Forum

Wiat przybywa, wandali też...

Na wielu przystankach pasażerowie chcieliby mieć wiaty. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego być może do części wniosków by się nawet przychylił, ale środków na inwestycje nie ma za wiele. Tym bardziej że utrzymanie istniejących wiat nie jest tanie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Powinny być pod prądem, żeby ich prąd kopnął to może się skończy te bezsesowne niszczenie mienia......
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez X

swd napisał(a):

> Powinny być pod prądem, żeby ich prąd kopnął to może > się skończy

Tyle tylko, że również normali pasażerowie by na tym ucierpieli, bo ich również by prąd kopał:P Swoją drogą, to jednak szyby powinny zostać zastąpione blachą, wiem, że to mało estetyczne, ale to chyba jedyny sposób na wandali.

> te bezsesowne niszczenie mienia......

W naszym mniemaniu to faktycznie jest bezsensowne, ale wandal myśli inaczej.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Piotr

Romanas napisał(a):

> Swoją drogą, > to jednak szyby powinny zostać zastąpione blachą, wiem, że > to mało estetyczne, ale to chyba jedyny sposób na wandali.

Ale tylko na peryferiach, końcowych etc. i tam gdzie dochodzi do regularnych zniszczeń.

wysłane przez alat57

Romanas napisał(a):

> Swoją drogą, > to jednak szyby powinny zostać zastąpione blachą, wiem, że > to mało estetyczne, ale to chyba jedyny sposób na wandali.

Jest jeszcze sposób żeby poprawić estetykę przystanków obitych blachami, można na nich umieścić reklamy całopowierzchniowe, zamiast na autobusach i tramwajach :)

Jak by nie było, pasażerom zawsze będzie źle:)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

"Wielokrotnie szyby wybijane są m.in. na przystankach "Kormoranów""

Skoro stawia się wiatę w miejscu gdzie jest ciemno, że nie powiem gdzie, a żeby odczytac rozkład jazdy bez zapalniczki nawet nie podchodź, to ja się nie dziwię, że jest to oaza dla wandali. Przykładem może być przystanek w kierunku centrum, gdzie kilka lat temu postawiono 4 latarnie oświetlając przy okazji przystanek i kończyło się co najwyżej na mazaniu, gdzie wcześniej wyrywano blachy (obecnie wiata jest już przeszklona)!

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez konjo  4

Mareczek napisał(a):

> Skoro stawia się wiatę w miejscu gdzie jest ciemno, że nie > powiem gdzie, a żeby odczytac rozkład jazdy bez zapalniczki > nawet nie podchodź, to ja się nie dziwię, że jest to oaza > dla wandali.

Mareczek, ale trochę prawdy w tym jest. Na Wiosennej i na Bukowym wcale nie jest ciemno, a notorycznie wiaty są demontowane. :(

-- It's a bad obsession.

So never mind the darkness.

wysłane przez Bauer

konjo napisał(a):

> Mareczek, ale trochę prawdy w tym jest. Na Wiosennej i na > Bukowym wcale nie jest ciemno, a notorycznie wiaty są > demontowane. :(

Hmmm...może zamienić ją z tą z przystanku Axentowicza? Na Bukowym taka murowana chyba zdałaby egzamin, nie? :)

-- Nienawidzę L11 #399 ;(
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

Bauersoon napisał(a):

> Hmmm...może zamienić ją z tą z przystanku Axentowicza? > Na Bukowym taka murowana chyba zdałaby egzamin, nie? :)

Może i tak. :) Zdolnych tu mamy wandali. :)

-- It's a bad obsession.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Może i tak. :) Zdolnych tu mamy wandali. :)

W wiacie dla 84 na pętli pobazgrano szybę już na drugi dzień po postawieniu. Ławki jeszcze nie było a wiata już była pomazana :/

-- jednym słowem - Volvo

wysłane przez Bauer

konjo napisał(a):

> Zdolnych tu mamy wandali. :)

Na Podjuchach tez nie jest lepiej...Na Granitowej elementy wiaty wykonane z blachy są już powykręcane jak sprężyna a szyb to już od dawno nie ma... Ciekawie było z dyspozytornią...Teraz wiszą tam nowe tablice ale wcześniej ich nie było bo...mój zdolny kolega ją ukradł i zaniósł naszej koleżance jako prezent urodzinowy. Kiedy na baletach wszedłem do jej pokoju zdziwiła mnie na ścianie tablica z napisem "Podjuchy Pętla" :D

-- Nienawidzę L11 #399 ;(

wysłane przez Mareczek 5

Bauersoon napisał(a):

> Hmmm...może zamienić ją z tą z przystanku Axentowicza?

Ta się zrównała z ziemią tydzień temu (w poniedziałek rozbebeszyli dach a we wtorek po 16 została tylko śmierdząca betonowa posadzka).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Mareczek 5

konjo napisał(a):

> Mareczek, ale trochę prawdy w tym jest. Na Wiosennej i na > Bukowym wcale nie jest ciemno, a notorycznie wiaty są > demontowane. :(

Lokalizacja też swoje odgrywa. O ile na Bukowym wokół pętli są budynki to na Wiosnnej masz tylko drogę wjazdową do Szczecina, a na dodatek przystanek jest nieco z boku. Co do Kormoranów w stronę Warszewa to tam nie ma nic oprócz warsztatu samochodowego i metrowych krzaków.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bauer

Mareczek napisał(a):

> Lokalizacja też swoje odgrywa.

Wobec tego jestem ciekaw jak wyglądają wiaty w dzielnicach Gocław, Stołczyn i Skolwin...o ile w ogóle jeszcze stoją :)

-- Nienawidzę L11 #399 ;(

wysłane przez Luke_Police  163

Bauersoon napisał(a):

> Wobec tego jestem ciekaw jak wyglądają wiaty w dzielnicach > Gocław, Stołczyn i Skolwin...o ile w ogóle jeszcze stoją :)

Na wielu przystankach tych dzielnic wiat po prostu nie ma. Nie przyglądałem się tym, które są, ale napewno widziałem na Stołczynie wiatę metalową (z blachami zamiast okien) oraz betonową przy ulicy Polickiej. Najbardziej rozbawił mnie przystanek umiejscowiony na płocie. Nie jestem teraz pewien, czy to "Kościelna", czy "Nad Odrą", ale znak przystanku umieszczony jest na płocie, a poniżej wiszą tabliczki. I tak dobrze, że wiszą, bo przystanek dalej w stronę Polickiej nie ma żadnej tabliczki z rozkładem w kierunku Gocławia/Skolwina.

-- Umiejętność cyfrowej obróbki zdjęć polega na zachowaniu rozsądnego kompromisu między rozmyciem, a aliasingiem.

Technik serwisu :)

wysłane przez LLUZNIAK

Luke_Police napisał(a):

> Najbardziej rozbawił mnie przystanek > umiejscowiony na płocie. Nie jestem teraz pewien, czy to > "Kościelna", czy "Nad Odrą", ale znak przystanku umieszczony > jest na płocie, a poniżej wiszą tabliczki.

Przystanek "Kościelna" dla linii 58 i 102 w kierunku Stoczni Szczecińskiej/Polic. Tylko tam jest trochę inny problem - jakby umieścić zwykły słupek przystankowy to po pierwsze autobus zachaczałby o znak na nim wiszący (już teraz przy przyklęku czasem niewiele brakuje), a po drugie trochę wąsko by było na chodniku.

wysłane przez Ralf

No cóż na to się już chyba nic nie poradzi chyba żeby przy każdej wiacie postawić uzbrojonego wartownika :P Za kilkanaście lat ci co niszczą teraz te wiaty pewnie sami zrozumieją, że byli głupi ale wtedy to już będzie trochę za późno. Niestety my nie zrozumiemy co nimi kieruje, że niszczą sobie wiatę pod którą sami czasami spędzają długi czas a'la "przystankersi" ;)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

wiaty powinny być pilnowane i oświetlone to jedyne wyjście.....

wysłane przez mike_1994

swd napisał(a):

> wiaty powinny być pilnowane i oświetlone to jedyne > wyjście.....

Ta, a gdzie znajdziesz ludzi, żeby je pilnować? A świetlówki zostałyby pewnie wykręcone... :P

-- Bob Budowniczy wszystko zepsuje, potem opluje i zdemoluje.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mike_1994 napisał(a):

> swd napisał(a):

> > wiaty powinny być pilnowane i oświetlone to jedyne > > wyjście..... > > Ta, a gdzie znajdziesz ludzi, żeby je pilnować? A > świetlówki zostałyby pewnie wykręcone... :P ale w lampie ulicznej nikt chyba nie wykręci żarówek..... bo jak spadnieto połamie sobie kulasy czyt.kości..... :)

wysłane przez mike_1994

swd napisał(a):

> ulicznej nikt chyba nie wykręci żarówek..... bo jak spadnieto > połamie sobie kulasy czyt.kości..... :)

Mi chodziło o lampę w wiacie(jeżeli takowe by się znajdowały).

-- Bob Budowniczy wszystko zepsuje, potem opluje i zdemoluje.

wysłane przez Bauer

swd napisał(a):

> wiaty powinny być pilnowane

Tak, a teraz policz sobie ile jest wiat w mieście i przy każdej postaw po dwóch ochroniarzy... Bzdura...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

a od czego jest straż miejska??????? a policja?

wysłane przez mike_1994

swd napisał(a):

> a od czego jest straż miejska??????? a policja?

Tak i może jeszcze 24/7 mają pilnować. Tak jak powiedział Bauersoon - bzdura. Chyba bardziej opłacalny byłby monitoring. :(

-- Bob Budowniczy wszystko zepsuje, potem opluje i zdemoluje.

wysłane przez X

mike_1994 napisał(a):

> Chyba bardziej opłacalny byłby monitoring. :(

Chyba jednak nie, gdyż kamery musiałyby być ukryte ściankach wiaty i obraz z kamer rejestrowałby co się dzieje w wiacie. A taki delikwent wiedząc, że w srodku jest kamera, to np. rzuci kamieniem z odległości kilku metrów, wybije szybę, a obraz i tak nie zarejestruje jego wyglądu. Jak dla mnie rozwiązanie troszeczkę bezsensowne.

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz
mike_1994 napisał(a):

> Tak i może jeszcze 24/7 mają pilnować. Tak jak powiedział > Bauersoon - bzdura. Chyba bardziej opłacalny byłby monitoring. :(

To zależy kto co rozumie pod pojęciem monitoring. Miałem na studiach przedmiot "Optoelektronika w systemach bezpieczeństwa" i projektowałem monitoring stacji benzynowej. Wiem, że nie jest to zupełnie banalna sprawa, a w przypadku monitorowania wiat koszty poszłyby w miliony złotych. Zakładając, że każda wiata jest możliwa do monitorowania za pomocą jednej kamery (co bardzo często jest niemożliwe - nawet gdy kamera jest szerokokątna, wiatę można zniszczyć również z tyłu za pomocą rzutu kamieniem) i, że na każdym dwukierunkowym przystanku (w dwie strony) można zastosować jeden rejestrator wideo, koszt monitorowania takich dwóch wiat wyniesie kilka tysięcy złotych. Monitoring obiektu to nie tylko kamera, ale również: rejestrator cyfrowy często z dyskiem twardym, urządzenia zasilające, w przypadku monitoringu scentralizowanego również systemy transmisji, a więc karty wejść/wyjść, łącza kablowe/światłowodowe/radiowe; ponadto w koszty trzeba wliczyć przewody, obudowy, niekiedy oświetlenie miejsca monitorowanego, serwisowanie sprzętu oraz zapewnić takie doprowadzenie zasilania, aby nie było możliwe jego niezauważone przez kamerę odcięcie. Do tego ktoś to musi oglądać i w miarę szybko reagować. Wyobrażasz sobie pomieszczenie zawierające monitory LCD na których byłby obraz ze wszystkich wiat szczecińskich? Ile osób potrzebnych byłoby, aby to obserwować? Nie wiem, ile jest wiat w Szczecinie, ale uwierz mi, że jeżeli przyjmiemy koszt monitoringu jednej wiaty 2500zł to bardziej opłacałoby się wystawić w każdej dzielnicy kilku policjantów i niech kontrolują (po 5 przystanków w okolicy na każdego policjanta).

-- Nic na siłę. Wszystko młotkiem

Technik serwisu :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

taaaa a na monitoring zditm nie stać....... :(

wysłane przez Moderator 0

Skoro odpowiadasz na post mike_1994 to używaj funkcji "Odpowiedz" a nie "Dodaj komentarz"

moderator@mkm.szczecin.pl