Forum

O włos od tragedii

Sceny jak z filmu grozy rozegrały się rano na ruchliwym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego oraz na kilkunastu metrach kwadratowych ruchliwego chodnika.

wysłane przez enka167 25

Niestety to skrzyżowanie jak widać nie jest przychylne ani pieszym, ani kierowcom. Tym razem nie doszło do tragedii, ale jak wypowiada się sprzedawczyni z kioosku przy takiej ilości zdarzeń w tym miejscu do tragedii jest niedaleko. Co prawda zmiana organizacji ruchu nie powinna następować z powodu nieznajomości przepisów, ale biorąc pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w tym również, a może przede wszystkim pieszych może warto o tym pomyśleć.

wysłane przez BatiX 14

enka167 napisał(a):

> Niestety to skrzyżowanie jak widać nie jest przychylne ani > pieszym, ani kierowcom. Tym razem nie doszło do tragedii, > ale jak wypowiada się sprzedawczyni z kioosku przy takiej > ilości zdarzeń w tym miejscu do tragedii jest niedaleko. Co > prawda zmiana organizacji ruchu nie powinna następować z > powodu nieznajomości przepisów, ale biorąc pod uwagę > bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w tym > również, a może przede wszystkim pieszych może warto o > tym pomyśleć.

Pytanie tylko czy przez to nie zmniejszy sie przepustowość skrzyżowania i nie zaczną robić korki...

wysłane przez Administracja 0

BatiX napisał(a):

> Pytanie tylko czy przez to nie zmniejszy sie przepustowość > skrzyżowania i nie zaczną robić korki...

Proszę ciąć zbędne cytaty.

wysłane przez lhb178 17

BatiX napisał(a):

> Pytanie tylko czy przez to nie zmniejszy sie przepustowość > skrzyżowania i nie zaczną robić korki...

Jakoś, gdy dyskryminuje się innych uczestników ruchu, zawsze pada żelazny argument "bezpieczeństwo". Więc może pora zadbać na przykład o bezpieczeństwo kierowców z ograniczonym kątem widzenia, pchających się pod tramwaje.

wysłane przez durek1

Po tym incydencie widać że mechanicy SPA "Klonowica" bedą mieli troche roboty. To już drugie Volvo B10L-SN12 poważnie uszkodzone.
durek1 napisał(a):

> Po tym incydencie widać że mechanicy SPA "Klonowica" > bedą mieli troche roboty. To już drugie Volvo B10L-SN12 > poważnie uszkodzone.

Żeby tylko doraźnie z dwóch nie powstał jeden. :>

-- I tried to see it your way.

So never mind the darkness.