Forum

Jak na razie nic nie zapowiada zmian w przebiegu trasy...

zdjęcie
Jak na razie nic nie zapowiada zmian w przebiegu trasy linii 59
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Odnośnie tytułu: czyżbyś coś tajnego wiedział?
t105n napisał(a):

> Odnośnie tytułu: czyżbyś coś tajnego wiedział?

Odpowiadam za Luke bo on obecnie odpoczywa na drugim krańcu Polski. Chodzi o dyskusję, którą kiedyś prowadzliśmy na tym forum odnośnie zmiany trasy linii 59 przez Studzienną i do Bukowa. :)

-- admin@mkm.szczecin.pl
man751 napisał(a):

> Odpowiadam za Luke bo on obecnie odpoczywa na drugim krańcu > Polski. Chodzi o dyskusję, którą kiedyś prowadzliśmy na > tym forum odnośnie zmiany trasy linii 59 przez Studzienną i > do Bukowa. :)

To ja może pozwolę sobie umieścić tu kawałek oficjalnej korespondencji z ZDiTM'em.

"Przedstawiona propozycja jest interesująca, jednak niesie za sobą pewne niekorzyści dla części pasażerów: - skrócenie czasu kursowania linii 58, obsługującej również Gocław i Stołczyn, - znaczne wydłużenie czasu bezpośredniej podróży dla przystanków położonych na północ od ul. Świętojańskiej, - z uwagi na przebieg trasy przez dwa ciągi komunikacyjne (Wilcza - Bogumińska - Pokoju i Ludowa - Wiszesława), w tym przez jeden z nich - dwukrotnie, problem z dobrym skoordynowaniem linii z innymi liniami.

Przy opracowywaniu szczegółowych propozycji zmian w sieci komunikacyjnej problem niedostatecznej obsługi osiedla Bukowo będzie oczywiście brany pod uwagę."

Uściślając po obliczeniach zaproponowałem w liście modyfikację trasy 59 na omawianą, częstotliwość 24 minuty w dni powszednie, oraz 36 minut w dni świąteczne oraz w godzinach wieczornych. Oprócz tego zakładałem przywrócenie dawnego kursowania 58 (linia szczytowa z trasą przez Szosę Polską). Dodam jeszcze, że z obliczeń wynikały oszczędności w stosunku do obecnego układu.

Dziwi mnie natomiast brak rozważań ze strony ZDiTM'u (albo raczej brak informacji o takowych) jeśli chodzi o zmiany w obsłudze Hożej, Robotniczej i okolic, ale niestety nie miałem zbytnio czasu na odpowiedź i zadanie bardziej szczegółowych pytań w tej sprawie. Ale cóż - pozostaje tylko czekać na szczegółowe propozycje zmian w sieci ;)