Forum

Bałagan na Grota-Roweckiego

Skandal - tak o porannej sytuacji na ulicy Grota-Roweckiego w Szczecinie mówili pasażerowie komunikacji miejskiej. Od dziś na tej trasie po raz pierwszy pojawiły się autobusy linii 53 i 75. Nie pojawiły się natomiast ani informacje na przystankach, ani informacje o zmianach w organizacji ruchu. Przed piątą przejechały tamtędy po raz pierwszy autobusy linii 53 i 75. Ale jeden za wcześnie, drugi spóźniony. Pasażerowie nie kryli oburzenia. Autobusy pojechały nową trasą, bo wiceprezydent miasta Andrzej Grabiec podjął decyzję o przeniesieniu trasy tych linii z ulicy Reduty Ordona właśnie na Grota-Roweckiego. Autobusy miały pojawić się na nowej trasie 7 sierpnia, ale zaprotestowali mieszkańcy osiedla Somosierry. Decyzja została wstrzymana. Wtedy komitety protestacyjne powołali mieszkańcy ulic Reduty Ordona i Czorsztyńskiej. Spór trwał trzy tygodnie, ostatecznie rozstrzygnął go wiceprezydent Grabiec.

wysłane przez jas59  ?

"Nie pojawiły się natomiast ani informacje na przystankach, ani informacje o zmianach w organizacji ruchu."

Dziwię się, że raptem wszyscy o niczym nic nie wiedzieli. Informacje o zmianach w organizacji ruchu linii 53 i 75 wiszą na stronie ZDiTM-u od 16 sierpnia. Media szczecińskie informowały o tych zmianach już od dobrych kilku tygodni w związku z protestami rad osiedli. Nie komentuję braku informacji na przystankach bo ich nie widziałem. Ale nie sądzę, żeby ZDiTM nie zlecił powieszenie tych informacji firmie, która się tym zajmuje. Najlepiej to zrobić zadymę i w związku z tym jest o czym mówić i pisać.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez LLUZNIAK

jas59 napisał(a):

> Nie komentuję braku > informacji na przystankach bo ich nie widziałem.

http://foto.mkm.szczecin.pl/big/1156155809.jpg

Nie wiem tylko jak na innych.

wysłane przez piotrek

LLUZNIAK napisał(a):

> http://foto.mkm.szczecin.pl/big/1156155809.jpg > > Nie wiem tylko jak na innych.

Na następnym przystanku informacja też była. Nie wiem jak wstecz tj na Wernyhory (tu już o zmianie trasy).

Dodam tylko, że ludzie marudzili, że informacja pojawiła się na przystanku dopiero dziś a nie już np. wczoraj.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez luki663719 17

> Dodam tylko, że ludzie marudzili, że informacja pojawiła się > na przystanku dopiero dziś a nie już np. wczoraj.

Przez noc by zniknęła, albo deszcz by ją rozmył.

wysłane przez Iwo

luki663719 napisał(a):

> Przez noc by zniknęła, albo deszcz by ją rozmył.

To powinny byc tak wykonane, aby nie zniknęły w nocy, ani żeby deszcz ich nie rozmył. Samo umieszczenie informacji na tabliczkach odjazdów dla linii nocnych również jest nie trafione. Pomijam jakość wykonania tej informacji...

Iwo
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez torwid  67

jas59 napisał(a):

> Dziwię się, że raptem wszyscy o niczym nic nie wiedzieli. > Informacje o zmianach w organizacji ruchu linii 53 i 75 > wiszą na stronie ZDiTM-u od 16 sierpnia. Media szczecińskie > informowały o tych zmianach już od dobrych kilku tygodni w > związku z protestami rad osiedli...

Na szczęście w tym mieście pasażerowie KM nie mają jeszcze obowiązku posiadania internetu, ani nawet kupowania gazet. Obowiązkiem ZDiTM było najpóźniej w piątek (dzień roboczy) odpowiednie informacje wywiesić. Jak sam przyznaje - tabliczki o zmianach na Reduty Ordona pojawiły się dopiero o 5.40 i bijąc się w piersi za to przeprasza. A pasażerowie mieli prawo być zaskoczeni, bo na osiedlu pojawiły się ogłoszenia informujące, że walka zakończyła się zwycięstwem i autobusy nie będą przez Grota Roweckiego jeździć. Prawda natomiast jest taka, że miasto decyzję kilka tygodni temu zawiesiło i obiecało ponownie rozważyć. Co zresztą się stało. Rano zatem ludzie w błogiej nieświadomości gonili po staremu na Reduty Ordona i mieli szczęście, jeśli po drodze widzieli autobus jadący nową trasą. Niektórzy jednak dotarli na stary przystanek i dopiero tam dowiadywali się przypadkiem, jak już wkurzeni zastanawiali się, dlaczego długo nie ma ich codziennego autobusu.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Iwo

torwid napisał(a):

> roboczy) odpowiednie informacje wywiesić. Jak sam przyznaje - > tabliczki o zmianach na Reduty Ordona pojawiły się dopiero o > 5.40 i bijąc się w piersi za to przeprasza. A pasażerowie

Czyli jednak ZDiTM zawinił. Ciekaw jestem, czy Wirmar poniesie jakieś konsekwencje... ( o ile zlecili mu wogóle dokonać zmiany na przystankach )

Iwo

wysłane przez torwid  67

Iwo napisał(a):

> Czyli jednak ZDiTM zawinił. Ciekaw jestem, czy Wirmar poniesie > jakieś konsekwencje... ( o ile zlecili mu wogóle dokonać > zmiany na przystankach )

No właśnie tym razem chyba nie. W takich sytuacjach słyszymy coś w stylu: zawiodła firma, która na nasze zlecenie zajmuje się utrzymaniem przystanków, naliczymy kary umowne". Dziś ZDiTM tłumaczył natomiast, że "zabrakło informacji na przystankach, jest to niedopatrzenie, za które pasażerów serdecznie przepraszamy. Nadrobiliśmy je dopiero o godz. 5.40." Wyczuwam jednak różnicę ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Iwo

torwid napisał(a):

> przepraszamy. Nadrobiliśmy je dopiero o godz. 5.40." > Wyczuwam jednak różnicę ;)

Heheh, ano. Mimo wszystko znając życie sprawa rozejdzie się po kościach i nikt z winmnych zaniedbań nie zostanie ukarany...

Iwo

wysłane przez Robert 5

Iwo napisał(a):

> Heheh, ano. Mimo wszystko znając życie sprawa rozejdzie się po > kościach i nikt z winmnych zaniedbań nie zostanie ukarany...

Radio o tym otrąbiło, napiętnowano niekompetencję ZDiTM, więc dobre i to.

Ale jeden plus dla ZDiTM w tej całej awanturze, że pani Marta Kwiecień-Zwierzyńska w imieniu ZDiTM przyznała się do wprowadzenia w błąd pasażerów brakiem jakichkolwiek informacji na przystankach, powiedziała o jakiej godzinie te informacje faktycznie się pojawiły i bardzo grzecznie przeprosiła za całą sytuację. Ten punkt był opracowany bez zarzutu. ;-)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Jak sam przyznaje - > tabliczki o zmianach na Reduty Ordona pojawiły się dopiero o > 5.40 i bijąc się w piersi za to przeprasza.

Rozkłady 808 prawdopodobnie również zawisły nad ranem.
808

wysłane przez torwid  67

mkubien napisał(a):

> Rozkłady 808 prawdopodobnie również zawisły nad ranem.

Być może, ale na pewno były wczoraj popołudniu informacje, ze od dziś nie ma 8. Ludzie wiedzieli więc, że będą zmiany.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Być może, ale na pewno były wczoraj popołudniu informacje, ze > od dziś nie ma 8. Ludzie wiedzieli więc, że będą zmiany.

Tak, informacje wisiały chyba już od piątku.

wysłane przez Iwo

mkubien napisał(a):

> Rozkłady 808 prawdopodobnie również zawisły nad ranem.

Zgadza się. Jeden przystanek Wirmar przenosił dziś pół dnia...

Iwo