Forum

Tego Jelcza już w Policach nie zobaczymy

zdjęcie
Tego Jelcza już w Policach nie zobaczymy
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Luke_Police (gość)

Szkoda, bo lubiłem ten autobus. Kiedyś sprawił mi miłą niespodziankę, gdy wracałem bodajże przedostatnim nocnym linii 524 w stronę Polic. Biorąc pod uwagę fakt, że zwykle o tej porze na linii 524 jeździł jelcz M11 #3002 lub #3001, to byłem mile zaskoczony. Jelcz 120M ma cichszy silnik i ogólnie przyjemniej się nim jedzie niż M11. Czy może mi ktoś powiedzieć co się stało z autobusem #3006 ??
Luke_Police napisał(a):

> Czy może mi ktoś > powiedzieć co się stało z autobusem #3006 ??

Około 15 Stycznia 2006 został wywieziony w całości na złomowisko, z powodu fatalnego stanu technicznego. Apropo może ktoś widział ostatnio na jakiejkolwiek linii #3005, #3007, #3002 lub wie co się z nimi stało, bo przez 5-6 tygodni całkowity brak ich na liniach, przynajmniej w dzień. :)
man751 napisał(a):

> Luke_Police napisał(a):

> > Czy może mi ktoś powiedzieć co się stało z autobusem #3006 ?? > > Około 15 Stycznia 2006 został wywieziony w całości na > złomowisko, z powodu fatalnego stanu technicznego.

A sam nas informowałeś o 3005. http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1135886461.news&query=Jelcz+120 To kasacja dosięgnęła 3005 czy 3006?

--- I can't understand what all the fightin's for.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> To kasacja dosięgnęła 3005 czy 3006?

Kasacja dosięgnęła #3006, #3005 był odstawiony tylko na kilka dni po czym SPPK stwierdziło ze gorszy jest #3006 i tego wywieziono. :)

man751 napisał(a):

> Apropo może > ktoś widział ostatnio na jakiejkolwiek linii #3005, #3007, > #3002 lub wie co się z nimi stało, bo przez 5-6 tygodni > całkowity brak ich na liniach, przynajmniej w dzień. :)

Hmmmm... sam się nad tym zastanawiam. Ze 120-tek w Policach widuję ostatnio regularnie tylko #3004, #3008 i #3009. A #3002 widziałem jakoś niedawno na linii 109, wydaje mi się, że to było jakoś 3 tygodnie temu. W zasadzie polickie jelcze widuję ostatnio na liniach LD, 63, 102, 109 i sporadycznie na 111. Przeważnie są to #618 i #670 + 3 wyżej wymienione 120M. Najwyraźniej stan techniczny pozostałych pozostawia wiele do życzenia, bo ostatnio regularnie na liniach 109 i 63 jeżdżą Ikarusy.

wysłane przez Lukasy

Luke_Police napisał(a):

> Hmmmm... sam się nad tym zastanawiam. Ze 120-tek w Policach > widuję ostatnio regularnie tylko #3004, #3008 i #3009. A #3002 > widziałem jakoś niedawno na linii 109, wydaje mi się, że to było > jakoś 3 tygodnie temu. W zasadzie polickie jelcze widuję ostatnio > na liniach LD, 63, 102, 109 i sporadycznie na 111. Przeważnie są > to #618 i #670 + 3 wyżej wymienione 120M. Najwyraźniej stan > techniczny pozostałych pozostawia wiele do życzenia, bo ostatnio > regularnie na liniach 109 i 63 jeżdżą Ikarusy.

Zgadza się, zdążyłem sobie nawet pomyśleć, że #743 dostał na 63 stały przydział :D A jeśli chodzi o #3002 to chyba właśnie jego widziałem kilka dni temu na 63, ale ręki nie daję sobie uciąć... Wydaje mi się, że częściej się na nocnych pojawia, tylko ja zawsze zasypiam przed wyjazdem nocników na trasy :D A co do 111, dziś akurat jeździł #3019, ale zdarza się tak, że po południu jakiegoś MANa podmienia Jelcz, najczęściej #618.

Pzdr! ŁZ

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Lukasy

> Pzdr! > ŁZ > > --- > Pzdr! > ŁZ

Przyznaję się bez bicia, zapomniałem o autododawaniu stopki i starym zwyczajem wpisałem swoją, przepraszam :/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
> Apropo może ktoś widział ostatnio na jakiejkolwiek linii #3005, #3007, > #3002 lub wie co się z nimi stało, bo przez 5-6 tygodni > całkowity brak ich na liniach, przynajmniej w dzień. :)

Dla zainteresowanych, troche zagadek się rozwiązało porzez wizytę koło sppk. Jelcz M-11 #3002 ma szeroką blacharkę (jego szkielet bez blach stoi w hangarze), Jelcz 120M #3005 stał dziś na placu, potem w hangarze, coś tam przy nim grzebią, ale jego wygląd się nie zmienił, natomiast #3007 czeka blacharka (po skończeniu #3002), narazie nie wyjeźdza liniowo.

> Jelcz M-11 #3002 ma szeroką blacharkę (jego szkielet > bez blach stoi w hangarze), Jelcz 120M #3005 stał dziś na placu, > potem w hangarze, coś tam przy nim grzebią, ale jego wygląd się > nie zmienił, natomiast #3007 czeka blacharka (po skończeniu > #3002), narazie nie wyjeźdza liniowo.

... i wszystko stało się jasne :) Swoją drogą, to mam nadzieję, że SPPK oszczędzi przynajmniej ze 3 jelcze na przyszłość, bo strach byłoby puścić MAN-y na linie nocne. Zwłaszcza przy większych imprezach masowych dzieją się tam rzeczy, które przechodzą ludzkie pojęcie... Miałem kiedyś okazję (dokładnie w majowy weekend związany z wejściem Polski do Unii i występem In-grid na Wałach) wracać 524 #3002 i obserwować jego demolkę przez około 20 pijanych łobuzów... Zaczęło się od wywalania kasowników przez okna, a skończyło na wykręcaniu żarówek z rozwalonej wcześniej lampy na suficie. Jakiś dres stwierdził, że musi upamiętnić swą "miłość" do Szczecińskiej Pogoni, więc się celowo skaleczył, by napisać "MKS POGOŃ" krwią na sufice. Szyby też próbowali wybijać, ale na szczęście okazały się zbyt mocne. Policja jechała z tyłu, ale nic nie zrobili... zwinęli tylko jakichś Bogu ducha winnych ludzi co wysiadali pojedynczo na Grzybowej :( A Jelcza #3002 widziałem na mieście dopiero 4 dni później... Z drugiej strony dziwię się, że nie puścili tej nocy Ikarusa, bo 50% ludzi na Rodła zostało na przystanku bo się nie zmieścili do Jelcza...