Forum

Nie tylko tatra

wysłane przez mmm

A mówili że testy maja być w tym miesiącu. Dobrze że zrobili chociaż wycenę bo 1 mln za wóz to było troche ze dużo. Poza tym nie wiem czy więkasza ilośc miejsc siedzących to taka zaleta tego modelu. Wydaje mi sie, że to dobrze, że WGKiOŚ pilotuje te sprawę, bo do MZK nie mam zaufania. Tytuł artykułu "Nie tylko tatra" jest niezrozumiały. To tak jakby chcieli kupić jeszcze jakieś inne tramwaje.

wysłane przez t105n  49

mmm napisał(a):

> Dobrze że zrobili chociaż wycenę bo 1 mln za wóz to było troche ze dużo.

A 3 razy tyle za "bulwę" o mniejszej pojemności to nie jest za dużo?

wysłane przez mmm

t105n napisał(a):

> A 3 razy tyle za "bulwę" o mniejszej pojemności to nie jest > za dużo? Może i dużo ale problem z bulwami jest w tym, że miasto dostało kase na zakup konkretnej liczby wagonów i nawet jeżeli cena byłby niższa to wiecej kupić nie można.

wysłane przez torwid (gość)

mmm napisał(a):

> A mówili że testy maja być w tym miesiącu.

Według ostatnich oficjalnych informacji jest szansa, że testy będą w TYM miesiącu ;) Powiem więcej - jest szansa, by Tatra pojawiła się jeszcze przed Świętami. Kolejne ustalenia zapadną być może jutro (piątek), bo delegacja Szczecina znowu jedzie do Berlina. Ale o pilnowanie sprawy proszę innych bo idę na zasłużony zaległy urlop i mogę nie być na bieżąco. :D

wysłane przez mmm

torwid napisał(a):

> Według ostatnich oficjalnych informacji jest szansa, że testy > będą w TYM miesiącu ;) Powiem więcej - jest szansa, by Tatra > pojawiła się jeszcze przed Świętami. Kolejne ustalenia zapadną > być może jutro (piątek),

A w sobote 1 kwietnia Tatra przyjedzie na testy.

wysłane przez TCT

>O ile współpraca stanie się faktem, w październiku lub listopadzie w >mieście powinny pojawić się 20-23 tramwaje, które zajmą miejsce >wysłużonych wagonów przegubowych. Natomiast za kilka tygodni do Szczecina >berliński tramwaj trafi na testy.

Czy mi się zdaje czy jakoś w tym terminie będą wybory samorządowe? :>

--- "Cukier krzepi! Wódka lepiej!" - Melchior Wańkowicz

wysłane przez TCT

uuups znaczki cytowania się rozjechały.. składam samokrytykę.

wysłane przez kajetansz 65

TCT napisał(a):

> Czy mi się zdaje czy jakoś w tym terminie będą wybory > samorządowe? :>

a wiesz... mi jakos tak samo sie zdaje.

Штирлиц

wysłane przez Joe (gość)

Jest mi wstyd, ze mieszkam w Szczecinie. Jestem cale szczescie mlody. Mam 18 lat i uciekam z tego kraju, bo kto normalny kupuje 20 letnie tramwaje z Niemiec ?? Nasze sa w zlym stanie ?? Mi sie nimi dobrze jezdzi jak jade do szkoly do sie obudze tak na boki kolysze. Ja proponuje zlikwidowac tramaje. Po co placic. Zawsze mozna isc na pieszo :)

wysłane przez kajetansz 65

Joe napisał(a):

> Jest mi wstyd, ze mieszkam w Szczecinie.

Masz szczescie, ze trafiasz na moj dobry humor. Zaintesowani wiedza o co chodzi.

> Jestem cale > szczescie mlody. Mam 18 lat

Ja akurat stary

> i uciekam z tego kraju,

ja tez uiekam po skonczeniu studiow.

> bo kto > normalny kupuje 20 letnie tramwaje z Niemiec ??

Ale kupowanie 20-letnich tramwajow nie jest tego powodem. Jesli chodzi o moje zdanie to nikt normalny nie kupi 20-letnich niezmodernizowanych tramwajow. Te tramwaje sa zmodernizowane i wyjatkowo sprawne. U nas 20-letnie tramwaje potrafia pasc.

> Nasze sa w > zlym stanie ?? Mi sie nimi dobrze jezdzi jak jade do szkoly > do sie obudze tak na boki kolysze.

ja potrafie spac. To jest kwestia przyzwyczajen snu.

> Ja proponuje zlikwidowac > tramaje.

Pasażerów też zlikwidujmy.

> Po co placic. Zawsze mozna isc na pieszo :)

To zastanowmy sie czy bedzie Ci sie chcialo.

Штирлиц

wysłane przez lhb178 19

Joe napisał(a):

> Jest mi wstyd, ze mieszkam w Szczecinie. Jestem cale > szczescie mlody. Mam 18 lat i uciekam z tego kraju, bo kto > normalny kupuje 20 letnie tramwaje z Niemiec ??

Trzeba było uciec 10 lat temu, jak kupowaliśmy 40-letnie tramwaje z Niemiec.

> Nasze sa w > zlym stanie ?? Mi sie nimi dobrze jezdzi jak jade do szkoly > do sie obudze tak na boki kolysze.

Którą linią jeździsz? Zamówi się te nasze najlepsze tramwaje ;>

> Ja proponuje zlikwidowac > tramaje. Po co placic. Zawsze mozna isc na pieszo :)

To idź (i może nie wracaj).

wysłane przez enka167 25

Joe napisał(a):

> Ja proponuje zlikwidowac > tramaje. Po co placic. Zawsze mozna isc na pieszo :)

Pewnie, poczekaj jak będziesz pracować, czy wtedy też tak chętnie będziesz chciał chodzić pieszo bez względu na panująca pogodę? Oczywiście można jeszcze wybrać samochód, ale nie każdy chce i nie wszystkich na to stać.

wysłane przez t105n  49

Joe napisał(a):

> Mi sie nimi dobrze jezdzi jak jade do szkoly > do sie obudze tak na boki kolysze. Ja proponuje zlikwidowac > tramaje. Po co placic. Zawsze mozna isc na pieszo :)

No więc zdecyduj się: dobrze się jeździ czy chodzi pieszo? A wogóle to nikt ci nie każe wsiadać do tramwaju, przynajmniej będzie luźniej. A najlepiej byłoby zlikwidować takich heretyków jak ty.

wysłane przez yoss (gość)

Od dawna można było usłyszeć, że nie chodzi o pojedyńczy zakup, ale o dłuższą współpracę. Czy wie ktoś może, czy można liczyć na zakupy używanego taboru niskopodłogowego z Berlina? Np. po remoncie torowiska linii 8... Myślę o wagonach GT6N. Są jakieś szanse?

wysłane przez torwid (gość)

yoss napisał(a):

> Od dawna można było usłyszeć, że nie chodzi o pojedyńczy > zakup, ale o dłuższą współpracę. Czy wie ktoś może, czy można > liczyć na zakupy używanego taboru niskopodłogowego z Berlina?

Można. Ale nawet chyba na Regaty nie zdążą ;)