nie.

No faktycznie - trudno jest o zwykłego PC'ta. A i bezpłatne programy graficzne (np GIMP) są tak skomplikowane w obsłudze że nikt poza grafikiem po odpowiednich studiach nie potrafi się tym posłużyć :> Programy do 3D zostawie w spokoju bo tu mógłby być już problem przy obsłudze.

> Prznajmniej jest > kolorowo na mieście w tym szaroburym otoczeniu.

To jest myśl! To może niech każdy pasażer dostanie wiaderko farby przed wejściem do tramwaju i pobazgrze sobie po burtach?! :> Będzie chociaż "kolorowo na mieście" :>

--- I wish I were...

wysłane przez Piotr

mmm napisał(a):

> Przyłączam się. głosuje na "żadną". Za duzo propozycji i z > poważnej dyskusji zrobiła sie zabawa.

a przepraszam to my jesteśmy z MZK, że nie możemy się pobawić? To tylko propozycja, bez użycia farby. Co Ci przeszkadza, że powstało wiele wersji? Teraz masz sonde i możesz wybrać. W demokratyczny sposób wyłoni się może 2-3 ostateczne wersje. W czym masz problem? Zagłosowałeś na "żadną" Ok szanuje to.

> Co niektórzy chyba zabardzo sie wrkęcili w te przemalowywanie. > Dla mnie to już lekka schiza.

Czyli mam iść do psychiatryka?

wysłane przez jas59  ?

Piotr napisał(a):

> a przepraszam to my jesteśmy z MZK, że nie możemy się pobawić? To > tylko propozycja, bez użycia farby.

Należy się bawić i rozwijać swoją wyobraźnię, a przede wszystkim być kreatywnym. Piotrze! chciałem Ci podziękować za trud przedstawienia tych wszystkich wersji barw pudeł tramwajowych. A szczególnie na moją prośbę przedstawienia pudła 105 w wariancie "kość słoniowa" - popatrzyłem i mnie zemdliło, miałeś rację.

> Czyli mam iść do psychiatryka?

A po co. Trzymaj się i głowa do góry.

cogito ergo sum

wysłane przez Zybi (gość)

Chciałbym cos zaproponowac do wersji H. Jak by wyglądał tramwaj z > tym malowaniem , ale z żółtymi drzwiami. Bo w barwach miasta na > któryms z logó widziałem żółty kolor, nie tylko czerwony i > niebieski

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Zybi napisał(a):

> Chciałbym cos zaproponowac do wersji H. Jak by wyglądał > tramwaj z > > tym malowaniem , ale z żółtymi drzwiami. Bo w barwach > miasta na > > któryms z logó widziałem żółty kolor, nie tylko czerwony i > > niebieski
Cóż to za głęboka myśl?
A w tym miejscu to cytowałeś samego siebie?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Administracja napisał(a):

> A w tym miejscu to cytowałeś samego siebie?

Przepraszam Szanowną Adminisracje. Chyba mi tekst ucieło?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Mazy mi sie, aby wygrana propozycja (poprawiona wersja L) zaistniala w rzeczywistosci na jednym ze szczecinskich skladow tramwajowych, a nastepnie stala sie oficjalnym malowaniem miejskiego taboru - http://img124.imageshack.us/img124/2663/zz006hp.jpg

--- Szczecinomaniak
marpa napisał(a):

> Mazy mi sie, aby wygrana propozycja (poprawiona wersja L) > zaistniala w rzeczywistosci na jednym ze szczecinskich > skladow tramwajowych, a nastepnie stala sie oficjalnym > malowaniem miejskiego taboru

Tak to prawda-wygląda super :), ale ja jednak byłby za tym, aby oznaczenie numery tab. były białe, ponieważ obecnie jest tak, że jedno jest czerwone, a drugie granatowe i nie są zbyt widoczne :(. Niech oznaczenie będzie w jednym kolorze.

wysłane przez Phobos 17

Za chwile bede miał przyjemność jeszczeraz zobaczyć swoją kolację oraz obiad :-/

Jedno podstawowe pytanie - dlaczego wszyscy się tak uparli, żeby zmieniać barwy tramwajów? Bo się brudzą? Kolor niebieski, czerwony, zielony, zółty i wszystkie inne z czarnym włącznie będą się brudziły tak samo bardzo. Autobusy (szczególnie te ze SPADu) są najlepszym przykładem tego, że pojazdy da się utrzymać w czystości...

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> Jedno podstawowe pytanie - dlaczego wszyscy się tak uparli, > żeby zmieniać barwy tramwajów? Bo się brudzą? Kolor > niebieski, czerwony, zielony, zółty i wszystkie inne z > czarnym włącznie będą się brudziły tak samo bardzo.

Tak i na białym wcale nie widać brudu... Proponujemy nowe barwy, aby zachęcić MZK do czegoś innego, niż powrót do przeszłości. Skoro tak bardzo chcą zmienić malowanie to my chcemy (część z nas) przedstawić własne pomysły-po prostu.

wysłane przez Phobos 17

A nie lepiej zaprotestowac przeciwko bezmyslnosci MZK zamiast przyklaskiwac?

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> A nie lepiej zaprotestowac przeciwko bezmyslnosci MZK zamiast > przyklaskiwac?

Kto klaszcze ten klaszcze, ja nie byłem zachwycony pomysłem powrotu do starych barw, ale też nie jestem zwolennikiem obecnie dominującej bieli.
Re:

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> A nie lepiej zaprotestowac przeciwko bezmyslnosci MZK > zamiast przyklaskiwac?

Przyklaskiwanie, to nadinterptetacja!

Piotr napisał(a):

> ...ja nie byłem zachwycony pomysłem powrotu do starych barw, > ale też nie jestem zwolennikiem obecnie dominującej bieli.

Zgadzam sie, bo dotychczasowe pomysly sa z kapelusza, a i obecne barwy miejskie sa li tylko paskiem przy przewazajacej bieli. Mniemam, ze stad nasze propozycje :)

--- Szczecinomaniak

wysłane przez vojciech

Phobos napisał(a):

> Jedno podstawowe pytanie - dlaczego wszyscy się tak uparli, > żeby zmieniać barwy tramwajów? Bo się brudzą? Kolor > niebieski, czerwony, zielony, zółty i wszystkie inne z > czarnym włącznie będą się brudziły tak samo bardzo. Autobusy > (szczególnie te ze SPADu) są najlepszym przykładem tego, że > pojazdy da się utrzymać w czystości...

Całkowicie zgadzam się z tym zdaniem. Wersja L jest najlepszą z przedstawionych, ale i tak jest gorsza niż obecne malowanie. Poza tym inne malowania dla MZK i spółek autobusowych są IMHO bez sensu.

wysłane przez LLUZNIAK

vojciech napisał(a):

> Poza tym inne malowania dla MZK i spółek autobusowych są IMHO > bez sensu.

W większości cywilizowanych zakątków tego świata (myślę bardziej o miejscach położonych na zachód od nas a jeżeli na wschód) takie wyróżnianie taboru danej spółki poprezez nadanie mu charakterystycznego malowania (czasami zdarza się że spółki używają tych samych kolorów, tylko że w innym układzie graficznym - co moim zdaniem mogłoby być w Szczecinie kompromisem pomiędzy zmianą malowania, a zachowaniem barw miejskich) jak najbardziej ma sens! Podobnie zresztą jak ciepłe guziczki, sprzedaż biletów przez kierowcę, wejście tylko pierwszymi drzwiami*, bilety elektroniczne, porządna informacja pasażerska na każdym przystanku (conajmniej schemat sieci) i wiele innych.

* - nie dotyczy najbardziej obciążonych linii (patrz 75, 107 itp). Dodatkowo na niektórych liniach system ten wymagałby pewnych zmian w rozkładach (w tym w częstotliwości kursowania).

--- I wish I were...