Forum

Szóstką do ...

wysłane przez Filip_Police 7

Witajcie! Poszukuje filmu dokumentalnego o tragedii linii 6 w 1967 roku na ulicy Wyszaka gdzie "trójskład" wykoleił się. Więcej o tym : http://www.mkm.szczecin.pl/kalendarz.php?action=detail&id=84 Kiedys widziałem ten film, chyba na regionalnej "trójce". Film był bardzo ciekawy, było wiele informacji. Potrzebuję troszkę więcej na ten temat, a ten film był by dobrym uzupełnieniem wiedzy. Pamiętam z tego filmu tylko, że konduktorka zamiast pomagać pozkodowanym pasażerom czyściła szyby swoim berecikiem z krwi. Pamiętam też że wagon podnoszony przez dźwig spadł na ludzi...

--- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia

wysłane przez MQ 0

Filmu nie mam, ale ostatnio na pmtm pojawił się artykuł na ten temat. Link: http://www.badongo.net/pic/175456

wysłane przez Phobos 17

mkubien napisał(a):

> Filmu nie mam, ale ostatnio na pmtm pojawił się artykuł na ten > temat. Link: http://www.badongo.net/pic/175456

Znasz może datę publikacji tego artykułu? Bo fragment z beretem podejrzanie przypomina fragment artykułu "Miałam zły sen, nie chciałam jechać" Dariusza Wołoszczuka opublikowany pierwszy raz w szczecińskiej GW 30 listopada 2001 w cyklu "Z Archiwum Sz." oraz ponownie w książce pod tym samym tytułem.

Nawiasem mówiąc, jest to zdecydowanie najlepszy tekst na ten temat jaki kiedykolwiek czytałem.

--- "Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś" - Langri

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez MQ 0

Phobos napisał(a):

> Znasz może datę publikacji tego artykułu?

Głos Wielkopolski, 8 maja.

wysłane przez Phobos 17

> Głos Wielkopolski, 8 maja.

Bieżącego roku jak rozumiem? No i wszystko jasne...

Cytat z artykułu DaWo z 2001 roku:

"Włodzimierz Piątek, fotoreporter, wtedy instruktor fotografii w PŻM, był na miejscu tuż po wypadku. Widział, jak podnoszony tramwaj zerwał się z liny i spadł na rannych. - Ale najbardziej wutkwiła mi w pamięci konduktorka - wspomina. - Zdjęła z głowy służbowy beret i z wielką troską czyściła nim zakrwawione i zabłocone szyby wagonu. To było niesamowite. Jakby w tej chwili nic innego nie było ważne, tylko czystość tych szyb."

--- "Najbardziej gorzkie łzy przelejesz na łożu śmierci nad słowami, których nie wypowiedziałeś i czynami, których nie dokonałeś" - Langri

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

Po przeczytaniu kilku kolejnych zdań artykułu, któego adres podesłał MAciek musze z pełną odpowiedzialnością stwierdzić - to plagiat :-/ Osoby, które mają dostęp do orginalnego artykułu z 2001 roku mogą sobie porównywać całe fragmenty - wszystko jest bez większych zmian przepisane. Jedynym przejawem twórczości są informacje o tym jak to Szczecin pozbył się doczep Wismar w 1945 roku :-/ Wypowiedzi motorniczej są idealnie takie same, a nie wydaje mi się, aby po 5 latach można było w wywiadzie powtórzyć swoje słowa tak perfekcyjnie :-/

wysłane przez konjo 4

Phobos napisał(a):

> Nawiasem mówiąc, jest to zdecydowanie najlepszy tekst na ten > temat jaki kiedykolwiek czytałem.

Ale który ten tutaj czy ten z GW?

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> Ale który ten tutaj czy ten z GW?

Ten z GW. Najlepszy artykuł nt. katastrofy na Wyszaka i zaryzykuje stwierdzenie, że zdecydowanie majstersztyk publicystyczny w wykonaniu Dariusza Wołoszczuka :-)

wysłane przez MQ 0

Phobos napisał(a):

> Ten z GW. Najlepszy artykuł nt. katastrofy na Wyszaka i zaryzykuje > stwierdzenie, że zdecydowanie majstersztyk publicystyczny w wykonaniu > Dariusza Wołoszczuka :-)

Już mu się tak nie podlizuj. On to czyta :-P

wysłane przez Phobos 17

> Już mu się tak nie podlizuj. On to czyta :-P

Oskarżanie mnie o podlizywanie się jest jak stwierdzenie "Marcin się nie czepia szczegółów" - totalny bezsens ;-) Takie samo zdanie wyraziłem już nie raz, na niejednym forum i nie widze powodów, dla których miałoby się to zmienić :-)

A jeśli czyta, to miło - niech się jeszcze zarejestruje i zacznie coś pisać częściej :->