Forum

Nawet na linii turystycznej nie ma spokoju od nich

zdjęcie
Nawet na linii turystycznej nie ma spokoju od nich
Może nie tak mocno, że nie ma spokoju od nich, bo po to są, aby sprawdzać bilety choćby miało to być co przystanek. Mnie inna sprawa delikatnie mówiąc zniesmaczyła, a dotyczy ona wyglądu tych konduktorów / kontrolerów. Ręce opadają. Jak dla mnie to wstyd i lekceważnie pasażerów.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Zbieram kartki. Czerwone, a co, takie "hobby"
Iwo napisał(a):

> Mnie inna sprawa delikatnie mówiąc > zniesmaczyła, a dotyczy ona wyglądu tych konduktorów / > kontrolerów. Ręce opadają. Jak dla mnie to wstyd i > lekceważnie pasażerów.

Chyba nie tylko Ciebie... Jakoś w poniedziałek znalazłem taką oto http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=65186790 wypowiedź zniesmaczonego pasażera linii turystycznej.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
man751 napisał(a):

> Chyba nie tylko Ciebie... Jakoś w poniedziałek znalazłem > taką oto > http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=65186790 > wypowiedź zniesmaczonego pasażera linii turystycznej.

Cóż, widać, że i zwykłym podróżnym to przeszkadza. To ja się publicznie pytam zarządu STMKM, czy taki chlew i syf na liniach turystycznych będzie przez całe wakacje? Kolesie w jakiś czapkach i koszulkach prosto z plaży zdjętych? Bez tablic, porządnej informacji itp?

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Zbieram kartki. Czerwone, a co, takie "hobby"
Iwo napisał(a):

> Cóż, widać, że i zwykłym podróżnym to przeszkadza. To ja > się publicznie pytam zarządu STMKM, czy taki chlew i syf na > liniach turystycznych będzie przez całe wakacje?

Raczej zapytaj się tegorocznego organizatora linii. Niestety nie zanosi się na to by nagle po jednej wypowiedzi pasażera "zerówki" STMKM przejął organizację LT. Wiesz mi też się nie podobało to co się wyprawiało w niedzielę, no ale cóż - życie...
man751 napisał(a):

> Raczej zapytaj się tegorocznego organizatora linii. Niestety nie > zanosi się na to by nagle po jednej wypowiedzi pasażera > "zerówki" STMKM przejął organizację LT. Wiesz mi też się > nie podobało to co się wyprawiało w niedzielę, no ale cóż - > życie...

No to może jakaś zdecydowana reakcja ze strony STMKM w stosunku do ZDiTM? Bo komuś najwidoczniej pomieszało się znaczenie słów Turystyczna to nie linia na plaże Bahama, raczej można mówić o linii Historycznej.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Zbieram kartki. Czerwone, a co, takie "hobby"
Iwo napisał(a):

> No to może jakaś zdecydowana reakcja ze strony STMKM w stosunku do > ZDiTM? Bo komuś najwidoczniej pomieszało się znaczenie słów > Turystyczna to nie linia na plaże Bahama, raczej można mówić o > linii Historycznej.

Nie wiem, czy STMKM zareagowało, ale zmianę, i to gruntowną, nawet ślepy by dziś zauważył. Od takiej pani konduktor, jaka dziś była na zerówce i to odpowiednio ubrana, to ja nawet przyjmę z uśmiechem mandat :D Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach, jeśli nie będzie lepiej (bo nie musi), to przynajmniej ten poziom zostanie utrzymany, bo aż miło było popatrzeć.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

[ciach]

Ja również muszę przyznać zmianę. Tym razem ZDiTM postarał się - na 0, 50 i 100 były przemiłe panie konduktorki w odpowiednich strojach. ;]
torwid napisał(a):

[ ciach ]

Hmmm, czyli widać Komis po części przyczynił się do unormowania sytuacji na linach turystycznych. Oby tak jak piszecie było tak zawsze. Wszak to jedna z wizytówek naszego miasta która myślę już na stałe wpisała się w letni krajobraz miasta.

-- Strzeż tajemnicy państwowej i służbowej ! -- Zbieram kartki. Czerwone, a co, takie "hobby"
Iwo napisał(a):

> Cóż, widać, że i zwykłym podróżnym to przeszkadza. To ja > się publicznie pytam zarządu STMKM, czy taki chlew i syf na > liniach turystycznych będzie przez całe wakacje? Kolesie w > jakiś czapkach i koszulkach prosto z plaży zdjętych? Bez > tablic, porządnej informacji itp?

W tym roku STMKM nie jest współorganizatorem linii turystycznych. Nasze uwagi i sugestie co do sposobu funkcjonowania linii są tak samo traktowane jak innych użytkowników i nie mamy raczej żadnych specjalnych praw. Negatywna ocena pierwszego dnia kursowania linii 0 do Zditmu dotarła i skutkowała bardzo pozytywną zmianą w ostatnią niedziele. Konduktorka wykazała się pełnym profesjonalizmem, służbę objęła i skończyła na zajezdni, jej strój i sposób obsługi był taki jak powinien co skutkowało wysoką frekwencją. Mam nadzieje, że to w następnych tygodniach nie ulegnie zmianie na gorsze. Co do otablicowania wagonów, to jest to obowiązek zajezdni.
Kondziu napisał(a):

(...)Konduktorka wykazała > się pełnym profesjonalizmem, służbę objęła i skończyła na > zajezdni, jej strój i sposób obsługi był taki jak powinien co > skutkowało wysoką frekwencją.

No bez brawury. To, że konduktorka wykazała się profesjonalizmem, była odpowiednio ubrana, miła, kompetentna, a do tego atrakcyjna, na frekwencję nie mogło mieć żadnego wpływu. Ci, którzy wybrali się na przejażdżkę, nie mieli przecież żadnej wiedzy na temat jakości czy wyglądu obsługi. Ale zmiana faktycznie dała się zauważyć i - jak już wczoraj pisałem - pozostaje mieć nadzieję, że tak będzie nadal.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
Iwo napisał(a):

> Może nie tak mocno, że nie ma spokoju od nich, bo po to > są, aby sprawdzać bilety choćby miało to być co > przystanek. Mnie inna sprawa delikatnie mówiąc > zniesmaczyła, a dotyczy ona wyglądu tych konduktorów / > kontrolerów. Ręce opadają. Jak dla mnie to wstyd i > lekceważnie pasażerów.

To prawda. Też się tym zniesmaczyłem co zobaczyłem na zdjęciu. Jak zawsze STMKM wystawiał swoich konduktorów (czyli m.in. mnie notabene) to zawsze byliśmy ubrani że można rzec na galowo. Niebieska koszula, czarne spodnie, jak było zimniej to i marynarka była, dwoma słowami full luksus. Do ubioru była czapka, a tu co widzimy? Czapka wygląda jak gdyby została kupiona w sklepie z pamiątkami w sklepiku nad morzem nastawionym na tani gadżet dla turystów, którzy swoimi wydzierających się w niebo głosy dziećmi nie dają nikomu żyć. Teraz można wątpić czy za rok linia turystyczna wyjedzie.

P.S. Ostatnio widziałem zdjęcie miłośników komunikacji z Poznania ubrani w mundury konduktorskie. zdjęcie w dodatku było w sepii, więc łezka w oku się zakręciła.

-- Штирлиц

Штирлиц