Forum

Tatry jeszcze nie teraz

Szczecińscy radni, wbrew oczekiwaniom, nie przyjęli dziś uchwały w sprawie korekty budżetu. Jednym z zapisów tej uchwały jest propozycja przesunięcia środków w taki sposób, by miasto mogło zakupić 23 używane Tatry z BVG Berlin.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

pierdut pierdut. Czy w tym kraju nic nie może odbyć się w miare normalnie. Tylko wiecznie coś. Haos Haos i jeszcze raz Haos. P.S. To już się robi śmieszne i nudne.

wysłane przez Piotr

dyrdus napisał(a):

> pierdut pierdut. > Czy w tym kraju nic nie może odbyć się w miare normalnie.

W tym przypadku na pewno wszyscy radni będą za przeznaczeniem 2,5mln zł na tramwaje z Berlia. Kontrowersje budzą inne poprawki, ktorę zostały potraktowane jako kiełbasa przedwyborcza Mariana Jurczyka. Reasumując, gdyby Marian nie mataczył i nie wyjeżdzał teraz z pomysłami typu "patrzecie przecież wybuduje wam basen-patrz wyżej zrobie dach na SDSie :)" to już byłaby uchwała...i pewna kasa na tramwaje.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

I tu się z tobą zgodzę. Idą wybory i trzeba się powoli przyzwyczajić do takich świetnych inicjatyw.

wysłane przez Pepe 90

dyrdus napisał(a):

> pierdut pierdut. > Czy w tym kraju nic nie może odbyć się w miare normalnie. > Tylko wiecznie coś.

To prawda, ale ja raczej powiedziałbym: Czy w tym mieście nic nie może się odbyc w miare normalnie. :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> To prawda, ale ja raczej powiedziałbym: Czy w tym mieście nic > nie może się odbyc w miare normalnie. :)

Dzięki za cenną uwagę.Masz rację w tym mieście.Stolicy pomorza smieszne jak...-:)

wysłane przez kajetansz 65

dyrdus napisał(a):

> Dzięki za cenną uwagę.Masz rację w tym mieście.Stolicy pomorza > smieszne jak...-:)

Stolicą Pomorza mieni się Gdańsk. My jesteśmy Pomorzem Zachodnim. Co nie zmienia faktu, że w tym mieście jest aż nadto "śmiesznie".

Штирлиц

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Stirlitz napisał(a):

> Stolicą Pomorza mieni się Gdańsk. My jesteśmy Pomorzem Zachodnim. > Co nie zmienia faktu, że w tym mieście jest aż nadto "śmiesznie".

Przepraszam za uproszczenie. Ale sens zostaje sensem co nie? Jest smiesznie i długo jeszcze bendzie tak ja to widze. Trzeba poczekać na wiatr co to wszystko rozgoni,a na to się szybko nie zanosi.

wysłane przez MQ 0

dyrdus napisał(a):

> Trzeba poczekać na wiatr co to wszystko rozgoni,a na to się szybko > nie zanosi.

Chyba trzeba na KOMIS-ie powiesić taką naklejkę, co to w jednym Volvo wisi - "zakaz narzekania" :-P

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Chyba trzeba na KOMIS-ie powiesić taką naklejkę, co to w jednym Volvo > wisi - "zakaz narzekania" :-P

To co proponujesz?(zamiast tego narzekania?) Ja tylko wyrażam swoje zdanie. A przecierz polska kraj wolny,wienc można mówić co chcesz i jak chcesz. Nie skręcajmy w strone CENZURY.

wysłane przez konjo 4

dyrdus napisał(a):

> Nie skręcajmy w strone CENZURY.

Chyba lekkiej ironi nie dostrzegłeś. Nikt Cię nie będzie cenzurował.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Chyba lekkiej ironi nie dostrzegłeś. Nikt Cię nie będzie cenzurował.

Wiem.Zdaje sobie z tego sprawę. To tylko tak napisałem do śmiechu:)))

wysłane przez MQ 0

dyrdus napisał(a):

> A przecierz polska kraj wolny,wienc można mówić co chcesz i jak chcesz. > Nie skręcajmy w strone CENZURY.

Ja nie zamierzam nikogo cenzurować. Prawda jest jednak taka, że samym narzekaniem nikomu się chyba jeszcze nie udało wiele zdziałać.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Ja nie zamierzam nikogo cenzurować. Prawda jest jednak taka, że samym > narzekaniem nikomu się chyba jeszcze nie udało wiele zdziałać.

Tu masz rację. Tylko wytłumacz mi jak tu coś zdziałać,jak to miasto jest chore? Wiem że narzekanie wychodzi naj łatwiej i naj prościej. P.S. to nadaje sie na komedie ala S.BAREJA(on by zrobił z tego użytek) -:)))

wysłane przez mmm

> > Ja nie zamierzam nikogo cenzurować. Prawda jest jednak taka, że samym > > narzekaniem nikomu się chyba jeszcze nie udało wiele zdziałać. > Tu masz rację. > Tylko wytłumacz mi jak tu coś zdziałać,jak to miasto jest chore? > Wiem że narzekanie wychodzi naj łatwiej i naj prościej. > P.S. > to nadaje sie na komedie ala S.BAREJA(on by zrobił z tego użytek)A ja sie

Władze miasta jakie są każdy widzi, ale bez przesady radni nie sprzeciwili się zakupom Tatr, ale odłozyli decyzje o tydzień bo ta poprawka była częścią większej całości. Szkoda że niektórzy tu, nie potrafią czytac ze zrozumieniem.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mmm napisał(a):

> Władze miasta jakie są każdy widzi, ale bez przesady radni nie > sprzeciwili się zakupom Tatr, ale odłozyli decyzje o tydzień bo ta > poprawka była częścią większej całości. Szkoda że niektórzy tu, nie > potrafią czytac ze zrozumieniem.

Umiem czytać,spoko. Ale czy nie uważasz ze decyzja powinna byc już dawno? Radni powinni być dzisiaj przygotowani skoro wiedzieli o tym! A jak zwykle znalazło się jakieś coś... Broniąc ich to niczego nie zwojujemy.Trzeba ich zachowanie i pomysły komentować.GŁÓŚNO:))) Może wtedy do nich trafi że czas na poważnie się wźiąść do roboty.

wysłane przez techno

> Ale czy nie uważasz ze decyzja powinna byc już dawno? > Radni powinni być dzisiaj przygotowani skoro wiedzieli o tym! > A jak zwykle znalazło się jakieś coś... > Broniąc ich to niczego nie zwojujemy.Trzeba ich zachowanie i pomysły > komentować.GŁÓŚNO:))) > Może wtedy do nich trafi że czas na poważnie się wźiąść do roboty.

Decyzja nie mogła być już dawno, bo taki jest proces decyzyjny w mieście i ten wydatek musi być zatwierdzony przez Radę Miasta. Rozumiem radnych bo poprawka budżetu, szczególnie powiększająca deficyt, musi być głębiej przeanalizowana. Zresztą pewnie będzie jeszcze walka o poszczególne pozycje.

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> Decyzja nie mogła być już dawno, bo taki jest proces decyzyjny w > mieście i ten wydatek musi być zatwierdzony przez Radę Miasta.

Ok. Tylko jest mały problem że zakupy trzeba robić jak naj szybciej. A swoją drogą,takie decyzje defakto strategiczne i pilne powinny być podejmowane dość szybko i bez zbendnej biurokracji:)))

wysłane przez MQ 0

dyrdus napisał(a):

> A swoją drogą,takie decyzje defakto strategiczne i pilne powinny być > podejmowane dość szybko i bez zbendnej biurokracji:)))

Jest takie powiedzenie: "Co nagle, to po diable". Bardzo często okazuje się, że uchwały podejmowane na szybko, "na kolanie", bez dokładnej analizy są uchylane np. ze względu na niezgodność z prawem wyższego rzędu.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Jest takie powiedzenie: "Co nagle, to po diable". Bardzo często > okazuje się, że uchwały podejmowane na szybko, "na kolanie", bez > dokładnej analizy są uchylane np. ze względu na niezgodność z prawem > wyższego rzędu.

Ja nie twierdze,że mają podejmować takie decyzje na kolanie. W miare szybko to nie znaczy od reki. Tylko można było się przygotować już dawno! W momencie jak tylko pojawił się pomysł.Już wtedy można było spokojnie robić analizy itd. A teraz podjąć szybko decyzję.

wysłane przez MQ 0

dyrdus napisał(a):

> A teraz podjąć szybko decyzję.

Tydzień w jedną czy w drugą stronę różnicy żadnej nie czyni. I tak te wagony nie przyjadą do Szczecina dzień po podjęciu uchwały.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Tydzień w jedną czy w drugą stronę różnicy żadnej nie czyni. I tak te > wagony nie przyjadą do Szczecina dzień po podjęciu uchwały.

Tu masz rację. Tylko żeby się nie okazało że w przyszłym tygodniu usłyszymy newsa pod tytułem "DALEJ BRAK DECYZJI W SPRAWIE..." Przyczyna niedopatrzenia i różne takie tam urzednicze brednie. Tego się obawiam-:(((

wysłane przez techno

> Tylko jest mały problem że zakupy trzeba robić jak naj szybciej. > A swoją drogą,takie decyzje defakto strategiczne i pilne powinny być > podejmowane dość szybko i bez zbendnej biurokracji:)))

To udaj się do Warszawy na Wiejską i przekonaj ludzi tam siedzących do zmiany aktualnie obowiązujących przepisów. Właśnie decyzje strategiczne i pilne powinny być gruntownie przemyślane. Bo na takich można najwięcej stracić.

A ściągnięcie tatr w niecały rok od pierwszych kontaktów z BVG to i tak jest bardzo krótki okres czasu. Szczególnie, że procedury administracyjne nie ułatwiają sprawy.

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez torwid 64

dyrdus napisał(a):

> Ok. > Tylko jest mały problem że zakupy trzeba robić jak naj szybciej. > A swoją drogą,takie decyzje defakto strategiczne i pilne powinny być > podejmowane dość szybko i bez zbendnej biurokracji:)))

Jak już ktoś napisał - tydzień w tą czy w tamtą naprawdę nie robi różnicy. Przypominam, że oprócz zgody RM na zmiany budżetowe potrzebna jest także pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, co podobno jest tylko formalnością, ale jak na razie dokumentu nie ma. Nie ma też zgody Prezesa Urzędzu Zamówień Publicznych, o którą miasto nawet nie wystąpiło. Czekamy na zmianę Ustawy, co może nastąpić za tydzień albo za 3 - wszystko zależy od tego, kiedy prezydent Kaczyński nowelizację podpisze. Potem jeszcze trzeba będzie odczekać 14 dni na wejście w życie tej noweli i dopiero zgodnie z nowymi przepisami miasto będzie mogło wysłać informację do UZP, że zdecydowało się na zakup z wolnej ręki. To jest dość korzystna zmiana, bo pozwoli zrezygnować z wielu przetargów, które z góry będą skazane na porażkę. Zamawiający sam będzie ustalał rodzaj postępowania. Ale to wszystko oznacza, że umowę z BVG podpiszemy nie prędzej, jak w czerwcu, i to raczej pod koniec miesiąca. A potem muszą minąć jeszcze 3 miesiące, nim Tatry pojawią się w Szczecinie. Brak zgody na kortektę budżetu jest kłopotliwy o tyle, że wstrzymuje prace przygotowawcze na Pogodnie - zgodnie z życzeniem BVG zajezdnię trzeba podszykować, a to bez dodatkowych środków z budżetu miasta nie jest możliwe.

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

torwid napisał(a):

> Brak zgody na kortektę budżetu jest kłopotliwy o tyle, że wstrzymuje > prace przygotowawcze na Pogodnie - zgodnie z życzeniem BVG zajezdnię > trzeba podszykować, a to bez dodatkowych środków z budżetu miasta nie > jest możliwe.

To znaczy że mamy przygotować stanowiska obsługi i serwisu dla TATR? I to owe przygotowanie ma być gotowe do czasu przyjazdu TATR na stałe do nas. To mam pytanie ile czasu trwać bendzie szykowanie zajezdni?

wysłane przez techno

> To znaczy że mamy przygotować stanowiska obsługi i serwisu dla TATR? > I to owe przygotowanie ma być gotowe do czasu przyjazdu TATR na stałe > do nas. > To mam pytanie ile czasu trwać bendzie szykowanie zajezdni?

Musimy to zrobić, bo inaczej Tatr nie będzie ;) A szykowanie zajezdni będzie trwało odpowiednio do potrzebnych nakładów i dostępnych środków :) W każdym razie jak będą przypieczętowane pieniądze, będzie modernizacja zajezdni. Do listopada powinni zdążyć.

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> Musimy to zrobić, bo inaczej Tatr nie będzie ;) A szykowanie zajezdni > będzie trwało odpowiednio do potrzebnych nakładów i dostępnych środków > :) W każdym razie jak będą przypieczętowane pieniądze, będzie > modernizacja zajezdni. Do listopada powinni zdążyć.

Ma pytanko czy ta modernizacja to będzie kompletna? Czy tylko częściowa?

wysłane przez techno

> Ma pytanko czy ta modernizacja to będzie kompletna? > Czy tylko częściowa?

Niestety modernizacja częściowa, bo nie jesteśmy w stanie wygenerować środków na remont całej zajezdni. Ale będzie zrobione tyle, by tatry były serwisowane w odpowiednich warunkach.

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

techno napisał(a):

> Niestety modernizacja częściowa, bo nie jesteśmy w stanie wygenerować > środków na remont całej zajezdni. Ale będzie zrobione tyle, by tatry > były serwisowane w odpowiednich warunkach.

A ile pociągnie to środków? I jaka jest różnica cenowa modernizacji całości a cześci?

wysłane przez techno

> A ile pociągnie to środków? > I jaka jest różnica cenowa modernizacji całości a cześci?

Różnica cenowa rzędu kilku tysięcy procent. Po tym widać jak niewielka część będzie modernizowana. Dobre i to choć wiemy, że to mało. A co do ilości środków to nie czas i miejsce na wypowiedź. Później pewnie będzie wiadomo.

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Michal105N 11

Haos Haos i jeszc już się robi śmieszne i nudne.

Nie tylko śmieszne i nudne ale również żałosne...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Michal105N napisał(a):

> Nie tylko śmieszne i nudne ale również żałosne...

Przykro się mówi ale prawda jest jaka jest. Nic nie potrafimy zrobić,aby to nasze miasto i życie w nim stało się lepsze.