Forum

Jazda przez 10 lat?

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma szansę na 10-letnią umowę na wożenie pasażerów. Sąd przyznał rację SPPK, które twierdziło, że nie było podstaw do unieważnienia przetargu, co zrobił Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

wysłane przez Phobos 17

"Najpierw potrzebna jest stosowna uchwała do zaciągania zobowiązań dłuższych niż dwa lata"

To przepraszam, ale jeśli takiej uchwały nie było w chwili ogłaszania tego przetargu to chyba świadczy to o tym, że ktoś w UM albo ZDiTM dał ciała...

--- "God does not play dice" - A. Einstein

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Wtajemniczony (gość)

A ja wam coś powiem tak po cichu na 90 % w czerwcu SPPK i SPAD wejda spowrotem w strukture MZK . Jedynie własnie SPPK pozostanie osobna spułką. Więc moga w tym momencie miec tą swoja umowe na 10 lat .A jak ktos sie bedzie pytac skad mam takie info to powiem wam ze z naprawde wiarygodnego źródła .Pozdrawiam wszytkich bardzo fajna stronka

wysłane przez Administracja 0

A teraz Administracja tej "bardzo fajnej stronki" skorzysta z blokowania IP bo ma dość ludzi, którzy nie potrafią obsługiwać forum...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Wtajemniczony napisał(a):

> A ja wam coś powiem tak po cichu na 90 % w czerwcu SPPK i SPAD > wejda spowrotem w strukture MZK .

No to jeżeli dojdzie do połączenia spółek z MZK to o nowych autobusach lub używkach nie ma co myśleć. Wszystko pójdzie na TRAMY.Bendzie świetnie dla MZK a dla spółek to krok w stecz,chyba że to połączenie da jakieś zmiany pozytywne,ale w to wątpie:)

wysłane przez t105n 49

dyrdus napisał(a):

> Wszystko pójdzie na TRAMY.Bendzie świetnie dla MZK a dla spółek > to krok w stecz,chyba że to połączenie da jakieś zmiany > pozytywne,ale w to wątpie:)

Może dać pozytywne :-) Wszystko zależy od tego, kto będzie rządził w "wielkim MZK". Mam swój typ, ale wolałbym publicznie tego nie pisać, żeby nie narobić więcej szkody niż pożytku. Tylko zastanawiają mnie dwie rzeczy: 1. Jeśli łączy się spółki, to po grzyba było dzielić? 2. Jak to się ma do wymogów unijnych, które w przyszłości będą wymagać liberalizacji na rynku przewozów, czytaj: dopuszczenia wielu przewoźników działających w warunkach konkurencji?

wysłane przez enka167 25

t105n napisał(a):

> 1. Jeśli łączy się spółki, to po grzyba było dzielić?

To było polityczne posunięcie.

wysłane przez t105n 49

enka167 napisał(a):

> To było polityczne posunięcie.

Łeee... Dopóki polityka będzie przed ekonomią, to nie będzie dobrze, nie tylko w KM.

wysłane przez torwid 64

enka167 napisał(a):

> To było polityczne posunięcie.

A łączenie jest niby apolityczne? :D Zwłaszcza, że naciskają na to wyłącznie związkowcy z MZK, a temat powraca tym częściej, im bliżej do wyborów...

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez enka167 25

torwid napisał(a):

> A łączenie jest niby apolityczne? :D Zwłaszcza, że naciskają na to > wyłącznie związkowcy z MZK, a temat powraca tym częściej, im bliżej do > wyborów...

Myślę, że podział był niekorzystny. Większa firma może wiecej niż kilka małych.

wysłane przez torwid (gość)

enka167 napisał(a):

> Myślę, że podział był niekorzystny. Większa firma może wiecej niż kilka > małych.

Pod warunkiem, że będzie to naprawdę firma, a nie przykrywka dla dawnego zakładu budżetowego, w którym najwięcej do powiedzenia mają związki zawodowe. A na to nie ma szans, bo taka firma musiałaby być jednak solidnie finansowana na początku, co w szczecińskich realiach nie jest możliwe... Tworzenie nowego podmiotu, który na początku będzie miał umorzone długi, a potem nadal będzie na minusie, po prostu nie ma sensu.

torwid napisał(a):

> Pod warunkiem, że będzie to naprawdę firma, a nie przykrywka dla > dawnego zakładu budżetowego, w którym najwięcej do powiedzenia mają > związki zawodowe.

W co można chyba wątpić

> A na to nie ma szans, bo taka firma musiałaby być > jednak solidnie finansowana na początku, co w szczecińskich realiach > nie jest możliwe...

Racja:)

wysłane przez mmm

torwid napisał(a):

> A łączenie jest niby apolityczne? :D Zwłaszcza, że naciskają na to > wyłącznie związkowcy z MZK,

A ja jestem ciekaw, co na to związki ze SPAK-u i SPAD-u?

wysłane przez torwid (gość)

mmm napisał(a):

> A ja jestem ciekaw, co na to związki ze SPAK-u i SPAD-u?

W zdecydowanej większości są przeciwne. Im się to też nie opłaca. Zresztą - przedstawiciele tych organizacji, którzy pozwolili sobie mieć odmienne zdanie, niż Solidarność MZK, na kolejne spotkania nie byli juz zapraszani. A to też powinno dać do myslenia...

t105n napisał(a):

> Tylko zastanawiają mnie > Jeśli łączy się spółki, to po grzyba było dzielić?

Bo wtedy była taka moda na małe i dlatego podzielono na trzy. A teraz jest moda na duże i trzeba znowu złączyć to co nie tak dawno bo bodajże 7 lat temu dzielono. A aspekty polityczne są też chyba jedną z przyczyn planowanego WIELKIEGO MZK:)

Niedawno wraz z testami TATR z Berlina,obiło mi się o uszy,że MZK planuje dłuszą współprace z BVG!A nawiazuje do tego z prostego faktu czyżby chciano nam w szczecinie fundnąć coś takiego jak BVG? Ciekawe. Tylko obawiam się że w naszych realiach to nie możliwe ha ha:)

wysłane przez Gustav (gość)

To w końcu podpisali tą omowe i na ile lat?

wysłane przez MQ 0

Gustav napisał(a):

> To w końcu podpisali tą omowe i na ile lat?

Podpisali na okres 1.06.2006 - 31.05.2007.

wysłane przez leks 15

mkubien napisał(a):

> Gustav napisał(a):

> > To w końcu podpisali tą omowe i na ile lat? > > Podpisali na okres 1.06.2006 - 31.05.2007.

-> Czyli znowu lipa :/. Co za koszmar, kiedy to się skończy :( ?! Rrrrr co za miasto. Niech ich za przeproszeniem szlag trafi. Ale znając życie SPPK sobie poradzi :).

wysłane przez t105n (gość)

lex napisał(a):

> -> Czyli znowu lipa :/. Co za koszmar, kiedy to się skończy :( ?! > Rrrrr co za miasto. Niech ich za przeproszeniem szlag trafi.

Masz 18 lat? Na jesieni będziesz mógł się wykazać stawiając krzyżyk w odpowiednim miejscu na wyborach samorządowych.

wysłane przez lhb178 17

mkubien napisał(a):

> > To w końcu podpisali tą omowe i na ile lat? > > Podpisali na okres 1.06.2006 - 31.05.2007.

Z SPPK do 31.07.2006.

wysłane przez Gustav (gość)

> mkubien napisał(a):

> > Podpisali na okres 1.06.2006 - 31.05.2007.

No to szkoda :-(