Forum

Kolejny złom na 107

zdjęcie
Kolejny złom na 107
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez DamTram (gość)

Kolejny kierowca wyznający zasadę otwartych drzwi... hymmm a może wypadającego pasażera?

wysłane przez konjo  4

DamTram napisał(a):

> Kolejny kierowca wyznający zasadę otwartych drzwi... hymmm a > może wypadającego pasażera?

Niektórzy szczególnie w D na Placu Rodła wspomagają się otwieraniem drzwi, bo w niepewnych momentach nie widzą przez te małe szybki czy coś nie jedzie z prawej strony. No ale jazda z otwartymi dla sztuki, to faktycznie coś nieciekawego. Jednak hamulec przystankowy to dobra sprawa, bo już nie raz jechałem Ikarem czy M11 nawet odcinek międzyprzystankami z otwartymi drzwiami.

--- Gonna watch the big screen in my head.

So never mind the darkness.

wysłane przez t105n  49

konjo napisał(a):

> Jednak hamulec przystankowy to dobra sprawa, bo już nie raz jechałem > Ikarem czy M11 nawet odcinek międzyprzystankami z otwartymi > drzwiami.

Mnie się to zdarzyło w MANie #3013! Mocno się zdziwiłem, bo sądziłem, że w MANach są blokady zabezpieczające przed ruszeniem z otwartymi drzwiami. Kierowca zamknął drzwi dopiero po interwencji pasażerów, bo niczego wcześniej nie zauważył.

wysłane przez MAN756 23

t105n napisał(a):

> Mnie się to zdarzyło w MANie #3013! Mocno się zdziwiłem, bo > sądziłem, że w MANach są blokady zabezpieczające przed ruszeniem > z otwartymi drzwiami. Kierowca zamknął drzwi dopiero po > interwencji pasażerów, bo niczego wcześniej nie zauważył.

Ależ Jacku tzw. hamulec przystankowy jest we wszystkich Manach. Tylko czasami wtrakcie eksploatacji rozreguluje się w efekcie czego czasami słabo "trzyma" autobus.Sam kiedyś byłem świadkiem jak kierowca ruszył powoli z przystanku z otwartymi drzwiami choć czuć było wyrażnie , że coś nas przyhamowuje.Gdyby ten hamulec był dobrze wyregulowany to by kierowca nie mógł w ogóle ruszyć z się z miejsca, jednak gdy wóz ma ponad 700 tys przebiegu to hamulec może się rozregulować.

wysłane przez LLUZNIAK

MAN756 napisał(a):

> Ależ Jacku tzw. hamulec przystankowy jest we wszystkich Manach. > Tylko czasami wtrakcie eksploatacji rozreguluje się w efekcie czego > czasami słabo "trzyma" autobus.

Nie tylko... Czasami, gdy mechanicy na zajezdni nie dają sobie z nim rady, a trzeba autobus wysłać na linie jest on po prostu wyłączany (wystarczy wyjąć jeden bezpiecznik odpowiedzialny tylko za to). Swego czasu NG313 z najnowszej dostawy ze względu na jakąś tam awarię układu drzwiowego jeździły przez jakiś czas bez przystankowego - na szczęście po kilku dniach wszystko zostało naprawione.

wysłane przez Luke_Police  163

t105n napisał(a):

> Mnie się to zdarzyło w MANie #3013! Mocno się zdziwiłem, bo > sądziłem, że w MANach są blokady zabezpieczające przed ruszeniem > z otwartymi drzwiami.

A mi w którymś z NG312 na linii 107, ale daleko tak nie dojechał bo tak jak MAN756 napisał, "coś go trzymało" i nie mógł się rozpędzić i kierowca wyjeżdżając z wysepki się zorientował, że nie zamknął jednych drzwi.

Swego czasu, znajomy mówił mi, że po awarii któregoś 107 na Piłsudskiego w Policach, zdarzyło mu się (z powodu nadmiaru pasażerów) jechać w otwartych drzwiach MAN-a, który przyjechał jako następny.

Z kolei i tak najlepsze pod tym względem są Ikarusy :D Pamiętam jak kiedyś w natłoku pasażerów jakiś uczeń jechał w drzwiach z plecakiem na zewnątrz, za co oczywiście dostał na następnym przystanku porządne upomnienie od kierowcy, który gdzieś w połowie drogi miedzy przystankami ten fakt zauważył.

Technik serwisu :)

wysłane przez MQ ?

DamTram napisał(a):

> Kolejny kierowca wyznający zasadę otwartych drzwi... hymmm a > może wypadającego pasażera?

Ten odcinek jest pokonywany bez pasażerów.

wysłane przez konjo  4


So never mind the darkness.

wysłane przez DamTram (gość)

konjo napisał(a):

> O drzwiach już kiedyś było: > http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1121445777.news

ale data niezbyt aktuana wtedy to można powiedzieć ze nie znałem komisu a teraz nie mówci mi że mam czytać całą historię!

wysłane przez konjo  4

DamTram napisał(a):

> ale data niezbyt aktuana wtedy to można powiedzieć ze nie > znałem komisu a teraz nie mówci mi że mam czytać całą historię!

To nie było tylko do Ciebie i nikt Ci nie karze czytać całego Komisu, specjalnie zatytułowałem to link i dodałem jako niezwiązaną wypowiedź, żeby zainteresowani nie musieli szukać.

--- Gonna watch the big screen in my head.

So never mind the darkness.