Forum

Pierwsza Tatra #110 z pomarańczowymi wyświetlaczami...

zdjęcie
Pierwsza Tatra pomarańczowymi wyświetlaczami diodowymi R&G
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Bardzo fajnie wygląda :). Zresztą jestem wielbicielem tego typu wyświetlaczy ;). Ta Tatra z "pomarańczkami" to wyjątek, czy jest ich kilka?
Piotr napisał(a):

> Ta Tatra z "pomarańczkami" to wyjątek, czy jest ich > kilka?

Jak na dziś to jedna, ale kolejne pomarańczki będą pojawiały się sukcesywnie na liniach.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
man751 napisał(a):

> Jak na dziś to jedna, ale kolejne pomarańczki będą > pojawiały się sukcesywnie na liniach.

A co ze starymi? Bo jak zarzucą mandarynki, to pytanie czy któryś rodzimy producent będzie programował stare dla jakichś celów czy złom?

-- Where'd ya get that point of view?

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

man751 napisał(a):

> > Jak na dziś to jedna, ale kolejne pomarańczki będą > > pojawiały się sukcesywnie na liniach.

Dzisiaj na jazdach próbnych w kierunku głębokiego jechała Tatra o numerze 101, również wyposarzona w wyświetlacze diodowe.
Proszę zwracać uwagę, na który post się odpowiada. Wbrew pozorom nie jest to wszystko jedno. Instrukcja obsługi forum mówi o tym jasno - http://www.mkm.szczecin.pl/help.php?problem=instrukcja_forum
konjo napisał(a):

> A co ze starymi?

Może zamontuje się w 105-tkach... ;-)
t105n napisał(a):

> Może zamontuje się w 105-tkach... ;-)

No właśnie taki był cel pytania czy coś z nimi wykombinują, bo autobusy lepiej stoją pod względem wyświetlaczy, a mimo to spółki nie pozwalają sobie na pochopne wymiany.

-- Where'd ya get that point of view?

So never mind the darkness.
konjo napisał(a):

> No właśnie taki był cel pytania czy coś z nimi wykombinują,

Z "bulw" wymontowano wyślwietlacze zielone i nigdzie potem ich nie zamontowano. Ktoś wie co z nimi zrobiono??

Штирлиц
> Z "bulw" wymontowano wyślwietlacze zielone i nigdzie potem ich nie > zamontowano. Ktoś wie co z nimi zrobiono??

Wymiana wyświetlaczy w bulwach odbyła się dzięki kierownikowi Tammowi, który wymienił je u producenta. R&G potrzebowalo model, który miały w sobie bulwy i dostał je w zamian za nowiutkie pomarańczki.

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Moje wersje rozwiązania "zagadki": 1) odporność niemieckich wyświetlaczy na przeprogramowanie jest tak praco- i kosztochłonna, ze jest nieopłacalna - prościej wymienić na nowe, 2) "pomarańczki" są zamontowane tymczasowo, aż wrócą przeprogramowane "zielonki", tak jak to było z klonowickimi Volvo.
t105n napisał(a):

> 2) "pomarańczki" są zamontowane tymczasowo, aż wrócą > przeprogramowane "zielonki", tak jak to było z klonowickimi Volvo.

To nawet by się zgadzało z pierwotnym terminem przeprogramowania wyświetlaczy zielonych, który był oszacowany na drugą połowę lutego. Coś mi się zdaje, że trzeba faktycznie spieszyc się ze zdjęciami Taterek w pomarańczkach. :( Choc osobiście mam nadzieje, że zielonki nie powrócą.
t105n napisał(a):

> 2) "pomarańczki" są zamontowane tymczasowo, aż wrócą > przeprogramowane "zielonki", tak jak to było z klonowickimi Volvo.

możliwe, że jest jak piszesz :( tylko czy wtedy nie byłoby dykty tak jak w czerwonych autobusach SPPK?:D Nie, że nie wierzę w możliwości MZK ;), ale z drugiej strony nawet rozumiem takie rozwiązania. Ciekawe, czy "wypożyczenie" jest na koszt zleceniodawcy, czy zleceniobiorcy...Jeżeli to pierwsze to uważam to za głupie wydawanie kasy :/.
t105n napisał(a):

> Może zamontuje się w 105-tkach... ;-)

Najlepiej w 696. ;)
Ja tam też wolę pomarańczki. Są bardziej widoczne, niż zielonki.
emespob napisał(a):

> Ja tam też wolę pomarańczki. Są bardziej widoczne, niż > zielonki.

A co to ma wspólnego z postem, na który odpowiadasz?

wysłane przez Kangur

Informacja pasazerska dziala, czy tez skorzystano z "niedasizmu"?

wysłane przez Mario ?

Kangur napisał(a):

> Informacja pasazerska dziala, czy tez skorzystano z > "niedasizmu"?

Narazie nie działa i nadal są to niemieckie wyświetlacze ;-)

wysłane przez Luke_Police 151

Bella napisał(a):

> Narazie nie działa i nadal są to niemieckie wyświetlacze ;-)

Najważniejsze jednak, że na zewnątrz już nie będzie sytuacji, że jakaś pętla jest niezaprogramowana i wyświetlane jest "12 JAZDA PROBNA". Mam pytanie, czy wyświetlacze zostaną wymienione we wszystkich wagonach KT4Dt?

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)

wysłane przez Pepe 90

Luke_Police napisał(a):

> Najważniejsze jednak, że na zewnątrz już nie będzie > sytuacji, że jakaś pętla jest niezaprogramowana i wyświetlane > jest "12 JAZDA PROBNA". Mam pytanie, czy wyświetlacze zostaną > wymienione we wszystkich wagonach KT4Dt?

Tak we wszystkich. A swoją drogą to jest to troche niespodzianka bo MZK samo uprzedzało, że na nowe wyświetlacze można liczyc dopiero w drugiej połowie lutego. Miesiąc przed terminem? Jednak czasami można liczyc na miłą niespodziankę. :)

wysłane przez Piotr

man751 napisał(a):

> Miesiąc przed terminem? Jednak > czasami można liczyc na miłą niespodziankę. :)

Na pewno jest to miła niespodzianka, ale ja wolałbym, aby ta kasa jednak poszła na monitoring...zdaje sobie sprawę, że na wszystkie na pewno nie byłoby kasy, ale na część na pewno.
Może trochę po czasie, ale teraz wpadłem na te zdjęcie. Czy ktoś widzi sens a raczej jego brak jeśli chodzi o opis zdjęcia.

Bo brzmi on tak jakby to była pierwsza Tatra #110 w sensie jedna z wielu które mają numer #110. A z tego co ja wiem mamy jedną i jedyną Tatrę o numerze taborowym #110. Myślę, że w opisie powinna być zmiana co prawda kosmetyczna ale jednak. Powinno się dodać "o numerze taborowym" pomiędzy "Tatra" a "#110".

Pozdrawiam Młody

-- SPPK Police - mimo wielu, wielu, trudów istnieje już 14 lat.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
MlodyS53 napisał(a):

> Może trochę po czasie, ale teraz wpadłem na te zdjęcie. > Czy ktoś widzi sens a raczej jego brak jeśli chodzi o opis > zdjęcia. >  > Bo brzmi on tak jakby to była pierwsza Tatra #110 w sensie > jedna z wielu które mają numer #110. A z tego co ja wiem > mamy jedną i jedyną Tatrę o numerze taborowym #110. > Myślę, że w opisie powinna być zmiana co prawda > kosmetyczna ale jednak. Powinno się dodać "o numerze > taborowym" pomiędzy "Tatra" a "#110".

W sumie jak się zastanowić, masz rację. Widzę 2 sposoby wprowadzenia korekty: - Tatra #110 - pierwsza z pomarańczowymi wyświetlaczami - Pierwsza Tatra z pomarańczowymi wyświetlaczami.

Co nie znaczy, że nie ma ich więcej, albo że jest potrzebna. Ale faktycznie obecne rozwiązanie może wprowadzać pewien zamęt.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...