Forum

Ostatni akt

Wczoraj późnym wieczorem pożegnaliśmy liniowe wagony 102Na, które na szczecińskich torowiskach kursowały przez prawie 36 lat. W związku z ich wycofaniem z całkowitej eksploatacji Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej wraz z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym postanowiło wyróżnić ostatni wagon w sposób symboliczny, w podziękowaniu za lata służby dla mieszkańców naszego miasta.

wysłane przez jas59  ?

36 lat służby w komunikacji szczecińskiej. Pomimo prostej konstrukcji sprawdzały się na naszych zdezelowanych torach. Wykonały swoje zadanie z honorem. Ostatni akt nastąpił w dniu wczorajszym przed północą. Z sentymentem będą wspominane przez miłośników jak również mieszkańców miasta.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez Phobos 17

> Z sentymentem będą > wspominane przez miłośników jak również mieszkańców > miasta.

Przez mieszkańców? A to akurat jakieś puste hasło nie mające poparcia w faktach, ale ładnie brzmiące. Akurat wszyscy znajomi, których pytałem o opinie byli zgodni - "dobrze, że pozbywamy się tego złomu w cholerę". To raczej nie był wyraz sentymentu :-)

-- Jestem jak Tefal - myślę o wszystkim

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez jas59  ?

Phobos napisał(a):

> Przez mieszkańców? A to akurat jakieś puste hasło nie > mające poparcia w faktach, ale ładnie brzmiące. Akurat > wszyscy znajomi, których pytałem o opinie byli zgodni - > "dobrze, że pozbywamy się tego złomu w cholerę". To > raczej nie był wyraz sentymentu :-)

Tak mieszkańców miasta też. I nie jest to puste hasło. W kręgu moich znajomych jest opinia, że "stodwójki" wspominają z sentymentem i nic nie jest w stanie ich przekonać, że jest inaczej. Kiedy w latach 70 XX w. wchodziły do eksploatacji była to nowość po wozach tramwajowych N i pochodnych oraz przedwojennych. Oczywiście zgodzę się z Tobą, że w ostatnim okresie pomimo utrzymywania ich w gotowości eksploatacyjnej dużym nakładem sił i środków, z dnia na dzień popadały w ruinę i wreszczcie nadszedł ten czas aby je wycofać z ruchu liniowego.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum

wysłane przez Luke_Police  163

Ja się cieszę, że nie było wczoraj niemiłej niespodzianki w postaci popsucia się 102-jki, jak to się kilkakrotnie zdarzało z #608. A pożegnanie było całkiem ciekawe, najlepsze było to, że oprócz miłośników, tramwajem jeździli też zwykli pasażerowie, a ich reakcje na nasze poczynania z aparatami fotograficznymi, statywami i kamerą były różne - od zdziwienia po śmiech.

-- Nic na siłę. Wszystko młotkiem

Technik serwisu :)

wysłane przez t105n  49

Ja natomiast jechałem pierwszym porannym kursem #601' (nie z zajezdni, ale z Rodła do pracy) i pomimo radości z wycofania zajeżdżonych 102-jek, to jednak było mi jakoś smutno.

wysłane przez Lukasy

t105n napisał(a):

> (...) smutno.

Ano właśnie... Niektórzy doskonale wiedzą, że nigdy nie byłem wielbicielem stodwójek, jednak wczoraj na tych ostatnich kursach mi także zrobiło się trochę smutno. Zwłaszcza po wymianie kilku zdań z niektórymi ludźmi... Po prostu coś odeszło, bezpowrotnie i nigdy nie wróci. Zostaną na zdjęciach i na filmach, zaś przede wszystkim - zostaną we wspomnieniach.

-- Kto rano wstaje, temu Ikarus na 107

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez leks 17

Lukasy napisał(a):

> Ano właśnie... Niektórzy doskonale wiedzą, że nigdy nie > byłem wielbicielem stodwójek, jednak wczoraj na tych > ostatnich kursach mi także zrobiło się trochę smutno. > Zwłaszcza po wymianie kilku zdań z niektórymi ludźmi... Po > prostu coś odeszło, bezpowrotnie i nigdy nie wróci. Zostaną > na zdjęciach i na filmach, zaś przede wszystkim - zostaną we > wspomnieniach.

Weźcie już tak nie lamentujcie. Jak czytam wasze posty to płakać mi się chcę :P. Cieszmy się z tego, że 102jki nie będą już szpecić naszego miasta, ale za to odchodzą jako zasłużone dla jego historii. Najważniejsze, że mamy zapowiedź od MZK iż tramwaj zostanie odbudowany. 102Na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a pamiątkę po nich mamy :).

-- remont Bohaterów Warszawy... +- budowa SST... ? Nowoszeroka... ? Szczecin... ?

wysłane przez Lukasy

lex napisał(a):

> Weźcie już tak nie lamentujcie. Jak czytam wasze posty to > płakać mi się chcę :P. Cieszmy się z tego, że 102jki nie > będą już szpecić naszego miasta, ale za to odchodzą jako > zasłużone dla jego historii. Najważniejsze, że mamy > zapowiedź od MZK iż tramwaj zostanie odbudowany. 102Na zawsze > pozostaną w naszej pamięci, a pamiątkę po nich mamy :). > >
1. Nikt tu nie lamentuje. 2. To sobie płacz do woli. 3. 102jki odeszły i szkoda mi ich, bo to kawał historii. 4. Co do reszty, to mniej więcej to samo napisałem, tylko bez tej idiotycznej świeczki.

-- Kto rano wstaje, temu Ikarus na 107

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez Phobos 17

> Weźcie już tak nie lamentujcie.

[ciach]

>
No to się sam zdecyduj...

PS. Proszę zredukować stopkę do 3 linii.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.