Forum

Volvo wjeżdża do obszaru zagrożonego wścieklizną

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Na tym Volvie pisze z tyłu B10M. Więc dlaczego w serwisie w księdze taborowej jest oznaczenie B10MA a nie B10M ?????
Dominik123 napisał(a):

> Na tym Volvie pisze z tyłu B10M. Więc dlaczego w serwisie w > księdze taborowej jest oznaczenie B10MA a nie B10M ?

B10MA to te ze SPAKu i nieporzebne jest robić rozdzielenia na te SPAKowe i SPADowe Volva, bo aż tylu różnic w nich nie ma.
luki663719 napisał(a):

> B10MA to te ze SPAKu

I klonowickie, i dąbskie to B10MA. Literka "A" pochodzi od słowa "articulated", czyli "przegubowy". Zatem podane na tyłkach Volvo oznaczenie B10M jest nieprawidłowe.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> I klonowickie, i dąbskie to B10MA. Literka "A" pochodzi od > słowa "articulated", czyli "przegubowy". Zatem podane na > tyłkach Volvo oznaczenie B10M jest nieprawidłowe.

Nigdy nie widziałem żeby pisali to A. Ani na B10LA ani na 7000A. Piszą poprostu oznaczenie modelu. że przegubowy to widzisz ;)

P.S. Jakby chcieć wszystko wypisać byłoby tak: Volvo B10M-60A Carrus oy Wiima K204D City. Dla dąbskich tylko Volvo B10M-62A.

-- Volvo ponad reszte busów :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
luki663719 napisał(a):

> B10MA to te ze SPAKu i nieporzebne jest robić rozdzielenia na > te SPAKowe i SPADowe Volva, bo aż tylu różnic w nich nie ma.

No jeżeli tak podstawowe podzespoły jak silnik i skrzynia biegów to nie jest różnica... to w zasadzie możemy np. wrzucić do jednego wora wszystkie krótkie i długie MAN-y II generacji...

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> No jeżeli tak podstawowe podzespoły jak silnik i skrzynia > biegów to nie jest różnica... to w zasadzie możemy np. > wrzucić do jednego wora wszystkie krótkie i długie MAN-y II > generacji...

No ja juz pisałem o większej nośności 20 VOLVO SPADu..... =] To tez może je różnić.

-- # 2877 ... true ... nothing more...