Forum

Ostatnie przegubowce

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Szkoda 102Na!

wysłane przez Piotr

helmut napisał(a):

> Szkoda 102Na!

Przecież nie przepadną :), a staną się turystyczną atrakcją na linii "0" ;)

wysłane przez Luke_Police  163

helmut napisał(a):

> Szkoda 102Na!

Ja tam jednak nie żałuję, że pozbywamy się tego złomu. Inaczej tego nazwać nie można, dziwię się, że w takim stanie jeszcze jeździły po mieście. Kiedyś to były bardzo dobre tramwaje, ale wieloletnia eksploatacja na naszych wspaniałych torowiskach zrobiła swoje i obecnie jazda nimi to żaden komfort, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia... Mam jednak nadzieję, że uda się jakoś solidnie wyremontować chociaż jeden wagon na Niemierzynie.

-- Umiejętność cyfrowej obróbki zdjęć polega na zachowaniu rozsądnego kompromisu między rozmyciem, a aliasingiem.

Technik serwisu :)

wysłane przez kajetansz 65

Luke_Police napisał(a):

> Ja tam jednak nie żałuję, że pozbywamy się tego złomu. > Inaczej tego nazwać nie można, dziwię się, że w takim > stanie jeszcze jeździły po mieście. Kiedyś to były bardzo > dobre tramwaje, ale wieloletnia eksploatacja na naszych > wspaniałych torowiskach zrobiła swoje i obecnie jazda nimi to > żaden komfort, a ich stan techniczny pozostawia wiele do > życzenia...

Kiedyś to były pierwszorzędne wozy. Jedynie brak należytego ich utrzymania spowodował, że ich stan jest taki a nie inny.

Штирлиц

wysłane przez LLUZNIAK

Stirlitz napisał(a):

> Kiedyś to były pierwszorzędne wozy. Jedynie brak należytego > ich utrzymania spowodował, że ich stan jest taki a nie inny.

Kiedyś... Stirlitz - nic nie jest wieczne :>

wysłane przez leks 17

Stirlitz napisał(a):

> Kiedyś to były pierwszorzędne wozy. Jedynie brak należytego > ich utrzymania spowodował, że ich stan jest taki a nie inny.

No, ale Szczecin raczej nie jest w stanie tak opiekować się tramwajami żeby były w tak dobrym stanie jak w Warszawie. Gdyby nasze 102Na były w takim stanie jak ich 13N to może jeszcze by mogły pojeździć, ale od ostatnich dwóch lat je naprawiali tylko młotkiem to teraz jest jak jest. Szkoda, że nie żyłem w tamtych czasach kiedy tak jak opowiada mi mama wszyscy byli zaskoczeni tymi tramwajami i były dla ludzi cudem techniki. Teraz nie mogę sobie tego wyobrazić żebym mógł tak szaleć za tymi tramwajami ludzie żyjący w tamtych czasach :D. Ma ktoś może jakieś fotografie naszych 102Na sprzed 30 lat, albo chociaż przed 1992r.?

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy... a to się staje coraz bardziej realne ! :]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez leks 17

Żegnamy wszystkie 102Na, 28 Lutego będzie chyba jednym z przełomowych dni dla naszej komunikacji tramwajowej. Myśle, że na te specjalne brygady przyjdzie sporo miłośników - ja z miłą chęcią pożegnam 102jke na linii 7. Teraz chyba będzie trzeba zacząć prace nad jakimś konkretnym wagonem, aby zrobić z niego eksponat muzealny. Wrocław chyba jeszcze eksploatuje 102jki liniowo tak więc nie będziemy żegnać tych wagonów najpóźniej. Mam jednak nadzieje, że w tym roku lub np. 28 Lutego 2008r. zostanie zorganizowana jakaś impreza komunikacyjna wspominająca te wagony.

Żegnajcie 102jki, dziękujemy za 35 lat służby na miejskich liniach ! :P

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy... a to się staje coraz bardziej realne ! :]

wysłane przez t105n  49

lex napisał(a):

> Wrocław chyba jeszcze eksploatuje 102jki liniowo

Tak, i ma ich więcej niż było w Szczecinie w ciągu tych 35 lat. 102-jki są jeszcze w GOPie i w wersji wąskotorowej w Łodzi.

wysłane przez Lukasy

t105n napisał(a):

[ciach]

Warto wspomnieć także o Warszawie i stodwójkopodobnych 13N, które tłumnie kursują po stolicy ;)

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Ehh

wysłane przez M21 8

Osobiście nie lubie tych wagonów są głosne awaryjne i zimne , ale kurde troche smutno się zrobiło już nie bedzie można na nie nażekac :P No ale czas już na emeryture :D

A i mam pytanie co do 3 ki (ale skierowane do osób które wiedza a nie się tylko domyślają ) co od 1 szego marca będzie kursowac na tej lini wieczorem ??
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Piotr

M21 napisał(a):

> Osobiście nie lubie tych wagonów są głosne awaryjne i > zimne ,

Latem bardzo gorące :P

wysłane przez enka167 25

M21 napisał(a):

> A i mam pytanie co do 3 ki (ale skierowane do osób które > wiedza a nie się tylko domyślają ) co od 1 szego marca > będzie kursować na tej lini wieczorem ??

Przez cały dzień będą kursować składy.

wysłane przez Iwo

"Podjęte zostaną czynności pozwalające na dotrwanie poszczególnych wagonów do końca zaplanowanej służby"

Czyli dodatkowa załoga Pogotowia Tramwajowego, mechanicy i "wszyscy święci" do dyspozycji. Jakoś nie wieżę, że nic się nie popsuje, choć ciiii, może się uda...

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))

wysłane przez X

Iwo napisał(a):

> Jakoś nie wieżę, że nic się nie popsuje, choć ciiii, może się uda...

Nie kracz:D. Może "stodwojka" chociaż w tym szczególnym dniu sprawi nam niespodziankę:-).

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Bauer

Romanas napisał(a):

> Nie kracz:D. Może "stodwojka" chociaż w tym szczególnym > dniu sprawi nam niespodziankę:-).

Miejmy nadzieję że miłą niespodziankę :)

wysłane przez Iwo

Romanas napisał(a):

> Nie kracz:D. Może "stodwojka" chociaż w tym szczególnym > dniu sprawi nam niespodziankę:-).

A nie mówiłem? Dziś jak widać 102 wytrwała tylko do 10... :(

-- Witam! Proszę przygotować bileciki do kontroli! :))

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Chociaż specjalnie za nimi nie przepadam ale szkoda mogłaby chociaż jedna zostać na np. 4 i wieczorem na 3 byłaby niezastąpiona. Ale w zasadzie ja mam takie pytanie: Jeżeli nawet nie byliście w Lublinie, wiecie pewnie, że jeździ tam trolejbus ZIU9, który został wyposażony w barek w środku i służy jako świetna reklama miasta. I w związku z tym mam pytanie czy niemożna by było tak samo zrobić z jakąś szczecińską "stodwójką"? Zwykła przeróbka na wagon turystyczny to jedno ale drugi wagon można by na taki barek przerobić. Byłaby to świetna prezentacja dla miasta gdy odwiedzi nas jakaś szycha albo nawet na wynajem na jakieś wesele, urodziny itp. wiem, ze to mało realne ale jeżeli znajdą się chętni w naszym STMKM to może wspólnie coś zrobimy pozdrawiam :-)

wysłane przez Bauer

bjorki napisał(a):

> Chociaż specjalnie za nimi nie przepadam ale szkoda mogłaby > chociaż jedna zostać na np. 4 i wieczorem na 3 byłaby > niezastąpiona. Ale w zasadzie ja mam takie pytanie: > Jeżeli nawet nie byliście w Lublinie, wiecie pewnie, że > jeździ tam trolejbus ZIU9, który został wyposażony w > barek w środku i służy jako świetna reklama miasta. I w > związku z tym mam pytanie czy niemożna by było tak samo > zrobić z jakąś szczecińską "stodwójką"? Zwykła > przeróbka na wagon turystyczny to jedno ale drugi wagon > można by na taki barek przerobić. Byłaby to świetna > prezentacja dla miasta gdy odwiedzi nas jakaś szycha albo > nawet na wynajem na jakieś wesele, urodziny itp. wiem, ze to > mało realne ale jeżeli znajdą się chętni w naszym STMKM > to może wspólnie coś zrobimy > pozdrawiam :-)

Wspaniały pomysł, gratuluję ale biorąc pod uwagę stan naszych torowisk to po jednym kursie taki barek wyglądałby jak po trzęsieniu Ziemi :D

-- "66"-Osiedle Bukowe - Smocza Osiedle

wysłane przez Moderator 0

Ale ciąć cytaty prosimy…

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez X

bjorki napisał(a):

> jeżeli znajdą się chętni w naszym STMKM to może > wspólnie coś zrobimy > pozdrawiam :-)

Chętni na pewno się znajdą, tylko na przeszkodzie staną zapewne pieniądze, a raczej ich brak. Chyba, że znajdzie się jakiś hojny sponsor.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez kajetansz 65

"Podjęte zostaną czynności pozwalające mieć nadzieję, że poszczególne wagony dotrwają do końca zaplanowanej służby."

Jakoś dziś na 12/4 od około 10:00 takie czynności nie zostały podjęte. :-(

Штирлиц

wysłane przez LLUZNIAK

Stirlitz napisał(a):

> "Podjęte zostaną czynności pozwalające mieć nadzieję, > że poszczególne wagony dotrwają do końca zaplanowanej > służby." > > Jakoś dziś na 12/4 od około 10:00 takie czynności nie > zostały podjęte. :-(

Zwróć dokładniejszą uwagę na słowa "...pozwalające mieć nadzieję..." ;) Podjęli czynności (w końcu w ogóle wypuścili ten wagon z zajezdni :D), pozwolili sobie mieć nadzieję, a 102'ka jak to 102'ka i tak padła :P

wysłane przez bniedzwiecki

Stirlitz napisał(a):

> Jakoś dziś na 12/4 od około 10:00 takie czynności nie > zostały podjęte. :-(

Teraz, po południu na mieście widziałem 603 ;)

wysłane przez Mareczek 5

bniedzwiecki napisał(a):

> Stirlitz napisał(a):

> > Jakoś dziś na 12/4 od około 10:00 takie czynności nie > > zostały podjęte. :-( > > Teraz, po południu na mieście widziałem 603 ;)

Jak 601", 610" i 611 jeździły (jezdżą) na 4.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Waldi

Witam

Małe zapytanko. W najbliższy weekend 102Na będzie kursować na obu liniach jeżdżących na Krzekowo. Z racji chęci wykonania pożegnalnych zdjęć proszę o pomoc, o której godzinie (w klimatach od 10 do 13) kurs 5/2 (sobota) i 7/1 (niedziela) powinien być na przystanku Okrzei w kierunku Krzekowa.

Z góry dzięki, pozdro.

wysłane przez Pepe 235

Waldi napisał(a):

> Małe zapytanko. W najbliższy weekend 102Na będzie > kursować na obu liniach jeżdżących na Krzekowo. Z racji > chęci wykonania pożegnalnych zdjęć proszę o pomoc, o > której godzinie (w klimatach od 10 do 13) kurs 5/2 (sobota) > i 7/1 (niedziela) powinien być na przystanku Okrzei w > kierunku Krzekowa.

Przystanku "Okrzei" na trasie 5 i 7 nie ma, ale domyślam się że chodzi o "Konopnickiej". 5: 11:26, 12:26, 13:26 7: 10:44, 11:56, 13:08 Za ewentualny brak "stodwójki" nie odpowiadam bo to co się zdarzyło na 12 równie dobrze może się zdarzyc w weekend.

wysłane przez Waldi

man751 napisał(a):

> Przystanku "Okrzei" na trasie 5 i 7 nie ma, ale domyślam > się że chodzi o "Konopnickiej".

Sorry, nie wiem czemu sobie ubzdurałem, że to Okrzei...

> 5: 11:26, 12:26, 13:26 > 7: 10:44, 11:56, 13:08

Wiekie dzięki, naprawdę bardzo mi pomogłeś

> Za ewentualny brak "stodwójki" nie odpowiadam bo to co się > zdarzyło na 12 równie dobrze może się zdarzyc w weekend.

Postaram się pójść na pierwsze kursy - zwiększy to sznase, że tramwaj przyjedzie :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!