Forum

Policjanci w autobusach

Od miesiąca w autobusach Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jeżdżą cywilne patrole policji. Wlepiają mandaty spożywającym alkohol, karzą agresywnych i wulgarnych pasażerów.

wysłane przez djdark  0

Bardzo dobre rozwiązanie! Tylko gdyby jeszcze Ci policjanci jeździli na innych liniach jak te obsługiwane przez sppk. Jak widać z artykułu to się opłaca! 9000zł za picie piwa :D Ale znając nasze miasto i zditm powiedzą że nie ma na to finansów. A i mam taki pomysł ekipa kanarów razem z jednym policjantem.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Iwo

djdark napisał(a):

> Bardzo dobre rozwiązanie! Tylko gdyby jeszcze Ci policjanci > jeździli na innych liniach jak te obsługiwane przez sppk.

Reszta należy już do Szczecina. Swoją drogą, burmistrz Polic sypnął pieniążkami co mnie nie dziwi przed zbliżającymi się wyborami... Ale dobre i to. Ważna jest też sama prewencja, teraz woielu się zaczyna zastanawiać, czy przypadkiem w autobusie nie ma policjantów...

> Jak widać z artykułu to się opłaca! 9000zł za picie piwa > :D Ale znając nasze miasto i zditm powiedzą że nie ma na > to finansów. A i mam taki pomysł ekipa kanarów razem z > jednym policjantem.

Twój pomysł był już wielokrotnie realizowany w troszeczke innej formie - dwóch lub trzech kontrolerów i analogicznie policjantów.

Iwo

wysłane przez djdark  0

Iwo napisał(a):

> Twój pomysł był już wielokrotnie realizowany w troszeczke > innej formie - dwóch lub trzech kontrolerów i analogicznie > policjantów.

Hym.. I co sprawdziło się to? Bo jakoś nie widzę aby policjanci z kontrolerami jeździli. A i czy autobus nie jest miejscem publicznym? To znaczy czy policjanci nie powinni, bez żadnych dodatkowych zaproszeń, od czasu do czasu jeździć autobusami i tramwajami w ramach patrolu?

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez Lukasy

W artykule czytamy:

Na trasie linii 102 kilku młodych mężczyzn wchodzi do autobusu. Są podchmieleni, używają bardzo wulgarnych słów. Kierowca zwraca im uwagę, prosi by zachowywali się ciszej. Dwóch z nich podchodzi do niego: "Jedź k... bo cię stąd wyniosą!" - mówią. Potem butelką rozbijają szybę.

Za chwilę czytamy:

Patrole działają w autobusach linii 107, 103 i 106.

Z treści artykułu nie wynika jakoś, żeby w 102 jeździli policjanci, a to jedna z najgorszych linii. Czytamy, że kierowcy się skarżą, boją się itd. Czy patroli nie ma w 102 faktycznie, czy to może błąd redaktora?

-- Kto rano wstaje, temu wykolejenie :>

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez MAN756 23

Lukasy napisał(a):

> Z treści artykułu nie wynika jakoś, żeby w 102 jeździli > policjanci, a to jedna z najgorszych linii. Czytamy, że > kierowcy się skarżą, boją się itd. Czy patroli nie ma w > 102 faktycznie, czy to może błąd redaktora?

To jest chyba błąd redaktora, że nie wspomniał o wszystkich liniach. Kierowca z którym jechaliśmy na imprezę do Nowego Warpna wspomniał, że policjanci ubrani po cywilnemu jeżdzą w autobusach lini 102 a także 63. Z tego co mówił te patrole zdają swój egzamin. Od tego momentu na tych patologicznych liniach zrobiło się bardziej spokojnie i bezpieczniej.

wysłane przez Luke_Police  163

Lukasy napisał(a):

> Z treści artykułu nie wynika jakoś, żeby w 102 jeździli > policjanci, a to jedna z najgorszych linii. Czytamy, że > kierowcy się skarżą, boją się itd. Czy patroli nie ma w > 102 faktycznie, czy to może błąd redaktora?

Ja myślę, że może to celowa zagrywka redaktora, żeby zmylić łobuzów, którzy mogliby przeczytać ten artykuł. Myśląc na zasadzie "przecież w 102 nie jeżdżą" wpaść w ręce patrolu podczas ewentualnego przejawu wandalizmu.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez durek1

Lukasy napisał(a):

> Patrole działają w autobusach linii 107, 103 i 106.

Nawet na liniach obsługiwanych przez SPA Klonowica można czesto spotkać Straż Miejska w autobusach.

wysłane przez Luke_Police  163

Dziś w MAN-ie NL223 #3027 (linia 106) zauważyłem ułamaną poręcz w ostatnich drzwiach. Wyglądało to o tyle groźnie, że gdyby ktoś nie zauważył i się jej złapał, mógłby spowodować uraz ciała innej osoby przy drzwiach ostrym końcem urwanej blachy w przypadku nagłego zahamowania pojazdu.

Patrole to napewno dobry pomysł. Nawet ostatnio moi znajomi dostali mandat za picie piwa w 107 :P. Natomiast mam nadzieję, że znajdą się pieniądze na to, by obecność policji w autobusach nie skończyła się 15 listopada.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez Titanic1912 5

Luke_Police napisał(a):

> Dziś w MAN-ie NL223 #3027 (linia 106) zauważyłem ułamaną > poręcz w ostatnich drzwiach. Wyglądało to o tyle groźnie, > że gdyby ktoś nie zauważył i się jej złapał, mógłby > spowodować uraz ciała innej osoby przy drzwiach ostrym > końcem urwanej blachy w przypadku nagłego zahamowania > pojazdu.

W Irisbusie przy ostatnim rzędzie siedzeń też już ktoś próbował wykorzystać markera :p

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Jasiek 36

Luke_Police napisał(a):

> Patrole to napewno dobry pomysł.

Jeszcze lepszym pomysłem byłoby zainstalowanie we wszystkich autobusach i tramwajach kamer, skończyłaby się wtedy anonimowość wandali. Ale wiadomo nie mają na to specjalnie pieniędzy spółki autobusowe ani tym bardziej MZK.

wysłane przez Phobos 17

lukas napisał(a):

> Luke_Police napisał(a):

> > Patrole to napewno dobry pomysł. > > Jeszcze lepszym pomysłem byłoby zainstalowanie we wszystkich > autobusach i tramwajach kamer,

Jak wyłożysz kase na kamery we wszystkich tramwajach, to ja się dorzucę i dam na wszystkie autobusy...

> skończyłaby się wtedy > anonimowość wandali.

Serio? Coś przegapiłem? To od kiedy wszyscy wandale mają wytatuowane imie i nazwisko na czole?

-- 8 października 2006 - Kolejowy KOMIS, odsłona pierwsza

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Jasiek 36

Phobos napisał(a):

> Serio? Coś przegapiłem? To od kiedy wszyscy wandale mają > wytatuowane imie i nazwisko na czole?

A co na podstawie wyglądu nie da się zindentyfikować takiego delikwenta? Bo według mnie tak, trochę to dłużej trwa, ale można.

wysłane przez konjo  4

Phobos napisał(a):

> Jak wyłożysz kase na kamery we wszystkich tramwajach, to ja > się dorzucę i dam na wszystkie autobusy...

Ale już w przetargach na dąbskie i polickie busy, można by pomyśleć o tym udogodnieniu, bo moim zdaniem szkoda wydawać 900.000 PLN, żeby po czerech latach nowe nabytki wyglądały jak niektóre najbardziej zdewastowane NL223. :(

-- Turn me around and take me back to the start.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> Ale już w przetargach na dąbskie i polickie busy, można by > pomyśleć o tym udogodnieniu, bo moim zdaniem szkoda wydawać > 900.000 PLN, żeby po czerech latach nowe nabytki wyglądały jak > niektóre najbardziej zdewastowane NL223. :(

dokładnie, poza tym byłoby taniej niż późniejsze dokupywanie monitoringu. Poza tym monitoring to już powoli standard...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Luke_Police napisał(a):

> Dziś w MAN-ie NL223 #3027 (linia 106) zauważyłem ułamaną > poręcz w ostatnich drzwiach. Wyglądało to o tyle groźnie, > że gdyby ktoś nie zauważył i się jej złapał, mógłby > spowodować uraz ciała innej osoby przy drzwiach ostrym > końcem urwanej blachy w przypadku nagłego zahamowania > pojazdu.

Zgłosiłeś to kierowcy?

wysłane przez Luke_Police  163

mimbla napisał(a):

> Zgłosiłeś to kierowcy?

Nie zgłaszałem, bo widać było, że kierowca to odkręcał. Urwany fragment nie był na stałe przykręcony, tylko latał, chyba po to, żeby było widać że jest urwany choć szczerze mówiąc bardziej bezpiecznie byłoby to jednak przykręcić, przynajmniej by się nie majtało przy ruszaniu i hamowaniu. Kierowca jednak otwierał te drzwi sporadycznie, na większości przystanków otwierał tylko środkowe i pierwsze.

-- Autobusy w SPPK są jak światła na skrzyżowaniu - zielone, żółte albo czerwone.

Technik serwisu :)

wysłane przez MaK

Jako, że ostatnim czasy nie często korzystam z KM (mam auto) ale, dnia wczorajszego troszke popiłem i skorzystałem :)

Wracając z Podjuch w 55 (nie kojarze do końca o której :P ) około 22 - 23 miałem dosyć nie ciekawą przygode. Otóż na Metalowej wsiadła do autobusu grupa "chołota" pijanych dresów. Wyzwiska na wspołpasażerów szybko zmieniły się na zaczepki oraz groźby. Kierowca cicho sobie jechał udając, że jest niewidzialny i wcale mu się nie dziwie. Na sam widok tych ludzi można narobić w gacie. Oczywiście znając moje szczęście musiało paść na mnie i prawie musiałem oddać telefon. Autobus zajechał na Podjuchy Pętla. Tam wsiadło dwóch mężczyzn. Usiedli obok i przypatrywali się. Po chwili rozpoczoła się rozmowa: - Proszę nie przeklinać i się uspokoić. - Odczep się! (wersja złagodzona) - Powiedziałem coś Panu. Jeszcze jedno bluznięcie i porozmawiamy inaczej! - Powiedziałem, kurcze odczep się! - Komenda miejska Policji Szczecin Dąbie. - Kij ci w oko psie głupi! (wersja w pełni złagodzona)

Poczym rozległo się mocne walnięcie i drech zakuty na ziemi!

Pozostałe społeczeństwo dresiarzy bardzo potulnie się poddało. Na Zdroje Krzyżówka kabarynka już czekała. A Panowie Policjancie bardzo dobrze się spisali. No i wkońcu byli we właściwym miejscu o właćiwej porze :)

-- Firma poszukuje młodej kobiety z umiejętnością pracy na komputerze.... krześle i wszędzie, gdzie nadarzy się okazja.