Forum

Przeguby na złom i do muzeum

Po 35 latach służby na ulicach Szczecina tramwaje typu 102Na przechodzą do historii.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Kolejny kultowy tramwaj przechodzi do historii. Osobiscie nigdy nie lubiłem tych tramów lecz maja swoja magie... Chyba sie wybiore na ostatni przejazd tym tramwajem, ale musi spełnic jeszcze jeden warunek - musi dotrwac do konca słuzby, a to moze byc trudne do realizacji. ;)

wysłane przez Ferrix 8

ABC napisał(a):

> Kolejny kultowy tramwaj przechodzi do historii.

Czy ktoś ma informacje z jakiej pętli i na jakiej linii odbędzie się ostatni kurs (jakiś specjalny pożegnalny czy ot, taki zwykły)?

Goodbye my love [102Na], goodbye ;)

STMKŻ
Fenix napisał(a):

> Czy ktoś ma informacje z jakiej pętli i na jakiej linii > odbędzie się ostatni kurs (jakiś specjalny pożegnalny czy > ot, taki zwykły)?

http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1171963862.news Od kiedy to wyszukiwarka nie działa ?

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez Mario  ?

Fenix napisał(a):

> Czy ktoś ma informacje z jakiej pętli i na jakiej linii > odbędzie się ostatni kurs (jakiś specjalny pożegnalny czy > ot, taki zwykły)?

A umiesz czytać artykuł?

"W ostatni kurs wyruszy trasą "trójki" o 22.41 z pętli na Pomorzanach do Lasku Arkońskiego. O 23.36 zjedzie do zajezdni Pogodno, gdzie zakończy erę tych wozów na ulicach naszego miasta. Wcześniej "przegub" będzie jeździł na linii 4. W niedzielę 25 lutego tramwaj pojawi się na linii 7, na której rozpoczęły się szczecińskie dzieje "stodwójek"."

-- 400 moich zdjęć w galerii już za mną :-)

wysłane przez Ferrix 8

Bella napisał(a):

> "W ostatni kurs wyruszy trasą "trójki" o 22.41 z pętli na > Pomorzanach do Lasku Arkońskiego. O 23.36 zjedzie do zajezdni > Pogodno, gdzie zakończy erę tych wozów na ulicach naszego > miasta. Wcześniej "przegub" będzie jeździł na linii 4. W > niedzielę 25 lutego tramwaj pojawi się na linii 7, na której > rozpoczęły się szczecińskie dzieje "stodwójek"."

Przepraszam, nie zauważyłem tego... Dzięki za informacje.

STMKŻ

wysłane przez leks 17

"Jeden pojazd zachowa też sobie MZK. Odrestaurujemy go, przywrócimy wygląd z czasów świetności i będziemy udostępniać na jakieś turystyczne imprezy i wycieczki."

Dobrze, że mamy takie MZK, że chociaż takie i owakie to dba o zabytki i miłośników :P. Fajnie, że taka zapowiedź padła z ich ust, mam nadzieje, że stodwójke pomalują w barwy z czasów PRL i że szybko się uporają z remontem. Może uda im się do wakacji i wagon wyjedzie na zerówke?

-- Moje największe marzenie to budowa SST, remont Bohaterów Warszawy... a to się staje coraz bardziej realne ! :]

wysłane przez mike_1994

lex napisał(a):

> Może uda im się do wakacji i wagon wyjedzie na zerówke?

Ale co to będzie wtedy za przejazd. Kilka miesięcy po wycofaniu już na linii turystycznej. Za dwa może nawet trzy lata to już będzie fajnie przejechać się stodwójką, ale w te wakacje to chyba trochę za szybko. Nie będzie żadnego klimatu, jadąc tramwaje, który kilka miesięcy wcześniej został wycofany z ruchu liniowego. Nie wiadomo też czy MZK by wyremontowało tak szybko 102Na.

-- Bob Budowniczy wszystko zepsuje, potem opluje i zdemoluje.

wysłane przez LLUZNIAK

mike_1994 napisał(a):

> Nie będzie żadnego > klimatu, jadąc tramwaje, który kilka miesięcy wcześniej > został wycofany z ruchu liniowego.

Ale miłą odmianą powinien być dużo lepszy w stosunku do ostatnich liniowych 102'jek stan techniczny. I byćmoże z oryginalnym wnętrzem (takie wnioski można wysnuć na podstawie wypowiedzi p. Turczyna).

wysłane przez luki663719 17

A czy wiadomo która stodwójka zostanie wyremontowana? Ja osobiście obstawiam #601

wysłane przez Luke_Police  163

luki663719 napisał(a):

> A czy wiadomo która stodwójka zostanie wyremontowana? Ja > osobiście obstawiam #601

W sumie te, które pozostały są chyba najlepsze pod względem stanu technicznego z ostatnich kilkunastu, które do niedawna jeszcze jeździły (przed wprowadzeniem Tatr do ruchu liniowego). Ja bym tutaj optował za #610'', choć jak by to była #611'' albo #603'', to też bym się bardzo nie zdziwił.

-- Umiejętność cyfrowej obróbki zdjęć polega na zachowaniu rozsądnego kompromisu między rozmyciem, a aliasingiem.

Technik serwisu :)

wysłane przez Mareczek 5

Luke_Police napisał(a):

> > Ja > > osobiście obstawiam #601 > > Ja bym tutaj optował za #610'', choć jak by to > była #611'' albo #603'', to też bym się bardzo nie > zdziwił.

Pytanie. Po co MZK robi #606? Chyba nie po to żeby go skasować...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Pepe 234

Luke_Police napisał(a):

> Ja bym tutaj optował za #610'', choć jak by to > była #611'' albo #603'', to też bym się bardzo nie > zdziwił.

Słusznie otpujesz. Zostawienie #601 na wagon historyczny ze względu na stan techniczny kompletnie się nie opłaca chocby nie wiem jak się starali.

wysłane przez Lukasy

Ciekawi mnie, czy muzealne 102jki będą wyłącznie czerwone, czy może będzie jedna z czerwonym zadkiem tak, żeby upamiętnić "ostatnie" lata? O ile się nie mylę, to stozłomy przed remontem w MZNT Kraków różniły się od tych po remoncie. Będzie przywrócone jedno ślepię i oryginalne fotele w wagonach, czy pozostaną siedzenia full-plastik i dwa reflektory? ;)

-- ...i po sprawie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez mike_1994

Lukasy napisał(a):

[ciach]

Z tego co słyszałem na spotkaniu STMKM mają zostać przywrócone siedzenia z dermy czy jakieś tam, bo niby gdzieś na Pogodnie mają. Ale dalej niech wypowie się ktoś kto zna więcej szczegółów. ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Pepe 234

Lukasy napisał(a):

> Ciekawi mnie, czy muzealne 102jki będą wyłącznie czerwone

Więszośc zainteresowanych to popiera i zdziwie się jak będzie inaczej.

> Będzie przywrócone jedno ślepię i > oryginalne fotele w wagonach, czy pozostaną siedzenia > full-plastik i dwa reflektory? ;)

Pierwsza częśc zdania jest prawidłowa. :)

wysłane przez luki663719 17

A która ''stodwójka'' z tych stojących w muzeum będzie przywrócona do ruchu? Czy pantografy, akumulatory itp będzie trzeba zakupić, czy MZK sprezentuje te części? Czy będzie jakiś remont eksponatów?