Forum

Rozmowa o kolorach tramwajów

- Biały kolor na tramwajach faktycznie nie jest zbyt dobry. MZK ma zaś bardzo fajne pomysły na nową kolorystykę - mówi Jan Łukaszewski, architekt miasta.

wysłane przez Wojtek 24

"MZK ma zaś bardzo fajne pomysły na nową kolorystykę."

Aż strach pomyśleć co to za pomysły. Jeżeli takie jak do tej pory to masakra.

"To prawda, ale MZK ma trochę racji w tym, że pewne kolory, które ładnie prezentują się na jednym typie wozu, do innego już nie pasują."

To ustalić taki kolor, który bedzie pasował na wszystkie typy wozów. Najlepiej niech zostaną obecne barwy.

"Wprowadzony zostanie także duży herb Szczecina na czele wozów."

I to będzie bardzo fajny pomysł, który narazie MZK udało się wymyśleć.

wysłane przez DamTram

Wojtek napisał(a):

> "Wprowadzony zostanie także duży herb Szczecina na czele > wozów." > > I to będzie bardzo fajny pomysł, który narazie MZK udało się > wymyśleć.

Tak ale np. na takim GT6 508 masz herb tyle ze strasznie wytarty :P

wysłane przez Piotr

Tak MZK ma wspaniałe pomysły-cudowny powrót do PRL z odrobiną granatu...Nie chce mi się komentować...

Chciałbym tylko zaznaczyć, że mieliśmy i chyba ciągle mamy szansę, aby zaprezentować, a wręcz wypromować naszą KOMISową wersję "L". MZK pewnie i tak przemaluje wagony, a apel Phobosa i całej Administracji nie zatrzyma tego procesu-jakim jest zmiana malowania. Być może jest szansa, aby namówić MZK do malowania, które nas nie ośmieszy i będzie nawiązywało do szczecińskich barw.

wysłane przez kajetansz 65

IMHO należy wziąść wiadro, woe, płyn do mycia i myć tramwaje, a nie zmieniać barwy. Tramwaje nie są Chuckiem Norrisem, brud od nich sam nie ucieknie.

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Stirlitz napisał(a):

> IMHO należy wziąść wiadro, woe, płyn do mycia i myć tramwaje, > a nie zmieniać barwy. Tramwaje nie są Chuckiem Norrisem, brud > od nich sam nie ucieknie.

I tutaj zgadzam się z Tobą na całej linii. Najlepszym przykładem są autobusy, też są białe i mogą być czyste, a czerwony nie myty tramwaj też będzie brudny. Poza tym jak się tak wszyscy zapatrują na Berlin to tam wszystkie wozy jeźdżą w tych samych barwach, a pan Architekt miejski niech nie będzie taki mądry, bo za czyjeś pieniądze to ja też bym potrafił decydować.

wysłane przez Jasiek (gość)

"Biały kolor na tramwajach faktycznie nie jest zbyt dobry. Tramwajarze mają kłopot z utrzymaniem go w czystości, a nie da się ukryć, że na białym brud jest lepiej widoczny."

Tak, jak się nie myje, to jest widoczny. Przykłady na to, że da się utrzymać w czystości białe pojazdy są przez niektórych niezauważane, albo celowo pomijane, bo wytrącają jedyny argument zwolennikom "kolorowych kombinacji".

"MZK ma trochę racji w tym, że pewne kolory, które ładnie prezentują się na jednym typie wozu, do innego już nie pasują" "Chciałbym, żeby w przyszłości wszystkie pojazdy wyglądały tak samo"

Czyli w przyszłości znajdzie się kolor, który będzie ładnie wyglądał na wszystkich typach tramwajów - bo w to, że będziemy mieli tylko jeden typ wagonów w Szczecinie, to nie wierzę.

"Uważam, że najlepiej byłoby wrócić do sposobu malowania tramwajów, jaki pamiętamy sprzed lat. Wozy miały ładny czerwony kolor. "

Ach już się taki kolor znalazł: czerwony z lat 70-tych; na pewno będzie wyglądał pięknie nawet na bulwach... Niestety, chyba na zawsze tajemnicą pozostanie dlaczego należy najpierw upstrokacić tramwaje szczecińskie na wiele kolorów, a potem (pewnie za kilka lat) machnąć wszystkie a la późny Bierut lub wczesny Gomułka...