Forum

Wczorajsza akcja policji na Bramie Portowej

wysłane przez RoGaL

Witam, Pewnie niektórzy z was widzieli wczoraj jaką akcję zrobiła sobie policja koło godziny 7.00. Było tam około czterech policjantów i kazali każdemu kierowcy dmuchać w alkomat. Prawdopodobnie policja zatrzymała dziesięć nietrzeźwych kierowców. Co sądzicie o tego typu akcjach? Czy powinny być robione częściej?

Pozdrawiam
RoGaL napisał(a):

> Pewnie niektórzy z was widzieli wczoraj jaką akcję > zrobiła sobie policja koło godziny 7.00. Było tam około > czterech policjantów i kazali każdemu kierowcy dmuchać w > alkomat.

Mowa o kierowcach autobusów? Bo jeśli nie, to ten wątek ma niewiele wspólnego z komunikacją miejską...
HDD napisał(a):

> Mowa o kierowcach autobusów? Bo jeśli nie, to ten wątek ma > niewiele wspólnego z komunikacją miejską...

Tu się mylisz, bo komunikacja miejska to także najzwyklejszy w świecie transport drogowy (samochodowy dla uściślenia), czy też kolejowy w granicacj miasta (można pod to podpiąć także transport wodny i lotniczy, z tym że u nas to raczej nie grozi)... Natomiast nie zmienia to faktu, że wbrew niezbyt ścisłej nazwie serwis o tym nie traktuje (choć w dalszej przyszłości mógłby :P ).

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Czy ta akcja dotyczyła kierowców autobusów? Mam nadzieję, że nie. Przeraziłem się w pierwszej chwili... :)
RoGaL napisał(a):

> Witam, > Pewnie niektórzy z was widzieli wczoraj jaką akcję > zrobiła sobie policja koło godziny 7.00. Było tam około > czterech policjantów i kazali każdemu kierowcy dmuchać w > alkomat. Prawdopodobnie policja zatrzymała dziesięć > nietrzeźwych kierowców. Co sądzicie o tego typu akcjach? > Czy powinny być robione częściej?

Policja nie zrobiła tej akcji sobie, tylko mi, tobie, naszym rodzicom i dzieciom. Nie jest to kaprys panów w niebieskich mundurkach, a kolejny krok w celu wyeliminowania debili, którzy nigdy nie powinni dostać prawa jazdy. Było to 2. tego typu działanie w mijającym tygodniu, kolejne odbędą się wkrótce. Poza tym policjantów było nie 4, a przynajmniej 26, w poprzedniej akcji udział brało bodajże 30. I jeśli o mnie chodzi, to mogą być robione codziennie, nawet kosztem korków i spóźnień do pracy. I będę je popierał, dopóki będą przynosić efekty, a tych z pewnością nie zabraknie, bo nie brakuje bezmyślnych kierowców. Nie jest dla mnie problemem stanie w korku, jeśli się dowiaduję, że przede mną, albo naprzeciwko mnie jechał gostek, który nie chce dmuchać, bo się spieszy niby do pracy, dzień wcześniej pobalował, a teraz, ok. 7.30 wychodzi mu ponad promil. I nawet nie martwi się, że straci prawko, bardziej się boi konsekwencji w pracy. Ale trochę się rozpisałem, a tak naprawdę temat jest dość luźno powiązany z KM i nie wiem, czy powinien tu być w ogóle poruszany.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

RoGaL napisał(a):

> Witam, > Pewnie niektórzy z was widzieli wczoraj jaką akcję > zrobiła sobie policja koło godziny 7.00. Było tam około > czterech policjantów i kazali każdemu kierowcy dmuchać w > alkomat. Prawdopodobnie policja zatrzymała dziesięć

O tym już Ci Torwid napisał

> nietrzeźwych kierowców. Co sądzicie o tego typu akcjach?

Popieram i mam nadzieję że kierowcy autobusów też byli poddawani kontrolom.

> Czy powinny być robione częściej?

Jak najczęściej. Z pierwszej akcji wyszło że 2 kierowców na 100 jest pijanych. To znaczy że na każdej zmianie świateł na ważniejszych ulicach jest co najmniej o jeden samochód za dużo. (zakładam że na zmianie na skrzyżowaniach typu Rodła, Bramy, Most Długi/Wyszyńskiego) przejeżdza 50 samochodów)

-- Volvo ponad reszte busów :)