Forum

Mimo złej pogody bez problemu podjechał pod górkę

zdjęcie
Mimo złej pogody bez problemu podjechał pod górkę
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Odnosząc się do tytułu, chcę zapytać czy były kiedyś przypadki ,,nie podjechania" pod górkę?
Bauersoon napisał(a):

> Odnosząc się do tytułu, chcę zapytać czy były kiedyś > przypadki ,,nie podjechania" pod górkę?

Oj były. Były problemy ze zjechaniem z górki, a to dlatego, że szyna była za śliska i trzeba było utrzymać bezpieczną prędkość. Były nie raz takie kłopoty.

P.S. nie wstawiaj czegoś takiego jak dwa przecinki typu ,, tylko od razu cudzysłów ". Czytelniej to wygląda. :-)

Штирлиц
Stirlitz napisał(a):

> Oj były. Były problemy ze zjechaniem z górki, a to dlatego, > że szyna była za śliska i trzeba było utrzymać bezpieczną > prędkość. Były nie raz takie kłopoty.

Wydawało mi się że to z podjechaniem zawsze są większe kłopoty... A prócz Wyszyńskiego to gdzie jeszcze takie harde górki są?
Bauersoon napisał(a):

> Wydawało mi się że to z podjechaniem zawsze są większe > kłopoty... > A prócz Wyszyńskiego to gdzie jeszcze takie harde górki są?

Dworcowa, Piastów, Powstańców Wielkopolskich, Mickiewicza... Przejdź się po mieście i sam zobacz, że nie jesteśmy równiną tylko leżymy na pagórkach.

Штирлиц
Stirlitz napisał(a):

> Dworcowa, Piastów, Powstańców Wielkopolskich, Mickiewicza... > Przejdź się po mieście i sam zobacz, że nie jesteśmy równiną > tylko leżymy na pagórkach.

No i przy cmentarzu... Nie raz się do szkoły spóźniłem...;)

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
Bauersoon napisał(a):

> A prócz Wyszyńskiego to gdzie jeszcze takie harde górki są?

Kolejna górka jest między przystankiem "Dworzec Morski", a "Dubois" (linia 6, 6Bis). Czasami są jeszcze problemy z podjazdem na ul. Lubeckiego.
Bauersoon napisał(a):

> Odnosząc się do tytułu, chcę zapytać czy były kiedyś > przypadki ,,nie podjechania" pod górkę?

Podam przykład wprost banalny. Nigdy wcześniej bym nie pomyślał, że na Wojska Polskiego [na wysokości Polmo] w kierunku Głębokiego, gdzie jest bardzo delikatne wzniesienie 102Na miał problem z podjechaniem. Powodem jednak nie był śnieg, lecz delikatna mżawka trawjąca zaledwie dziesięć minut. Tylko iskry leciały spod kół, mimo to tramwaj po kilku próbach podjechał. Swoją drogą pewnie na Dworcowej "dwójka" też ma wielkie problemy.

Alle weiteren Rechte vorbehalten!
Interesuje mnie czy kursuja jeszcze wagony - solarki...teraz by się przydały na pewno...
Bauersoon napisał(a):

> Interesuje mnie czy kursuja jeszcze wagony - solarki...teraz by > się przydały na pewno...

Nie kursują.

Штирлиц
Warszewiak napisał(a):

> Powodem jednak nie był śnieg, lecz delikatna mżawka

Nie mógł podjechać ponieważ na szynie zrobiło się błoto, a jak wiadomo błoto również jest śliskie. Wielu motorniczych, uważa, że lepiej jak spadnie porządny deszcz, gdyż wtedy z szyny spłucze cały brud jaki na niej się znajduje.

> Tylko iskry leciały spod kół

Ponieważ morotniczy użył piasecznicy, a ziarenka piasku spowodowały minimalną przerwę między kołami a szyną i utworzył się łuk, którego objawem jest iskrzenie :-).

-- "Koła w rowku"- (c) DamTram.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Romanas napisał(a):

>Ponieważ morotniczy użył piasecznicy

Co to takiego? W każdym tramwaju tu jest? pierwsze słyszę o tym... :)
> Co to takiego? W każdym tramwaju tu jest? pierwsze słyszę o > tym... :)

Wiesz co... nudne jest odpowiadanie na każde kolejne twoje głupie pytanie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Tramwaj

Miłej lektury.

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):

> Wiesz co... nudne jest odpowiadanie na każde kolejne twoje głupie pytanie.

Jeśli czegoś nie wiem to po prostu pytam a teraz się nie popisałeś bo tam nie ma wytłumaczenia słowa "piasecznica".
> Jeśli czegoś nie wiem to po prostu pytam a teraz się nie popisałeś > bo tam nie ma wytłumaczenia słowa "piasecznica".

Zadawanie pytań, na które odpowiedź można znaleźć samemu, nie jest mile widziane na tym forum.

Może i pod tym konkretnym linkiem nie ma wytłumaczenia, co to jest piasecznica, ale Wikipedia jest wyposażona w magiczną opcję wyszukiwania...

-- Mourn the losses - because there are many, but celebrate the victories - because there are few

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Bauersoon napisał(a):

> Co to takiego? W każdym tramwaju tu jest? pierwsze słyszę o > tym... :)

http://www.transportszynowy.pl/102nnabudowa.php - tutaj masz dość szczegółowo opisaną budowę wagonu 102Na. Stronkę warto dodać do zakładek, bo zawiera wiele ciekawych informacji.