Forum

Zmiany nie tylko dla gapowiczów

W projekcie uchwały, jaka głosowana będzie na najbliższej sesji Rady Miasta (24 lipca) zawarte są zmiany obejmujące nie tylko wysokość opłat za jazdę bez ważnego biletu. Dla środowiska miłośników komunikacji znacznie istotniejszą zmianą jest wprowadzenie do taryfy ZDiTM Szczecin biletów turystycznych w cenach 3 zł (normalny) oraz 2 zł (ulgowy), obowiązujących na liniach oznaczonych cyfrą 0 oraz liczbami 50, 100, 150 i 200. Oznacza to prawdopodobnie przejęcie finansowania oraz organizacji takowych linii w pełni przez ZDiTM. Od kiedy? Nie wiadomo.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jakie "150" i "200" ??

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Maciek napisał(a):

> Jakie "150" i "200" ?? Może nowe linie turystyczne?? Mogłyby być obsługiwane sanem H-100

wysłane przez MQ 0

PiNgWiN napisał(a):

> Może nowe linie turystyczne??

Nie, rezerwa na przyszłość.

wysłane przez MQ 0

Po pierwsze do regulaminu oficjalnie zostało wprowadzone oznakowanie linii 8xx dla linii zastępczych:

"Przewozy odbywają się liniami zwykłymi, pospiesznymi, nocnymi, specjalnymi i zastępczymi oraz turystycznymi. W zależności od rodzaju linii obowiązuje następujące oznakowanie: 1) linie zwykłe - liczbami od 1 do 199 (z wyjątkiem liczb: 50, 100 i 150) 2) linie pospieszne - literami 3) linie nocne - liczbami od 500 do 599 4) linie specjalne i zastępcze - liczbami od 800 do 899 5) linie turystyczne - cyfrą 0 oraz liczbami 50, 100, 150 i 200"

Mam wielką nadzieję, że dzięki temu skończą się koszmarki w stylu "DA9" albo "DA7+8".

Ponadto uchwałodawcy zapragnęli walczyć ze zjawiskiem "sztucznego tłoku" powodowanego przez pasażerów z plecakami na plecach (nic tak bardziej nie wkurza, jak ktoś, kto stoi za twoimi plecami, szturchając cię przez całą drogę plecakiem):

"Pasażer posiadający plecak, o gabarytach utrudniających przejście lub stwarzający zagrożenie zdrowia innych pasażerów, zobowiązany jest zdjąć go z pleców i postawić obok siebie lub trzymać w ręku."

Obawiam się jednak, że to będzie martwy przepis.

Pozostałe zmiany w przepisach mają za zadanie uwzględnienie linii turystycznych w taryfie oraz doprecyzowanie zapisów.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem można znaleźć tutaj: http://bip.um.szczecin.pl/icorumfiles/30003989_projekt_186.pdf

--- http://ag.bocznica.org/

wysłane przez MQ 0

Rada Miasta podjęła dziś uchwałę, o której mowa. Zatem prawdopdobnie w przyszłym roku "zerówka" przechodzi pod skrzydła ZDiTM-u.

wysłane przez Iwo

Klepnięta, ale ma sporą szansę na unieważnienie w części dotyczącej uprawnień kontrolerów biletowych...

wysłane przez LLUZNIAK

Iwo napisał(a):

> Klepnięta, ale ma sporą szansę na unieważnienie w części > dotyczącej uprawnień kontrolerów biletowych...

I tak najfajniejszy jest paragraf 21 pkt. 1 - "Każdego pasażera obowiązuje posiadanie oddzielnego biletu. Wyjątkiem jest zakup biletu dla kilku osbó z autokomputera u prowadzącego pojazd." Ciekawe jak się to ma do biletów rodzinnych, czy też grupowych :>