Forum

Dajcie ludziom popatrzeć

- Nie mogę znieść tych tramwajów i autobusów z oklejonymi reklamą szybami. Czuję się w nich jak w trumnie - żali się szczecinianka.
Dajcie ludziom popatrzeć

wysłane przez Piotr

O no prosze radnym nie podobają się reklamy na oknach, no no no jak tak dalej pójdzie to stwierdzą, że po Szczecinie jeżdzą stare tramwaje, a tory są krzywe, a i w ogóle MZK jest beeee, że chce zarabiać na reklamach...Może tak po prostu miasto niech więcej daje na KM to i przewoźnicy zadbają, aby reklamy nie zajmowały całej szyby...
Re: Dajcie ludziom popatrzeć

wysłane przez MAN756 21

Piotr napisał(a):

> O no prosze radnym nie podobają się reklamy na oknach, no no.. [ciach]

Reklamy na szybach to beznadziejny pomysł, raz że ogranicza Ci to widoczności nawet w dzień a dwa te siateczki psują oczy.Moje zdanie jest takie, reklamy na tramwajach autobusach tak, ale bez zaklejania szyb. Myslę ,że to by było kompromisowe rozwiązanie.
Re: Dajcie ludziom popatrzeć

wysłane przez Piotr

MAN756 napisał(a):

> Reklamy na szybach to beznadziejny pomysł, raz że ogranicza Ci > to widoczności nawet w dzień a dwa te siateczki psują oczy.Moje > zdanie jest takie, reklamy na tramwajach autobusach tak, ale > bez zaklejania szyb. Myslę ,że to by było kompromisowe > rozwiązanie.

Oczywiście, że było by fajnie, ale bida zmusza do tego co mamy :(. Kompromis tak-na zasadzie, że miasto daje więcej kasy, a przeds. rezygnują z oklejania szyb. Zresztą jakby był przetarg na 10 laty... Ehhh dalej wiesz o co chodzi :).
Foliowanie autobusów

wysłane przez nowy (gość)

Witam. Z oklejaniem szyb jest niestety jak ze wszystkim. Jak używa się najtańszych materiałów, to efekt jest taki, jak na autobusach SPAK-u. Wewnątrz jest ciemno, przez szyby nic nie widać. Proponuję dyrekcji SPAK-u udanie się do Dąbia i obejrzenie autobusu nr 2857. Folia jest dobrej jakości, w pojeździe jest widno, przez szybe wszystko widać i reklama też prezentuje się przyzwoicie. Problem w tym, że folia ta jest droższa od stosowanej na autobusach SPAK-u. No i przede wszystkim radziłbym zmienić agencję reklamową, ponieważ wygląd autobusów po zdjęciu relam jest przerażający.
Re: Foliowanie autobusów

wysłane przez MC (gość)

nowy napisał(a):

[ciach stek bzdur]

Generalnie facet powalasz. Tego że Volvo ze SPA Klonowica ma fabrycznie ciemniejsze szyby niż te z z Dąbia to nie zauważyłeś? No to się przypatrz. powodzenia, a potem pisz o siateczkach ktore sa takie same (ewentualną różnicę może stanowić jedynie jej kolor - przez białe lepiej widać).

I tu się koles mylisz. To czy odcień szyby jest jaśniejszy czy ciemniejszy nie ma znaczenia.Tak samo okleja się Citaro, Solarisa czy MANA. Liczy się współczynnik przepuszczania światła szyby, zastosowane filtry itd. Jeżeli chodzi o folię, w Polsce do oklejania pojazdów stosuje się najtanszą folię służąca do wyklejania tablic i takich tam, w których klej ma inny skład chemiczny niz w folii typowo samochodowej. Przy zbytnim podgrzaniu (podczas usuwania) takiej folii opalarką może dojść do uszkodzenia powłoki lakierniczej(odbarwienia itp.) Przy oklejaniu szyb folia jest jeszcze inna, jak zauważyłeś, "siateczka". Przy doborze takiej folii bierze się pod uwagę grubość folii, grubość i kolor warstwy kleju (zdarza się, że jest srebrna) oraz ilość oczek na metr kw. Poza tym sam proces oklejania nie może być spartolony, żeby folia nie miała pęcherzy powietrznych i żeby nie odchodziła po krótkim czasie, np. na rogach. Problem w tym, że taka folia może być droższa nawet trzykrotnie w stosunku do powszechnie stosowanej folii. Ale co ja tam moge wiedzieć, w końcu okleiłem w wakacje tylko osiem autobusów. Pozdrowienia

wysłane przez mmm

nowy napisał(a):

> Ale co ja tam moge wiedzieć, w > końcu okleiłem w wakacje tylko osiem autobusów. Reklamy AMS-u kleiłeś? Bo mi sie wydaje że oni dają dobrą folię.

mmm napisał(a):

> nowy napisał(a):

> > Ale co ja tam moge wiedzieć, w > > końcu okleiłem w wakacje tylko osiem autobusów. > Reklamy AMS-u kleiłeś? Bo mi sie wydaje że oni dają dobrą folię.

Nie. Folia była zamawiana w niemieckiej agencji reklamowej, a oklejanie autobusów po lakierowaniu, wymianie elementów poszycia, szyb uszkodzonych przez wandali lub podczas kolizji odbywało się na koszt przewoźnika, więc robiliśmy to sami w warsztacie.