Forum

Niska podłoga na darmobusie

zdjęcie
Niska podłoga na darmobusie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez mike_1994

Nie szkoda ich na te linię. Przecież mogli dać innego Jelcza M11. Ale pewnie osadzono go na tej lini bo klient płaci i klient ma.

wysłane przez X

mike_1994 napisał(a):

> Ale pewnie osadzono go na tej lini bo klient płaci i > klient ma.

Podejrzewam, że to był tylko pojedynczy przypadek,i pewnie długo się na darmobusie nie pojawi, a Twoje stwierdzenie w tym przypadku nie ma sensu, bo przecież ZDiTM też płaci.

--- Myślenie nie boli...

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez 105ngs

Romanas napisał(a):

> Podejrzewam, że to był tylko pojedynczy przypadek

Właśnie, to była rezerwa za zdefektowanego Jelcza, był o tym news parę dni temu. :)

wysłane przez leks 15

Mi się wydaje jednak, że któryś z Volv (krotkich) lub używanych pójdzie na linie Tesco. Wcześniej widziałem na linii 705 Mana Nl 262. Kiedyś nawet dłuższy czas na 705 kursował któryś z Ik 280, ale może mi sie pokickalo :P. Hmmm a tak ogólnie to Manów na tych liniach nie byłoby mi szkoda, ale Volviaczki jednak są potrzebne na innych liniach. Te Berlinkie manidła to taki lekki shit moim zdaniem... - nie są złe, ale jakieś takie hmmmm tłuką się strasznie, trzeszczą, nieprzyjemne jakieś takie w porównaniu do wozów SPPK - no chyba, że moja opinie ma wpływ to, że jechałem całą trasą 80 :D ( a drogi tam są "świetne" ).

Co do "klient płaci, klient ma" to trudno się dziwić, że klient nie dba o swoich klientów - wożenie pasażerów Manami a starymi Jelczami to też pewna róznica, a Jelcze raczej nie są powodem do dumy... tesco i tak doczekało się 120M. Skoro TESCO zobaczyło, że SPAK ma "nowe" wozy to pewnie domaga się by ktoreś poszly na ich linie. Sąsiedni sklep - HYPERNOVA wozi pasażerów wygodną Setrą... i tak schodząc w większy ot spytam czy ktoś może wie, z którego roku owa Setra pochodzi?
No i znowu nie w tym miejscu...

wysłane przez konjo 4

lex napisał(a):

> Kiedyś nawet dłuższy czas na 705 kursował któryś z Ik 280, ale może > mi sie pokickalo :P.

Kiedyś nawet na liniach tego marketu co to zmienił sobie nazwę zdażyło mi się w okresie świątecznym, że stałem w korku na Milczańskiej w Volvo B10MA.

So never mind the darkness.

wysłane przez 105ngs

lex napisał(a):

> Mi się wydaje jednak, że któryś z Volv (krotkich) lub używanych > pójdzie na linie Tesco.

Wydawać to ci się może, ale SPAK raczej nie da najlepszego taboru na linię bezpłatną po to, żeby pasażerowie normalnych linii męczyli się z Jelczydłami. :)

> Wcześniej widziałem na linii 705 Mana Nl > 262.

A zapisałeś może datę i numer, dobry człowieku ? :D

> Kiedyś nawet dłuższy czas na 705 kursował któryś z Ik 280, ale może > mi sie pokickalo :P

Kiedyś w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy wszystkie SPAKowskie darmobusy były wzmacniane przegubami, i nawet nie tylko Ikarami, bo Volva też się zdarzały. A czasem i rezerwowo jakiś przegub się zdarzał na Tescobusach.

> Te Berlinkie manidła to taki lekki shit moim zdaniem... - nie są > złe, ale jakieś takie hmmmm tłuką się strasznie, trzeszczą, > nieprzyjemne jakieś takie w porównaniu do wozów SPPK

Mi się tylko łyse wnętrze nie podoba, ale jeżdżą w miarę dobrze, w każdym razie nie gorzej od "naszych" MANów. :)

> no chyba, że > moja opinie ma wpływ to, że jechałem całą trasą 80 :D ( a drogi tam > są "świetne" ).

A to jest odpowiedź na twoje pytanie. :)

> Co do "klient płaci, klient ma" to trudno się dziwić, że klient > nie dba o swoich klientów - wożenie pasażerów Manami a starymi > Jelczami to też pewna róznica, a Jelcze raczej nie są powodem do > dumy... tesco i tak doczekało się 120M. > Skoro TESCO zobaczyło, że SPAK ma "nowe" wozy to pewnie domaga > się by ktoreś poszly na ich linie.

Tesco nie może się tak po prostu domagać. SPAK decyduje co CHCE tam dać, a co nie. Tesco może poprosić. ;)

> Sąsiedni sklep - HYPERNOVA wozi pasażerów wygodną Setrą... i tak > schodząc w większy ot spytam czy ktoś może wie, z którego roku owa > Setra pochodzi?

Na pewno starsza od 120-tek.

wysłane przez torwid 64

105ngs napisał(a):

> Tesco nie może się tak po prostu domagać. SPAK decyduje co CHCE tam > dać, a co nie. Tesco może poprosić. ;)

I tak, i nie. jest normalna umowa, w której określona jest stawka za usługę. A Tesco, w przeciwieństwie do ZDiTM, może być w tej materii elastyczne. Podobnie jak sytuacja sprzed paru lat, gdy pasażerowie 107 męczyli się Ikarach, a deskorolki śmigały po Niemców z promu. Bo ZDiTM płacił poniżej 4 zł, a niemiecki przewoźnik powyżej 4 euro, ale określał też dokładnie za co płaci.

--- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez mmm

105ngs napisał(a):

> Tesco nie może się tak po prostu domagać. SPAK decyduje co CHCE tam > dać, a co nie. Tesco może poprosić. ;)

Tesco nie musi prosić. Tesco wymaga. jakis czas temu na tych linich śmigały tylko M11 , a teraz jeżdzą w większości 120. Tesco płaci i wymaga. Były skargi pasazerow tescobusów na zły stan Jelczy M11. SPAK musiał je podmienić na 120.

A co do Ikarusów to był okres kiedy Hit przemianował się na Tesco i autobusy też były przmalowywane i wtedy przez kilka dni jeżdziły same przeguby.

wysłane przez kapil

mmm napisał(a):

> Tesco nie musi prosić. Tesco wymaga. jakis czas temu na tych linich > śmigały tylko M11, a teraz jeżdzą w większości 120.

Na (chyba) 704 (ten na Pomorzany) jeździł kiedyś tylko melon. A przed świętami jak na reszcie były przeguby, to na nim śmigał M11. Po zmianie taboru z M11 na 120 na 704 puścili M11. A od paru miesięcy na wszystkich "Tescobusach" są zawsze 120.

wysłane przez t105n 49

105ngs napisał(a):

> Tesco nie może się tak po prostu domagać. SPAK decyduje co CHCE tam > dać, a co nie. Tesco może poprosić. ;)

Jak już wyżej napisano, hipermarket może w umowie z przewoźnikiem zażyczyć określony typ taboru. A skoro więcej płaci za wozokm niż ZDiTM, to nic dziwnego, że dostaje taki tabor jaki widzimy. O tym była już kiedyś mowa, ale powtórzę, że mierzyński Sonion na przewozy pracownicze dostaje Volvo ze SPAD, bo zaoferował, że zapłaci więcej za wozokm, ale żeby linie obsługiwały Volva, a nie Ikary. I ma Volva.

wysłane przez konjo 4

t105n napisał(a):

> O tym była już kiedyś mowa, ale powtórzę, że mierzyński Sonion na > przewozy pracownicze dostaje Volvo ze SPAD, bo zaoferował, że zapłaci > więcej za wozokm, ale żeby linie obsługiwały Volva, a nie Ikary. I ma > Volva.

Jeszcze ktoś dba o pasażera...

--- My words may disturb.

So never mind the darkness.

wysłane przez 105ngs

t105n napisał(a):

> Jak już wyżej napisano, hipermarket może w umowie z przewoźnikiem > zażyczyć określony typ taboru. A skoro więcej płaci za wozokm niż > ZDiTM, to nic dziwnego, że dostaje taki tabor jaki widzimy.

To takie Tesco może sobie zażądać konkretnego typu autobusu na swoich liniach ? Wow, myślałem, że w umowie określany jest tylko jego rodzaj (MEGA, MAXI, MINI). W takim razie zwracam honor :)

wysłane przez Phobos 17

> To takie Tesco może sobie zażądać konkretnego typu autobusu na swoich > liniach ?

Klient płaci, klient wymaga.

> Wow, myślałem, że w umowie określany jest tylko jego rodzaj > (MEGA, MAXI, MINI). W takim razie zwracam honor :)

A tak to jest z ZDiTM. "Gorszy" klient, bo mniej płaci.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez mmm

t105n napisał(a):

> O tym była już kiedyś mowa, ale powtórzę, że mierzyński Sonion na > przewozy pracownicze dostaje Volvo ze SPAD, bo zaoferował, że zapłaci > więcej za wozokm, ale żeby linie obsługiwały Volva, a nie Ikary.

Byc może sie myle, ale czy kiedys tej linii nie obsługiwal PKS swoimi Ikarusami?

wysłane przez Phobos 17

> Byc może sie myle, ale czy kiedys tej linii nie obsługiwal PKS swoimi > Ikarusami?

Z tego co mi wiadomo - nie, ale jeszcze się podpytam. Ale PKS Gryfice i tak obsługuje linie do Soniona :-) Autobus za dnia kursujący na 708 wykonuje kurs na trasie Plac Rodła - Sonion aby dowieźć na godzinę 8 pracowników administracji i odwieźć ich po godzinie 16. Inny autobus (zwyczajowo Setra, ale był i przegubowy niskopodłogowiec) został zatrudniony do wyknywania kursu Plac Kościuszki - Sonion dla pracowników porannej zmiany. Kursuje od 9 marca w związku z dramatycznie rosnącym.... zatrudnieniem ;-)

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez mmm

Phobos napisał(a):

> Z tego co mi wiadomo - nie, ale jeszcze się podpytam.

Chodzimi o PKS Szczecin. Jak dobrze pamiętam na Ku słońcu widziałem kiedyś (2- 3 lata temu)Ikarusy które jechały jeden po drugim i miały spore zapełnienie.

wysłane przez techno

mmm napisał(a):

> Phobos napisał(a):

> > Z tego co mi wiadomo - nie, ale jeszcze się podpytam. > Chodzimi o PKS Szczecin. Jak dobrze pamiętam na Ku słońcu widziałem > kiedyś (2- 3 lata temu)Ikarusy które jechały jeden po drugim i miały > spore zapełnienie.

PKS Szczecin obsługiwał Sonion :) Dąbie wywalczyło sobie te przewozy chyba 2 lata temu o ile dobrze pamiętam.

--- Reflektor prawdy rzuci światło na ukrytych w krzakach manipulatorów!

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Phobos 17

> Chodzimi o PKS Szczecin. Jak dobrze pamiętam na Ku słońcu widziałem > kiedyś (2- 3 lata temu)Ikarusy które jechały jeden po drugim i miały > spore zapełnienie.

Podpytam dziś, ale jeśli się to potwierdzi, to być może był to odosobniony przypadek np. z powodu negocjacji między SPAD, a Sonion.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.