Forum

Kolej na kolej?

W ciągu ostatniego roku nasz Serwis dynamicznie się rozwijał. Nie tylko pod względem ilości wypowiedzi na forum, czy zdjęć w galerii, która niedawno przekroczyła 3000. Teraz prosimy Was o pomoc w odpowiedzi na pytanie "co dalej?".

wysłane przez Jacek

Pomysł najlepszy jaki mógł Tobie wpaść Marcinie do głowy :-) Na grupie dyskusyjnej PMK nie są jakoś konkretnie rozwijane poszczególne tematy z naszego regionu, jest też parę autorskich stron, ale głównie o charakterze fotograficznym. A serwis informacyjny na pewno przyciągnąłby znaczną ilość miłośników. Wreszcie z jednej strony internetowej będziemy mogli się dowiadywać nowych wydarzeń na bieżąco. Jak tworzyć taki serwis? Na początku to po prostu Info + Forum. Galeria i księga taborowa może później. Tak ja to widzę. A adres... Uważam, że powinien pozostać taki jaki jest. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do niego i KOMIS zawsze powinien być pod adresem www.mkm.szczecin.pl, bez względu czy kiedyś będzie o statkach i samolotach :) Nie no, bez przesady. W każdym razie moje zdanie znasz.

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez piotrek

Jacek napisał(a):

A adres... > Uważam, że powinien pozostać taki jaki jest. Wszyscy jesteśmy > przyzwyczajeni do niego i KOMIS zawsze powinien być pod > adresem www.mkm.szczecin.pl, bez względu czy kiedyś będzie o > statkach i samolotach :) Nie no, bez przesady. W każdym razie > moje zdanie znasz.

Tu się z Tobą nie zgodzę. Wiem, że jesteś miłośnikiem kolei, ale dla mnie osobiście wolałbym, aby główny adres pozostał tylko dla komunikacji miejskiej, a kolej otrzymała subdomenę.

wysłane przez Titanic1912 5

Jacek napisał(a):

[ciach]

Pomysł świetny zgzadzam się z Jackiem...a jeśli chodzi o zasieg to myśle że najlepiej całe nasze województwo...bo w przeciwnym wypadku będzie problem czy to się zalicza do naszych okolic czy nie...a tak będzie cały obszar...:)

--- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Piotr

Pomysł z koleją uważam za bardzo dobry...Faktycznie wielu z nas interesje się kolejową problematyką. Moim pomysłem byłoby także wciele do serwisu komunikacji miejskiej Stargardu Szczecińskiego...Jest to miasto ściśle powiązane z naszym ośrodkiem.

wysłane przez leks 17

Piotr napisał(a):

> Pomysł z koleją uważam za bardzo dobry...Faktycznie wielu z > nas interesje się kolejową problematyką. Moim pomysłem byłoby > także wciele do serwisu komunikacji miejskiej Stargardu > Szczecińskiego...Jest to miasto ściśle powiązane z naszym > ośrodkiem.

Mi się wydaje, że tematyka powinna dotyczyć całego regionu, nie znam się na koleji, ale chyba Szczecin obługuje również inne miasta w regionie. Poza tym kolej to nie transport miejski więc mówić tylko o Szczecinie byłoby nudno.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez luki663719 17

Pomysł z rozszerzeniem tematyki komisu jest bardzo dobry! Stron dotyczących koleji woj. zachodniopomorskiego jest bardzo mało, jednak uważam, że komis powiniem pozostać w domenie mkm.szczecin.pl. Ja mogę zrobić opisy EZT do encyklopedii i wierzę, że znajdzie się takich więcej osób od loków i wagonów. Czy księga taborowa także będzie, czy jest tego za dużo, żeby wszystko spisać?

wysłane przez Bodek

luki663719 napisał(a):

> Czy księga taborowa także będzie, czy jest tego za dużo, żeby > wszystko spisać?

Ja również pomysł uważam za dobry, ale oczywiście w ujęciu regionalnym, czy wojewódzkim, bo kolej ma nieco szerszy zasięg niż KM. Jeśli chodzi o księgę taborową, sądzę, że powinna się ograniczać do pojazdów stacjonujących na terenie Zach-Pom'u. Skreślić z nij już dziś można SA110-06 i 07 oraz doczepę, czyli SA112-01, które spłonęły pod Chociwlem w piątek 21 lipca. Ze swej strony mogę podsyłać newsy dotyczące szeroko pojętej infrastruktury kolejowej, ale nie tylko.

Pzdr, BJ

wysłane przez luki663719 17

> Skreślić z nij już dziś można SA110-06 i 07 oraz doczepę, czyli > SA112-01, które spłonęły pod Chociwlem w piątek 21 lipca.

Całkowicie się z tobą zgadzam. A czemu spłonęły??!!

wysłane przez Pepe 234

luki663719 napisał(a):

> A czemu spłonęły??!!

Są różne hipotezy, niedopałek papierosa, umyślne podpalenie...itd :( Jedno jest pewne że skład spłonął błyskawicznie w okolicy Chociwla 21.07.2006 o godz. 15:45.

wysłane przez Robert 5

luki663719 napisał(a):

> > Całkowicie się z tobą zgadzam. A czemu spłonęły??!!

Doszło do podpalenia w toalecie. Ale póki co to temat OT.

wysłane przez Iwo

Robert napisał(a):

> Doszło do podpalenia w toalecie. Ale póki co to temat OT.

Uprzejmie proszę o nie rozpowszechnianie plotek na ten temat. Na chwilę obecną pracuje specjalna komisja ZZRP Szczecin, jak również swoje działania prowadzi prokuratura. Po zakończeniu tych czynności zostane przekazany oficjalny komunikat.

wysłane przez Lukasy

Bodek napisał(a):

> Ja również pomysł uważam za dobry, ale oczywiście w ujęciu > regionalnym, czy wojewódzkim, bo kolej ma nieco szerszy zasięg niż > KM.

Sądzę, że dział 'Kolej' powinien dosięgać swoimi mackami terenów, na których działa Zachodniopomorski Zakład Przewozów Regionalnych.

> Jeśli chodzi o księgę taborową, sądzę, że powinna się ograniczać do > pojazdów stacjonujących na terenie Zach-Pom'u.

Pojazdów... Co masz na myśli? EZT, szynobusy, a może lokomotywy?

> Skreślić z nij już dziś można SA110-06 i 07 oraz doczepę, czyli > SA112-01, które spłonęły pod Chociwlem w piątek 21 lipca.

Na SA110 świat się nie kończy. Są jeszcze np. ulubione przez wielu EN57 :>

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez luki663719 17

> > Jeśli chodzi o księgę taborową, sądzę, że powinna się ograniczać do > > pojazdów stacjonujących na terenie Zach-Pom'u. > > Pojazdów... Co masz na myśli? EZT, szynobusy, a może lokomotywy?

Chyba chodziło mu o to wszystko co jeździ, może nie wagony bo tego strasznie dużo jest chyba że niektóre całe składy. Ale szynobusy i EZT i lokomotywy jak najbardziej. Może ktoś ma jakiś znajomych na kolei, albo ma dostęp do księgi taborowej.

wysłane przez Pepe 234

luki663719 napisał(a):

> Może ktoś ma jakiś znajomych na kolei, > albo ma dostęp do księgi taborowej.

Ma dostęp i z księgą taborową nie powinno byc żadnego problemu, przecież nawet jeden z adminów Komisu jest MK i to znającym się na problemach kolei bardzo dobrze :)

wysłane przez Lukasy

luki663719 napisał(a):

> Chyba chodziło mu o to wszystko co jeździ, może nie wagony bo tego > strasznie dużo jest chyba że niektóre całe składy. Ale szynobusy i EZT > i lokomotywy jak najbardziej.

Na dobry początek byłbym za EZT i szynobusami, bo to one są oparciem ZZPR. Katalogowanie wagonów (nawet pod kątem składów) na pewno sobie warto odpuścić. Wyobraź sobie np. 200 wagonów pasażerskich, każdy z nich ma unikatowy dwunastocyfrowy numer...i weź to skataloguj :] A gdzie jeszcze data naprawy rewizyjnej i inne? Szkoda zachodu.

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez luki663719 17

> Na dobry początek byłbym za EZT i szynobusami, bo to one są oparciem > ZZPR. Katalogowanie wagonów (nawet pod kątem składów) na pewno sobie > warto odpuścić. Wyobraź sobie np. 200 wagonów pasażerskich, każdy z > nich ma unikatowy dwunastocyfrowy numer...i weź to skataloguj :] A > gdzie jeszcze data naprawy rewizyjnej i inne? Szkoda zachodu.

No nie, ale na przykład informacja: pociąg rybak ze szczecina do białegostoku ma xx wagonów. xx kl pierwszej xx kl drugiej, i np. fota takiego składu nie byłaby taka zła, a skoro chodzi o EZT i szynobusy to po raz kolejny całkowicie popieram :)

wysłane przez Jacek

luki663719 napisał(a):

> No nie, ale na przykład informacja: pociąg rybak ze szczecina do > białegostoku ma xx wagonów. xx kl pierwszej xx kl drugiej, i np. fota > takiego składu nie byłaby taka zła

O! Obsługa taborowa to to co lubię najbardziej, chętnie bym się tym zajął ;-)

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Kriz8

Jacek napisał(a):

> O! Obsługa taborowa to to co lubię najbardziej, chętnie bym się tym > zajął ;-)

To jesteś drugi w kolejce ;-)...

Pokemony atakują...

wysłane przez Jacek

Kriz8 napisał(a):

> To jesteś drugi w kolejce ;-)...

Byle bym był :)

wysłane przez MQ ?

Lukasy napisał(a):

> Wyobraź sobie np. 200 wagonów pasażerskich, każdy z > nich ma unikatowy dwunastocyfrowy numer...i weź to skataloguj :]

Czy ja mam tylko takie wrażenie, czy tak będzie wkrótce ze wszystkim innym? ;-)

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez techno

> Czy ja mam tylko takie wrażenie, czy tak będzie wkrótce ze wszystkim > innym? ;-)

nie tyklo Ty :]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez Pepe 234

Piotr napisał(a):

> Pomysł z koleją uważam za bardzo dobry...Faktycznie wielu z > nas interesje się kolejową problematyką. Moim pomysłem byłoby > także wciele do serwisu komunikacji miejskiej Stargardu > Szczecińskiego...Jest to miasto ściśle powiązane z naszym > ośrodkiem.

Oczywiście popieram pomysł w całej rozciągłości, już czas by na Komisie zając się problemami kolejowymi. Adres moim zdaniem powinien jednak zostac bez zmian. Ja także oferuję swoja pomoc w opracowaniu haseł czy też innych ciekawostek :)

wysłane przez Luke_Police  163

Ja byłbym za tym, by rozszerzyć serwis o lokalny PKS. A jeżeli chodzi o kolej, to uważam, że pomysł jest dobry, zastanawiam się tylko, czy lepiej byłoby ująć kolej lokalną obok autobusów i tramwajów, czy może zrobić osobną stronę.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 234

Luke_Police napisał(a):

> Ja byłbym za tym, by rozszerzyć serwis o lokalny PKS. A > jeżeli chodzi o kolej, to uważam, że pomysł jest dobry, > zastanawiam się tylko, czy lepiej byłoby ująć kolej lokalną > obok autobusów i tramwajów, czy może zrobić osobną stronę.

Chyba jednak PKS by nie był najwłaściwszym posunięciem dla Komisu, a jeśli chodzi o Kolej to dodam że na początek zakres tej tematyki powinien objąc poprostu woj. Zachodniopomorskie, a gdyby to wypaliło to można rozszeżyc zagadnienie na większy obszar. :)

wysłane przez luki663719 17

> Chyba jednak PKS by nie był najwłaściwszym posunięciem dla > Komisu, a jeśli chodzi o Kolej to dodam że na początek zakres > tej tematyki powinien objąc poprostu woj. Zachodniopomorskie, a > gdyby to wypaliło to można rozszeżyc zagadnienie na większy > obszar. :)

Zgadzam się z tobą. :)

wysłane przez leks 17

Luke_Police napisał(a):

> Ja byłbym za tym, by rozszerzyć serwis o lokalny PKS. A > jeżeli chodzi o kolej, to uważam, że pomysł jest dobry, > zastanawiam się tylko, czy lepiej byłoby ująć kolej lokalną > obok autobusów i tramwajów, czy może zrobić osobną stronę.

Ja też jestem za tym. I to nietylko PKS Szczecin, a np. PKS'y z całego wojewódzstwa - chociażby PKS Gryfice, który obsługuje większość linii darmowych w naszym mieście, ale faktycznie w takiej sytuacji ja bym był za zostawieniem strony mkm.szczecin.pl w obecnej postaci, a dla transportu regionalnego jak np. PKS'y, PKP oddzielna subdomena do, które byłby odnośnik na tej stronie.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez Jacek

lex napisał(a):

> Ja też jestem za tym. I to nietylko PKS Szczecin, a np. PKS'y > z całego wojewódzstwa

PKS moim zdaniem nie jest tak "atrakcyjny" dla miłośników jak komunikacja miejska i kolej. Ewentualnie można by włączyć do tego wszystkiego linie podmiejskie (Gryfino, Dobra itd.), ale PKS Gryfice? :/ Eee...

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez MQ ?

lex napisał(a):

> Ja też jestem za tym. I to nietylko PKS Szczecin, a np. PKS'y > z całego wojewódzstwa

Ale kto miałby to redagować? Plany można mieć śmiałe, tylko może się okazać, że taki serwis by świecił pustkami ze względu na to, że nie ma osób chętnych do uzupełniania informacji.

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Pepe 234

lex napisał(a):

> Ja też jestem za tym. I to nietylko PKS Szczecin, a np. PKS'y > z całego wojewódzstwa - chociażby PKS Gryfice, który obsługuje > większość linii darmowych w naszym mieście, ale faktycznie w > takiej sytuacji ja bym był za zostawieniem strony > mkm.szczecin.pl w obecnej postaci, a dla transportu > regionalnego jak np. PKS'y, PKP oddzielna subdomena do, które > byłby odnośnik na tej stronie.

Nieeee, błagam lex, nie róbmy z Komisu targowiska i wysypiska, linki odnośniki itp. Wystarczy kolej i narazie z nią ostrożnie :)

wysłane przez Bartek (gość)

Ja bym nie szedl w kierunku rozwoju tematyki kolejowej, bo mimo wszystko jest to serwis poswiecony komunikacji miejskiej, a poki co kolej do komunikacji miejskiej sie nie zalicza (przynajmniej w Polsce). Wg mnie lepszym pomyslem byloby umieszczenie osobnych kategorii (zarowno forum jak i galerii) dotyczacych innych miast w naszym regionie gdzie dziala komunikacja miejska (mam tu na mysli Stargard Szczecinski i Swinoujscie - zreszta oba na litere "S" - nie trzeba by bylo zmieniac nazwy KOMiSu !!!). Warto wiec pojsc w kierunku, ktory nie zostal jeszcze przez nikogo podjety (komunikacja miejska w regionie szczecinskim). Stron o kolei jest mnostwo, wiec nie widze sensu powielania kolejnej fotogalerii transportowej i PMK - owszem dobrze byloby stworzyc portal o kolei regionalnej na zachodnim pomorzu pokroju KOMiSu, ale uwazam ze sam KOMiS nie bylby do tego dobrym miejscem.

wysłane przez luki663719 17

>(mam tu na mysli Stargard Szczecinski i Swinoujscie - zreszta oba na litere >"S" - nie trzeba by bylo zmieniac nazwy KOMiSu !!!).

Jak nie ;) szczecin.pl? chyba stargard.pl, ale chyba lepsza byłaby kolej. Taki szczecinski mkm to nie ma zbyt dużo informacji o km w stargardzie i np. świnoujściu. Tym niech się zajmą mkmi ze świnoujścia i stargardu.

wysłane przez Robert 5

"Bez waszego poparcia tworzenie subdomeny kolej.mkm.szczecin.pl po prostu nie będzie miało sensu."

A to rozszerzenie zakresu tematycznego jest jednoznaczne ze stworzeniem subdomeny? :-]

wysłane przez MQ ?

Robert napisał(a):

> A to rozszerzenie zakresu tematycznego jest jednoznaczne ze > stworzeniem subdomeny? :-]

Nie, jednak osobna subdomena i duża niezależność między częściami komunikacyjną i kolejową to jeden z branych obecnie pod uwagę pomysłów, zresztą popierany przeze mnie. Jednak przypuszczam, że na ostateczny kształt serwisu będą mieli wpływ nasi użytkownicy. Jeśli większość uzna, że informacje kolejowe powinny być wymieszane z komunikacyjnymi, to pewnie tak będzie. Ja jednak odnoszę się do tego sceptycznie, bo wolałbym np. nie mieszać zdjęć kibli ze zdjęciami stodwójek. Tak samo nie wyobrażam sobie mieszania haseł w encyklopedii.

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Marcin Kokolus (gość)

Moim zdaniem powinna być odzielna domena dla komisu kolejowego. A po drugie powinny się znaleść wszystkie linie które należa do Zachodniopomorskiego Zakłady Przewozów Regionalnych, np. jeżeli ktoś doda zdjęcie z Kostrzyna jednostki z ZPR a wiadomo że Kostrzyn podlega pod województwo Lubuskie to takie zdjęcie powinno być przyjęte. I żeby nie rozumieć to że jeżeli kończy się granica naszego województwa np. jednostka jedzie w wyżej wymienionym przykładzie to fote tej jednostki zawsze będzie można dodać w innym województwie pod warunkiem że obsługuje tą linię ZPR.

wysłane przez luki663719 17

Marcin Kokolus napisał(a):

[ciach]

Yyy tak średnio zrozumiałem, ale foty jednostek mogą być ze wszystkich województw, jeżeli jednostka pochodzi z ZPR Szczecin.

wysłane przez Jacek

luki663719 napisał(a):

> Yyy tak średnio zrozumiałem, ale foty jednostek mogą być ze > wszystkich województw, jeżeli jednostka pochodzi z ZPR > Szczecin.

Czyli dobrze zrozumiałeś. Pociąg jest sobie w Przemyślu albo Zakopanem, ale ponieważ jest "szczeciński" to jego zdjęcie mogłoby być opublikowane tu.

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Lukasy

Jacek napisał(a):

> Czyli dobrze zrozumiałeś. Pociąg jest sobie w Przemyślu albo > Zakopanem, ale ponieważ jest "szczeciński" to jego zdjęcie > mogłoby być opublikowane tu.

Skoro przy fotkach jesteśmy - to co np. z obcymi jednostkami na naszym terenie? Przyjedzie wam taki EZT z ZPR Łódź do Szczecina w jakichś okolicznościach i co? Też do galerii? Ja byłbym za :D

Tak OT to takie kwiatki są ostatnio częste. Któregoś razu widziałem białostockiego EN57 na pociągu do Krzyża :D

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Jacek

Lukasy napisał(a):

> Skoro przy fotkach jesteśmy - to co np. z obcymi jednostkami na > naszym terenie? Przyjedzie wam taki EZT z ZPR Łódź do Szczecina w > jakichś okolicznościach i co? Też do galerii? Ja byłbym za :D

Też jestem za, jak najbardziej. Przynajmniej w przypadku "kibli" bo pośpiechy niektóre to stale są prowadzone np. przez poznańskie albo krakowskie loki, więc w tym przypadku to raczej odpada... Chociaż z drugiej strony jak przyjmiemy taką politykę, to na Komisie nie będzie mogło znaleźć się zdjęcie np. Barbakana albo Chrobrego :) :>

> Tak OT to takie kwiatki są ostatnio częste. Któregoś razu widziałem > białostockiego EN57 na pociągu do Krzyża :D

A to przypadkiem nie miało związku z Woodstockiem? Ja się nie orientuje, ale Mareczek pewnie wie.

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Lukasy

Jacek napisał(a):

> > Któregoś razu widziałem białostockiego EN57 na pociągu > > do Krzyża :D

> A to przypadkiem nie miało związku z Woodstockiem? Ja się nie > orientuje, ale Mareczek pewnie wie.

Nie, to nie miało związku z Woodstockiem, bo to było ok. 2 miesięcy temu :)

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Piotr

Marcin Kokolus napisał(a):

> I żeby nie > rozumieć to że jeżeli kończy się granica naszego województwa > np. jednostka jedzie w wyżej wymienionym przykładzie to fote > tej jednostki zawsze będzie można dodać w innym województwie > pod warunkiem że obsługuje tą linię ZPR.

a z pociągami do Krakowa? Przemyśla? ;). Trzeba będzie jasno okreslić jak daleko mamy sięgać. Według mnie na początek wystarczą same podmiejskie...Czyli Gryfino, Stargard, Goleniów...

wysłane przez Jacek

Piotr napisał(a):

> a z pociągami do Krakowa? Przemyśla? ;). Trzeba będzie jasno > okreslić jak daleko mamy sięgać. Według mnie na początek > wystarczą same podmiejskie...Czyli Gryfino, Stargard, > Goleniów...

Nie chcę znów mieszać, ale wydaje mi się, że po prostu ogólnie powinniśmy się skupić na obszarze Pomorza Zachodniego. A jeśli coś "szczecińskiego" wyjedzie poza województwo to ew. też można byłoby wziąć pod uwagę. Tak chyba będzie najlepiej.

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ja jestem za, wszystko co o pociągach wiem to się podzielę (aczkolwiek nie jest wiadome co będzie - opisy taboru czy tylko forum czy jeszze sam nie wiem co :) )Za obszar uważam, że Zachiodniopomorskie, albo sam tylko obszar ZZPR. Co do Świnoujścia to szczerze mówiąc nieinteresują mnie wiadomości w styly zepsuł się Jelcz M11 na linii 5 - po co mi to?

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Jacek

MC napisał(a):

> Za obszar uważam, > że Zachiodniopomorskie, albo sam tylko obszar ZZPR. Co do > Świnoujścia to szczerze mówiąc nieinteresują mnie wiadomości > w styly zepsuł się Jelcz M11 na linii 5 - po co mi to?

Komis jest serwisem "szczecińskim" więc wydaje mi się, że powinien śledzić to co dzieje sie w Szczecinie, a nie w Koszalinie, Świnoujściu albo Stargardzie. W przypadku kolei powinniśmy objąć całe województwo. ZZPR - to chyba wszystko tłumaczy. Gdyby utworzono ZDiTMowe linie ze Szczecina do innych miast w regionie to owszem, ale na dzień dzisiejszy to dla mnie marny pomysł.

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jacek napisał(a):

[ciach]

No to się zgadzamy w tej kwestii - bo ja tam niedopisałem w prawdzie, że chodzi mi o komunikację miejską w Stargardzie Świnoujściu i jeszcze może Szczecinek, Koszalin i Kołobrzeg...

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Jacek

MC napisał(a):

> No to się zgadzamy w tej kwestii - bo ja tam niedopisałem w > prawdzie, że chodzi mi o komunikację miejską w Stargardzie > Świnoujściu i jeszcze może Szczecinek, Koszalin i Kołobrzeg...

No mi dokładnie chodzi o to samo co Tobie :) Kogo właściwie interesowałaby awaria autobusu w mieście oddalonym od Szczecina o 200 km albo kolizja z samochodem osobowym? Do tego dochodzą jeszcze właśnie ci korespondenci... Bo ja to w Świnoujściu bywam średnio tylko 2-3 tygodnie rocznie :P

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez t105n  49

MC napisał(a):

> No to się zgadzamy w tej kwestii - bo ja tam niedopisałem w > prawdzie, że chodzi mi o komunikację miejską w Stargardzie > Świnoujściu i jeszcze może Szczecinek, Koszalin i Kołobrzeg...

I jeszcze w Wałczu. Niewykluczone, że jakaś KM istnieje w Białogardzie, ale mogę się mylić.

wysłane przez Iwo

t105n napisał(a):

> I jeszcze w Wałczu. > Niewykluczone, że jakaś KM istnieje w Białogardzie, ale mogę się > mylić.

Owszem, istnieje i ma się całkiem dobrze mimo posiadania wiekowego taboru. ( chyba, że mają coś nowszego, co nie było dane mi zobaczyć )

Iwo

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jestem jaknajbardziej na TAK. I byłbym za mieszaniem kibli i tramów oraz haseł w encyklopedii :)

wysłane przez t105n  49

Ja nie mam nic przeciwko, aby KOMIS zajął się sprawami kolei czy PKS w naszym regionie. Uważam jednak, że powinny być stworzone subdomeny. Głównym motywem KOMISu jest KM w Szczecinie i niech tak pozostanie. KM, kolej i PKS to sa rzeczy uzupełniające się, ale jednak odrębne, dlatego wymieszanie wszystkiego spowoduje bajzel. Powinny też mieć swoje subdomeny, żeby właśnie nie mieszać wszystkiego razem. Dobrze niektórzy zauważyli "co mnie obchodzi awaria autobusu w Koszalinie". Mnie nie interesuje kolej, więc nie chciałbym, żeby między info i fotkami tramwajów i autobusów powtykane były info i fotki pociągów. Kogo interesuje kolej, ten wejdzie na osobną domenę.

wysłane przez Michal105N

t105n napisał(a):

[ciach]

Ja również uważam że nie powinoo byc na tej stronie info o kolei. KOMIS jest najpopularniejszą stroną o Komunikacji Miejskiej w Szczecinie i z tego słynie.W końcu KOMIS to: KOmunikacja Mijeska Szczecin więc nie widze powodu żaby pod tym adresem znajdowały się informacje o kolei. Temat kolei spodobał mi się,ale zrozumiałem że na tej stronie ma byc kolej więc zagłosowałem na "nie''. Szczerze mówiąc jestem za PKS-em ale propozycja jest na temat kolei.

wysłane przez mmm

Michal105N napisał(a):

> Ja również uważam że nie powinoo byc na tej stronie info o > kolei.

Moje zadnie jest podobne. dlatego zagłosowałem na nie. Nie ma nic przeciwko kolei wręcz przeciwnie. Ale powinno to być oddzielone. Inna galeria, forum, ilosatny itp. Zresztą głownym wspóltwórcą takiej strony powinien być jeden z administratorów: Mareczek z powodów wiadomych. Co do PKS to mam takie same zadanie odrębny adres. Choć myśle że ta domena cieszylaby sie najmniejszą popularnością. Tak więc z PKS na razie dajmy sobie spokój.

wysłane przez MQ ?

Michal105N napisał(a):

> Temat kolei spodobał > mi się,ale zrozumiałem że na tej stronie ma byc kolej więc > zagłosowałem na "nie''.

Nie, wizja adminów jest na razie taka, żeby to był "bliźniaczy" serwis, oparty na tych samych skryptach i znajdujący się w domenie mkm.szczecin.pl, ale w osobnej subdomenie.

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Jasiek 36

t105n napisał(a):

> Mnie nie interesuje kolej, więc nie chciałbym, żeby między > info i fotkami tramwajów i autobusów powtykane były info i > fotki pociągów. Kogo interesuje kolej, ten wejdzie na osobną > domenę.

Racja zgadzam się z tobą.

wysłane przez MQ ?

Ponieważ po wynikach sondy widać, że pomysł rozszerzenia tematyki o kolej raczej się spodobał, mam pytanie do osób, które zadeklarowały chęć redagowania tej części serwisu. Czy jesteście w stanie umieszczać tyle informacji, żeby ta strona "żyła"? Chodzi mi o to, żeby nie było sytuacji, że news pojawi się raz na dwa tygodnie, bo wówczas chyba nie ma to większego sensu. No chyba żeby w takiej sytuacji faktycznie wpleść informacje kolejowe między komunikacyjne, bo nie będzie to w niczym przeszkadzać.

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Mareczek 5

mkubien napisał(a):

> Ponieważ po wynikach sondy widać, że pomysł rozszerzenia > tematyki o kolej raczej się spodobał, mam pytanie do osób, > które zadeklarowały chęć redagowania tej części serwisu. Czy > jesteście w stanie umieszczać tyle informacji, żeby ta strona > "żyła"?

No właśnie z tym może być najwiekszy problem :-) W sumie od początku czerwca warte poruszenia są dwie sprawy - remont linii do Polic no i zjaranie się szynobusa. Reszta to co najwyżej jakieś prasówki dot. przebudowy dworca, czy rozkład kibli dla Woodstokowiczów.

--- Nie parkuj jak Łoś! -> http://www.nieparkuj.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez MaTe (gość)

Mareczek napisał(a):

> No właśnie z tym może być najwiekszy problem :-) W sumie od > początku czerwca warte poruszenia są dwie sprawy - remont linii > do Polic no i zjaranie się szynobusa. Reszta to co najwyżej > jakieś prasówki dot. przebudowy dworca, czy rozkład kibli dla > Woodstokowiczów.

Aj Mareczek Mareczek ...

- przyjechało 9 zmodernizowanych wagonów ze SPOTU - przyjechała druga zmodernizowana jednostka - remont Koszalin - Kołobrzeg ( 5 km nowego toru ) - rozkopana całkowicie od kilkdu dni linia do Świnoujścia ( trzy czterdziestodniowe zamknięcia pełnodobowe, remont Goleniów - Rurka ) - rozpoczęta przebudowa stacji w Trzebiatowie na jendookręgową ( likwidacja nastawni wykonawczej ) - obniżenie cen tu i tam - odbudowana linia do Kalisza Miasto i doprowadzenie stacji w Kaliszu Pomorskim do takiego stanu, jakby sam Kaczyński miał tam przyjechać - rozstrzygnięcie przetargu na obsługie linii do Kalisza Miasto

Napewno nic się od początku czerwca nie działo ?

Maćku - dopisz mnie do listy chętnych w maczaniu łapek w tym.

pozdrawiam MaTe Mateusz Żmuda

wysłane przez Mareczek 5

MaTe napisał(a):

> - przyjechała druga zmodernizowana jednostka

Kiedy to bylo! :-)

> - rozpoczęta przebudowa stacji w Trzebiatowie na jendookręgową ( > likwidacja nastawni wykonawczej )

O, to juz ruszyli...

> - obniżenie cen tu i tam

Dwie nasze promocje no i podniesienie cen biletow od wczoraj...

> - odbudowana linia do Kalisza Miasto i doprowadzenie stacji w > Kaliszu Pomorskim do takiego stanu, jakby sam Kaczyński miał tam > przyjechać > - rozstrzygnięcie przetargu na obsługie linii do Kalisza Miasto

No to razem by sie ujelo w jednej informacji :>

> Napewno nic się od początku czerwca nie działo ?

Działo, ale mimo wszystko wychodzi jedna informacja średnio na tydzień. Jednakże trzeba spróbować, idzie grudzień to będzie o czym pisać :-)

--- Nie parkuj jak Łoś! -> http://www.nieparkuj.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez RJawdyk

mkubien napisał(a):

> Ponieważ po wynikach sondy widać, że pomysł rozszerzenia > tematyki o kolej raczej się spodobał, mam pytanie do osób, > które zadeklarowały chęć redagowania tej części serwisu. Czy > jesteście w stanie umieszczać tyle informacji, żeby ta strona > "żyła"?

Jako, że ze mnie miłośnik kolei jest o wiele większy niż KM'u (KOMIS traktuję bardziej jako źródło informacji co się aktualnie dzieje niż miłośniczy serwis bo i argumentów i wiedzy do dyskusji skąpawo u mnie w tejże materii), to i kolejową część także i ja mogę pomóc rozwijać.

wysłane przez Kriz8

mkubien napisał(a):

> Czy > jesteście w stanie umieszczać tyle informacji, żeby ta strona > "żyła"? Chodzi mi o to, żeby nie było sytuacji, że news > pojawi się raz na dwa tygodnie, bo wówczas chyba nie ma to > większego sensu.

Będzie żyła, o ile zainteresowania i dyskusje wykroczą poza tematy dotyczące poznańskich siódemek na Bryzie czy też prywaciarzy. "Odłam kolejowy" na KOMISie podejmie się zadania ;-).

--- www.dziecineostrady.prv.pl

Pokemony atakują...

wysłane przez Lukasy

mkubien napisał(a):

> Czy jesteście w stanie umieszczać tyle informacji, żeby ta > strona "żyła"? Chodzi mi o to, żeby nie było sytuacji, że > news pojawi się raz na dwa tygodnie, bo wówczas chyba nie ma > to większego sensu.

Fakt - może i nie miałoby sensu, jednak historia pisze się sama. Jeśli coś się nie wydarzy przez np. trzy dni, to moim zdaniem nie będzie powód do ogłoszenia "nie ma sensu, odpuszczamy, proszę państwa". Zważywszy także na to, że do informacji kolejowych jest IMO trudniej dotrzeć, trudniej coś zaobserwować, niż w transporcie miejskim.

[ciach reszta]

Tyle moich prywatnych dygresji. Jeśli chodzi o mnie, to piszę się na to :)

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MQ ?

Lukasy napisał(a):

> Jeśli coś się nie wydarzy przez np. trzy dni, to moim > zdaniem nie będzie powód do ogłoszenia "nie ma sensu, > odpuszczamy, proszę państwa".

Nie no, oczywiście. Ale chodzi mi o to, żeby nie było tak, że ktoś wchodzi na stronę, a tam wiszą newsy sprzed trzech miesięcy. Ale skoro wszyscy mówią, że dadzą radę, to wierzę w Was ;-)

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Lukasy

mkubien napisał(a):

> Nie no, oczywiście. Ale chodzi mi o to, żeby nie było tak, że > ktoś wchodzi na stronę, a tam wiszą newsy sprzed trzech miesięcy.

Wiesz, chodziło mi o tzw. newsy sensacyjne. Ludzie nie mogą wymagać od kolei, żeby codziennie (no, lub co jakiś czas) była kolizja. To nie tramwaje :) Aczkolwiek jako miłośnik kolei uważam, że są inne ciekawe rzeczy, niekoniecznie "dramatyczne" fakty :D

> Ale skoro wszyscy mówią, że dadzą radę, to wierzę w Was ;-)

No ba! :>

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MQ ?

Lukasy napisał(a):

> Wiesz, chodziło mi o tzw. newsy sensacyjne.

No tak, nad funkcjonowaniem działu "w skrócie" w takiej postaci, jak w części komunikacyjnej, trzeba będzie się głęboko zastanowić.

W każdym razie jeśli ktoś ma jakąś całościową wizję funkcjonowania kolejowego KOMIS-u, to zachęcam do podzielenia się. Jeśli nie na forum, to zapraszam na admin@mkm.szczecin.pl. W końcu to ma być serwis dla Was, a my, zajmujący się komunikacją miejską, nie chcemy niczego narzucać.

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Lukasy

mkubien napisał(a):

> > tzw. newsy sensacyjne. > > No tak, nad funkcjonowaniem działu "w skrócie" w takiej postaci, > jak w części komunikacyjnej, trzeba będzie się głęboko zastanowić.

Pamiętaj, wszak na kolei sensacja niejedno ma imię. Nie musi to być od razu wykolejenie kibla w Stargardzie, może to być choćby to, że osobówka do Krzyża jest obsługiwana obcą jednostką. Cała trudność polega na tym, że trudniej jest coś zaobserwować :| Póki co dział "W skrócie" nie trzeba koniecznie nazywać "W skrócie". Można nazwać jakoś inaczej, np. "Ciekawostki z torów" albo "Samo życie". Ot, taka moja mała dygresja.

> W każdym razie jeśli ktoś ma jakąś całościową wizję funkcjonowania > kolejowego KOMIS-u, to zachęcam do podzielenia się.

W jednym ze swoich postów napisałeś:

"Nie, wizja adminów jest na razie taka, żeby to był "bliźniaczy" serwis"

Co przez to rozumieć? To, że na kolejowym KOMIS-ie będą takie same działy jak i na...yyy...tramwajowym? :> Swoją drogą ciekawie byłoby mieć encyklopedię EZT w bazie danych, jakiś dział informacji no i ujednoliconą galerię kolejową.

Na marginesie wywaliłbym na kolejowej części dział "inicjatywy" bo do PKP to zazwyczaj jak grochem o ścianę :P

--- Pzdr! ŁZ

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MQ ?

Lukasy napisał(a):

> Co przez to rozumieć? To, że na kolejowym KOMIS-ie będą takie same > działy jak i na...yyy...tramwajowym? :>

Niekoniecznie. Rozumiem to jako spójny wygląd, te same skrypty, i podobna (ale nie taka sama) funkcjonalność. Wiadomo, że kolej i komunikacja miejska się mają swoją specyfikę, więc oba serwisy nie mogą być identyczne.

--- Nie krytykuj MZK, bo nazwą cię pseudomiłośnikiem

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Ponieważ po wynikach sondy widać, że pomysł rozszerzenia > tematyki o kolej raczej się spodobał, mam pytanie do osób, > które zadeklarowały chęć redagowania tej części serwisu. Czy > jesteście w stanie umieszczać tyle informacji, żeby ta strona > "żyła"?

No moje zdanie i reakcję na ten pomysł dobrze znasz. Chętnie pomogę ;)

--- Pomyśl i zrób odwrotnie - prof. Kaliszuk :-)

wysłane przez Phobos 17

Ponieważ dyskusja w wątku nieco ucichła, uznałem, że czas najwyższy się wypowiedzieć :-)

A więc wyjaśnię na wstępie, że żywot kolejowego komisu oparty będzie na subdomenie kolej.mkm.szczecin.pl - i to jest dogmat. Niejako na pocieszenie - informacje z działu kolejowego dostępne będą na komunikacyjnym komisie (i vice versa). Wszystko inne - encyklopedia, galeria, forum - będą stanowiły osobne żywoty na komunikacyjnym i kolejowym komisie. Jest to kompromis pomiędzy całkowitą separacją oraz całkowitym zintegrowaniem.

Druga ważna sprawa - proponuję, aby zakres tematyczny był mniej-wiecje taki: - całe województwo zach-pom - zmiany w rozkładzie, fotki z obszaru województwa itp. - poza wojwództwem - najistotniejsze info (np. modernizacja EN57) - jeśli tabor stacjonujący w zach-pom, to fotki mogą być wykonane nawet w Przemyślu :-)

Co wy na to?

No i trzecia sprawa - przygotowania do premiery nowej wersji komisu pochłaniają mnie całkowicie, dlatego przy kolei nie jestem nawet palcem kiwnąć wcześniej niż tydzień po przemierze - potrzeba również czasu na poprawienie błęów K6 :-)

--- O MZK możesz pisać co chcesz! (o ile piszesz w samych superlatywach)

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.