Forum

Obecnie Jelcz z SPPK to rzadki widok na placu Rodła

zdjęcie
Obecnie Jelcz z SPPK to rzadki widok na placu Rodła
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Nie ma to jak piękne stare filmy, że też człowiek był taki głupi i powyrzucał swoje zbiory z młodości, np film z jelcza 168...

Iwo
Iwo napisał(a):

> Nie ma to jak piękne stare filmy, że też człowiek był > taki głupi i powyrzucał swoje zbiory z młodości, np film > z jelcza 168...

Ciekawe jest to, że istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że właśnie filmy z tego Jelcza są obecnie w 120M #3005. Nie mam jeszcze pewności co do tego, ale wiele na to wskazuje. Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami Jelcza #3003 w słoneczny dzień (zwłaszcze na linii 109) prosiłbym o wysłanie na mój komisowy email (mój_nick)@mkm.szczecin.pl.

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Ciekawe jest to, że istnieje duże prawdopodobieństwo tego, > że właśnie filmy z tego Jelcza są obecnie w 120M #3005. Nie > mam jeszcze pewności co do tego, ale wiele na to wskazuje.

Wiesz co, raczej nie, gdyż filmy ze 6 zabrałem w momencie jego odstawienia na placu na Klonowica w czasie, kiedy jego stan uniemożliwiał już jakąkolwiek jazdę ( odstawiony był w pierwszym rzedzie na przeciwko budynku dyrekcji przy cpn )

-- Prawdziwi twardziele swych kartek nie ukrywają!
Ja pamiętam jak mój ojciec jeżdził jeszcze w WPKM-ie Jelczem PR110 #459. Mam w domu gdzieś zdjęcie nawet tego jelczyka. Ale nie moge znaleźć... No i jest czarno-białe.
MaK_86 napisał(a):

> Ja pamiętam jak mój ojciec jeżdził jeszcze w WPKM-ie Jelczem > PR110 #459. Mam w domu gdzieś zdjęcie nawet tego jelczyka. Ale > nie moge znaleźć... No i jest czarno-białe.

Mimo wszystko bardzo by się przydało wśród pojazdów historycznych. Z tego co się orientuję, to nie ma na KOMIS-ie zdjęcia oryginalnego Szczecińskiego PR110.

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)
Iwo napisał(a):

> Wiesz co, raczej nie, gdyż filmy ze 6 zabrałem w momencie jego > odstawienia na placu na Klonowica w czasie, kiedy jego stan > uniemożliwiał już jakąkolwiek jazdę ( odstawiony był w > pierwszym rzedzie na przeciwko budynku dyrekcji przy cpn )

Tak, tylko widzę, że się nie zrozumieliśmy. Ja mówiłem o filmach z Jelcza #3003, który jest na zdjęciu, a nie #168 ;). Ostatnio będąc pod zajezdnią SPPK zauważyłem, że #3003 jest pozbawiony przednich filmów. Po bliższym obejżeniu i porównaniu zdjęć #3003 i #3005 stwierdzam, że filmy wyglądają tak samo, bynajmniej ich wyrazistość (a raczej jej brak przy opisówkach tras) jest taka sama. Początkowo miałem wątpliwości co do czcionki numeru linii, ale dzięki Lukasemu (wielkie dzięki za zdjęcie) jednak wątpliwości zostały rozwiane - czcionka jest taka sama. W związku z tym jest duże prawdopodobieństwo tego, że filmy z Jelcza #3003 trafiły do #3005, którego remont ostatnio się zakończył. I teraz pytanie, czy oznacza to kasację tego pierwszego przy najbliższej okazji jaka się nadarzy? Jeżeli tak, to już widzę ataki ze strony Phobosa, że zamiast 21-letniego #655 kasują 17-letniego #3003, mimo iż w umowie z ZDiTM wozy starsze niż 20-letnie nie mają prawa obsługiwać linii miejskich.

-- Sfotografuje ktoś w końcu #753 z dyktą zamiast wyświetlacza, czy wszyscy czekają aż sam to zrobię?

Technik serwisu :)