Forum

Nowe MAN-y w SPA Dąbie

Dzięki uprzejmości Prezesa SPA Dąbie pana Włodzimierza Sołtysiaka i zaangażowaniu Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych i Eksploatacji, pana Romana Szoka, możemy ogłosić naszym użytkownikom bardzo pozytywną wiadomość. Na placu postojowym przy ulicy Struga 10 pojawiły się kolejne cztery używane pojazdy.

wysłane przez Daniel

A czy napewno one są z Kassel? Wydaję mi się, że są z Braunshweigu, choć nie jestem pewien.

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez konjo  4

McBeZeL napisał(a):

> A czy napewno one są z Kassel? Wydaję mi się, że są z > Braunshweigu, choć nie jestem pewien.

Zostały zakupione w Kassel, natomiast poszczególne pochodzenie wszystkich będziemy jeszcze ustalać. Nie jest to pięć sztuk z jednej serii tak jak było w przypadku NL202/262.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

czy to są te zółte many co ma SPAK ??

wysłane przez konjo  4

marcinek napisał(a):

> czy to są te zółte many co ma SPAK ??

Nie to nie są MANy z BVG Berlin. To są najprawdopodobniej pojazdy z KVG Braunschweig i KVG Kassel. Póki co to tylko moje prywatne spekulacje i nie jest to potwierdzona informacja.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Nie to nie są MANy z BVG Berlin. To są > najprawdopodobniej pojazdy z KVG Braunschweig i KVG > Kassel. Póki co to tylko moje prywatne spekulacje i nie jest > to potwierdzona informacja.

Ale mi chodzi o model autobusu nie skąd pochodzi

wysłane przez konjo  4

marcinek napisał(a):

> Ale mi chodzi o model autobusu nie skąd pochodzi

Jeżeli chodzi o ogólny wygląd i podstawowe dane techniczne to raczej tak. Szczegóły będziemy ustalać.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Wojciech

konjo napisał(a):

> Nie to nie są MANy z BVG Berlin. To są > najprawdopodobniej pojazdy z KVG Braunschweig i KVG > Kassel. Póki co to tylko moje prywatne spekulacje i nie jest > to potwierdzona informacja.

KVG Kassel MANów NL202 już się pozbyło dawno.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez Filip_Police

konjo napisał(a):

> Nie to nie są MANy z BVG Berlin. To są > najprawdopodobniej pojazdy z KVG Braunschweig i KVG > Kassel. Póki co to tylko moje prywatne spekulacje i nie jest > to potwierdzona informacja.

Byłem dzisiaj na zajezdni. Mam informację od kierowcy, że któryś z tych pojazdów jest z Essen. Widziałem również na początku 5 wozów które miały być malowane. Później trzy pojazdy wróciły na plac (w starych kolorach) a dwa dalej były w hali.

-- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia

wysłane przez konjo  4

marcin_bozek napisał(a):

> Byłem dzisiaj na zajezdni. Mam informację od kierowcy, że > któryś z tych pojazdów jest z Essen.

Zgadza się to mix. Kassel to z tego co wiemy to był to pośrednik.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Wojciech

marcin_bozek napisał(a):

> Byłem dzisiaj na zajezdni. Mam informację od kierowcy, że > któryś z tych pojazdów jest z Essen. Widziałem również na > początku 5 wozów które miały być malowane. Później trzy > pojazdy wróciły na plac (w starych kolorach) a dwa dalej były > w hali.

Czyli razem jest 7 tych MANów? 31.08 to 4 przyjechały. 01.09 miało być jeszcze jakieś co nie co dostarczone do bazy.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez konjo  4

Wojciech napisał(a):

> Czyli razem jest 7 tych MANów? 31.08 to 4 przyjechały. 01.09 > miało być jeszcze jakieś co nie co dostarczone do bazy.

01.09 miał dojechać jeszcze jeden, czyli razem 5.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ja nie uwazam, ze autobusy z 1993 roku sa nowe.

wysłane przez konjo  4

ABC napisał(a):

> Ja nie uwazam, ze autobusy z 1993 roku sa nowe.

A w obecnej sytuacji finansowej jakich się spodziewałeś? 5 sztuk NL283 Lion's City?

So never mind the darkness.

wysłane przez LLUZNIAK

konjo napisał(a):

> A w obecnej sytuacji finansowej jakich się spodziewałeś? 5 > sztuk NL283 Lion's City?

No weź przestań... Jak już to NL313 LC (kto by się w SPAD'zie bawił w silniczki 280 KM?!) z pełnym wyposażeniem (pełna klima + monitoring + automatyczne rampy w 1 i 2 drzwiach + tylny bagażnik na rowery) a do każdego z nich przyczepka Göppel'a (to tak na zapas jakby był tłok, a SPAD chciał puścić ponadplanową brygadę MEGA - oczywiście dopiero po nowelizacji odpowiedniej ustawy). ;)

...I jak już to nie 5'ciu, a 50'ciu :>
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Filip_Police

LLUZNIAK napisał(a):

> No weź przestań ... [ciach] > ... I jak już to nie 5'ciu, a 50'ciu :>

Bez przesady. Mi wystarczył by Ikarus :) A tak na poważnie, to cieszę się że te wozy przyjadą. Nareszcie pojedzie 8 pojazdów Jelcz typu M-11 ( :) ). Chociaż ta ilość mnie troszkę niepokoi. Na 55bis pasuje, ale co dalej? Wtedy Jelcz L-11 pójdzie na 52 w święta. No ale co z pozostałą 7?

-- Na linii C w dzień świąteczny powinien jeździć autobus solowy! Może Autosana wypożyczyć ze SPAK-u lub z SPPK Jelczyka. Ale ja chcę #399 z Dąbia

wysłane przez Kriz8

> Nareszcie pojedzie 8 pojazdów Jelcz typu M-11 ( :) ). Chociaż ta ilość mnie > troszkę niepokoi. Na 55bis pasuje, ale co dalej? Wtedy Jelcz L-11 pójdzie na > 52 w święta.

Jakoś jak nie było 55bis to L11 na 52 nie zaglądał, więc dlaczego miałby tam teraz iść?

> No ale co z pozostałą 7?

Hmm..można tak: 2 brygady na 84 3 wozy na 61bis+66 a dwa pozostałe dyspozytor gdzieś upchnie ;-).

-- www.dziecineostrady.prv.pl

Pokemony atakują...

wysłane przez mmm

Kriz8 napisał(a):

> a dwa pozostałe dyspozytor gdzieś upchnie

Na G dwa mogą jeździc i na 52 zimą jak by sie mieściły.

wysłane przez X

mmm napisał(a) > Na G dwa mogą jeździc

Według umowy z ZDiTM, na linię "G", SPAD powinien puszczać tabor niskopodłogowy:)

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez t105n  49

Romanas napisał(a):

> Według umowy z ZDiTM, na linię "G", SPAD powinien puszczać tabor > niskopodłogowy:)

Te kupione MANy chyba spełniają warunek niskiej podłogi :-) Nie znam obecnych napełnień na Prawobrzeżu, ale dla tych autobusów widzę miejsce na 55bis, 66, 84 i... pomysły mi się skończyły.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Kriz8 napisał(a):

> Hmm..można tak: > 2 brygady na 84 > 3 wozy na 61bis+66

i to jest kuniec więcej nie ma co upychać o ich 5 sztuk ino jest :P. Pozatym 84 owszem ale w soboty/święta a w powszdnie też tylko 84/2 bo na 84/1 calkiem sporo ludu rano jeździ.

A znając SPAD to będzie jak z 3-drzwiowymi- miały jeździć tylko tu tu i tu a można to spotkać na A czy B (ot choćby dziś jeździł na B).

-- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Jasiek 36

MC napisał(a):

> i to jest kuniec więcej nie ma co upychać o ich 5 sztuk ino jest

Dziwne bo w artykule o używanych Manach z Braunschweig na stronie www.km.szczecin.pl pisze o 10 używanych pojazdach, które mają być sprowadzone przez SPA Dąbie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lukas napisał(a):

> Dziwne bo w artykule o używanych Manach z Braunschweig na stronie > www.km.szczecin.pl pisze o 10 używanych pojazdach, które mają być > sprowadzone przez SPA Dąbie.

A tu donoszą o 5... Jak dla mnie to może być ich 10 ale jakoś na 64 sobie nie wyobrażam :D Ale jak znam SPAD to nie będę musiał sobie wyobrażać bo go zobaczę - to tylko kwestia czasu.

10 wozów to sporo - wyzbyliby się większości M11 tylko, że upchnąć tego to rzeczywiście ciężko

-- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez konjo  4

MC napisał(a):

> A tu donoszą o 5...

Bo my donosimy o tym co jest fizycznie na placu i to co nam przekazało kierownictwo spółki.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> Bo my donosimy o tym co jest fizycznie na placu i to co nam przekazało > kierownictwo spółki.

Może jest już znana ostateczna liczba zakupionego taboru?;).

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> Może jest już znana ostateczna liczba zakupionego taboru?;).

Ostatecznie jest na placu 5. Póki co są różne pogłoski i bez sprawdzenia nie będziemy ich podsycać.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Jasiek 36

Piotr napisał(a):

> Może jest już znana ostateczna liczba zakupionego taboru?;)

W SPA Dąbie znajdują się narazie 4 używane MAN-y NL202, a piąty ma przyjechać wkrótce. Razem będzie ich 5, a nie 10, jak przypuszczałem wcześniej. Przynajmniej tak wynika z wtorkowego artykułu w Kurierze Szczecińskim.

wysłane przez Piotr

lukas napisał(a):

> Razem będzie ich 5, a nie 10, jak > przypuszczałem wcześniej.

hmmm no cóż dobre i to :). Ciekawe co zrobi SPAK...Obawiam się, że po aferze z VOLVObusami nie tak od razu zakupią kolejne używki...Pewnie sporo kasy muszą wydać na naprawy.

wysłane przez Pepe 234

lukas napisał(a):

> Razem będzie ich 5, a nie 10, jak > przypuszczałem wcześniej. Przynajmniej tak wynika z wtorkowego > artykułu w Kurierze Szczecińskim.

Oj żebyś się nie ździwił. Kurier też zawsze na 100% do wszystkiego nie jest wtajemniczony. ;)

wysłane przez torwid  67

man751 napisał(a):

> Oj żebyś się nie ździwił. Kurier też zawsze na 100% do > wszystkiego nie jest wtajemniczony. ;)

To prawda. Ale zazwyczaj podaje to, co w danym momencie jest pewne lub niemal potwierdzone. Dlatego np. wciąż nie pisze o nowych MANach dla jednej ze spółek, które mają szansę pojawić się jeszcze w tym roku. I chodzi o jednoczesny zakup zarówno solówek, jak i przegubów. :D

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> Dlatego np. wciąż nie pisze o nowych MANach dla jednej ze spółek, > które mają szansę pojawić się jeszcze w tym roku. I chodzi o jednoczesny > zakup zarówno solówek, jak i przegubów.

O to ciekawe, bo jak się okazuje znaliśmy tylko część doniesień. Oczywiście należy się cieszyc z kolejnych niskich autobusów, niemniej jednak ciekawi mnie bardzo czy moje przypuszczenia się potwierdzą...

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

torwid napisał(a):

> Dlatego np. wciąż nie pisze o nowych MANach dla > jednej ze spółek, które mają szansę pojawić się jeszcze w tym > roku. I chodzi o jednoczesny zakup zarówno solówek, jak i przegubów. > :D

ależ nie trzeba o tym pisać w gazetach ;) nam wystarczy mały skromny pościk na forum ;). Hmmm wydaje mi się, że nie chodzi o Police, bo SPPK pewnie postawi na nowe autobusy, a nie używki...Czyżby Klonowica?:).

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> ależ nie trzeba o tym pisać w gazetach ;) nam wystarczy mały skromny > pościk na forum ;).

Tak, tylko zwykle osoby podające tego typu wiadomości zastrzegają, żeby przypadkiem po znalezieniu się przy najbliższym pececie nie pisać tego typu pościków na forum. ;)

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid  67

konjo napisał(a):

> Tak, tylko zwykle osoby podające tego typu wiadomości zastrzegają, > żeby przypadkiem po znalezieniu się przy najbliższym pececie nie > pisać tego typu pościków na forum. ;)

Dlatego mając świadomość, że użytkownicy Komisu nie zawsze są w stanie zapanować nad palcami, które aż świerzbią, żeby się pochwalić i coś wystukać na klawiaturze, a konkurencja nie śpi i Komis także czyta, nie mogę nic powiedzieć przynajmniej do poniedziałku. :D

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> Dlatego mając świadomość, że użytkownicy Komisu nie zawsze są w > stanie zapanować nad palcami, które aż świerzbią, żeby się > pochwalić i coś wystukać na klawiaturze, a konkurencja nie śpi i > Komis także czyta, nie mogę nic powiedzieć przynajmniej do > poniedziałku. :D

Komis nie jest taki nie świadomy. :D Mamy pewien obraz układanki, ale szanujemy osoby, z którymi rozmawiamy i na rozpowszechnianie wszystkiego nie mamy zgody, wobec czego nie będziemy tu doprecyzowywać swoich myśli. ;)

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Piotr

torwid napisał(a):

> przynajmniej do > poniedziałku. :D

Mamy poniedziałek :] to co z tymi autobusami?:]:D

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> Mamy poniedziałek :] to co z tymi autobusami?:]:D

Dopiero 11:52, spokojnie jeszcze nie wyruszyliśmy na łowy. ;)

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> Dopiero 11:52, spokojnie jeszcze nie wyruszyliśmy na łowy. ;)

czyli jest światełko w tunelu :). Ok to koczuje ;)

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> czyli jest światełko w tunelu :). Ok to koczuje ;)

To możesz podziwiać NL202 2307 i 2309, narazie tyle możemy... ale zawsze coś. :)

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid  67

Piotr napisał(a):

> Mamy poniedziałek :] to co z tymi autobusami?:]:D

Jakby to powiedzieć..? Czekajcie, a będzie wam dane. :D W każdym razie jest szansa, że rozwiązanie zagadki przyniesie jutrzejszy „Kurier". Mam nadzieję, że parę osób będzie zadowolonych (ja się cieszę). Jedyne, co mogę powiedzieć, to dość ogólnie: fotografujcie Ikarusy.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Piotr

torwid napisał(a):

> Jakby to powiedzieć..? Czekajcie, a będzie wam dane. :D W każdym > razie jest szansa, że rozwiązanie zagadki przyniesie jutrzejszy > „Kurier". Mam nadzieję, że parę osób będzie zadowolonych (ja > się cieszę). Jedyne, co mogę powiedzieć, to dość ogólnie: > fotografujcie Ikarusy.

Lewobrzeże? Może aż w Policach?;). Ok poczekam do jutra :). Ciekawe czy będzie jakaś impra w zajezdni w związku z w/w informacją ;) na pożegnanie wysłużonego taboru ;).

wysłane przez torwid  67

Piotr napisał(a):

> Lewobrzeże? Może aż w Policach?;). Ok poczekam do jutra :). Ciekawe > czy będzie jakaś impra w zajezdni w związku z w/w informacją ;) na > pożegnanie wysłużonego taboru ;).

Blisko, coraz bliżej... :D Obiecuję koniec tajemnic już jutro. Nie wiem, o której będzie na Komisie, ale wcześniej na pewno będzie w kioskach. A co do imprezy - to chyba dużo zależy od miłośników? ;)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez t105n  49

torwid napisał(a):

> Jedyne, co mogę powiedzieć, to dość ogólnie: fotografujcie Ikarusy.

Ze wszystkich zajezdni to chyba nie, bo to byłoby zbyt piękne, aby było prawdziwe ;-) A i tak co do niektórych Ikarów to już za późno (mam na myśli m.in. #1182).

wysłane przez Pepe 234

konjo napisał(a):

> Tak, tylko zwykle osoby podające tego typu wiadomości zastrzegają, > żeby przypadkiem po znalezieniu się przy najbliższym pececie nie > pisać tego typu pościków na forum. ;)

Dokładnie tak miało byc, informacja miała byc zastrzeżona jeszcze przez dobrych kilkanaście dni, ale widocznie torwidowi nikt tego nie powiedział. ;)

wysłane przez torwid  67

man751 napisał(a):

Informacja miała byc zastrzeżona jeszcze > przez dobrych kilkanaście dni, ale widocznie torwidowi nikt tego nie > powiedział. ;)

Albo ktoś powiedział sporo. :) Natomiast torwid tak naprawdę nic nie powiedział poza tym, że ktoś coś chce kupić. I tego typu „informacje" nie były zastrzeżone, więc proszę się nie czepiać. Bo tak naprawdę wciąż nie mam pewności, czy mówimy o tym samym. :D

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> Bo tak naprawdę wciąż nie mam pewności, czy mówimy o tym samym. :D

Myślimy, że tak wszak w Szczecinie można trafiać z prawdopodobieństwem 50%. :D

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez t105n  49

man751 napisał(a):

> Dokładnie tak miało byc, informacja miała byc zastrzeżona jeszcze > przez dobrych kilkanaście dni

Cieszę się, że KOMIS szanuje wolę osób-informatorów, bo w przeciwnym razie możemy się doczekać szlabanu na wszelkie informacje. A co do nowego taboru, to wystarczy połączyć kilka faktów z życia naszej KM, żeby móc w 90% określić kto i jaką niespodziankę szykuje ;-)

wysłane przez Piotr

t105n napisał(a):

> A co do nowego taboru, to wystarczy połączyć kilka faktów z życia > naszej KM, żeby móc w 90% określić kto i jaką niespodziankę > szykuje ;-)

ja już nic nie wiem...Mam nadzieje, że nie Police, bo skoro autobusy mają szanse dojechać jeszcze w tym roku to na pewno nie będą nowe...Police stać na coś więcej :>.

P.S. Która zajezdnia jako pierwsza skasuje wszystkie M11?;) ew "Ikary", albo wszystkie "Migi" i "Ikary", ale na szybką kasacje Ikarów to tylko Police mogą liczyć, wszak zostało ich tylko parę? 4? No niech mi ktoś odpowie ;). Przecież to nie dotyczy zakupu nowych autobusów, prawda?:>. Jasne, że nie!

wysłane przez t105n  49

Piotr napisał(a):

> P.S. Która zajezdnia jako pierwsza skasuje wszystkie M11?;) ew > "Ikary", albo wszystkie "Migi" i "Ikary", ale na szybką kasacje > Ikarów to tylko Police mogą liczyć, wszak zostało ich tylko parę? > 4?

SPPK na razie odgraża się nowymi autobusami w przyszłym roku. A ponieważ zostały im 4 Ikary i 6 Migów, to będzie wtedy pierwszą spółką bez tych wozów. Ale SPAK ma tylko 5 Migów, więc nawet kupując kilka używek ma szanse jako pierwsza spółka pozbyć się M-11. Dlatego w temacie M-11 to SPPK i SPAK mogą się ścigać. Jeśli chodzi o Ikary, to SPAK ma ich 13, więc na szybką wymianę wszystkich, nawet na używki, się nie zanosi. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że SPPK najprawdopodobniej będzie pierwszą spółką bez Ikarów. SPAD w tym wyścigu nie ma szans ze swoim magazynem 16 Ikarów i 17 Migów.

wysłane przez Piotr

t105n napisał(a):

> SPAD w tym wyścigu nie ma szans ze swoim magazynem 16 > Ikarów i 17 Migów.

Na to wygląda, ale nie znamy jeszcze (przynajmniej ja nie znam) ostatecznej liczby zakupionych solowych używek (przez SPAD)...Na razie jest 5, czyli zostanie 12 "Migów" Hmmmm nawet jak wezmę 10 to pozostanie 7 i pewnie przez min pół roku nie będzie kolejnych zakupów...SPAK jest w lepszej sytuacji...Generalnie samymi używkami długo nie pociągniemy :(...Wymieni się Migi, Ikary, (co w takim tempie zajmie nam jeszcze rok albo dwa), a pozostaną zdezelowane klonowickie VOLVObusy...Wymieni się VOLVObusy to polecą M120, melony, a potem używki z zachodu, które pożyją 4-5 lat? Przetarg na nowe autobusy jest niezbędny :(. Jeżeli miasto nie pomyśli o tym w przeciągu 1-2 lat to grozi nam katastrofa...

wysłane przez Wojciech

Piotr napisał(a):

> Na to wygląda, ale nie znamy jeszcze (przynajmniej ja nie znam) > ostatecznej liczby zakupionych solowych używek (przez SPAD)...

Jest 5 solówek. Dwa pojazdy już przemalowano, kolejny jest w trakcie malowania, zaś pozostałe dwa stoją przed lakiernią i czekają na swoją kolej.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez Luke_Police  163

t105n napisał(a):

> SPPK na razie odgraża się nowymi autobusami w przyszłym roku. A > ponieważ zostały im 4 Ikary i 6 Migów, to będzie wtedy pierwszą > spółką bez tych wozów.

To prawda, dlatego nie spodziewałbym się zakupów czegokolwiek wcześniej jak za rok. W zasadzie wszystko co mają trzyma się dobrze, pomijając #3005 i remontowanego #741 (oraz #3004 który wyjeżdża już tylko na nocki lub jako rezerwa). Migi jeszcze rok wytrzymają, z Ikarów najwyżej #727 może się wysypać, ale przypuszczam, że #741 będzie już zrobiony do tego czasu, więc też nie zanosi się na katastrofę. Marwić natomiast może coraz większa awaryjność najstarszych MAN-ów NG312, wczoraj #749 i #751 załapały drobne defekty, zimą są dużo gorsze warunki do jazdy, więc ich awaryjność może wzrosnąć.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 234

torwid napisał(a):

> To prawda. Ale zazwyczaj podaje to, co w danym momencie jest pewne lub > niemal potwierdzone. Dlatego np. wciąż nie pisze o nowych MANach dla > jednej ze spółek, które mają szansę pojawić się jeszcze w tym > roku. I chodzi o jednoczesny zakup zarówno solówek, jak i przegubów.

No i prasa zepsuła niespodziankę. ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez torwid  67

man751 napisał(a):

> No i prasa zespuła niespodziankę. ;)

Hmmm. Z Komisem współpracuję lat 5-6 albo i wiŁcej, ale jak dotąd nie widziałem, żeby prasa zajmowała tu oficjalne stanowisko. Ale nawet jeśli, to mam wrażenie, że prasa przypadkiem jest chyba od tego, by m.in. robić niespodzianki? Zdaje się, że dobra informacja jest najcenniejsza i nie rozumiem, dlaczego w podobno wolnym kraju mam czekać na zgodę o głośnym mówieniu czegokolwiek. :D

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez torwid  67

man751 napisał(a):

> No i prasa zepsuła niespodziankę. ;)

No dobra. Wiem, że w tym momencie jestem wredny, ale rozmowy pozaKomisowe pozwoliły ustalić, że jednak dopiero prasa szykuje niespodziankę. I nic więcej nie mogę na razie powiedzieć, proszę o cierpliwość. :D

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

marcin_bozek napisał(a):

> Nareszcie pojedzie 8 pojazdów Jelcz typu M-11.

A dlaczego 8? MANów jest 5. Pozatym jeszcze nie znamy stanowiska SPADu czy zastąpią M11 1 do 1.

So never mind the darkness.
:)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Myslałem, ze kupia jakies konkretne rakiety sadzac po naglowku... Ale lepsze to niz nic. Pozdrawiam

wysłane przez Moderator 0

Po co tworzyć nowy wątek, skoro można użyć opcji "Odpowiedz"

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Moderator napisał(a):

> Po co tworzyć nowy wątek, skoro można użyć opcji > "Odpowiedz"

Sorry, ale zagapilem sie...

wysłane przez Piotr

SPAD wysłał wyświetlacze do Pixela, a może zamówił nowe diodowe?;). Może ktoś coś wie ;)

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> SPAD wysłał wyświetlacze do Pixela, a może zamówił nowe > diodowe?;). Może ktoś coś wie ;)

Wymontowane celem przeprogramowania, z dużą dozą prawdopodobieństwa właśnie Bydgoszcz stanie się ich nowym domem na czas pracy. Będzie nowość na szczecińskich ulicach, bo poszczególne punkt są... białe. :)

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> Wymontowane celem przeprogramowania, z dużą dozą > prawdopodobieństwa właśnie Bydgoszcz stanie się ich nowym > domem na czas pracy.

a zmieniając miejsce parkowania... ;). Od pewnego czasu (albo od początku) norweskie przeguby jeżdzą bez wyświetlaczy, czy to również z w/w powodu?

> Będzie nowość na szczecińskich > ulicach, bo poszczególne punkt są... białe. :)

ŁAŁ :), a może jakieś foto jak to wygląda ;).

wysłane przez konjo  4

Piotr napisał(a):

> a zmieniając miejsce parkowania... ;). Od pewnego czasu (albo od > początku) norweskie przeguby jeżdzą bez wyświetlaczy, czy to > również z w/w powodu?

Takie chodzą plotki, pytaj się osób z rejonu działania SPPK :)

> ŁAŁ :), a może jakieś foto jak to wygląda ;).

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-6116.html

Musi być taka fota, bo wyświetlaczy już nie ma w busach.

-- Time went by and it became a joke.

So never mind the darkness.

wysłane przez Luke_Police  163

Piotr napisał(a):

> a zmieniając miejsce parkowania... ;). Od pewnego czasu (albo od > początku) norweskie przeguby jeżdzą bez wyświetlaczy, czy to > również z w/w powodu?

Tak słyszałem, choć głowy nie dam. Na początku miały wyświetlacze, jednak zaprogramowane były na norweskie litery, więc gdy MAN-y wyjechały po raz pierwszy na linie ZDiTM, wyświetlacze były już wymontowane.

Technik serwisu :)

wysłane przez Luke_Police  163

konjo napisał(a):

> Będzie nowość na szczecińskich > ulicach, bo poszczególne punkt są... białe. :)

Wow, ale one są diodowe LED ? Czy jakiś inny wynalazek ? Tak czy owak białe diody będą lepiej widoczne w nocy niż mozaika, wiem bo mam w akwarium :P Zresztą ogólnie wszystkie diody o przeźroczystych obudowach soczewkowych dają mocne światło punktowe. Najlepiej dostrzegamy zielone, bo maksimum charakterystyki czułości widmowej oka ludzkiego wypada gdzieś w okolicach 555nm czyli właśnie na barwie zielonej.

Technik serwisu :)

wysłane przez konjo  4

Luke_Police napisał(a):

> Wow, ale one są diodowe LED?

Nie chyba normalne klapkowe, ale nie wiem nie widziałem ich z bliska.

So never mind the darkness.