Forum

Standardowa obsługa linii 55

zdjęcie
Standardowa obsługa linii 55
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ale sie kierowca najeździ, chyba cały szczecin zwiedzi na trasie : Basen Górniczy - Basn Górniczy ;-) Jednak , niestety to coraz częstszy przykład kiedy to kierowcy nie zmieniają kieunku na wyświetlaczu, tutaj dokładnie nie wiemy, czy potem kierowca zmienił, ale juz stojąc na pętli jedzie w jakims kierunku, wiec powinien zmienic, niestety, niektórzy zupełnie nie zmieniają... Lenistwo...

wysłane przez Michal105N 11

> Ale sie kierowca najeździ, chyba cały szczecin zwiedzi na > trasie : Basen Górniczy - Basn Górniczy ;-) > Jednak , niestety to coraz częstszy przykład kiedy to > kierowcy nie zmieniają kieunku na wyświetlaczu, tutaj > dokładnie nie wiemy, czy potem kierowca zmienił, ale juz > stojąc na pętli jedzie w jakims kierunku, wiec powinien > zmienic, niestety, niektórzy zupełnie nie zmieniają... > Lenistwo...

No ale chyba jak każdy jeździ tą linią to wie gdzie ona jedzie.A jak jest nowicjusz to co to za problem na tabliczke spojrzec?

--- Krzysztof jest bogiem,Turczyn nałogiem,malowanie to zabawa,a barwy to podstawa!

wysłane przez Phobos 17

> No ale chyba jak każdy jeździ tą linią to wie gdzie ona > jedzie.

A turyści i przyjezdni niech nawet nie myślą o tym, żeby z KM skorzystać...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez mmm

Phobos napisał(a):

> A turyści i przyjezdni niech nawet nie myślą o tym, żeby z KM > skorzystać...

Szczeczególnie na pętli w Podjuchach gdzie podjeżdzają dwie 55 i każdy w inną stronę. W takich miejscach o to co jest na wyświetlaczach powinno sie dbac szczególnie. Zresztą na innych liniach też.

wysłane przez Kriz8 35

> Szczeczególnie na pętli w Podjuchach gdzie podjeżdzają dwie 55 i > każdy w inną stronę.

Ale podjeżdżają do różnych zatoczek, wystarczy spojrzeć w którą stronę z której jedzie, no ale jak się nie potrafi zrozumieć rozkładu to już inna bajka.

Pokemony atakują...

wysłane przez konjo 4

Kriz8 napisał(a):

> Ale podjeżdżają do różnych zatoczek, wystarczy spojrzeć w którą > stronę z której jedzie, no ale jak się nie potrafi zrozumieć rozkładu > to już inna bajka.

Skoro to takie proste to czemu na dworcu w Dąbiu 50% pasażerów nie wie w którą stronę pojadą odjeżdzające siódemki? Takie przystanki dość skutecznie mylą nawet miejscowych.

--- Hey you caught me in a coma.

So never mind the darkness.

wysłane przez Kriz8 35

> Skoro to takie proste to czemu na dworcu w Dąbiu 50% pasażerów nie wie > w którą stronę pojadą odjeżdzające siódemki? Takie przystanki dość > skutecznie mylą nawet miejscowych.

Tutaj racja, ale może kilka kontroli ZDiTMu i kierowcy nauczą się stawać przy właściwych słupkach i obsługiwać wyświetlacze.

Pokemony atakują...

wysłane przez MQ 0

Kriz8 napisał(a):

> Ale podjeżdżają do różnych zatoczek, wystarczy spojrzeć w którą > stronę z której jedzie, no ale jak się nie potrafi zrozumieć rozkładu > to już inna bajka.

Jak jesteś zamiejscowy i w dodatku nie zdążyłeś spojrzeć na rozkład, bo autobus już wjechał, to rozumienie rozkładu nie ma nic do rzeczy.

--- NIE dzieciom Neostrady! http://dn.byethost5.com/

wysłane przez Kriz8 35

> Jak jesteś zamiejscowy i w dodatku nie zdążyłeś spojrzeć na rozkład, bo > autobus już wjechał, to rozumienie rozkładu nie ma nic do rzeczy.

W takim przypadku to i prawidłowa końcówka na wyświetlaczu często nie pomoże, chyba że ktoś do pętli akurat jedzie. Szczególnie 55 Autostrada niewiele mówi. Ale ogólnie zgadzam się, prawidłowe końcówki na wyświetlaczach powinny być (mimo że można się bez nich obejść ;-).

Pokemony atakują...

wysłane przez Jacek

mmm napisał(a):

> Szczeczególnie na pętli w Podjuchach gdzie podjeżdzają dwie 55 i > każdy w inną stronę. W takich miejscach o to co jest na > wyświetlaczach powinno sie dbac szczególnie.

No ja się parę miesięcy temu dałem tam złapać. Biegnąłem z osiedla na pętlę i akurat wjeżdżało 55 z napisem Basen Górniczy. Nie miałem czasu sprawdzać, który peron jest dla którego kierunku no i żem wsiadł, a na dodatek za 10 minut miałem 73 do domciu w Zdrojach, więc idealnie mi to pasowało. A tu co? Lol jeden pojechał w stronę Autostrady..

--- Po prostu Volvo :)

wysłane przez mateo (gość)

> No ale chyba jak każdy jeździ tą linią to wie gdzie ona > jedzie.A jak jest nowicjusz to co to za problem na tabliczke > spojrzec?

No to najlepiej zlikwidujmy wyświetlacze...każdy przecież wie z jakiego stanowiska odjeżdża jaka linia, a jak jest "nowicjuszem" to może zapytać panią w informacji. A przy okazji mam pytanie, czy w przepisach ZDiTM nie jest napisane, ze pojazd musi miec z przodu tablice(wyświetlacz) informujący o numerzy lini i przystanku końcowym?

wysłane przez t105n 49

mateo napisał(a):

> A przy okazji > mam pytanie, czy w przepisach ZDiTM nie jest napisane, ze pojazd > musi miec z przodu tablice(wyświetlacz) informujący o numerzy > lini i przystanku końcowym?

Z tego co wiem, to musi mieć numer linii i nazwy obydwu przystanków końcowych lub nazwę przystanku docelowego. Na pewno nie ma możliwości, aby wyświetlać nazwę pętli początkowej.

wysłane przez t105n 49

Michal105N napisał(a):

> No ale chyba jak każdy jeździ tą linią to wie gdzie ona > jedzie.

Wyświetlacze są po to, żeby informować, a nie dezinformować. Ponadto mamy przykłady, że autobusy jadą w przeciwnych kierunkach, a mimo to do tego samego celu: 103 i 106 na Siedleckiej, 62 i 73 na Bałtyckiej, 54 i 65 w Klęskowie, 65 i 84 na Kolorowych Domów. I przykład tramwajowy: 3 i 4 na Bramie Portowej. Zagadki z serii "dokąd jedzie pojazd" z pewnością nie poprawią wizerunku KM.

> A jak jest nowicjusz to co to za problem na tabliczke spojrzec?

A jeżeli nie ma tabliczki, bo ktoś ją sobie sprywatyzował?

wysłane przez konjo 4

t105n napisał(a):

> A jeżeli nie ma tabliczki, bo ktoś ją sobie sprywatyzował?

A jak jest takie oznaczenie jak w dzisiejszym podsyle SPAKu na B? Wszystkie filmy ok, ale z przodu linia nr 5 kierunek Żydowce - Os. Bukowe?

--- Hey you caught me in a coma.

So never mind the darkness.