Forum

Tatrzańska Grudniowa Nocka

Koniec spekulacji, domysłów i plotek. Dzięki wytężonym staraniom Zarządu STMKM oraz Administracji naszego Serwisu, mamy przyjemność jako pierwsi poinformować, że tegoroczna Szczecińska Grudniowa Nocka będzie zarazem Tatrzańską Grudniową Nocką!

wysłane przez kajetansz 65

A do Lasu Arkońskiego też pojedzie, czy trzeba będzie zrobić poprawkę w rozkładzie??

Штирлиц

wysłane przez Luke_Police  163

Stirlitz napisał(a):

> A do Lasu Arkońskiego też pojedzie, czy trzeba będzie > zrobić poprawkę w rozkładzie??

Słyszałem ze źródeł pośrednich, że tam nie pojedzie. Natomiast niech wypowie się tu ktoś, kto zna więcej szczegółów.

-- Mam nadzieję, że 610'' będzie wśród przegubowców, które przetrwają rzeź 102Na.

Technik serwisu :)

wysłane przez MQ ?

Stirlitz napisał(a):

> A do Lasu Arkońskiego też pojedzie, czy trzeba będzie > zrobić poprawkę w rozkładzie??

Nie pojedzie, podobnie jak w kilka innych miejsc.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Stirlitz napisał(a):

> A do Lasu Arkońskiego też pojedzie, czy trzeba będzie > zrobić poprawkę w rozkładzie??

Wydaje mi sie że taki jednorazowy przejazd nie zaszkodzi zbytnio, ale nie wiem czy aby przypadkiem właśnie tam Tatry nie odbyły swoich jazd próbnych...

wysłane przez Iwo

Pan_Tograff napisał(a):

> > Wydaje mi sie że taki jednorazowy przejazd nie zaszkodzi > zbytnio,

Rozumiem, że pokryjesz koszt wkolejenia wagonu i powstałych ewentualnie uszkodzeń?

Iwo

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Iwo napisał(a):

> Rozumiem, że pokryjesz koszt wkolejenia wagonu i powstałych > ewentualnie uszkodzeń?

Nie pokryje, ale dlaczego miała by sie tam wykolejać? Ewentualny przejazd do lasku to nie próba prędkości maksymalnej Tatry.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Iwo

Pan_Tograff napisał(a):

> Nie pokryje, ale dlaczego miała by sie tam wykolejać?

Dlatego, że stan torowiska nie gwarantuje bezpiecznego przejazdu tego typu tramwajów i nikt nie będzie ryzykował jazdy tam, tym bardziej z pasażerami.

> Ewentualny > przejazd do lasku to nie próba prędkości maksymalnej Tatry.

Zgoda, tylko policz ile czasu zajął by przejazd do lasu i z powrotem przy prędkości 5 km/h.

Iwo

wysłane przez Robert 5

Stirlitz napisał(a):

> A do Lasu Arkońskiego też pojedzie, czy trzeba będzie > zrobić poprawkę w rozkładzie??

Na tę chwilę Tatra nie pojedzie zarówno do Lasku, jak również i niektórymi innymi odcinkami naszych "doskonałych" torowisk. A gotowego w 100% rozkładu i tak nie ma, zresztą tak czy inaczej na okoliczność Tatr musi powstać nowy plan jazdy.

wysłane przez Ferrix 8

Robert napisał(a):

> Na tę chwilę Tatra nie pojedzie zarówno do Lasku, jak > również i niektórymi innymi odcinkami naszych > "doskonałych" torowisk.

No tak, czyli będziemy jeździć trasami linii 7, 8 i 9 :D

STMKŻ

wysłane przez kajetansz 65

Fenix napisał(a):

> No tak, czyli będziemy jeździć trasami linii 7, 8 i 9 :D

Poczekajmy na plan, ale mi się WYDAJE (podkreślam WYDAJE) biorąc pod uwagę to co było opisywane tu na forum jak jeżdżą Tatry na testach to bardzo mało prawdopodobne jest, że przejedziemy się po odcinkach Stocznia Szczecińska-Gocław oraz Rondo Giedroycia-Las Arkoński. A jak będzie w rzeczywistości to się przekonamy.

Штирлиц

wysłane przez mike_1994

Przepraszam, ale czy Stirlitz zawinił czymś? Nie rozumiem tego, to tak jakbym stworzył profil "antyKOMIS". Stirlitz jest normalnym użytkownikiem KOMISu (redaktorem), nie robię tego ponieważ chcę go jak najlepiej wybronić ale to jest bez sensu. To tylko tworzenie postów i głupia zabawa. Żenada...

-- Klonowica może zadziwić każdego, nie tylko ciebie...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Robert 5

Zatem krótko: odpadają tylko Las Arkoński oraz przejazd odcinkiem wzdłuż Wałów Chrobrego. Dworzec Niebuszewo i Gocław zostają, Pomorzany także (tu ze wskazaniem kierunku przejazdu). Poniżej podaję prawdopodobną trasę przejazdu, przy założeniu że będziemy jeździć składem Tatr. Jeżeli będzie Tatra solo - a to będzie wiadomo dopiero w przyszłym tygodniu - wówczas druga część planu ulegnie modyfikacji (dojdą Las Arkoński i Wały, ale już bez Tatry), a oprócz Tatry pojedzie skład enek.

Wariant z obsługą taborową składem wagonów Tatra KT4Dt:

Zajezdnia Pogodno – pl. Hołdu Pruskiego – Potulicka – Gumieńce – Basen Górniczy – Krzywoustego – Krzekowo – Jagiellońska – Głębokie – Malczewskiego – Gocław – Malczewskiego – Piastów – Pomorzany – Dworcowa – Dworzec Niebuszewo – Zajezdnia Pogodno

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Najlepiej by było jak by wyjechała Tatra i skład eNek.

wysłane przez kajetansz 65

pawelchmielecki napisał(a):

> Najlepiej by było jak by wyjechała Tatra i skład eNek.

Może i tak. Ale zastanówmy się nad takim czymś. Skład eNek pojedzie do Lasu Arkońskiego, ale KT4Dt już nie. Można by było zrobić taki numer, że na przystanku "Kołłataja" w kierunku Lasu Arkońskiego następuje wymiana pasażerów między tramwajami i Ci, którzy chcą jadą do Lasu Arkonskiego, a reszta zostaje w Tatrze, która wjeżdza na środek Ronda Giedroycia i czeka na powrót eNek. Po powrocie ponownie wymiana pasażerska i jedziemy w kierunku Dworca Niebuszewo.

W tym miejscu byłoby to do rozwiązania. Można jeszcze taki manewr zrobić w kierunku Gocławia, że Tatra czeka na pętli linii 5. Ale jak to będzie w rzeczywistości to poczekajmy i się wszyscy przekonamy. :-)

Штирлиц

wysłane przez Robert 5

pawelchmielecki napisał(a):

> Najlepiej by było jak by wyjechała Tatra i skład eNek.

Możesz napisać coś więcej, dlaczego tak uważasz?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Możesz napisać coś więcej, dlaczego tak uważasz?

Co to za atrakcja dwa takie same tramwaje i Tatrą nie wszędzie można wjechać a eNka tak:)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Robert 5

pawelchmielecki napisał(a):

> Co to za > atrakcja dwa takie same tramwaje i Tatrą nie wszędzie można > wjechać a eNka tak:)

Dwa takie same, ale jadące razem w składzie :) A jeśli gdzieś wjedziemy enkami, to wtedy jest do rozwiązania kwestia, co ma w tym czasie robić Tatra i gdzie mają być jej pasażerowie.

wysłane przez leks 17

Robert napisał(a):

> Dwa takie same, ale jadące razem w składzie :) > A jeśli gdzieś wjedziemy enkami, to wtedy jest do rozwiązania > kwestia, co ma w tym czasie robić Tatra i gdzie mają być jej > pasażerowie.

Nie no mimo wszystko dajmy sobie spokój z porzucaniem Tatry na zajezdni czy gdzieś na mieście. Żeby zaraz tu takiej kłótni nie było jak w stmkm dzisiaj :> Najlepiej jak dla mnie jechać Tatrą, a za Tatrą skład Enek, który jedzie tą samą trasą co Tatra. Niemierzynska wcale nikomu się chwalić nie musimy.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Luke_Police  163

Robert napisał(a):

> Dwa takie same, ale jadące razem w składzie :) > A jeśli gdzieś wjedziemy enkami, to wtedy jest do rozwiązania > kwestia, co ma w tym czasie robić Tatra i gdzie mają być jej > pasażerowie.

Jednym z pomysłów jest pozostawienie Tatry z leniwymi pasażerami na rondzie Giedroycia i przejazd eNką do Lasku Arkońskiego z pozostałymi. Po powrocie wszyscy przesiadają się do Tatry i jedziemy na Niebuszewo.

-- Pasażer: Dlaczego nie jedziemy? Kierowca: Dlatego, że stoimy!

Technik serwisu :)

wysłane przez Robert 5

Luke_Police napisał(a):

> > Jednym z pomysłów jest pozostawienie Tatry z leniwymi pasażerami > na rondzie Giedroycia i przejazd eNką do Lasku Arkońskiego z > pozostałymi. Po powrocie wszyscy przesiadają się do Tatry i > jedziemy na Niebuszewo.

Tak, jest to jeden z pomysłów. Innym pomysłem może być rozdzielenie peletonu na Rondzie Giedroycia (i wspólny fotostop tamże), po czym skład enek jedzie do Lasku, a Tatra na Niebuszewo. W drodze powrotnej na rondzie obie "odnogi" znowu się spotykają (ew. znowu fotostop) i jadą razem dalej. Takich scenariuszy może być więcej, ale póki co zakładamy, że będzie jechać skład Tatr.

wysłane przez Mario  ?

Robert napisał(a):

> Dwa takie same, ale jadące razem w składzie :) > A jeśli gdzieś wjedziemy enkami, to wtedy jest do rozwiązania > kwestia, co ma w tym czasie robić Tatra i gdzie mają być jej > pasażerowie.

I właśnie to mnie niepokoi. :-( Nie wiem, czy to będzie dobre rozwiążanie, żeby się przesiadać. A jak ktoś nie będzie chciał się przesiadać do eNki, to co ludzie będą w tatrze robić? Czekać na przyjazd skład eNki z Lasu Arkońskiego? Ja się w to nie bawię :-(

-- 300 moich zdjęć w galerii już za mną :-)

wysłane przez Luke_Police  163

Bella napisał(a):

> I właśnie to mnie niepokoi. :-( Nie wiem, czy to będzie dobre > rozwiążanie, żeby się przesiadać. A jak ktoś nie będzie > chciał się przesiadać do eNki, to co ludzie będą w tatrze > robić? Czekać na przyjazd skład eNki z Lasu Arkońskiego? Ja się > w to nie bawię :-(

No jak to co? Pogaduchy, zdjęcia i spać, jak komuś się zachce. ja raczej powiedziałbym, że nie będzie kto miał pilnować tych ludzi... chociaż i tak potrzebnych będzie dwóch motorniczych w takiej sytuacji.

-- Pasażer: Dlaczego nie jedziemy? Kierowca: Dlatego, że stoimy!

Technik serwisu :)

wysłane przez kajetansz 65

Luke_Police napisał(a):

> No jak to co? Pogaduchy, zdjęcia i spać, jak komuś się zachce. ja > raczej powiedziałbym, że nie będzie kto miał pilnować tych > ludzi... chociaż i tak potrzebnych będzie dwóch motorniczych w > takiej sytuacji.

Wiesz, taka sprawa, że nie będą na nocce typowi pasażerowie, ale miłośnicy.

Штирлиц

wysłane przez kajetansz 65

Bella napisał(a):

> I właśnie to mnie niepokoi. :-( Nie wiem, czy to będzie dobre > rozwiążanie, żeby się przesiadać. A jak ktoś nie będzie > chciał się przesiadać do eNki, to co ludzie będą w tatrze > robić? Czekać na przyjazd skład eNki z Lasu Arkońskiego? Ja się > w to nie bawię :-(

Tak chyba będzie najlepiej. Ktoś może będzie chciał poznać Tatrę od podszewki i zostanie.

Штирлиц

wysłane przez leks 17

E tam, to poroniony pomysł. Jak dla mnie najlepiej, by eNka jechała za Tatrą i tylko tam gdzie jedzie Tatra. Z jednej nocki zrobią nam się w pewnym momencie dwie oddzielne... jeśli mamy gdzieś Tatre zostawiać. No i jeszcze oszczędzimy troche nasz zabytek i będzie bezpieczniej, bo się jeszcze eNka na Niemierzynskiej, by wykoleiła :D.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

O której się zaczyna i kończy nocka?

wysłane przez MQ ?

pawelchmielecki napisał(a):

> O której się zaczyna i kończy nocka?

Mniej więcej 22-5:30.

wysłane przez mike_1994

pawelchmielecki napisał(a):

> O której się zaczyna i kończy nocka?

W mailu, który dostałem jest: odjazd-22.05, grill-1,09-3.10, koniec-5.35.