Forum

Ex-berliński MAN w barwach Szczecina

zdjęcie
Ex-berliński MAN w barwach Szczecina
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Phobos 17

No prosze...

I kiedy MZK bawi się w wymyślanie w jaki sposób można zniszczyć wizerunek komunikacji malując każdy wagon na inny kolor - nawet SPA Klonowica znalazło pieniądze na przemalowanie pierwszego berlińczyka...

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez konjo  4

Phobos napisał(a):

> SPA Klonowica znalazło pieniądze na przemalowanie pierwszego berlińczyka...

Podobno nie tylko pierwszego, ale wszystkich 13. :)

So never mind the darkness.
> Podobno nie tylko pierwszego, ale wszystkich 13. :)

Przecież to się pod Trybunał Stanu nadaje! Wszystkie 13 malować w tak niepraktyczne barwy? Biały kolor się tak bardzo brudzi! Skandal! ;-)

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez konjo  4

Phobos napisał(a):

> Przecież to się pod Trybunał Stanu nadaje! Wszystkie 13 malować w > tak niepraktyczne barwy? Biały kolor się tak bardzo brudzi!

Powołać komisje śledczą, toż to prawdziwe rozrzutność w obliczu nadchodzących zmian kolorystyki. ;)

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.
Phobos napisał(a):

> Przecież to się pod Trybunał Stanu nadaje! Wszystkie 13 malować w > tak niepraktyczne barwy? Biały kolor się tak bardzo brudzi! > Skandal! ;-)

Ba, jeszcze wszystkie paski są, gdzie w przypadku MZK jest z tym mały problem ;-)

--- Mareczek

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
> Ba, jeszcze wszystkie paski są, gdzie w przypadku MZK jest z tym > mały problem ;-)

Właśnie! To już się nadaje do Trybunały Praw Człowieka! Żeby zmuszać niewinnych pracownikó do naklejania pasków! Widać tylko MZK ma na tyle przyzwoitości aby czcić zasade "czy sie stoi czy sie leży 5 tysięcy się należy"...

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Mario  ?

Phobos napisał(a):

> Właśnie! To już się nadaje do Trybunały Praw Człowieka! Żeby zmuszać > niewinnych pracownikó do naklejania pasków! Widać tylko MZK ma na > tyle przyzwoitości aby czcić zasade "czy sie stoi czy sie leży 5 > tysięcy się należy"...

A ja nawet nie sądziłem, że moje zdjęcie zbudzi takie emocje :-p I zgadzam się z tobą na 100%

--- Życie ;-)

wysłane przez Phobos 17

> A ja nawet nie sądziłem, że moje zdjęcie zbudzi takie emocje :-p I > zgadzam się z tobą na 100%

Emocje też, ale to tylko delikatna sugestia do pewnych osób, że Klonowica chyba nie przemalowywałaby ich gdyby biały był tak strasznie okropnym kolorem :-)

A mnie sie to podoba z jednego powodu - mam dość oglądania na codzień pętli "zółto mi" (czytaj: Kołłątaja) ;-)

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez gosc (gość)

Phobos napisał(a):

> A mnie sie to podoba z jednego powodu - mam dość oglądania na codzień > pętli "zółto mi" (czytaj: Kołłątaja) ;-)

byś już nie narzekał na kolor, nie dość że na kołłątaja same niskopodłogówki zajeżdżają to jeszcze kolor ci nie odpowiada. Pojeżdził byś M11 bądź cudownym ikarusem, w których nagle siedząc na wygodnym (jedyny ich plus) siedzeniu stajesz się mokry bo nalało ci się na głowe jakimś dziwnym trafem z lampy.... bądz to z innego miejsca. Nie mówiąc już tu o cieknących gumach na przegubie, przez które można głowe przełożyć.... No a jeszcze jelczydła i ikarusiki maja jakże wysoki komfort termiczny zimą.... przecież tam się nie da wysiedzieć bez czapki na głowie...

i co dalej nie podobają ci się żółty kolor berlińczyków??

wysłane przez Lukasy

gosc napisał(a):

[ciach]

A co ma malowanie do komfortu jazdy? Siadasz z tyłkiem i jedziesz a nie patrzysz na farbę. Myślisz, że jakąś babcię jadącą na Warszewo z Manhatanu interesuje czy wsiada do żółtego NL202 czy Volvo, czy może do białego NL283? Psioczyć może, jak podstawią jej M11 a farba...jednym się podoba, innym nie. Zresztą mało kto, poza MKMami zastanawia się nad malaturą. Może co lepsi pasażerowie denerwują się na czerwone zady autobusów i tramwajów...

Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

> i co dalej nie podobają ci się żółty kolor berlińczyków??

Wyobraź sobie, że podobnie jak poprzednia osoba, która ci odpowiedziała - nie widze związku między stanem technicznym pojazdu, a jego kolorem więc w dalszym ciągu mi się nie podoba. A swoją drogą to radze "czytać" też emotki, bo na końcu mojej wypowiedzi był dość wyrażny ";-)" :-P

Abstrachując - a gdyby nie wydzielenie autobusów z MZK to tego wątku pewnie wogóle by nie było :->

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> > Przecież to się pod Trybunał Stanu nadaje! Wszystkie 13 malować w > tak niepraktyczne barwy? Biały kolor się tak bardzo brudzi! > Skandal! ;-)

Nic z tego, panie i panowie. Nie będzie sądów czy trybubałów bo SPAK znalazł furtkę w przepisach i owszem, pomalował autobus na wstrętny, biały, niepraktyczny kolor, ale perfidnie umieścił paski jak trzeba. A te - jak wiadomo - wg nowych wytycznych mają być wyróżnikiem szczecińskich pojazdów KM, bez względu na kolor górnej części. :) Ale może jeszcze da się ich osądzić i spalić na stosie, tylko z innego paragrafu. Zdaje się, że zapomnieli o herbie miasta pod przednią szybą. A to jest drugi wyróznik "ustalony" przez MZK ze stronami :D (czyli prawdopodobnie z miejskim architektem czy innym plastykiem). A poza tym bez zmian - nadal nie ma w mieście ani jednego przepisu dotyczącego wyglądu pojazdów KM. Jedynie umowy ze ZDiTM narzxucają umieszczanie w określonych miejscach logo przewoiźnika, numeru taborowego itp. O kolorystyce nigdzie nie ma ani słowa.

wysłane przez Phobos 17

To co jeszcze cieszy oko, poza samym malowaniem, to umiejscowienie numeru taborowego. Naklejanie go na przodzie na czerwonym tle w Dąbiu wyglada strasznie :-)

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez 105ngs (gość)

Phobos napisał(a):

> To co jeszcze cieszy oko, poza samym malowaniem, to > umiejscowienie numeru taborowego. Naklejanie go na przodzie > na czerwonym tle w Dąbiu wyglada strasznie :-)

Ale za to z tyłu został tam gdzie był, czyli wciśnięty gdzieś na samym dole i jeszcze z boku, zamiast na środku :/

wysłane przez LLUZNIAK

105ngs napisał(a):

> Ale za to z tyłu został tam gdzie był, czyli wciśnięty gdzieś > na samym dole i jeszcze z boku, zamiast na środku :/

Fakt... Lepiej by wyglądał na tablicy, albo pod rączką do otwierania klapy :>

--- I wish I were...

wysłane przez 105ngs (gość)

LLUZNIAK napisał(a):

> Fakt... Lepiej by wyglądał na tablicy, albo pod rączką do > otwierania klapy :>

Lepiej by wyglądał tam, gdzie być powinien, czyli na środku klapy silnika (patrz chociażby dąbskie MANy) :)

wysłane przez LLUZNIAK

105ngs napisał(a):

> Lepiej by wyglądał tam, gdzie być powinien, czyli na środku klapy > silnika (patrz chociażby dąbskie MANy) :)

To jest raczej nierealne, ze względu na fakt przygotowania tylnej klapy na naklejanie reklam w przyszłości ;)

--- I wish I were...