Forum

Zdrożeją bilety

wysłane przez pawelp19 −3

O kurde 138 złoty za bilet imienny na wszystkie linie :| czyli 69 złoty za ulgowy a teraz ulgowy kosztuje 36,50 złotego, no to niezły skok :/

wysłane przez LLUZNIAK

pawelp19 napisał(a):

> O kurde 138 złoty za bilet imienny na wszystkie linie :| > czyli 69 złoty za ulgowy a teraz ulgowy kosztuje 36,50 > złotego, no to niezły skok :/

Coś ci się ostro pokiełbasiło. Obecnie taki bilet kosztuje 121 złotych normalny i 60,50 zł ulgowy :>

wysłane przez Mareczek 5

pawelp19 napisał(a):

> O kurde 138 złoty za bilet imienny na wszystkie linie :| > czyli 69 złoty za ulgowy a teraz ulgowy kosztuje 36,50 > złotego, no to niezły skok :/

Mieszasz. Obecny 36,50 jest tylko na wszystkie zwykłe, natomiast proponowany 138 na wszystkie łącznie z pospiesznymi (czyli 69 ulgowy) kosztuje 121 (60,50).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez LLUZNIAK

"- Ceny biletów nie były podnoszone w Szczecinie od 5 lat - przypomina Beniamin Chochulski, wiceprezydent Szczecina. - W tym czasie zdecydowanie podrożało paliwo, kierowcy też powinni w końcu lepiej zarabiać. Niedługo możemy mieć kłopoty z zatrudnieniem dobrych fachowców."

Już kiedyś o tym chyba było, ale nie zaszkodzi raz jeszcze. Hmmm... czyli że niby ZDiTM chce zatrudniać lepszych fachowców i musi mieć więcej na paliwo? :> Czy może planowana jest większa pula pieniędzy przeznaczonych w najbliższych przetargach dla spółek + aneks do umowy z SPPK (w co jakoś nie wierze) :>

wysłane przez yoss83

Chyba nikt nie chce się wycofać z tego rodzaju biletu? Mam nadzieję, że gazeta po prostu nie napisała jego ceny...

wysłane przez LLUZNIAK

yoss83 napisał(a):

> Chyba nikt nie chce się wycofać z tego rodzaju biletu? Mam > nadzieję, że gazeta po prostu nie napisała jego ceny...

Z tego co mi wiadomo to planowane zmiany mają dotknąć jedynie cen biletów, nie zaś ich typów, więc cała oferta czasowa pozostanie bez zmian.

wysłane przez konjo  4

A nie lepiej by było 2,20; 3,30 i 4,40? Ładnie by się układało jak mnożnik 1,10 - łatwiej by było dobrać nominały itp. Ale to tylko taka moja drobna uwaga.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> A nie lepiej by było 2,20; 3,30 i 4,40? Ładnie by się > układało jak mnożnik 1,10 - łatwiej by było dobrać > nominały itp. Ale to tylko taka moja drobna uwaga.

Drobna, ale słuszna :) popieram! Taka cena biletów jest bardzo przejrzysta

wysłane przez LLUZNIAK

konjo napisał(a):

> A nie lepiej by było 2,20; 3,30 i 4,40?

Nie lepiej :P Wówczas ulgowy na 60 minut jazdy linią zwykłą kosztowałby 1,65zł - czyli pojawiają nam się niezbyt mile widziane końcówki pięciogroszowe (ot - kolejny argument dla niektórych przeciw sprzedaży biletów w pojazdach KM i kolejna szansa na "zaokrąglenie"). A tak to ulgowe kosztowałyby odpowiednio 1,10, 1,70 i 2,20, więc jest trochę lepiej :>

wysłane przez rt69

LLUZNIAK napisał(a):

> konjo napisał(a):

> > A nie lepiej by było 2,20; 3,30 i 4,40?

Popieram! Zanim w ogóle zajrzałem do komentarzy, skrobnąłem sobie na karteczce tabelkę, która rzeczywiście wygląda bardzo przejrzyście. Mielibyśmy wówczas takie rodzaje biletów:

U - ulgowy, N - normalny, Z - linie zwykłe, P - linie pospieszne & nocne

1,10 - UZ20' 1,65 - UZ60' !!! > ew. zaokrąglenie o 5gr do 1,70zł 2,20 - NZ20' UP20' UZ120' 3,30 - NZ60' 4,40 - NP20' NZ120' UP120' 6,60 - NP60' 8,80 - NP120'

Oczywiście wprowadzenie takiej taryfy pokazałoby oczywiście, iż dba się o przejrzystość taryf czyli myśli o pasażerach, ale także o sprzedawcach tychże biletów.

Teraz więc potrzebny rozsądny lobbing na rzecz tejże propozycji.

-- zielone-miasto.pl - miasto dla mieszkańców! [wkrótce]

wysłane przez MQ ?

rt69 napisał(a):

> 1,65 - UZ60' !!! > ew. zaokrąglenie o 5gr do 1,70zł

Zaokrąglenie nie wchodzi w grę, ponieważ zgodnie z uchwałami Rady Miasta ulga wynosi 50%.

PS. Uważaj na to, komu odpowiadasz.

wysłane przez rt69

rt69 napisał(a):

> 1,10 - UZ20' > 1,65 - UZ60' !!! > ew. zaokrąglenie o 5gr do 1,70zł > 2,20 - NZ20' UP20' UZ120' > 3,30 - NZ60' UP60' > 4,40 - NP20' NZ120' UP120' > 6,60 - NP60' > 8,80 - NP120'

W poprzednim poście umknął mi NP60', co powyżej poprawiłem.

Swoją drogą zastanawia mnie, ile sprzedaje się biletów o dwóch najwyższych nominałach - w kioskach praktycznie ich nie ma. Wydaje mi się, iż pewnie sprzedaż biletów normalnych 2h na linie pospieszne jest sporadyczna.

Jeśli chodzi o bilety dobowe to myślę, że nie powinna ich objąć aż taka zwyżka. Wystarczyłoby podnieść ceny 24h do 10zł za N i 5zł za U, 5-dobowe zostawić zaś jak są 30zł/15zł a 10-dobowe podnieść do 50zł za N i 25zł za U.

Wówczas mielibyśmy: (N/U) 10/5 | 30/15 | 50/25, czyli narastająco w nominałach: 5-10-15-25-30-50.

wysłane przez konjo  4

LLUZNIAK napisał(a):

> Nie lepiej :P

Ale tylko w jednym jedynym przypadku, z którym i tak nie wiadomo co zrobić. ;) Reszta biletów poza tym wyjątkiem pozwala operować składkami nominałów 1,10 i 2,20 przy jeździe bez ulgi, dopłatach do sieciówek zwykłych przy wsiadaniu do pośpiecha, czy braku nominału w kiosku itp. Zresztą zobaczymy co wyjdzie w praniu, bo narazie to tylko takie gadu-gadu. ;)

-- Maybe I'll find another way.

So never mind the darkness.

wysłane przez Piotr

bilety wielodobowe

"ważny 120 godzin (5 dób): normalny 30,00 zł, ulgowy 15,00 zł,

ważny 240 godzin (10 dób): normalny 46,00 zł, ulgowy 23,00 zł. ^^ cena bez zmian :)

wysłane przez piotrek

Czy można oszczędzić kupując pierwszego kwietnia bilet kwartalny?

Będzie on ważny pomimo podwyżki? Czy będzie trzeba dokonać dopłaty?

wysłane przez MQ ?

piotrek napisał(a):

> Czy można oszczędzić kupując pierwszego kwietnia bilet > kwartalny?

Można.

> Będzie on ważny pomimo podwyżki? Czy będzie trzeba > dokonać dopłaty?

Będzie ważny. Tak samo jak miesięczny wystawiony np. od 30 kwietnia.

wysłane przez LLUZNIAK

mkubien napisał(a):

> Będzie ważny. Tak samo jak miesięczny wystawiony np. od 30 > kwietnia.

I podobnie jak semestralne cztero- i pięciomiesięczne, bo na tych teoretycznie jest największa oszczędność... choć i najmniejsza podwyżka je dotknie (tylko ok. 7% ceny obecnej)

wysłane przez mike_1994

piotrek napisał(a):

> Będzie on ważny pomimo podwyżki? Czy będzie trzeba > dokonać dopłaty?

no to się podłącze pod temat - jeśli mam dobówkę to po podwyżce będę musiał mieć do niej dopłatę? A jeśli tak to w jakiej?

-- Zakład pogrzebowy "Radość" - w naszych trumnach wyglądasz jak żywy. :P

wysłane przez MQ ?

mike_1994 napisał(a):

> no to się podłącze pod temat - jeśli mam dobówkę to po > podwyżce będę musiał mieć do niej dopłatę? A jeśli tak > to w jakiej?

Dopłata w postaci biletu jednorazowego o nominale 75 groszy, do nabycia w kasach i dyspozytorniach ZDiTM do końca roku, a później tylko w kasie ZDiTM na Klonowica.

wysłane przez Robert 5

mkubien napisał(a):

> > Dopłata w postaci biletu [...]

No chyba, że mowa o dobówce skasowanej kilka (-naście) godzin przed godziną W. ;->

wysłane przez X

Robert napisał(a):

> No chyba, że mowa o dobówce skasowanej kilka (-naście) godzin > przed godziną W. ;->

No to tak samo jakbyś kazał tym co kupili bilety kwartalne kasować dodatkowo bilet. Nie uważasz, że to by było bez sensu?

-- moderator@mkm.szczecin.pl

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Robert 5

Romanas napisał(a):

> > No to tak samo jakbyś kazał tym co kupili bilety kwartalne kasować > dodatkowo bilet. Nie uważasz, że to by było bez sensu?

Toż o tym właśnie mówię.

wysłane przez Robert 5

No nareszcie, po długim oczekiwaniu, udało się wprowadzić tę zupełnie nową kategorię biletów, która ostatecznie uporządkuje - mam nadzieję - kwestie związane z funkcjonowaniem naszych linii turystycznych. :-)

wysłane przez Mareczek 5

Robert napisał(a):

> No nareszcie, po długim oczekiwaniu, udało się wprowadzić > tę zupełnie nową kategorię biletów, która ostatecznie > uporządkuje - mam nadzieję - kwestie związane z > funkcjonowaniem naszych linii turystycznych. :-)

Zauważyłem, że ceny biletów turystycznych leżą na stronie ZDiTM w dziale "ceny biletów" już od jakiegoś czasu.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids