Forum

Stanowisko MZK

Prezentujemy stanowisko MZK Szczecin wobec treści zawartych w "Apelu w sprawie powstrzymania malowania tramwajów", jakie dziś przesłano na nasz adres.

wysłane przez tata (gość)

a moeze pan dyr turczyn odpowie na pytanie:kto pozwolil,kto dopuscil do tego by wagony tramwajowe byly tak zarosniete.przerosniete brudem,brudem,ktorego nie da sie juz usunac,o czym myslano tyle czasu,co robiono?

wysłane przez Administracja 0

Nie, dyrektor Turczyn nie odpowie na pytanie, ponieważ go nie zrozumie. Tak jak wiele innych ludzi. Dlaczego? Bo nie nauczyłeś się nadal pisać w języku polskim.

Urlop.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

W związku ze stanowiskiem MZK Szczecin w osobie Z-cy Dyrektora d/s Eksploatacji mgr inż. Krzysztofa Turczyna, chciałem zauważyć, że problem nadmiernej bieli został zastąpiony żywopłotami. Niniejszym wypada tylko pogratulować argumentów uzasadniających ową potrzebę wprowadzenia nowych barw na szczecińskim taborze tramwajowym.

Czas najwyższy skończyć z kuriozalnym malowaniem taboru tramwajowego! Może w przyszłości przy zakupie nowego taboru, czy to tramwajowego, czy też autobusowego, watoby było zastanowić się nad nową kombinacją granatowego z bordowym, ale nie dzisiaj gdy jest to ewidentny temat zastępczy... chyba "z braku laku" ;-)

Phobos napisał(a):

> połączenie 3 kolorów - jak mówi prezes SPAD - uważane jest przez > producentów za jedną z najlepszych kompozycji kolorystycznych w kraju!

--- Szczecinomaniak

wysłane przez Administracja 0

A odpowiedź w tym miejscu znalazła się z jakiej okazji?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Administracja napisał(a):

> A odpowiedź w tym miejscu znalazła się z jakiej okazji?

Oczywiście z okazji powyższego wywiadu :)

wysłane przez kajetansz (gość)

Administracja napisał(a):

> Nie, dyrektor Turczyn nie odpowie na pytanie, ponieważ go nie > zrozumie. Tak jak wiele innych ludzi. Dlaczego? Bo nie > nauczyłeś się nadal pisać w języku polskim.

Łeee, ja zrozumialem. Jakos po drugim czytaniu. :-P

wysłane przez konjo  4

"Naprawa polega na wymianie zużytych elementów poszycia zewnętrznego, częściowej wymianie i odnowieniu wnętrza wozu oraz nałożeniu nowej powłoki lakierniczej (szczegóły w miejscowej prasie z ubiegłych miesięcy)."

Specjalnie przejrzałem artykuły z miejscowej prasy opublikowane w Komisie. Być może jestem w błędzie, ale mówiło się o regatach, o renowacji, o symbolice kolorów, o konsultacjach z mieszkańcami i architektem miejskim, ale to jest jakaś nowość. Do tej pory argumentem było, że przemalowanie ze względu na koszty nastąpi w trakcie remontów. I tu się zgodzę, bo wtedy wnętrze jest odświeżane. Ale przy obecnej koncepcji rewitalizacji, nic nie było mówione o wnętrzach i wydaje mi się, że ten argument jest lekko chybiony. Zresztą pomalowane składy tramwaje nie mają jakichś rewolucyjnych zmian w środku. No chyba, że coś mi się już roi, to proszę mnie poprawić.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez Pepe 234

konjo napisał(a):

> Zresztą pomalowane składy tramwaje nie mają > jakichś rewolucyjnych zmian w środku. No chyba, że coś mi się > już roi, to proszę mnie poprawić. Zmian rewolucyjnych na pewno nie ma. Przykładowo w #752 te zmiany to odmalowanie szafy, grzejników, napędów drzwi. W #915 i #603 uzupełnienie poręczy, częsciowa wymiana obic bocznych. W #604, któremu też powłoka zostałą odnowiona (na stare barwy) była to np. wymiana tylnej szafy, odmalowanie kabiny, częsciowa wymiana instalacji elektrycznej. :) Więc jak widac niewiele...

wysłane przez konjo  4

man751 napisał(a):

> Więc jak widac niewiele...

No właśnie i to jest ten plus, że możemy się zawsze zwrócić do kogoś kto prowadzi obserwację i kronikę tych wszystkich zmian.

So never mind the darkness.

wysłane przez kajetansz (gość)

dziwne. Najpierw mowilo sie o malowaniu, a teraz mowi sie o witalizacji. Czy nie mozna jej robic nie zmieniajac barw? To mnie zastanawia.

wysłane przez Andrzej (gość)

Przez ostatnie 9 miesięcy "mieli się" o malowaniu tramwajów. Czas zakończyć "zastępczy", "chory" temat. Logiczne jest to, ze nawet najlepiej położona powierzchnia lakiernicza musi być raz na kilka lat odnowiona. Czas aby w końcu kierownictwo MZK i miasto ustaliło jak mają wyglądać tramwaje i skończyć te dewagacje. Przy okazji NG porządnie odnawiać powłoki lakiernicze i wszystko ! Nie róbmy z tak oczywistych rzeczy jak malowanie chorej sensacji.

wysłane przez yoss83 (gość)

czy wie ktoś może jakie barwy uzyskają konkretne typy tramwajów? Berlińczyki żółte, przypuszczam, że 105n2k zostaną białe... A reszta? Zakładając oczywiście, że ten głupi pomysł przejdzie...

wysłane przez Piotr

A szanowna Administracja oczywiście nie zaprezentuje MZK naszej wersji malowania, ponieważ o 1% przegrała z opcją "żadna". MZK i tak przemaluje wagony, ale może przy Waszych naciskach udałoby się nakłonić MZK do naszej propozycji. Nawet nie chcecie spróbować?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> A szanowna Administracja oczywiście nie zaprezentuje MZK > naszej wersji malowania, ponieważ o 1% przegrała z opcją > "żadna". MZK i tak przemaluje wagony, ale może przy Waszych > naciskach udałoby się nakłonić MZK do naszej propozycji. > Nawet nie chcecie spróbować?

Fakt, jak już malować to w jakieś logiczne barwy, a nie powrót do przeszłości i w tym Ciebie popieram, że lepiej już pomalować w coś nowszego (chociaż i to jest niepotrzebne).

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> A szanowna Administracja oczywiście nie zaprezentuje MZK > naszej wersji malowania, ponieważ o 1% przegrała z opcją > "żadna". Nawet nie chcecie spróbować?

Administracja wyraziła swoje zdanie na temat pomysłu przemalowania poprzez tekst apelu. W tej chwili próby przedstawiania propozycji i tak nie mają sensu bo wersja L nie posiada granatowo-czerownych pasów, które zostały przyjęte jako element łączący wszystkie pojazdy KM w Szczecinie.

--- I never wanna leave this place.

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

Zdaje się, że już o tym dyskutowaliśmy? I zdaje się, że ustaliliśmy już, że starasz się ludziom wmówić wyniki sondy, której na komisie nigdy nie było.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> Zdaje się, że już o tym dyskutowaliśmy? I zdaje się, że > ustaliliśmy już, że starasz się ludziom wmówić wyniki sondy, > której na komisie nigdy nie było.

Była sonda, a bardziej konkretna nie powstanie, ponieważ Phobosowi nie podoba się komisowe malowanie.

wysłane przez Phobos 17

> Była sonda, a bardziej konkretna nie powstanie, ponieważ > Phobosowi nie podoba się komisowe malowanie.

Ale jesteś nudny... 1. Sondy takiej, na jaką się powołujesz nie było. 2. A co to jest "komisowe malowanie"? Biały z jasno-niebieskimi gradientami? LOL!

Prosze już do tematu nie wracać - został on już dawno zamknięty.

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> 2. A co to jest "komisowe malowanie"? Biały z jasno-niebieskimi > gradientami? LOL!

Jak zawsze czepiasz się :).

No jasne najlepiej nie wracać do tematu-hmmm temat tabu, że wiele osób chce tramwaje granatowo-bordowe? Tak? Wiesz jakbyś dalej miałe kłopoty z internetem to pewnie nasza wersja malowania powędrowałaby do MZK :), ale nie powędrowała, bo wpadł Phobos skrzywił się na nasz projekt i zamyka temat :). Genialne...

wysłane przez Phobos 17

> No jasne najlepiej nie wracać do tematu-hmmm temat tabu, że wiele > osób chce tramwaje granatowo-bordowe?

Ty i LLUZNIAK - faktycznie całe multum ludzi... :-)

> Tak? Wiesz jakbyś dalej miałe > kłopoty z internetem to pewnie nasza wersja malowania powędrowałaby > do MZK :)

A ktoś ci broni ośmieszyć się tak jak to już zrobił pewien serwis pewnego plagiatora? :-)

> ale nie powędrowała, bo wpadł Phobos skrzywił się na nasz > projekt i zamyka temat :). Genialne...

Administracja i zarzadzanie serwisem KOMIS jest nieco bardziej skomplikowane niż sobie to wyobrażasz... :-)

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> Ty i LLUZNIAK - faktycznie całe multum ludzi... :-)

Tak na pewno tylko ja i LLUZNIAK... > A ktoś ci broni ośmieszyć się tak jak to już zrobił pewien serwis > pewnego plagiatora? :-)

Po pierwsze nic o tym nie wiem i nie wiem co posłali. Uważam, że nasza wersja malowania była na tyle dobra, aby mogła powędrowąc do MZK. A według Ciebie lepiej prawić głupoty, że biały brudzi się tak samo jak inne kolory?

> Administracja i zarzadzanie serwisem KOMIS jest nieco bardziej > skomplikowane niż sobie to wyobrażasz... :-)

a kto zablokował naszą inicjatywę i wystartował z własną, której nie poddał pod sondę? Jak sam kiedyś napisałeś mkm.szczecin.pl tworzy wiele osób, a Ty wykorzystujesz wzrastającą popularnośc tegoż serwisu w własnych celach. Kim bylibyście, gdyby nie my użytkownicy? Stronką dla paru osób? Nie szanujesz innych, ani innych pomysłów. Kiedy to zrozumiesz?

wysłane przez Phobos 17

> > Ty i LLUZNIAK - faktycznie całe multum ludzi... :-) > > Tak na pewno tylko ja i LLUZNIAK...

Jakoś nie widziałem, aby wiecej osób wypowiadało się w takim tonie jak Wy...

> Uważam, że nasza > wersja malowania była na tyle dobra, aby mogła powędrowąc do MZK.

No to żyj w tym błędzie dalej. I nie wiem co cie powstrzymuje przed pójściem do MZK...

> a kto zablokował naszą inicjatywę i wystartował z własną, której nie > poddał pod sondę?

A skad mam wiedziec? Ja wiem tyle - tak jak napiasles to jest WASZA inicjatywa a nie komisu. Ba! Nikt nawet nigdy administracji sie nie pytal o wsparcie w tej sprawie, albo ktos zatarł po tym wszelkie slady.

> Jak sam kiedyś napisałeś mkm.szczecin.pl tworzy wiele > osób, a Ty wykorzystujesz wzrastającą popularnośc tegoż serwisu w > własnych celach.

I znow nie masz pojecia o tym jak KOMIS funkcjonuje. Każda sprawa jest głosowana, więc to nie jest tak, że Phobos ma fanaberie - taka a nie inna decyzje podjeli administratorzy wspólnie.

> Kim bylibyście, gdyby nie my użytkownicy? Stronką dla > paru osób? Nie szanujesz innych, ani innych pomysłów. Kiedy to > zrozumiesz?

Ależ szanuje! Dlatego nigdy nie powiedziałem co o nich myśle, bo Maciej musiałby mnie zbanować na 3 miesiące :-) A ty uszanuj teraz wole administracji (i wszystko wskazuje na to, ze wiekszosci komisowej) - jesteśmy przeciwni zmianie malowania! Uszanuj to i poprostu skończ temat bo jesteś nudny!

EOT! Jeszcze jeden post i zamkne wątek.

--- Powróciłem zza grobu :-]

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Piotr

Phobos napisał(a):

> Ależ szanuje! Dlatego nigdy nie powiedziałem co o nich myśle, bo Maciej > musiałby mnie zbanować na 3 miesiące :-) A ty uszanuj teraz wole > administracji (i wszystko wskazuje na to, ze wiekszosci komisowej) - > jesteśmy przeciwni zmianie malowania! Uszanuj to i poprostu skończ > temat bo jesteś nudny!

To zrob sonde i będzie jasne!

wysłane przez LLUZNIAK

Phobos napisał(a):

> A ktoś ci broni ośmieszyć się tak jak to już zrobił pewien serwis > pewnego plagiatora? :-)

Ekhm...

wysłane przez Phobos 17

> > A ktoś ci broni ośmieszyć się tak jak to już zrobił pewien serwis > > pewnego plagiatora? :-) > > Ekhm...

Coś się stało?

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez LLUZNIAK

Phobos napisał(a):

> Coś się stało?

Już nic. Nie ma sensu ciągnąć tematu...