Forum

Pierwsza jazda żółtymi tatrami

W końcu można sprawdzić, na ile poprawi się komfort podróżowania szczecińskimi tramwajami. Na "ósemce" mają pojawić się dziś kupione w Berlinie wagony.

wysłane przez Piotr

Cieszy debiut, ale jak dla mnie mniej radosna jest wiadomość o łączeniu tatr w składy:/. Szybko spodziewajmy się porysowanych szyb. Ciąglem mam nadzieję, że to tylko testy i ostatecznie tatry nie będą pomykać w składach...

wysłane przez Luke_Police  163

Piotr napisał(a):

> Cieszy debiut, ale jak dla mnie mniej radosna jest > wiadomość o łączeniu tatr w składy:/. Szybko > spodziewajmy się porysowanych szyb. Ciąglem mam nadzieję, > że to tylko testy i ostatecznie tatry nie będą pomykać w > składach...

Skoro mają kasować 102Na, to Tatry będą musiały kursować Solo. Mam nadzieję, że wyślą je na linie 1 i 9, a nie 4, 11, 12 i 3. Torowisko na Potulickiej jest w lepszym stanie niż na Piastów. Do Głębokiego też jest całkiem nienajgorzej. Na trasie 9 jedynie Bohaterów Warszawy jest w opłakanym stanie. Mimo rzekomego prostowania szyn nadal rzuca tam jak na byku na rodeo.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)

wysłane przez alat57

Piotr napisał(a):

> Szybko spodziewajmy się porysowanych szyb. Ciągle mam nadzieję, > że to tylko testy i ostatecznie tatry nie będą pomykać w > składach...

Jaką różnicę sprawia dla rysowaczy, czy będą pomykać w składach czy solo, 102Na jężdżą solo i tyły są zdewastowane jak w żadnych innych jednostkach.Przy okazji chcę się podzielić pewną uwagą iż spotkałem się z przpadkiem gdzie szybki w pierwszych drzwiach w 102Na były tak porysowane że ledwo było można cokolwiek zobaczyć. Kiedy i gdzie zostały porysowane, zastanawiające prawda?

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez Pepe 234

alat57 napisał(a):

> Przy okazji chcę się podzielić pewną uwagą iż spotkałem > się z przpadkiem gdzie szybki w pierwszych drzwiach w 102Na były tak > porysowane że ledwo było można cokolwiek zobaczyć. > Kiedy i gdzie zostały porysowane, zastanawiające prawda?

A owszem chyba nawet wiem o czym mówisz. W którymś wagonie przy kabinie motorniczego są wstawione drzwi z kasacyjnego #607. Porysowane są okropnie, ale dlatego że w tamtym wagonie służyły jako czwarte. :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez alat57

man751 napisał(a):

> A owszem chyba nawet wiem o czym mówisz. W którymś wagonie > przy kabinie motorniczego są wstawione drzwi z kasacyjnego #607. > Porysowane są okropnie, ale dlatego że w tamtym wagonie > służyły jako czwarte. :)

Prawdopodobnie masz rację, tylko czy powinno tak być?

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

alat57 napisał(a):

> (...) Przy okazji chcę się podzielić pewną uwagą iż spotkałem się z > przpadkiem gdzie szybki w pierwszych drzwiach w 102Na były tak > porysowane że ledwo było można cokolwiek zobaczyć. > Kiedy i gdzie zostały porysowane, zastanawiające prawda?

To jeszcze nic. Niektóre wozy z golęcina mają porysowane przednie szyby kabiny motorniczego;/

wysłane przez Wojciech

Lutet napisał(a):

> To jeszcze nic. Niektóre wozy z golęcina mają porysowane > przednie szyby kabiny motorniczego;/

Skoro w kilku składach z TZG I wagony przeczepepiano i jeździły jako II w składzie to nie ma się co dziwić.

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

wysłane przez pioko17 38

Na jakiej lini jutro będą tatry?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

8 najważniesza przynajmiej będę mogła sobie nimi pojeżdzić :)

wysłane przez lhb178 19

Emilia napisał(a):

> 8 najważniesza przynajmiej będę mogła sobie nimi > pojeżdzić :)

...przez parę dni :>

wysłane przez paki

A ja od rana myślałem o mojej pierwszej przejażdżce Tatrą, ale spóźniłem się 2 minuty...:(

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

wysłane przez nuevo

Miałem okazję dzisiaj "skosztować" jazdy składem Tatr, który kończąc służbę zjeżdżał do zajezdni przez Dworcową z napisem "JAZDA PRóBNA", gdzie motorniczy przez mikrofon ogłosił koniec wycieczki.

Nienawidzę przerostu formy nad treścią...

wysłane przez leks 17

nuevo napisał(a):

> Miałem okazję dzisiaj "skosztować" jazdy składem Tatr, > który kończąc służbę zjeżdżał do zajezdni przez > Dworcową z napisem "JAZDA PRóBNA", gdzie motorniczy przez > mikrofon ogłosił koniec wycieczki.

To ty siedziałeś w drugim wagonie i lampiłeś się do kabiny :P? Też jechałem tą zjazdówka :).

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

a w jakich godz. jeżdżą te tramwaje;>?

wysłane przez RoGaL 2

Emilia napisał(a):

> a w jakich godz. jeżdżą te tramwaje;>?

Wszystko jest napisane na forum, wystarczy poszukać. Zresztą, zapewne w każdy dzień będą one jeździć inaczej, więc raczej nikt Ci dokładnie na to pytanie nie odpowie.

-- 2.11: A/3, 3.11: 65/3, 6.11: 79/ 3, 7.11: 64/ 4, 8.11 R/10, 9.11: 84/ 1, 10.11: 71/ 2

wysłane przez totu25

Ja mialem dzis szanse sie przejechac bylem na basenie a potem z basenu na krzekowo.Na krzekowie spotkalem wlasnie dwuch co robilo zdjecia nie wiem czy sa z mkm czy z innego forum

wysłane przez konjo  4

totu25 napisał(a):

> Na krzekowie spotkalem wlasnie dwuch co robilo zdjecia nie wiem czy sa z mkm > czy z innego forum

Zapewne są mkm, bo to tylko skrót "miłośnik komunikacji miejskiej", który przy okazji stał się częścią naszego adresu. A kto, to był i czy u nas się udziela? Zobacz w galerię, jak będą fotki z Krzekowa to masz odpowiedź.

-- I tried to see it your way.

So never mind the darkness.

wysłane przez leks 17

konjo napisał(a):

> totu25 napisał(a):

> > Na krzekowie spotkalem wlasnie dwuch co robilo zdjecia nie > wiem czy sa z mkm

Nie, nie! To szpiedzy z Moskwy! Przyjechali zobaczyć w jaki sposób można ukraść nam Tatre i wywieźć do Rosji na Syberie. Zdjęcia zostaną wysłane do Rosji w celu analizy.

A na ktorym kolku tych "dwuch" ześ spotkał? Na pewno robili zdjecia ;p?

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez totu25

lex napisał(a):

> Nie, nie! > To szpiedzy z Moskwy! Przyjechali zobaczyć w jaki sposób można > ukraść nam Tatre i wywieźć do Rosji na Syberie. Zdjęcia > zostaną wysłane do Rosji w celu analizy.

nie no nie chodzi mi tu o "szpiegów z moskwy" chcialem sie dowiedziec ktorzy uzytkownicy to byli
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez X

totu25 napisał(a):

> nie no nie chodzi mi tu o "szpiegów z moskwy" chcialem sie > dowiedziec ktorzy uzytkownicy to byli

Pewnie byli to: man751 i Wojciech.:), a tak na przyszłość, to prosimy ciąć cytaty.

-- "Koła w rowku"- (c) DamTram.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez pawelp19 −3

Miałem dzisiaj to szczęście że trafiłem akurat na Tatry i musze przyznać że moje wrażenia są bardzo pozytywne, kolosalna różnica w komforcie jazdy, ale troche wspólnego mają z pozostałym taborem bo przy ruszaniu słychać dźwięk podobny do odgłosu z Bulwy, a przy hamowaniu troche podobny do 102Na :P Wszyscy tak mówią że Tatry nie nadają się na nasze torowiska bo się rozpadną, nie zgadzam się z tą opinią Tatry wytrzymają nasze tory tylko, że nasze tory bardziej niż uszkodzenia mogą powodować opóźnienia w rozkłądzie. Na odcinku Bohaterów Warszawy tramwaj jechał z prędkością góra 10 km/h i bardzo dużo traci na tak wolnej jeździe ale może to tylko początki, a z czasem będzie w miare żwawiej, ale i ostrożnie oczywiście. Podsumowując zdecydowanie dobry zakup te tramwaje. :)

P.S. Mam pytanko co to za odgłos co chwile słychac jakby jakiejś komory gazowej czy co bo niemogłem tego rozkminić :P
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez hubertdz 38

pawelp19 napisał(a):

> Mam pytanko co to za odgłos co chwile słychac jakby > jakiejś komory gazowej czy co bo niemogłem tego rozkminić > :P

Ale skojarzenie :-P Chyba masz na myśli piasecznicę.