Forum

Nie chcą u siebie przystanków

Ok. 50 mieszkańców os. Somosierry zablokowało w piątek ul. Grota-Roweckiego. To protest przeciwko poprowadzeniu tamtędy linii autobusowych 75 i 53.

wysłane przez Luke_Police  163

Tak źle, a tak niedobrze. A ja mam pomysł jak rozwiązać ten problem. Miasto powinno pójśc na kompromis i puścić: - 60 przez Reduty Ordona, - 53 przez Grota Roweckiego, - 75 co drugi kurs inaczej. Wówczas na Reduty Ordona będzie jeździć mniej autobusów niż dawniej, ale starsi ludzie nadal będą mieli blisko do 75. Na Grota Roweckiego będzie mniej autobusów niż teraz, ale nadal kursować będą 2 linie 75 i 53 do tego z podobną częstotliwością.

Technik serwisu :)

wysłane przez piotrek

Luke_Police napisał(a):

> - 75 co drugi kurs inaczej.

To chyba wprowadzi straszny bałagan w rozkłady jazdy. Nawet pewnie do tego stopnia, że kierowcy się pogubią.

Nie mówiąc już o pasażerach, którzy będą się wściekać bo np przyjedzie jakiś opóźniony Ikarus i pojedzie przez Chłopickiego a ludzie będą się spodziewać Roweckiego.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

piotrek napisał(a):

> To chyba wprowadzi straszny bałagan w rozkłady jazdy. Nawet > pewnie do tego stopnia, że kierowcy się pogubią. > > Nie mówiąc już o pasażerach, którzy będą się wściekać > bo np przyjedzie jakiś opóźniony Ikarus i pojedzie przez > Chłopickiego a ludzie będą się spodziewać Roweckiego.

Tylko autobusy lini 75 miałby by jechać co drugi kurs inaczej, tak? 75 ruszajacy z krzekowa dojeżdżająć na wernychory teoretycznie nie powinien narobić sobie spóznienia chyba że w godzinach szczytu. Można by tez rozdzielić brygady na stałe kursowanie przez dwie trasy oraz przydzielenić do danej brygady odpowiednie otablicowanie, np. 75 Krzekowo-roweckiego-dworzec gł oraz 75 Krzekowo-reduty-dworzec gł;>

wysłane przez piotrek

Pan_Tograff napisał(a):

> Tylko autobusy lini 75 miałby by jechać co drugi kurs inaczej, > tak? > 75 ruszajacy z krzekowa dojeżdżająć na wernychory > teoretycznie nie powinien narobić sobie spóznienia chyba że w > godzinach szczytu.

W godzinach czy nie Ikarus potrafi mieć takie spóźnienie, że mu czas postoju na pętli nie wystarcza, żeby zmniejszyć opóźnienie.
> że kierowcy się pogubią.

Jakby zrobić tak, że jedna brygada przez całą swoją służbę jeździ przez Grota Roweckiego, a druga przez Reduty Ordona to kierowcy nie pogubiliby się. A dla 75 jadącego przez Grota można jakieś specjalne oznaczenia wprowadzić np na termometrach, czy z przodu na filmie. Rozwiązanie powinno być łatwo zauważalne i każdy powinien wiedzieć co ono znaczy (informacja na rozkładach jazdy).
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Luke_Police  163

luki663719 napisał(a):

> Jakby zrobić tak, że jedna brygada przez całą swoją > służbę jeździ przez Grota Roweckiego, a druga przez Reduty > Ordona to kierowcy nie pogubiliby się. A dla 75 jadącego przez > Grota można jakieś specjalne oznaczenia wprowadzić np na > termometrach, czy z przodu na filmie. Rozwiązanie powinno być > łatwo zauważalne i każdy powinien wiedzieć co ono znaczy > (informacja na rozkładach jazdy).

W ostateczności możnaby zrobić 2 linie: 75RO i 75GR :) Oczywiście żartuję, gdyż byłoby to nadmierną stratą pieniędzy na nowe tabliczki i rozkłady. Ale tak na poważnie, to gdyby wprowadzić odpowiedznie oznaczenia na tablicach, o których już tu ktoś wspominał, to rzeczywiście nikt nie powinien się pogubić, którędy jedzie dany kurs 75. Mój pomysł na naprzemienne kursy ma jeszcze jedną zaletę. Otóż, gdy kiedyś zdarzył się wypadek lub korek na Reduty Ordona, wówczas cała linia 75 padała i nie można było się dostać z Osiedla Przyjaźni na Dworzec Główny. Natomiast w takiej konfiguracji jaką zaproponowałem połowa brygad jeździłaby przez Grota Roweckiego i nadal dojechanie do dworca byłoby możliwe.

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> Tak źle, a tak niedobrze. A ja mam pomysł jak rozwiązać > ten problem. Miasto powinno pójśc na kompromis i puścić: > - 60 przez Reduty Ordona, > - 53 przez Grota Roweckiego, > - 75 co drugi kurs inaczej. > Wówczas na Reduty Ordona będzie jeździć mniej autobusów > niż dawniej, ale starsi ludzie nadal będą mieli blisko do > 75. Na Grota Roweckiego będzie mniej autobusów niż teraz, > ale nadal kursować będą 2 linie 75 i 53 do tego z podobną > częstotliwością.

Ja się z tobą z gadzam Luke.
Zapraszamy ponownie, po zapoznaniu się z instrukcją obsługi forum.

wysłane przez Michal105N

A tak nawiasem wtrące się w wątek, i z wiarygodnych żródeł wiem że już krąży petycja wśród mieszkańców osiedli, międzyinnymi przy ulicy Horeszków o przeniesienie liń na ulicę Taczka. Lecz trasy przynajmniej linii 75 omijają przystanek Wernyhory :/

wysłane przez Mareczek 5

Michal105N napisał(a):

> Lecz trasy przynajmniej linii 75 > omijają przystanek Wernyhory :/

U mnie 11 lat temu też krążyła petycja, i co? I w 1998 odpalili mi linie pod domem :-)

-- Nie parkuj jak Łoś! -> http://www.nieparkuj.pl

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez t105n  49

"Ustawiono w nocy przystanki i rano puszczono autobusy" A zatoczki przystankowe pojawiły się tak nagle i niespodziewanie jak słynne kręgi w zbożu ;-D

wysłane przez alat57

t105n napisał(a):

> "Ustawiono w nocy przystanki i rano puszczono autobusy" > A zatoczki przystankowe pojawiły się tak nagle i > niespodziewanie jak słynne kręgi w zbożu ;-D

Zmiany nie były żadną tajemnicą, ponieważ zatoczki i przystanki pojawiły się już przed pierwotnie planowanym terminem czyli ponad tydzień przed poniedziałkiem kiedy nastąpiła zmiana trasy.

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez Luke_Police  163

alat57 napisał(a):

> Zmiany nie były żadną tajemnicą, ponieważ zatoczki i > przystanki pojawiły się już przed pierwotnie planowanym > terminem czyli ponad tydzień przed poniedziałkiem kiedy > nastąpiła zmiana trasy.

Najwyraźniej nie zauważyłeś ironii w wypowiedzi przedmówcy :P

Technik serwisu :)

wysłane przez alat57

Nie chcą.....?

Pogodził bym wszystkich w prosty sposób, puszczając wszystkie linie przez ul:Taczaka.

Skoro nie chcą mieć autobusów pod oknem to niech ganiają z Reduty do Taczaka. Tylko wtedy też będzie źle bo za daleko. Ludziom dogodzić....

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

alat57 napisał(a):

> Nie chcą.....? > > Pogodził bym wszystkich w prosty sposób, puszczając > wszystkie linie przez ul:Taczaka. > > Skoro nie chcą mieć autobusów pod oknem to niech ganiają > z Reduty do Taczaka. > Tylko wtedy też będzie źle bo za daleko. > Ludziom dogodzić....

Tez jestem za tym zeby tak zrobic. Niech sobie poganiaja kawałek i wtedy docenia to co mieli.
Fajnie, i oczywiście nie dało się tego napisać tnąc wcześniej cytaty?

wysłane przez lhb178 19

alat57 napisał(a):

> Pogodził bym wszystkich w prosty sposób, puszczając > wszystkie linie przez ul:Taczaka.

Albo mieszkańcy Zawadzkiego, albo Kaliny będą Ci "wdzięczni".

wysłane przez enka167 25

alat57 napisał(a):

> Skoro nie chcą mieć autobusów pod oknem to niech ganiają > z Reduty do Taczaka. > Tylko wtedy też będzie źle bo za daleko. > Ludziom dogodzić....

A wniosek z tego taki, że najlepiej było tak jak jeździły kiedyś.

wysłane przez piotrek

enka167 napisał(a):

> A wniosek z tego taki, że najlepiej było tak jak jeździły > kiedyś.

Albo wcale :P Od razu by zobaczyli jak jest źle bez i kazdy by przestał marudzić ;-)

wysłane przez enka167 25

piotrek napisał(a):

> Albo wcale :P Od razu by zobaczyli jak jest źle bez i kazdy by > przestał marudzić ;-)

Może i masz rację, szybko by zatęsknili za komunikacją i przestali kręcić nosem. Dziś w radio Szczecin mówili, że Grabiec chce przyspieszyć rozwiązanie problemu. Niestety rozważa też puszczenie autobusów przez Taczaka.

wysłane przez piotrek

enka167 napisał(a):

> Niestety rozważa też puszczenie autobusów > przez Taczaka.

Chyba mu się z tego kiełbasy wyborczej zrobić nie da. Na Reduty Ordona mieszka znacznie mniej osób jak na os. Przyjaźni.

wysłane przez enka167 25

piotrek napisał(a):

> Chyba mu się z tego kiełbasy wyborczej zrobić nie da. Na Reduty > Ordona mieszka znacznie mniej osób jak na os. Przyjaźni.

Też tak myślę, choć niektórzy z mieszkańców z tej okolicy chciała żeby autobusy jeździły przez Taczaka. Ja myślę, że to byli ci, którzy mają samochody i raczej z komunikacji nie korzystają. Nie wiem czy ci korzystający taż by tego chcieli. Ja na ich miejscu nie chciałabym tego.