Forum

Walka o kolor szczecińskich tramwajów

Mają być czerwone, kremowe, a nawet żółte. Powód? Obecny biały kolor tramwajów jest "trudny do estetycznego utrzymania" - twierdzi MZK. - Trzeba je po prostu myć, a nie sięgać po kubełek z farbą! - grzmią miłośnicy komunikacji.

wysłane przez hubertdz 38

"…nas nie stać na wydawanie pieniędzy na lakier tylko dlatego, że żółty nam nie pasuje."

A na wydawanie pieniędzy na lakier tylko dlatego, że biały "nam" nie pasuje, to już stać? :-/

wysłane przez konjo  4

Bezimienny napisał(a):

> A na wydawanie pieniędzy na lakier tylko dlatego, że biały > "nam" nie pasuje, to już stać? :-/

To zdanie zostane chyba już na zawsze w naszej pamięci. Poprostu każdy kto przeczyta artykuł zwraca uwagę na to zaprzeczenie własnemu pomysłowi. :)

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez Pawel (gość)

Czy na prawde nie ma w tym mieście nikogo kto mógłby tego gościa powstrzymać?

wysłane przez Administracja 0

Pawel napisał(a):

> Czy na prawde nie ma w tym mieście nikogo kto mógłby tego > gościa powstrzymać?

A co ten post ma wspólnego z postem, na który odpowiadasz?

wysłane przez Phobos 17

Pawel napisał(a):

> Czy na prawde nie ma w tym mieście nikogo kto mógłby tego > gościa powstrzymać?

Moje prywatne zdanie na temat dyrektora Turczyna jest takie (i mam nadzieję, że jakimiś kanałami dotrze to do MZK): bardzo dobrze się stało, że po dyr. Bogackim, stanowisko dostała osoba młoda i dynamiczna. Wiele jest pomysłów dyrektora Turczyna, które doskonale się sprawdzają, a których mieszkańcy miasta nawet nie zauważają. Zobaczymy jeszcze jak rozwinie się sprawa współpracy z BVG Berlin. Nie należy oceniać człowieka na podstawie jednego chybionego pomysłu, dlatego stwierdzenia w stylu "powstrzymać go" należy sobie darować.

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Pawel (gość)

> Wiele jest pomysłów dyrektora Turczyna, które > doskonale się sprawdzają, a których mieszkańcy miasta nawet nie > zauważają.

być może tak jest... niestety "ten" pomysł będą widzieć wszyscy a objawiać się będzie najzwyklejszą pstrokacizną której jestem zdecydowanym przeciwnikiem

wysłane przez 105ngs (gość)

No taaaaaaaak, bardzo mądre rozwiązanie ! To może od razu pomalujmy każdy wagon w inne barwy, a wspólnym motywem niech będą różowe ciapki na pudle ! To ile już będzie wersji malowania ? Białe z paskami, polickie, ex-berlińskie i do tego 4 wersje tramwajowych (bo chyba tyle podstawowych typów mamy) ? Pięknie ! Cyrk na kołach ! I jeszcze mi powiedzcie, że nowe tramwajowe barwy będą wariacjami na temat tego paskudztwa, w którym jeździ 1041+1042 (bo żadna inna propozycja nie ma pasków, które mają być tym ogniwem w jakże cudowny sposób łączącym te malowania) ... O wypowiedzi na temat zostawiania berlińskich barw na Tatrach i tego, jak to się ma do przemalowywania reszty taboru nie wspominam, bo to już zostało trafnie skomentowane powyżej.

wysłane przez DamTram (gość)

105ngs napisał(a):

> O wypowiedzi na temat zostawiania berlińskich barw na Tatrach > i tego, jak to się ma do przemalowywania reszty taboru nie > wspominam, bo to już zostało trafnie skomentowane powyżej.

No tak właściwie jak ma być ta współpraca międzi BVG i MZK to bedziemy mieli wiecej tramów z berlina. wiec moze jak bedzie to wieszość to zostawimy barwy BVG a te co mamy to na BVG i bedzie fajnie niemcy przyjadą do swojego bo na busach tez nie zmieniają ... na moze w polcach kila ...
Interpunkcja!
DamTram napisał(a):

> No tak właściwie jak ma być ta współpraca międzi BVG i MZK to > bedziemy mieli wiecej tramów z berlina. wiec moze jak bedzie to > wieszość to zostawimy barwy BVG a te co mamy to na BVG i bedzie > fajnie niemcy przyjadą do swojego bo na busach tez nie > zmieniają ... na moze w polcach kila ...

w wielu miastach do ktorych trafily KT4D z Berlina niezmodernizowane to zachowano kolor berlinski - pomaranczowy.

Штирлиц

wysłane przez LLUZNIAK

DamTram napisał(a):

> ...bo na busach tez nie > zmieniają ... na moze w polcach kila ...

Czyli rozumiem, że sprowadzanych z zachodu pojazdów takiego tworu jak SPA Dąbie tak na prawdę nie ma?

--- I wish I were...

wysłane przez Chomolka (gość)

Reflek_c_ja i efekt_ó_ - (C) by Marcin Stefanowicz na forum GW :(

wysłane przez Phobos 17

No to się zdecyduj czy interpunkcja czy ortografia, jak już tak bardzo chcesz wypominać błędy :-P

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Chomolka (gość)

Phobos napisał(a):

> No to się zdecyduj czy interpunkcja czy ortografia, jak już tak > bardzo chcesz wypominać błędy :-P

To była odpowiedź na post 'Administracji', która wypominała interpunkcję.

Chomolka

wysłane przez Phobos 17

Nie, to nie była odpowiedź. Proponuje zapoznać się z instrukcją obsługi.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Szkoda kasy na malowanie tramwajów tylko dlatego, żeby pokazać to jak wyglądały w epoce kiedy były produkowane. To już lepiej te pieniążki przeznaczyć na jakiś słup trakcyjny lub zrobienie jakiegoś przejazdu przez torowisko.

wysłane przez czerwony tramwaj (gość)

Nie można by było wrócić do czerwonego koloru tramwajów?? Fajnie było, nadawały miastu charakteru... Poznań miał zielone, Wrocław niebieskie, Szczecin czerwone... Wiele z autobusów jest zielono-żółta tak jak w Poznaniu :( Może pomalaować tak, by pojazdy Komunikacji Miejskiej się wyróżniały, miały swój wizerunek i były widoczne dla innych uczestników ruchu?? Za moich młodszych lat na autobus komunikacji miejskiej mówiło się "czerwony" a na PKS "niebieski". Teraz wszystkie są nijakie chociaż kolorowe...

wysłane przez Phobos 17

> Nie można by było wrócić do czerwonego koloru tramwajów??

I jeszcze ogłosić początek II PRL?...

> Fajnie było, nadawały miastu charakteru... Poznań miał > zielone, Wrocław niebieskie, Szczecin czerwone...

Szczecin mial czerwone tak jak Łódź, Warszawa, Gdańsk i jeszcze kilka innych miast - faktycznie niezwykłego, niepowtarzalnego charakteru Szczecin od tego nabrał...

> Wiele z > autobusów jest zielono-żółta tak jak w Poznaniu :(

Autobusy SPPK są zółto-zielone-zielone. I na pewno nie tak jak w Poznaniu.

> Może > pomalaować tak, by pojazdy Komunikacji Miejskiej się > wyróżniały, miały swój wizerunek i były widoczne dla innych > uczestników ruchu??

Czyli tak, jak pomalowane są w tej chwili? Dobry pomysł :->

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez czerwony tramwaj (gość)

Phobos napisał(a):

> > Nie można by było wrócić do czerwonego koloru tramwajów?? > > I jeszcze ogłosić początek II PRL?... Myślisz, że dlatego tramwaje miały kolor czerwony? hmm... > > > Fajnie było, nadawały miastu charakteru... Poznań miał > > zielone, Wrocław niebieskie, Szczecin czerwone... > > Szczecin mial czerwone tak jak Łódź, Warszawa, Gdańsk i jeszcze > kilka innych miast - faktycznie niezwykłego, niepowtarzalnego > charakteru Szczecin od tego nabrał... Wymień kolejne miasta... Nie uważasz, że już lepsze taki niż nijakie jak obecne i planowane. Ale zgdzam się z Tobą - niepowtarzalnego charakteru przez to nie nabierał i nie nabiera, niestety... :( Do tego potrzebni sa ludzie. > > > Wiele z > > autobusów jest zielono-żółta tak jak w Poznaniu :( > > Autobusy SPPK są zółto-zielone-zielone. I na pewno nie tak jak > w Poznaniu. Poznań, miasto z "duszą" zostało przy starym kolorze, dodali żółty pas na dole aby pojazdy MPK były bardziej widoczne: > http://www.mpk.poznan.pl/ > > Może > > pomalaować tak, by pojazdy Komunikacji Miejskiej się > > wyróżniały, miały swój wizerunek i były widoczne dla innych > > uczestników ruchu?? > > Czyli tak, jak pomalowane są w tej chwili? Dobry pomysł :-> W tej chwili nie są widoczne, śwadczy o tym ilość wypadków :] > > --- > Powróciłem zza grobu :-] To pozdrawiam ;)

wysłane przez Administracja 0

czerwony tramwaj napisał(a):

> To pozdrawiam ;)

Poprawa czytelności jest zdecydowanie potrzebna!

wysłane przez Phobos 17

> Myślisz, że dlatego tramwaje miały kolor czerwony? hmm...

Geneze czerwonego koloru już ktoś przytaczał. Fakt pozostaje faktem, że czerwony kolor już był i nie widze powodu dla którego Szczecin znów miałby wyglądać tak monotonnie.

> Nie uważasz, że już lepsze taki niż > nijakie jak obecne i planowane.

Toż to właśnie obecnie komunikacja nie jest nijaka - połączenie 3 kolorów, które - jak mówi prezes SPAD - uważane są przez producentów za jedną z najlepszych kompozycji kolorystycznych w kraju!

> Poznań, miasto z "duszą" zostało przy starym kolorze, dodali > żółty pas na dole aby pojazdy MPK były bardziej widoczne:

Naprawde wiem, jak wyglądają poznańskie tramwaje i autobusy więc linki sobie podaruj. A teraz pytanie - czy w Pozaniu ktoś wpadł na pomysł aby obecne malowanie zmieniać? Nie. Dlaczego? Bo w Poznaniu nie potrzeba wymyślać tematów zastępczych.

> W tej chwili nie są widoczne, śwadczy o tym ilość wypadków :]

Porównaj z ilością wypadków w Warszzawie, gdzie przeważającym kolorem w komunikacji jest czerwony :-P

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez czerwony tramwaj (gość)

> Naprawde wiem, jak wyglądają poznańskie tramwaje i autobusy więc > linki sobie podaruj.

Tylko my piszemy i czytamy posty?? Link podałam aby również inni zainteresowani zobaczyli. :/ Skutecznie zniechęciłeś mnie do tego serwisu. To mój trzeci i ostatni post.

wysłane przez Phobos 17

> Tylko my piszemy i czytamy posty?? Link podałam aby również inni > zainteresowani zobaczyli. :/

Podejrzewam, że wszyscy tu obecni miłośnicy KM też wiedzą jak wygląda KM w Poznaniu.

> Skutecznie zniechęciłeś mnie do tego serwisu. > To mój trzeci i ostatni post.

Straszne... Ale najwyraźniej tak reagują ludzie, którym brakuje argumentów.

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.