Forum

Czasy przejazdów na prawym brzegu odry....

wysłane przez MaK

Problem jest dosyc istotny, dlatego chcę przedstawić moje spostrzeżenia na forum. Chodzi o czas przejazdu poszczególnch linii od Słonecznego do Zdroi. Codziennie prawie jeżdze do Podjuch, a mieszkam przy pętli na Słonku. Czasy wypisame niżej notowałem na kartce a potem wyciągnołem średnią arytmetyczną dla poszczególnych linii.

B, D Słoneczne -> Zdroje rozkładowo 6 minut, rzeczywiście 8 (czasem 7 czasem 10) 71 Słoneczne -> Zdroje rozkładowo 8 min, rzeczwiście 11. (najlepszy czas 9, najgorszy 13) 65 ta sama trasa. rozkładowo 8 min. rzeczywiście 12. Hit jednak był dzisiaj. Kierowca 65 #2001 odjazd ze Słonka 16:22. Do Zdroi na przystanek wjechał 16:39!! 17 minut!

Jeżeli chodzi o przejazd do Basenu Górniczego to nie ma to znaczącej różnicy, bo każdy kierowca na Pionierów podgoni stracony czas. Ale co z pasażerami którzy przesiadają się w Zdrojach na 55 lub 64? I tu powstaje problem. Jeżeli będziemy chcieli skomunikować sobie przejazd z 55 lub 64 w Zdrojach to musimy zrobić sobie conajmniej 6 minut zapasu w Zdrojach. (To że 55 zajeżdza do Zdroi na 1, 2 minuty na plusie to już sprawa jazdy po Pionierów i czy ktoś zatrzyma 55 na Hangarowej) Uważam, że ZDiTM powinno skrócić czas jazdy po Pionierów a wydłużyć przede wszystkim między SANKTUARIUM -> WIOSENNA -> BAGIENNA dla B, D, 71 oraz między JASNA -> STRUGA MZK -> BAGIENNA dla 65. Po to, aby nie wprowadzać pasażerów w błąd. Dla przypomnienia, obecne czasy jazdy dla B, D, 71 i 65 są niezmienione od 1994 roku. Od tego czasu ruch drogowy zwiększył się o ponad 210%!!

Nooo, jedyną linią którta zajeżdza w miae planowo jest 54... ale to tylko dlatego, że na jej trasie za wiele się nie dzieje.

Stworzyłem ten wątek, aby podzielić się moimi spostrzeżeniami z ludźmi którzy interesują się KM. Powiedzcie szczerze. Czy można byłoby to jakoś rozwiązać?