Forum

Pierwszy dzień kursowania linii okrężnej 73Z

zdjęcie
Pierwszy dzień kursowania linii okrężnej 73Z
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez (użytkownik usunięty)

No tego to juz nie rozumiem... Na wyswietlaczu 73 przez Dabie czyli 73D, a za szyba 73Z, moze ktos mi powie co maja o tym myslec przecietni pasazerowie?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jest dobrze :) ponieważ on jedzie z Basenu Górniczego przez zdroje dlatego Z i jedzie potem do Wielgowa i z Wielgowa przez Dąbie na Basen Górniczy zobacz sobie na tabliczke http://foto.mkm.szczecin.pl/big/1157041403.jpg
marcinek napisał(a):

[ciach]

A prawidłowego odpowiadania na posty to już nie łaska się nauczyć?

moderator@mkm.szczecin.pl
marcinek napisał(a):

> Jest dobrze :) ponieważ on jedzie z Basenu Górniczego przez > zdroje dlatego Z i jedzie potem do Wielgowa i z Wielgowa > przez Dąbie na Basen Górniczy

Po pierwsze mogłeś skorzystać z opcji "odpowiedz". Po drugie wcale nie jest dobrze, ponieważ jeśli autobus ma na wyświetlaczu napisane "przez Dąbie" tzn., że jest to kurs 73D. Jak widać na początku kierowcy też się gubią, a co dopiero przeciętni zjadacze chleba...

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...
nuevo napisał(a):

> wcale nie jest dobrze, ponieważ jeśli autobus ma na > wyświetlaczu napisane "przez Dąbie" tzn., że jest to kurs > 73D.

No i jedzie taki autobus 73D z Basenu przez Dąbie z napisem "przez Dąbie" wjeźdza na petlę Borsucza i wynika że spowrotem wraca do Dąbia !!! Właśnie jest dobrze, 73D wjeżdzająć na pętle Borsucza musi zmienić wyświetlacz z "przez Dąbie" na "przez Struga" i to samo 73Z przed wjazdem pod szpital w Zdunowie z "przez Struga" na "przez Dąbie".

> Jak widać na początku kierowcy też się gubią, a co > dopiero przeciętni zjadacze chleba...

Ten się właśnie nie zgubił, gorzej jak inni będą zapominać zmienić wyświetlacz.

-- To były czasy: 104 - Podjuchy - Dolna Odra 110 - Gryfino - Dolna Odra
Błażej napisał(a):

> Właśnie jest dobrze, 73D wjeżdzająć na pętle Borsucza musi > zmienić wyświetlacz z "przez Dąbie" na "przez Struga" i to > samo 73Z przed wjazdem pod szpital w Zdunowie z "przez Struga" > na "przez Dąbie".

W takim przypadku nie powinien też zmieniać na tej pętli tablicy z 73Z na 73D? Ciekawe będą cyrki jak zaczną pojawiać się wozy z filmami zamiast Pixeli. Dobrze, że dokupili 5 szt. Manów :)

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...
nuevo napisał(a):

> W takim przypadku nie powinien też zmieniać na tej pętli tablicy > z 73Z na 73D?

Nie powinien. Kursy z jednym oznaczeniem linii wykonywane są na trasie Basen Górniczy - Basen Górniczy. Literka "Z" mówi o tym, że z Basenu najpierw jedzie się przez Zdroje, a literka "D", że przez Dąbie. Nie mówią one o tym, gdzie za chwilę będzie jechał autobus znajdujący się w danym miejscu trasy.
mkubien napisał(a):

> Kursy z jednym oznaczeniem linii wykonywane są na > trasie Basen Górniczy - Basen Górniczy. Literka "Z" mówi o tym, > że z Basenu najpierw jedzie się przez Zdroje, a literka "D", że > przez Dąbie. Nie mówią one o tym, gdzie za chwilę będzie jechał > autobus znajdujący się w danym miejscu trasy.

Zgadzam się z tym. Tylko, że na forum pojawiają się różne przemyślenia. Może Ty jesteś lepiej zorientowany w tej materii i w ramach uściślenia powiesz mi czy na tablicy cały czas powinien widnieć napis "Basen Górniczy", czy powinny się pojawiać także "Wielgowo" bądź "Zdunowo" w zależnośći od tego czy to 73D czy 73Z. Ja uważam, że czytelnie by było gdyby wyświetlacze podawały "Basen Górniczy przez Dąbie"- do Wielgowa, a od Wielgowa "Basen Górniczy przez Zdroje" oczywiście przy zachowaniu tabliczki z oznaczeniem linii 73D. Analogicznie postępując z 73Z.

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...
nuevo napisał(a):

> Zgadzam się z tym. Tylko, że na forum pojawiają się różne > przemyślenia. Może Ty jesteś lepiej zorientowany w tej materii i w > ramach uściślenia powiesz mi czy na tablicy cały czas powinien > widnieć napis "Basen Górniczy", czy powinny się pojawiać także > "Wielgowo" bądź "Zdunowo" w zależnośći od tego czy to 73D czy > 73Z.

Powiem, że w sumie to nie wiem. Olaf by się musiał wypowiedzieć, jakie są ostateczne ustalenia z przewoźnikiem. W każdym razie na pewno jednym z rozważanych pomysłów była zmiana kierunku na wyświetlaczu gdzieś w Wielgowie.
mkubien napisał(a):

> Powiem, że w sumie to nie wiem. Olaf by się musiał wypowiedzieć, > jakie są ostateczne ustalenia z przewoźnikiem.

Ma być 73D i 73Z na pojeździe.
lhb178 napisał(a):

> Ma być 73D i 73Z na pojeździe.

To znaczy,że tył pojazdu też powinien być tak oznaczony, a tymczasem do tej pory na tylnich Pixelach widziałem tylko numer 73...

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...
Błażej napisał(a):

> Właśnie jest dobrze, 73D wjeżdzająć na pętle Borsucza musi > zmienić wyświetlacz z "przez Dąbie" na "przez Struga" i to > samo 73Z przed wjazdem pod szpital w Zdunowie z "przez Struga" > na "przez Dąbie".

Oczywiście, że jest dobrze. Jednak ja, żeby uniknąć nieporozumień, wolałbym, żeby zaprogramowano na wyświetlaczach napisy "Basen Górniczy przez Zdroje, Dąbie" dla 73Z i "Basen Górniczy przez Dąbie, Zdroje" dla 73D. Wtedy odpada problem niejasności i zapominalskich kierowców.
mkubien napisał(a):

> Oczywiście, że jest dobrze. Jednak ja, żeby uniknąć > nieporozumień, wolałbym, żeby zaprogramowano na wyświetlaczach > napisy "Basen Górniczy przez Zdroje, Dąbie" dla 73Z i "Basen > Górniczy przez Dąbie, Zdroje" dla 73D. Wtedy odpada problem > niejasności i zapominalskich kierowców.

A ja uważam, że warto by się zastanowić nad zmianą kierunku np. na Bursuczej albo przy szpitalu w Zdunowie. Dąbie wgrało nawet napisy "Zdunowo Szpital przez ..." i myślę, że powinno to zostać wykorzystane. Czyli z Basenu autobus rusza ze Zdunowem na wyświetlaczu (odpowiednio przez Dąbie lub Zdroje), a na Zdunowie dopiero zmienia kierunek na Basen Górniczy (również w odpowiednim kierunku, rzecz jasna). Tutaj wszystko by już było jasne, bez nadmiernego wytężania szarych komórek.
105ngs napisał(a):

> A ja uważam, że warto by się zastanowić nad zmianą kierunku np. > na Bursuczej albo przy szpitalu w Zdunowie. Dąbie wgrało nawet > napisy "Zdunowo Szpital przez ..." i myślę, że powinno to > zostać wykorzystane.

No właśnie jest wykorzystywane. I działa świetnie dopóki kierowcy nie zapomni się w Wielgowie zmienić kierunku.
mkubien napisał(a):

> No właśnie jest wykorzystywane. I działa świetnie dopóki kierowcy > nie zapomni się w Wielgowie zmienić kierunku.

No sorry, ale to jest jego zakichany obowiązek. To tak jakby martwić się, że motorniczy "dziewiątki" wrzuci przez przypadek na wyświetlacz Potulicką zamiast Basenu. MA zmienić i NIE MA gadania, a jak ma sklerozę to może najwyższy czas na emeryturkę. ;)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Po pierwsze mogłeś skorzystać z opcji "odpowiedz". Po > drugie wcale nie jest dobrze, ponieważ jeśli autobus ma na > wyświetlaczu napisane "przez Dąbie" tzn., że jest to kurs > 73D. Jak widać na początku kierowcy też się gubią, a co > dopiero przeciętni zjadacze chleba...

Po co powtarzasz się !! i Ty nie masz racji to po co się kłucisz.
marcinek napisał(a):

> Po co powtarzasz się !! i Ty nie masz racji to po co się > kłucisz.

Po pierwsze nie musisz używać wykrzykników... Po drugie spójrz na godzinę i minuty wystawienia mojego komentarza to zauważysz, że mogłem go pisać nie wiedząc, że Moderator mnie uprzedził. Po trzecie co do tego kto ma rację to się jeszcze okaże.

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...
Prosimy nie prowadzić rozmów prywatnych na forum.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez nuevo

Dzisiaj zaobserwowałem mały postęp w oznaczeniu jednej z brygad obsługiwanej jelczem 120MM #2749 a mianowicie na tylnim, przednim i bocznym wyświetlaczu widniał numer 73Z. Za to już na innej brygadzie obsługiwanej solniczką na pixelu widniał tylko "goły" numer 73...Trzeba było się posiłkować tabliczką na przodzie pojazdu.

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...