Forum

Pasy

wysłane przez M21 1

Co sadzicie o nowej dyrektywie EU o pasach bezpieczeństwa w autobusach ??

wysłane przez konjo 4

M21 napisał(a):

> Co sadzicie o nowej dyrektywie EU o pasach bezpieczeństwa w > autobusach ??

A czy dyrektywa mówi o autobusach miejskich? Bo o ile dobrze wiem to chodzi o turystyczne...

--- We still can find a way.

So never mind the darkness.

wysłane przez M21 1

konjo napisał(a):

> > A czy dyrektywa mówi o autobusach miejskich? Bo o ile dobrze > wiem to chodzi o turystyczne... > Miejskie tez .Pomysl ten juz mieli 10 lat temu teraz wprowadzaja go w zycie :) Przynajmniej tak mówili na Polsacie :)

wysłane przez konjo 4

M21 napisał(a):

> Miejskie tez .Pomysl ten juz mieli 10 lat temu teraz wprowadzaja > go w zycie :) Przynajmniej tak mówili na Polsacie :)

To czemy Gazeta Wyborcza, Wprost i wp.pl piszą, że: "Na obszarze Unii Europejskiej każdy podróżujący autobusem i mikrobusem już wkrótce będzie musiał mieć zapięty pas bezpieczeństwa."? Nie widzę tu napisu oraz autobusach miejskich. Zresztą dla KM to jakaś bzdura bo po co zapinać pas kiedy można stać bez pasa?

wysłane przez M21 1

konjo napisał(a):

> > To czemy Gazeta Wyborcza, Wprost i wp.pl piszą, że: "Na obszarze > Unii Europejskiej każdy podróżujący autobusem i mikrobusem już > wkrótce będzie musiał mieć zapięty pas bezpieczeństwa."?

No własnie autobusem a nie autokarem :> Zresztą dla KM to jakaś bzdura > bo po co zapinać pas kiedy można stać bez pasa?

No włąsnie chodzi mi o tą bzdure :)

wysłane przez konjo 4

M21 napisał(a):

> No własnie autobusem a nie autokarem :>

No dobrze masz tu z Wprost:

"Pasażerowie autobusów turystycznych, a także [b]mikrobusów będą musieli od wtorku, 9 maja, jeździć z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Tego dnia wchodzą w życie nowe unijne przepisy."

Nic o miejskich.

wysłane przez M21 1

konjo napisał(a):

> M21 napisał(a):

> > No własnie autobusem a nie autokarem :> > > No dobrze masz tu z Wprost: > > "Pasażerowie autobusów turystycznych,

tera to napisałes :) 1 sza wersja była inna :) luknij se na wiadomosci na polsacie o 18 to dowiesz sie o co mi chodzi :)

wysłane przez xyz (gość)

M21 napisał(a):

> Miejskie tez .Pomysl ten juz mieli 10 lat temu teraz wprowadzaja > go w zycie :) Przynajmniej tak mówili na Polsacie :)

potwierdzam w informacjach o 15.45 tylko się zastanawiam co z tymi co stoją też może jakieś specjalne szelki im pozakładać i poprzyczepiać do poręczy....

wysłane przez ja (gość)

xyz napisał(a):

> potwierdzam w informacjach o 15.45 > tylko się zastanawiam co z tymi co stoją też może jakieś specjalne > szelki im pozakładać i poprzyczepiać do poręczy...

Jakie szelki? Przecież w autobusach turystycznych nie można stać. Jest ilość miejsc siedzących i tylko tylu moze byc pazażerów.

wysłane przez xyz (gość)

ja napisał(a):

> Przecież w autobusach turystycznych nie można stać.

Jakbyś umiał czytać i przeczytał cały wątek to może byś się zorientował że chodziło o KM a nie o turytyczne....

> Jest ilość miejsc siedzących i tylko tylu moze byc pazażerów.

Teoria to jedno a praktyka to drugie popatrz chociażby na PKSa, nie mówie tu o liniach daleko bieżnych (ale też się zdaża) a o komunikacji podmiejskiej np. 1-> Dolna Odra 5-> Dobra 8-> Lubieszyn tam czasem a nawet często jeżdżą turystyczne (mniej czy bardziej turystyczne ale mają podaną tylko ilośc miejsc siedzących {swego czasu widywałem je na nocnych ale ostatnio jakos nie}) a itak najczęściej jadą przepchane i ludzie stoją....

wysłane przez ja (gość)

> Teoria to jedno a praktyka to drugie popatrz chociażby na PKSa, nie > mówie tu o liniach daleko bieżnych (ale też się zdaża) a o komunikacji > podmiejskiej np. 1-> Dolna Odra 5-> Dobra 8-> Lubieszyn tam czasem a > nawet często jeżdżą turystyczne (mniej czy bardziej turystyczne ale > mają podaną tylko ilośc miejsc siedzących {swego czasu widywałem je na > nocnych ale ostatnio jakos nie}) a itak najczęściej jadą przepchane i > ludzie stoją....

Autosy PKS jezeli wykonuja przejazd na liniach podmiejskich to nie są autobusami turystycznymi tylko podmiejskimi. W autobusach PKS, tak samo jak w autobusach miejskich jest pewna liczba miejsc stojacych. To, że jadziesz do Lubieszyna np. Autosanem H9 to nie znaczy, że jest to autobus tyrystyczny.

wysłane przez novy (gość)

M21 napisał(a):

Nie patrz na to co w Polsacie mówią, w GW też różne bzdury nijaki pan Rabenda wypisuje. Pomyśl logicznie, kto przy zdrowych zmysłach kazał by zapinać pasy w KM...

wysłane przez Michal105N 11

> Co sadzicie o nowej dyrektywie EU o pasach bezpieczeństwa w > autobusach ??

Nie wiem czy ktoś z Was zauwazył ale w 1448 jest jeseden pas(dla pasażera stojącego który opiera się o jakby "podpórke" chyba tam jest miejsce dla kobiet z wózkami(może się mylę),no teraz nie wiem czy jest bo różni jeżdżą pasażerowie/

--- Wybory tuż tuż...

wysłane przez xyz (gość)

Michal105N napisał(a):

> Nie wiem czy ktoś z Was zauwazył ale w 1448 jest jeseden > pas(dla pasażera stojącego który opiera się o jakby > "podpórke" chyba tam jest miejsce dla kobiet z wózkami(może > się mylę),no teraz nie wiem czy jest bo różni jeżdżą > pasażerowie/

Te pasy były we wszytkich nowych MANach, ale później widziałem jak powoli znikały a czy dalej są to nie wiem. Ale berlińczyki też je miały i chyba jeszcze mają przynajmniej w Volvie 1711 dzisiaj widziałem. Ale one są niby dla ludzi na wózku żeby mogli się czuć bezpieczniej.

wysłane przez novy (gość)

xyz napisał(a):

> Te pasy były we wszytkich nowych MANach, ale później widziałem > jak powoli znikały a czy dalej są to nie wiem. Ale berlińczyki > też je miały i chyba jeszcze mają przynajmniej w Volvie 1711 > dzisiaj widziałem. Ale one są niby dla ludzi na wózku żeby mogli > się czuć bezpieczniej.

A w SPAD nadal we wszystkich Manach NL 223 są pasy, nie wiem jak w niemieckich wozach.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Niewyobrażam sobie pasów w M11, ani w Volvach B10MA. Nawet jakby je pozakładali to długo by niewytrzymały.

wysłane przez luki663719 17

> Niewyobrażam sobie pasów w M11, ani w Volvach B10MA. Nawet > jakby je pozakładali to długo by niewytrzymały.

Nawet jeden pas w MANach przy podpórce w środkowej części pojazdu nie wytrzymał bo ludzie się nim zaciekawili, a co dopiero mają wytrzymać pasy na wszystkich siedzeniach szczególnie tylnych (tylnymi częściej się ludzie interesują)

--- Kiedy będą jakieś następne święta i dostane zieloną kartkę?? :)

wysłane przez t105n 49

Nie wyobrażam sobie idiotyzmu z zapinaniem paśów w autobusach miejskich. Wyobraźnia podpowiada mi tylko awantury pasażera, który chce wsiąść, a dla którego zabrakło wolnych miejsc (czytaj: pasów).

wysłane przez mmm

t105n napisał(a):

> Nie wyobrażam sobie idiotyzmu z zapinaniem paśów w autobusach > miejskich. Ale nikt nie mówi o zapinaniu pasów w autobusach miejskich. Jak zawsze polscy urzednicy (albo dziennikarze)chca być świętsi do samego papieża. Jest mowa tylko o pojazach turystycznych i przeznaczonych do ruchu regionalnego. I takie pasy są montowane juz od pewnego czasu. W zeszłym roku w Policach na testach była Scania (jeździła na LS) która miał też juz pasy. Tydzien temu w Niemczech jechałem Manem Lion`s Regio i też miał pasy. Zresztą przepis ten dotyczy autobusów po raz pierwszy rejstrowanyc na terenie UE.