Forum

Szklane oko w tramwaju

W jednym ze szczecińskich tramwajów pojawiły się kamery. Monitorują zachowanie pasażerów, ale także to, co dzieje się na drodze przed pojazdem. Dodatkowo ukryty mikrofon rejestruje wszystkie słowa wypowiedziane przez motorniczego w kabinie. Wczoraj skład kursował na linii 12.

wysłane przez Iwo

>Mikrofon rejestruje także dźwięk, co pozwoli >rozstrzygać ewentualne skargi pasażerów na >zachowanie motorniczego

Zastanawia mnie, czy jest to zgodne z prawem. Bo kogo interesuje np. moja prywatna rozmowa telefoniczna z żoną? Jak dla mnie to już lekka przesada.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Panie, ta Lka to na Ludową jedzie? (c) dziadek na Pl. Rodła

wysłane przez torwid  67

Iwo napisał(a):

> Zastanawia mnie, czy jest to zgodne z prawem. Bo kogo > interesuje np. moja prywatna rozmowa telefoniczna z żoną? > Jak dla mnie to już lekka przesada.

W czasie jazdy masz się skupić na prowadzeniu pojazdu, a nie ustalać co na obiad :)

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez leks 17

torwid napisał(a):

> W czasie jazdy masz się skupić na prowadzeniu pojazdu, a nie > ustalać co na obiad :)

A na pętli?

wysłane przez Filip_Police

lex napisał(a):

> A na pętli?

Można wyjść z pojazdu i dalej rozmawiać o tym co na obiad ;)

wysłane przez leks 17

marcin_bozek napisał(a):

> Można wyjść z pojazdu i dalej rozmawiać o tym co na obiad ;)

Nie ma takiego obowiązku.

wysłane przez trofi

Z tego co słyszałem w 1049+1059 jak wróci z wnt też mają być kamery.Pożyjemy zobaczymy

wysłane przez lukasz007 5

trofi napisał(a):

> Z tego co słyszałem w 1049+1059 jak wróci z wnt też mają być > kamery.Pożyjemy zobaczymy

Po pierwsze WNT pisze sie z dużych liter bo to skrót, a po drugie to nie 1049+1059 tylko 105N 1049+1050

-- MAN NG272 #2304

wysłane przez trofi

lukasz007 napisał > Po pierwsze WNT pisze sie z dużych liter bo to skrót, a po drugie to > nie 1049+1059 tylko 105N 1049+1050

Dziękuję za poprawkę.Dla mnie WNT i tak na zawsze zostanie CW.

wysłane przez yoss83

lukasz007 napisał(a):

> Po pierwsze WNT pisze sie z dużych liter

Jak już się wszyscy poprawiamy, to nie pisze i nie mówi się "z dużej litery", tylko "wielką literą"

wysłane przez Administracja 0

trofi napisał(a):

> Z tego co słyszałem w 1049+1059 jak wróci z wnt też mają być > kamery.

Z tego co słyszałem, jeśli rozpoczyna się nową myśl, należy skorzystać z opcji "dodaj komentarz".