Forum

Nieuczciwa konkurencja?

Konkurencja jest dobra, o ile jest zdrowa. Tymczasem policka firma Ever-Trans, która na początku grudnia uruchomiła busowe połączenie Police - Szczecin w celu przejęcia pasażerów komunikacji miejskiej stosuje metody iście busiarskie.

wysłane przez torwid  67

Taka informacja powinna trafić do ITD i bodajże Urządu Marszałkowskiego. Odstępstwa od rozkładu, samoiwolna zmiana przystanku i taryfy to raczej poważne wykroczenia i są na to odpowiednie sankcje. Ale czasem potrzebny jest donosik. Dziś busa widziałem w Szczecinie przypadkiem, był planowo i tam gdzie trzeba, ale jak potrzebowałem tydzień temu zrobić zdjęcie, to straciłem 20 min i się nie doczekałem. A jeśli chodzi o taryfę, to przejazd ze Szczecina do Polic oficjalnie proponowali w pierwszych dniach grudnia za 2,80, na terenie gminy Police bodajże 1,50 zł.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez enka167 25

torwid napisał(a):

> Dziś busa widziałem w Szczecinie przypadkiem, był planowo > i tam gdzie trzeba, ale jak potrzebowałem tydzień temu > zrobić zdjęcie, to straciłem 20 min i się nie > doczekałem. > A jeśli chodzi o taryfę, to przejazd ze Szczecina do Polic > oficjalnie proponowali w pierwszych dniach grudnia za 2,80, > na terenie gminy Police bodajże 1,50 zł.

A czy to nie są Ci co kiedyś? Już coś takiego było, ale jakoś (na szczęście) nie wypaliło. A co do donosu to skoro nie ma zezwolenia to jak najbardziej.

wysłane przez leks 17

torwid napisał(a):

> Taka informacja powinna trafić do ITD i bodajże Urządu > Marszałkowskiego. Odstępstwa od rozkładu, samoiwolna > zmiana przystanku i taryfy to raczej poważne wykroczenia i > są na to odpowiednie sankcje. Ale czasem potrzebny jest > donosik.

A więc powinniśmy zająć się narazie sprawą i zbierać informacje nt. tej firmy. Gdy będzie wystarczająco dużo na tą firme to mogą się przydać te dowody. Niesądze żeby ZDiTM do tej sprawy podeszedł poważnie. Swoja drogą ta sytuacja coś mi przypomina jakieś wydarzenia ze Słupska bodaj. Tam było całkiem podobnie i długo nie potrafiono sobie z tym poradzić, dodatkowo jeszcze jakieś układziki :/, a ojciec właściciela firmy kiedyś również podobna firme prowadził i wylądował w więzieniu. Swoja droga te busy są już całkiem popularne. Ostatnio jechałem linią 103 to wiele pasażerow rozmawiało o jakiś busach. Wysiadłem na petli Police rynek i tam spotkałem rozkład busów firmy Ever - Trans, gdybym wtedy to skojarzył to bym zerwał te tabliczke... Z tego co widziałem to poki co odjazdy odbywają się dosyć rzadko.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Luke_Police  163

lex napisał(a):

> A więc powinniśmy zająć się narazie sprawą i zbierać > informacje nt. tej firmy. > Gdy będzie wystarczająco dużo na tą firme to mogą się > przydać te dowody.

Dlatego aparaty fotograficzne w ruch i focić naganiaczy! Jak zapytają dlaczego ktoś robi im zdjęcie, dać odpowiedź "jako dowód, że łamie pan prawo".

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #740.

Technik serwisu :)

wysłane przez leks 17

Luke_Police napisał(a):

> Dlatego aparaty fotograficzne w ruch i focić naganiaczy! Jak > zapytają dlaczego ktoś robi im zdjęcie, dać odpowiedź "jako > dowód, że łamie pan prawo".

E, ja tam nie preferuje tego. Tzn. robić zdjęcia - oczywiście, ale nie ma sensu mówić dlaczego. Po prostu masz do tego prawo i tyle, a facet nie ma nic do gadania. To czy łamie prawo czy nie to myśle, że się okarze jeśli zajmą się tym odpowiednie organy w tym prokuratura - tzn. nie wiem czy w tej sprawie to się kieruje do sądu czy nie, ale na pewno przy rostrzyganiu ewentualnych szkód przyda się materiał dowodowy w postaci zdjęć i obserwacji świadków. Jeśli powiemy facetowi, że łamie prawo to w 80% przypadków skończy się to tak, że facet z pośpiechem wyleci z tego swoje BUSA i zrobi awanture. Biorąc pod uwage, że będzie to gruby, wściekły holeryk i alkoholi może się to źle skończyć dla osoby fotografującej :0.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez MaK

lex napisał(a):

> [...] może to się źle skończyć dla > osoby fotografującej :0.

No właśnie. Widzimy przecież ako to na dworcowej wygląda. To jest prawie cały syndykat!

A może tak kolcztką ich potraktować?? :P

-- like a chain saw.......

wysłane przez Piotr

MaK_86 napisał(a):

> No właśnie. Widzimy przecież ako to na dworcowej wygląda. To jest > prawie cały syndykat!

Już nie wspominając o syfie, ktory po sobie zastawiają. Nadzieją w tym miejscu może być zabudowanie terenu, ale na razie nie słyszałem nic, a nic o inwestycjach w tym miejscu. Co nie znaczy, że to kiedyś nie nastąpi, a wtedy busiarnia wyprowadzi się...i teraz pytanie...gdzie?

wysłane przez MaK

Wiadomo. Konkurencja jest zdrowa. Ideałem byłby oligopol. Ale do tego trzeba ludzi mądrych. A obeckiem reprezentujący KM paranoiczni urzędnicy stają w szranki z 30-letnimi dresiarzami z busów.

Może zastanówmy się nad tą kolczatką... ? :P

-- like a chain saw.......

wysłane przez torwid  67

lex napisał(a):

> A więc powinniśmy zająć się narazie sprawą i zbierać > informacje nt. tej firmy.

Zbierać to sobie możesz znaczki albo zdjęcia tramwajów. Od zbierania dowodów są odpowiednie organy, które - jeśli masz podejrzenie popełnienia przestępstwa - masz obowiązek powiadomić. A robiąc zdjęcia faktrycznie się tylko narażasz, jak już ktoś napisał. W każdym razie jedyna odpowiedź powinna brzmieć: bo takie mam hobby lub coś w tym rodzaju. Nie ma sensu prowokować kolesi bo nic się nie osiągnie. Dużo za to "osiągniesz", zrywając tabliczki busiarza. Wiszą legalnie, gośc ma wszystkie zgody i nawet jeśli łamie przepisy, odpowiesz jak zwykły wandal, czyli bodajże do 3 lat pozbnawienia wolności. Jedyne zatem, co mozna zrobić, to nękanie odpowiednich instytucji, czyli ITD, policja, Urząd Marszłkowski, ale z konkretnym wskazaniem wykroczenia. I oczywiście dalsza wspólkpraca, czyli uzupełnianie zeznań na każde wezwanie

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez leks 17

torwid napisał(a):

> lex napisał(a):

> > > A więc powinniśmy zająć się narazie sprawą i zbierać > > informacje nt. tej firmy. > > Zbierać to sobie możesz znaczki albo zdjęcia tramwajów. Od > zbierania dowodów są odpowiednie organy, które - jeśli masz > podejrzenie popełnienia przestępstwa - masz obowiązek > powiadomić.

Ahhh jakiś ty mądry - no gdybym ja był takim głupcem i o tym nie wiedział. Chodzi o to, że za nim te twoje organy raczą się tym wszystkim zająć zdobyte przez nas informacje, zdjęcia mogą być ważnymi dowodami w sprawie.

> A robiąc zdjęcia faktrycznie się tylko narażasz, > jak już ktoś napisał.

Tak się składa, że akurat ja :)...

> Wiszą legalnie, gośc ma wszystkie zgody i nawet jeśli łamie > przepisy, odpowiesz jak zwykły wandal, czyli bodajże do 3 lat > pozbnawienia wolności.

Tak za jedną tabliczke do 21 roku przesiedze w poprawczaku :). Więzienie to to nie, bo ja niepełnoletni. Zgody owszem zapewne ma wiec fakt.

> Jedyne zatem, co mozna zrobić, to > nękanie odpowiednich instytucji, czyli ITD, policja, Urząd > Marszłkowski, ale z konkretnym wskazaniem wykroczenia.

Oczywiscie, własciwie do tego zmierzam ja i inni uczestnicy tej dyskusji. Poki co to jednak za mało by tam chodzić i marudzic.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez torwid  67

lex napisał(a):

> Ahhh jakiś ty mądry - no gdybym ja był takim głupcem i o tym > nie wiedział. > Chodzi o to, że za nim te twoje organy raczą się tym wszystkim > zająć zdobyte przez nas informacje, zdjęcia mogą być ważnymi > dowodami w sprawie.

Moje organy zostaw w spokoju, są mi niezbędne do życia :D Miałem na myśli organy państwowe, powołane do przestrzegania prawa i porządku. Fakt, że nie zawsze i nie wszystko wiedzą, a młyny sprawiedliwości mielą powoli i może nie zawsze w tę stronę, w którą byśmy chcieli, ale to już inna rzecz. Pozostaje jednak zgłaszać każdy drobiazg, wbrew temu co twierdzisz, albo strzępić sobie język. Na zatrzym,anie klonowickich Volvo w ostateczynym rozrachunku nie miałem żadnego wpływu, ale sprawa ujrzała światło dzienne dlatego, że razem z kilkoma osobami zamiast bic pianę, mozolnie pukałem do różnych drzwi przez 3 czy 4 lata. I prawdę mówiąc o nieprawidłowościach w spółce mówiło się od lat, na oku miałem inne aspekty, niż hamulce, ale w końcu prokuratura się tym zajęła. czy słusznie, dowiemy się za jakiś czas. Ale tylko dlatego, że każdy droibiazg był zgłaszany gdzie trzeba i trafił wreszcie na podatny grunt. gdybym na Komisie płakał, że SPAK jest be, raczej nic bym nie osiągnął. Nadal tej pewności nie mam, ale powtarzam: zajmą się tym odpowiednie organy.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez przepla

torwid napisał(a):

> Wiszą > legalnie, gośc ma wszystkie zgody i nawet jeśli łamie > przepisy, odpowiesz jak zwykły wandal, czyli bodajże do 3 lat > pozbnawienia wolności.

To jest co najwyżej wykroczenie z art. 124 par. 1 kodeksu wykroczeń (bo tabliczka jest warta mniej niż 250 zł).

-- When in doubt, go to the library. [Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)]

When in doubt, go to the library. [Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)]

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lex napisał(a):

> Wysiadłem na petli Police rynek i tam spotkałem > rozkład busów firmy Ever - Trans, gdybym wtedy to skojarzył > to bym zerwał te tabliczke...

Czy Ty przypadkiem nie zerwałeś tabliczki z rozkładem “B”, przystanek Kołłątaja, kier. Os. Słoneczne i pozostałych brakujących? Przy całej sympatii jaką Cię darzę, dla mnie jesteś głównym podejrzanym. Motyw “zbrodni”? Zemsta na ZDITM za jakieś “pręty zamiast szyn”. Zastanawiaj się nad tym co piszesz. :)

wysłane przez mike_1994

mimbla napisał(a):

> Czy Ty przypadkiem nie zerwałeś tabliczki z rozkładem “B”, > przystanek Kołłątaja, kier. Os. Słoneczne i pozostałych > brakujących? Przy całej sympatii jaką Cię darzę, dla mnie > jesteś głównym podejrzanym. Motyw “zbrodni”? Zemsta na > ZDITM za jakieś “pręty zamiast szyn”. Zastanawiaj się nad > tym co piszesz. :)

Tak jesteśmy gangiem antymiłośników. Ściemniamy, że komunikacja może być itd., ale naprawdę mamy kilka przewinień na karku. Np. przystanek Ciepłownia, Piłsudskiego w Policach, kilka tabliczek, tory na Arkońskiej i pinezki pod koła autobusów. ;)

P.S. Zachowajmy powagę. Bez komentarza.

wysłane przez leks 17

mimbla napisał(a):

> Czy Ty przypadkiem nie zerwałeś tabliczki z rozkładem “B”, > przystanek Kołłątaja, kier. Os. Słoneczne i pozostałych > brakujących? Przy całej sympatii jaką Cię darzę, dla mnie > jesteś głównym podejrzanym. Motyw “zbrodni”? Zemsta na > ZDITM za jakieś “pręty zamiast szyn”. Zastanawiaj się nad > tym co piszesz. :)

Ehhh to ty się człowieku czasem zastanów co piszesz :/, bo w tym poście większego sensu nawet nie widać. Sympatii? Ja Cie nawet nie kojarze ;). A odpowiadając na postawiony zarzut mogę oświadczyć iż nigdy w życiu nie zarwałem żadnej tabliczki rozkładowej. Mój jedyny akt wandalizmu jeśli chodzi o KM - do czego się mogę przyznać to zabranie z Ikarusa 280 741 tabliczki z liczbą pasażerów stojących i siedzących :), no i kilka lat temu zaśmieciłem troszke pewno torowisko - nie świadom troche tego, że mogę wykoleić tramwaj, ale skończyło się na szczęście tak, że już pierwszy tramwaj przejeżdzający po tych rozrzuconych kamyczkach zamienił je w proszek ;).

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Moderator 0

Obydwoje się następnym razem zastanówcie co piszecie. To jest ostatnie ostrzeżenie.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Taka informacja powinna trafić do ITD i bodajże Urządu > Marszałkowskiego.

No i tamże trafiła drogą elektroniczną. Ciekawe, czy będzie jakiś odzew.

wysłane przez Luke_Police  163

Potwierdzam, moja mama wczoraj wracała do Polic właśnie busem Ever Transu i zapłaciła 2,50. Przystanki po drodze są na Komuny Paryskiej potem Police Rynek i Osiedle Chemik.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 234

Luke_Police napisał(a):

> Potwierdzam, moja mama wczoraj wracała do Polic właśnie > busem Ever Transu i zapłaciła 2,50. Przystanki po drodze > są na Komuny Paryskiej potem Police Rynek i Osiedle Chemik.

I Ty jeszcze się przyznajesz, że Twoja rodzina korzysta z busiarza, który kopie jak może pod F-kę? Eeee...no nie wypada MKM-owi, do dzieła, trzeba to zmienic. :)

wysłane przez leks 17

man751 napisał(a):

> I Ty jeszcze się przyznajesz, że Twoja rodzina korzysta z > busiarza, który kopie jak może pod F-kę? Eeee...no nie > wypada MKM-owi, do dzieła, trzeba to zmienic. :)

Ale to on jest MKM'em a nie jego mama. Po fakcie zapewne ostrzegł mame, ale kiedy mama chciała szybciej wrócić do domu, a jego tam nie było to mama skuszona wsiadła do busa :D. Zreszta po co zatajać takie informacje. Wiadomo, że busiarz jeździ także nie ma co tu ukrywać. No ja osobiście do tego busa bym nie wsiadł.

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy...

wysłane przez Luke_Police  163

lex napisał(a):

> Ale to on jest MKM'em a nie jego mama. Po fakcie zapewne > ostrzegł mame, ale kiedy mama chciała szybciej wrócić do > domu, a jego tam nie było to mama skuszona wsiadła do busa :D. > Zreszta po co zatajać takie informacje. Wiadomo, że busiarz > jeździ także nie ma co tu ukrywać. No ja osobiście do tego > busa bym nie wsiadł.

Ok dowiedziałem się jak to dokładnie było. Otóż naganiacz był "kolegą" kierowcy i starał się mu zebrać klientów oferując przejazd do Polic za 2,50zł. Bus stał tuż przed autobusem linii F. Pasażerowie, którzy mieli bilety miesięczne na linie pospieszne tudzież jedną linię F, poszli do autobusu (a ponieważ mama miała bilet na linie zwykłe, dała się namówić na Ever-Trans). Oficjlanie przewoźnik ma 4 przystanki na trasie, w praktyce po wcześniejszym poinformowaniu kierowcy, można wyciąść praktycznie na życzenie w każdym punkcie po drodze.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #740.

Technik serwisu :)

wysłane przez lhb178 19

Luke_Police napisał(a):

> Oficjlanie przewoźnik ma 4 przystanki na trasie, w > praktyce po wcześniejszym poinformowaniu kierowcy, można > wyciąść praktycznie na życzenie w każdym punkcie po drodze.

"Uprzejmość kosztuje 3000 zł" :) Nie lubicie busiarza, zróbcie zdjęcie takiej sytuacji :>

PS. Nie, wcale nie twierdzę, że ten przepis jest słuszny.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> PS. Nie, wcale nie twierdzę, że ten przepis jest słuszny.

Pamiętam, że na jakimś MKM’owym forum czytałem dyskusję o tym jaka to wysoka kultura i stopień cywilizacji w Niemczech, tam kierowca KM może zatrzymać się na życzenie pasażera, a u nas ciągle zaszłości PRL’owsko bezmyślnych przepisów których naczelną zasadą jest żeby utrudnić ludziom maksymalnie życie, bez względu na to czy ma to merytoryczne (logiczne) uzasadnienie. Tam komunikacja jest dla ludzi, u nas dla zasad i dla samaj siebie. Taki był wydźwięk tej dyskusji, nie pamiętam które to było MKMowskie forum.

W tej dyskusji, mam wrażenie, pobrzmiewa myśl “dowalić prywaciarzowi za wszelką cenę!”. To też trochę mi się kojarzy z PRL.

“Konkurencja jest dobra, o ile jest zdrowa”. To pierwsze zdanie komentowanego artykułu. Właśnie upadł monopol koszmarnej Poczty Polskiej. Trwa rynkowa walka z TP SA. Wkrótce przekonamy się jak będzie wyglądać kolej po otwarciu rynku. Może czas i na komunikację miejską?

Wielokrotnie mówi się na tym forum o: braku inwestycji w tabor KM, w infrastrukturę, za niskich stawkach za wozokilometr, o powstałej w wyniku polityki płacowej selekcji negatywnej w śród kierowców, owocującej pracownikami których kompetencje predestynują ich do prowadzenia taczek (myśl nie moja, cytuję nie dosłownie).

Może wprowadzenie konkurencji w KM jest tak naprawdę jedyną metodą nakłonienia odnośnych władz do zmiany podejścia w tej kwestii?

Jestem legalistą, przeciwnikiem łamania wszelkiego prawa. A “pan busiarz” jeśli będzie mądry, i zastosuje jakąś sensowną kampanię marketingową to już niedługo nie będzie musiał prawa łamać. Zadziała zdrowe prawo rynku. Ja będę jeździł tym co tańsze i lepsze dla mnie. A jeśli nie ma to związku własnościowego z miastem, to problem miasta i jego polityki. Nie uważam aby taka postawa eliminowała mnie z grona MKM’ów.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

mimbla napisał(a):

> Może wprowadzenie konkurencji w KM jest tak naprawdę jedyną metodą > nakłonienia odnośnych władz do zmiany podejścia w tej kwestii?

Żeby nie było wątpliwości - celem artykułu nie było zdyskredytowanie busiarza jako konkurencji dla komunikacji miejskiej. Celem było pokazanie nielegalnych metod tegoż busiarza służących do uzyskania przewagi nad komunikacją miejską. Jak dla mnie on może nawet jeździć limuzyną i brać 10 groszy za bilet. Byle by jeździł po ustalonej trasie i według ustalonego rozkładu jazdy.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> Celem było pokazanie nielegalnych metod tegoż busiarza służących > do uzyskania przewagi nad komunikacją miejską.

Tak właśnie zrozumiałem cel artykułu, w przeciwieństwie do dyskusji. Mam nadzieję się mylić.

Mam nadzieję, że powstanie analogiczna linia dublująca "B" (nie dublująca cennika ZDITM).

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mimbla napisał(a):

> Wielokrotnie mówi się na tym forum o: braku inwestycji w tabor KM, w > infrastrukturę, za niskich stawkach za wozokilometr, o powstałej w > wyniku polityki płacowej selekcji negatywnej w śród kierowców, > owocującej pracownikami których kompetencje predestynują ich do > prowadzenia taczek (myśl nie moja, cytuję nie dosłownie).

Ależ oczywiście że konkurencja jest umożliwiona. Problem jest jedynie w tym że za takie pieniądze nikt nie ma chęci jeździć i nikt niestety, ale za te pieniądze nie podstawi codziennie czystych nowych autobusów bez reklam na szybach i z kierowcami witającymi wszystkich kłaniając się w pas. Nie za te pieniądze i wszystko na ten temat. Chcesz spróbowac może konkurencji? Za niedługo powinien być rozpisany nowy przetarg na obsługę pakietów 1 i 2 - powodzenia!

P.S. Ale kup dla miłośników wszystkich autobusów po trochę - żeby było co focić i zeby był ten element niespodzianki co to mi dzisiaj przyjedzie.

-- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez Luke_Police  163

man751 napisał(a):

> I Ty jeszcze się przyznajesz, że Twoja rodzina korzysta z > busiarza, który kopie jak może pod F-kę? Eeee...no nie > wypada MKM-owi, do dzieła, trzeba to zmienic. :)

A jaki ja mam na to wpływ? Rodzina to już ledwo mnie poznaje gdy do domu wchodzę, jak zamiast w domu siedzieć to ja ganiam za autobusami i tramwajami :P Oczywiście tytułem sprostowania, mama nie korzysta na co dzień z busów, po prostu trafiła odjeżdżający do Polic, to wsiadła, bo się spieszyła. Gdyby zamiast busa stał F, dokupiła by bilet i wsiadła do F. Logiczne.

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #740.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 234

Luke_Police napisał(a):

> A jaki ja mam na to wpływ? Rodzina to już ledwo mnie poznaje > gdy do domu wchodzę, jak zamiast w domu siedzieć to ja ganiam > za autobusami i tramwajami :P

No wiem, że wpłynąc na rodzinę ciężko jeśli chodzi o dobór komunikacji, ale trzeba próbowac. :)

wysłane przez emespob

Ja już spotkałem się z tą firmą wcześniej. W ubiegłym roku chcieli "wepchnąć się" na trasę Szczecin-Pobierowo, którą obsługują firmy "Ober-Trans" i "KSK Bus". Firma "Ever-Trans" zaplanowała w swym rozkładzie bodajże 6 kursów dziennie. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że firma jeździła jak chciała i kiedy chciała. Odstępstwa od rozkładu wynosiły nawet 40 minut!!! A czasami bus nie odjechał w ogóle. Na szczęście pasażerowie szybko tę firmę zweryfikowali i przestali korzystać z jej usług zmuszając ją do wycofania się z rynku.

wysłane przez Lukasy

Jedyna sensowna rzecz, jaką można znaleźć w sieci o busiarzu, to sucha informacja w Panoramie Firm: http://tiny.pl/98g8

Jak wynika z "informacji", firma nie posiada strony www, ba, nawet maila nie ma.

-- ...i po sprawie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez torwid  67

Lukasy napisał(a):

> Jak wynika z "informacji", firma nie posiada strony www, > ba, nawet maila nie ma.

Nie chcę naruszać Regulaminu Komisu, ale...

http://www.ever-trans.pl

Znalezienie tego zajęło kilkanaście sekund, wiąc używajmy tylko prawdziwych argumentów w ewentualnej walce z busiarstwem.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Wojtek 24

Dzisiaj zauważyłem, że na trasie do Polic nie jechał BUS tylko zwykły autobus miejski marki Neoplan, podobny do MANa NL202/262. Oklejony był w nazwę firmy "Ever-Trans". Mam nadzieję, że to nie wiąże się ze wzrostem pasażerów.

wysłane przez Lukasy

Wojtek napisał(a):

> Dzisiaj zauważyłem, że na trasie do Polic nie jechał BUS > tylko zwykły autobus miejski marki Neoplan, podobny do MANa > NL202/262. Oklejony był w nazwę firmy "Ever-Trans". Mam > nadzieję, że to nie wiąże się ze wzrostem pasażerów.

Nie wiem, czy ze wzrostem, ale ten Neoplan kursuje już z miesiąc, jak nie lepiej.

-- ...i po sprawie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Luke_Police  163

Lukasy napisał(a):

> Nie wiem, czy ze wzrostem, ale ten Neoplan kursuje już z > miesiąc, jak nie lepiej.

Tak, pojawił się około początku listopada albo końca października. Dziś zrobiłem mu spontaniczne zdjęcie stojąc na przystanku 107, jak ktoś jest bardzo ciekawy, mogę wysłać na maila (bo do galerii się raczej nie nadaje).

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #740.

Technik serwisu :)

wysłane przez konjo  4

Luke_Police napisał(a):

> Dziś zrobiłem mu spontaniczne zdjęcie stojąc > na przystanku 107, jak ktoś jest bardzo ciekawy, mogę wysłać > na maila (bo do galerii się raczej nie nadaje).

To ja poproszę na swój mail komisowy jeżeli to nie problem. :)

-- I tried to see it your way.

So never mind the darkness.

wysłane przez Wojtek 24

Lukasy napisał(a):

> Nie wiem, czy ze wzrostem, ale ten Neoplan kursuje już z > miesiąc, jak nie lepiej.

Aha, nie wiedziałem. Myślałem, że każdy kurs wykonywany jest przez Busa.

wysłane przez BatiX  14

Lukasy napisał: > Nie wiem, czy ze wzrostem, ale ten Neoplan kursuje już z > miesiąc, jak nie lepiej.

Jak go przed chwilą widziałem, to wzrostu tam raczej nie było... Ze 107 przelotem liczbę osób w środku oceniam na ok. 5(w stronę Szczecina przed przystankiem Komuny Paryskiej), w drugą stronę, moze ze 2 razy więcej, ale za to już nie ręczę, bo wtedy prowadziłem i tylko kątem oka widziałem.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 234

Wojtek napisał(a):

> Dzisiaj zauważyłem, że na trasie do Polic nie jechał BUS > tylko zwykły autobus miejski marki Neoplan, podobny do MANa > NL202/262. Oklejony był w nazwę firmy "Ever-Trans". Mam > nadzieję, że to nie wiąże się ze wzrostem pasażerów.

Widziałem Neoplana jakoś chwilę po 8:00 w stronę Szczecina. W środku stan pasażerów = 4 sztuki, więc wzrost pasażerów narazie nie groźny. :)

wysłane przez mike_1994

Niestety we wtorek miałem okazję jechać autokarem Ever - Transu. Wiem, postąpiłem źle ale nie miałem wyjścia. Ale powracając do tematu kierowcy busów na trasie Szczecin - Police mili, ale co innego kierowca, który prowadził autokar. 1. Nie pozwolił włączyć radia, bo jego to rozprasza (potem włączył, ale tylko dla siebie po cichutku), 2. Na 49-cio osobowy autokar firmy Bova było 20 osób, ale miejsca nie można było zmienić bo on sobie nie życzy. Oczywiście tylko podczas postoju, bo podczas jazy wstanie z fotela nie wchodziło w drogę, 3. Po wyjściu zostały dwa papierki i tu cytuję "Takich smarkaczy to ja nigdy nie spotkałem". Po tym fakcie zadzwonił do mojej wychowawczyni (ponieważ był to wyjazd klasowy) szef tejże spółki i pytał się jak się jechało a pani na to odparła "Autokar może być, ale z tym kierowcą nigdy więcej nie pojadę". A więc niektórzy kierowcy wymagają wymiany w tej firmie.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.