Forum

Zajezdnie tramwajowe i autobusowe - pojazdy

Czy w zajezdniach tramwajowych i autobusowych każdy motorniczy/kierowca ma swój pojazd? Wiem, że z tym jest różnie...
luki663719 napisał(a):

> Czy w zajezdniach tramwajowych i autobusowych każdy > motorniczy/kierowca ma swój pojazd? Wiem, że z tym jest > różnie...

zdaje się, że jak ma dobry układ z dyspozytorem to może dostać swój ulubiony pojazd ;)
Piotr napisał(a):

> zdaje się, że jak ma dobry układ z dyspozytorem to może > dostać swój ulubiony pojazd ;)

Ale nie ma tak, że motorniczy jest przypisany akurat do tego jednego wagonu i jak jest ten wagon sprawny to musi nim jechać i nawet dyspozytor tego nie może zmienić?
luki663719 napisał(a):

> Ale nie ma tak, że motorniczy jest przypisany akurat do tego > jednego wagonu i jak jest ten wagon sprawny to musi nim jechać i > nawet dyspozytor tego nie może zmienić?

Na Pogodnie jest przypisanie tylko do bulw (chyba, że zdążyło się zmienić ostatnio). Golęcin i Niemierzyn przypisania nie miały.
> Czy w zajezdniach tramwajowych i autobusowych każdy > motorniczy/kierowca ma swój pojazd? Wiem, że z tym jest > różnie...

Każdy kierowca ma przypisany swój woz. Niektórzy rzeczywiście na nich jeżdżą(np. 1560) a inni to tylko formalnie mają przypisany swój wóz...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Michal105N napisał(a):

> Każdy kierowca ma przypisany swój woz. Niektórzy > rzeczywiście na nich jeżdżą(np. 1560) a inni to tylko > formalnie mają przypisany swój wóz...

Oczywiście każdy, który jeździ na stałe. ;)
luki663719 napisał(a):

Kierowca z SPPK, który jechał Ikarusem z nami do Nowego Warpna w niedzielę, mówił, że jego wóz to #756. Więc z tego co wiem starsi etetowi kierowcy mają swoje wozy, tylko dzielą je z kimś z drugiej zmiany.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)
luki663719 napisał(a):

W SPPK prawie każdy Man ma swoich właścicieli to znaczy dwóch kierowców, którzy mają na stanie dany wóz.To jest ważne ponieważ "własciciele" dbają o wozy, którymi jeżdzą, to znaczy utrzymują czystośc w kabinie, sprawdzają przed wyjazdem płyny, ciśnienie w ogumieniu itd oraz zwracają uwagę na to gdy coś niedobrego się dzieje z autem w czasie jazdy.Kierowca wie, że musi zadbać o sprzęt na którym jezdzi, bo od tego zależy czy dobrze bedzie mu się na nim pracowało.Oczywiście czasami jest tak, że kierowcy dostają inny wóz niż swój, ponieważ są awarie i przeglądy i inne zdarzenia. Pozostałe autobusy: jelcze i ikarusy też swego czasu miały swoich właścicieli, i do pewnego momentu były to autobusy dosyć zadbane.Natomiast w momencie gdy Ikarusy stały się "bezpanśkie" ich stan techniczny znacznie się pogorszył.To sam problem dotyczy polickich deskorolek,odkąd włascicieli przeniesiono na berlińskie przegubowce, te wozy nie mają stałej obsady kierowców, w efekcie czego, nikt o nie dba i są coraz bardziej dobijane:(