Forum

Mieszkańcy się cieszą

Wczoraj na pół godziny miała być zablokowana ulica Grota-Roweckiego. Mieszkańcy osiedla Somosierry chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko przeniesieniu linii autobusowych nr 53 i 75. Nie musieli - miasto samo zdecydowało o wstrzymaniu decyzji.

wysłane przez 105ngs

"Nie ukrywam, że jestem jej członkiem i będę przeciwny autobusom jeżdżącym przez środek osiedla. Uważam, że w końcu czas wykorzystać ul. Taczaka, która doskonale rozwiąże problemy komunikacyjne tej części miasta."

No pewnie, a potem będzie Pan narzekał jak to daleko ma Pan do autobusu i zawiąże Pan kolejny komitet protestacyjny. Nasuwa mi się tu na myśl historyczne już stwierdzenie, że najlepsze miejsce na przystanek jest z dala od osad ludzkich, czy jak to tam szło. Tak, skierujmy wszystkie autobusy na za**pia, tak żeby nikomu nie przeszkadzały - w końcu żadnego z nich pożytku nie ma, tylko ludziom zawadzają. Taczaka z pewnością rozwiąże problemy komunikacyjne, ale działkowiczów. Tylko nie wiem po co im aż tyle kursów. Boże, ręce opadają... :|

wysłane przez leks 15

105ngs napisał(a):

>Taczaka z pewnością rozwiąże problemy komunikacyjne, ale działkowiczów. > Tylko nie wiem po co im aż tyle kursów. Boże, ręce opadają... > :|

Hmmm to w takim razie zlikwidujmy linie 53, 80, 75, 60. Zobaczymy co wtedy. Tyle linii przez Taczaka i to w dodatek objeżdzających tak wielki obszar to nie jest dobry pomysł. Ja proponuje zostawić autobusy tam gdzie są tak jak to miasto zrobiło i zostawić tych półgłówków między sobą niech się kłócą, bo z takimi się nic nie zrobi. Wszyscy wiemy jakie są te stare, zgryźliwe dziadziska ze spółdzielni - wszystko im się nie podoba więc niech sobie tam żyją i jeżdzą swoimi Fiatami 125p.

--- czerwona, czerwona, czerwona... $^&$%$& :/

wysłane przez 105ngs

lex napisał(a):

> Hmmm to w takim razie zlikwidujmy linie 53, 80, 75, 60.

Likwidować to może nie, bo po co mają na tym tracić mieszkańcy innych dzielnic, ale...

Tyle linii przez Taczaka i to w dodatek > objeżdzających tak wielki obszar to nie jest dobry pomysł. Ja > proponuje zostawić autobusy tam gdzie są tak jak to miasto > zrobiło i zostawić tych półgłówków między sobą niech się kłócą

...ja bym jednak puścił wszystkie linie przez Taczaka aż do momentu pojawienia się protestów, że daleko do autobusu. Tak na złość. Mieszkańcy chcą - mieszkańcy mają.

wysłane przez leks 15

105ngs napisał(a):

> ...ja bym jednak puścił wszystkie linie przez Taczaka aż do > momentu pojawienia się protestów, że daleko do autobusu. Tak na > złość. Mieszkańcy chcą - mieszkańcy mają. Tak wiesz z tym, że dla mnie to akurat nie było, by dobre rozwiazanie jechać tak naokoło wydłużając sobie czas przejazdu... Wolałbym iść w takim wypadku nawet piechotą do Wernyyychory.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

105ngs napisał(a):

> ...ja bym jednak puścił wszystkie linie przez Taczaka aż do > momentu pojawienia się protestów, że daleko do autobusu. Tak na > złość. Mieszkańcy chcą - mieszkańcy mają.

Przez 500 mieszkańców, którzy nie chcą autobusów na samossiery ma stracić dużo większe osiedle zawadzkiego??

wysłane przez 105ngs

PiNgWiN napisał(a):

> Przez 500 mieszkańców, którzy nie chcą autobusów na samossiery ma > stracić dużo większe osiedle zawadzkiego??

Tak, właśnie tak. Na złość. Przecież ludzie chcieli, tak ? No to niech ludzie mają.

P.S. To co napisałem wyżej było nieco ironiczne. ;)

P.S. 2. Straciłoby "tylko" Kaliny, na Zawadzkiego wszystko jeszcze by jeździło.

105ngs napisał(a):

> Tak, właśnie tak. Na złość. Przecież ludzie chcieli, tak ? No to > niech ludzie mają.

Zawsze można puścić ulicami Łukasińskiego-> Taczaka-> Witkiewicza. Zawadzkiego straci troche pieniędzy, Samossiery i reduty ordona stracą autobus, a do kaliny będzie normalny dojazd.

wysłane przez Luke_Police 151

PiNgWiN napisał(a):

> Zawsze można puścić ulicami Łukasińskiego-> Taczaka-> Witkiewicza. > Zawadzkiego straci troche pieniędzy, Samossiery i reduty ordona stracą > autobus, a do kaliny będzie normalny dojazd.

Ja mam iny poomysł. Skoro ludziom nie pasuje, że mają autobus pod nosem, to proponuję zmienić trasę 53, 60 i 75, żeby jeździły Mickiewicza - Poniatowskiego (tak jak 67) i dalej Witkiewicza (53 i 60) lub Santocką (75). Wtedy nie będzie autobusów ani na Reduty Ordona, ani na Grota Roweckiego i wszyscy będą zadowoleni, że mają najbliższy przystanek na Wernyhory i nic im nie hałasuje pod oknem.

Technik serwisu :)

wysłane przez Michal105N 11

> Ja mam iny poomysł. Skoro ludziom nie pasuje, że mają autobus pod > nosem, to proponuję zmienić trasę 53, 60 i 75, żeby jeździły > Mickiewicza - Poniatowskiego (tak jak 67) i dalej Witkiewicza (53 i 60) > lub Santocką (75). Wtedy nie będzie autobusów ani na Reduty Ordona, ani > na Grota Roweckiego i wszyscy będą zadowoleni, że mają najbliższy > przystanek na Wernyhory i nic im nie hałasuje pod oknem.

Niezapominaj, że mieszkańcą Czorsztyńskiej nie przeszkadza autobus więc można by puścic tam w drodze powrotnej(tylko tam bo na skrzyżowaniu Poniatowskiego/Mickiewicza jest zakaz skrętu w lewo),ale co w tedy z mieszkańcami Kaliny?

wysłane przez Luke_Police 151

Michal105N napisał(a):

> Niezapominaj, że mieszkańcą Czorsztyńskiej nie przeszkadza autobus więc > można by puścic tam w drodze powrotnej

Czorsztyńska jest jednokierunkowa, więc jeżeli coś miałoby tam jeździć to tylko w stronę osiedla Zawadzkiego.

> (tylko tam bo na skrzyżowaniu > Poniatowskiego/Mickiewicza jest zakaz skrętu w lewo),ale co w tedy z > mieszkańcami Kaliny?

Ale na Mickiewicza/Poniatowskiego zakazu skrętu w prawo chyba nie ma, więc nie widzę problemu. Natomiast Osiedle Kaliny miałoby wciąż 53 i 60 w obie strony i 75 w stronę Zawadzkiego.

Technik serwisu :)

> Ale na Mickiewicza/Poniatowskiego zakazu skrętu w prawo chyba nie ma, > więc nie widzę problemu. Natomiast Osiedle Kaliny miałoby wciąż 53 i 60 > w obie strony i 75 w stronę Zawadzkiego.

No to się źle zrozumieliśmy bo ja myślałem że w drogę powrotną też mają jeździc przez Mickiewicza. No ale ja już sobie wyobrażam przeguba na tym zakręcie :/

wysłane przez mmm

105ngs napisał(a):

> No pewnie, a potem będzie Pan narzekał jak to daleko ma Pan > do autobusu i zawiąże Pan kolejny komitet protestacyjny.

Właśnie, tym bardziej że do Taczaka ten autobus też musi dojechać i zaraz zawiążą sie kolejne komitety: przeciwko zwiększonemu ruchowi autobusów protestowac będa mieszkańcy Łukasińskiego, przeciwko wydłużeniu czasu przejazdu i co za tym idzie droższym podróżom protestowac będa mieszkańcy osiedla Zawadzkiego.

A tak przy okazji jestem ciekaw kto z podpianych na dwóch listach (z Reduty i Grota) korzysta z komunikacji miejskiej, a kto ma własne auto.

wysłane przez 105ngs

mmm napisał(a):

> Właśnie, tym bardziej że do Taczaka ten autobus też musi > dojechać i zaraz zawiążą sie kolejne komitety:

Tak więc mówię : wywalmy autobusy w pola, bo po co one komu ? Tylko ludziom żyć spokojnie nie dają ! Tak się składa, że mam pod nosem 53, a z pobliskiego skrzyżowania słychać jeszcze 4, 11 i 12. I co ? Jakoś żyję, jak za głośno to zamykam okno. I wolę robić to, niż zapierniczać 2 kilometry do najbliżeszgo przystanku. Jak się mieszkańcom nie podobają autobusy to niech wyjadą na wieś, gdzie nawet żaden PKS nie dojeżdża. Po co było się do miasta pchać...

> A tak przy okazji jestem ciekaw kto z podpianych na dwóch > listach (z Reduty i Grota) korzysta z komunikacji miejskiej, a > kto ma własne auto.

Właśnie. A teraz zabawię się w słynną phobosową wróżkę Tamarę : większość ma autka i z KM korzysta średnio raz na rok ? ;>

wysłane przez leks 15

105ngs napisał(a):

> Właśnie. A teraz zabawię się w słynną phobosową wróżkę Tamarę : > większość ma autka i z KM korzysta średnio raz na rok ? ;>

Moim zdaniem tacy ludzie nie powinni mieć w ogóle w sprawie nic do powiedzenia i nie powinni być słuchani...

lex napisał(a):

> Moim zdaniem tacy ludzie nie powinni mieć w ogóle w sprawie nic do > powiedzenia i nie powinni być słuchani...

No coż istnieje demokracja i każdy będzie miał coś do powiedzenia, nie zważając czy ma samochód czy nie...

> Tak więc mówię : wywalmy autobusy w pola, bo po co one komu ? > Tylko ludziom żyć spokojnie nie dają ! Tak się składa, że mam pod > nosem 53, a z pobliskiego skrzyżowania słychać jeszcze 4, 11 i > 12. I co ? Jakoś żyję, jak za głośno to zamykam okno. I wolę > robić to, niż zapierniczać 2 kilometry do najbliżeszgo > przystanku. Jak się mieszkańcom nie podobają autobusy to niech > wyjadą na wieś, gdzie nawet żaden PKS nie dojeżdża. Po co było > się do miasta pchać...

Masz całkowitą rację.Ja pod swoim nosem mam skrzypiące 102-jki w niedziele i w soboty,helmuty które przejeżdżaja to mi się naprawdę chałupa trzęsie(mówie serio),i nocnika który hałasuje mi podczas imprezy "Dni Morza" i żadnych komitetów nie zakładam.A pozatym niech ludzie tak nie narzekają z Grota-Roweckiego bo przez środek osiedla nie przejeżdża(po drugiej stronie jest płot).A co do wsi to ja polecam taką wieś gdzie PKS jest o 6rano i dalej już nie wraca(była mowa ostatnio w faktach).

wysłane przez bronhorst

Większości z prawie 5000 mieszkańców tego osiedla jest to obojętne (np ja a mam okno może 50 metrów do miejsca w którym mają przejeżdżac autobusy) albo są zadowoleni. Protestują posaidacze aut lub ci którym się nudzi albo chcą być zauważeni. Przypominam że 500 osób to tylko 10% z 5000, tak samo nie uważam aby P. Ruciński był moim przedstawicielem. No cóż dostał się człowiek do rady osiedla i już mu szumi w głowie. A co do pomysłu przeniesiuena autobusów na ul.Taczaka to jest to poprostu nieporozumienie.

bronhorst napisał(a):

>[ciach]

Wiesz, ale jeżeli dojdzie do tego że będą blokowane ulice grota roweckiego i reduty ordona, to będzie trzeba jakoś 53, 75 i 60 puścić. A przez mickiewicza jakoś sobie nie wyobrażam (i niektórzy użytkownicy pewnie też).