Forum

Zmiany na liniach tramwajowych

W związku z trwającym remontem torowiska w ciągu alei Bohaterów Warszawy, wprowadzanymi zmianami na sieci komunikacji miejskiej oraz brakami kadrowymi w MZK Szczecin, z dniem 18 września wprowadzone zostaną zmiany na liniach 1 i 9.

wysłane przez kajetansz 65

Wydaje się, że linia 9 będzie w większości wozić powietrze, natomiast linia 1 jak i 4 dowożące uczniów zespołów szkół na Sowińskiego będą nabite ponad swoje możliwości przewozowe.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez mmm

Stirlitz napisał(a):

> linia 1 jak i 4 dowożące uczniów > zespołów szkół na Sowińskiego będą nabite ponad swoje > możliwości przewozowe.

No właśnie jeszcze gdby był takt 6-6 na odcinku do Potulickiej to dałoby sie wytrzymać.No chyba, że sie nie da I jeszcze dwie sprawy: Czy na 1 pojawią sie składy? Dlaczego zmiana od 18.09,a nie od poniedziałku 17.09?

wysłane przez Pepe 235

mmm napisał(a):

> Czy na 1 pojawią sie składy?

Mowy nie ma, skąd je weźmiesz? Z 9 zejdzie ledwie kilka (trzy?) solówki.

> Dlaczego zmiana od 18.09,a nie od poniedziałku 17.09?

Zapewne dlatego, iż zmian od poniedziałku nie dałoby rady wprowadzic do grafików itp.

wysłane przez 105ngs

man751 napisał(a):

> Mowy nie ma, skąd je weźmiesz? Z 9 zejdzie ledwie kilka (trzy?) > solówki.

A może chociaż dałoby się (skoro już ta 9 musi jeździć) pociąć trochę częstotliwość, za to zwiększyć ją na 1 ?

P.S. A jak teraz wygląda kwestia podmian ? Trzy 9 przechodziły na 2/6, 2/7 i 2/8...

wysłane przez lhb178 19

105ngs napisał(a):

> A może chociaż dałoby się (skoro już ta 9 musi jeździć) > pociąć trochę częstotliwość, za to zwiększyć ją na 1 ?

Czym i kim? 9 to będą teraz 4 szczytowe solówki. Zwiększenie częstotliwości na 1 wymagałoby 7 brygad, chyba że zaczniemy proponować jakieś kosmiczne f.

> P.S. A jak teraz wygląda kwestia podmian ? Trzy 9 przechodziły na > 2/6, 2/7 i 2/8...

Dwójki biorą się z dwóch czwórek, nie ma podmian z 9.

-- Engel fliegen einsam

wysłane przez 105ngs

lhb178 napisał(a):

> Czym i kim? 9 to będą teraz 4 szczytowe solówki. Zwiększenie > częstotliwości na 1 wymagałoby 7 brygad, chyba że zaczniemy > proponować jakieś kosmiczne f.

Zdjąć jedną brygadę z 9 i dołożyć ją na 1 ? Nie wiem, jak "nidarydy" to OK, tylko pytam...

> Dwójki biorą się z dwóch czwórek, nie ma podmian z 9.

A mogę poprosić o aktualny plan podmian (co na co przechodzi) ?

wysłane przez lhb178 19

105ngs napisał(a):

> > Czym i kim? 9 to będą teraz 4 szczytowe solówki. Zwiększenie > > częstotliwości na 1 wymagałoby 7 brygad, chyba że zaczniemy > > proponować jakieś kosmiczne f. > > Zdjąć jedną brygadę z 9 i dołożyć ją na 1 ? Nie wiem, jak > "nidarydy" to OK, tylko pytam...

Powiedzmy, że obieg 80, czyli częstotliwość 10. Zaraz by się zaczęło, że z niczym nie gra :> (pomijam już fakt, że nowa 1 jest zgrana z nowym 103).

> > Dwójki biorą się z dwóch czwórek, nie ma podmian z 9. > > A mogę poprosić o aktualny plan podmian (co na co przechodzi) ?

2x9 -> 1 (od jutra) 2x4 -> 2 3x4 -> 7 1x4 -> 8

Mogę napisać dokładniej, tylko później.

-- Engel fliegen einsam

wysłane przez kajetansz 65

lhb178 napisał(a):

> 2x9 -> 1 (od jutra) > 2x4 -> 2 > 3x4 -> 7 > 1x4 -> 8 > > Mogę napisać dokładniej, tylko później.

Będziemy Ci bardzo rad.

Штирлиц

wysłane przez lhb178 19

Stirlitz napisał(a):

> > 2x9 -> 1 (od jutra): 9/1+1/9, 9/4+1/8 (rano i po południu) > > 2x4 -> 2: 4/2+2/6, 4/3+2/5 (w godzinach jak 12 w lecie) > > 3x4 -> 7: 4/1+7/17, 4/4+7/15, 4/5+7/16 > > 1x4 -> 8: 4/6+8/12

-- Engel fliegen einsam
Mnie zastanawia, kiedy zaczną się cięcia w brygadach obsługiwanych przez Golęcin. Tam "od zaraz" brakuje 14 osób!

wysłane przez DamTram

Iwo napisał(a):

> Mnie zastanawia, kiedy zaczną się cięcia w brygadach > obsługiwanych przez Golęcin. Tam "od zaraz" brakuje 14 osób!

No niestety, ale czasem nawet 20 :O ale na pogodnie wcale nie jest lepiej, a z golęcińskich cieżko coś pociąc. Z własnych obserwacji zauważyłem, że 2/4 rano to często jest tylko na rozkładzie.

-- Golęcin to najzacniejsza zajezdnia po Niemierzynie :]

wysłane przez emespob

Już bardziej bym proponował linię 9 w drugą stronę tzn. Potulicka - Brama Portowa - Plac Żołnierza Polskiego - Plac Rodła - Plac Sprzymierzonych - Piastów - Wawrzyniaka - Wojska Polskiego - Plac Sprzymierzonych - Plac Rodła - Plac Żołnierza Polskiego - Brama Portowa - Potulicka. Bo chyba w tej trasie są większe potoki pasażerów niż w trasie zaproponowanej przez MZK.

wysłane przez kajetansz 65

emespob napisał(a):

> Już bardziej bym proponował linię 9 w drugą stronę tzn. > Potulicka - Brama Portowa - Plac Żołnierza Polskiego - Plac > Rodła - Plac Sprzymierzonych - Piastów - Wawrzyniaka - > Wojska Polskiego - Plac Sprzymierzonych - Plac Rodła - Plac > Żołnierza Polskiego - Brama Portowa - Potulicka. Bo chyba w > tej trasie są większe potoki pasażerów niż w trasie > zaproponowanej przez MZK.

Dlatego wydaje się, że linia 9 będzie jedynie przewozić powietrze, gdyż ruch jest generowany od/do Placu Rodła do/z Głębokiego. Nie ma uniwersalnego przystanku przesiadkowego.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez Titanic1912 5

Stirlitz napisał(a):

> Dlatego wydaje się, że linia 9 będzie jedynie przewozić > powietrze, gdyż ruch jest generowany od/do Placu Rodła do/z > Głębokiego. Nie ma uniwersalnego przystanku przesiadkowego.

Niekoniecznie na odcinku od przystanku Unii Lubelskiej do Bohaterow Warszawy dalo sie zaobserwowac spora ilosc pasazerow.

Jak ktos wspomnial lepsza relacja bylaby w odwrotna strone.

-- Liczy się tylko Man:)

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez kajetansz 65

Titanic1912 napisał(a):

> Niekoniecznie na odcinku od przystanku Unii Lubelskiej do > Bohaterow Warszawy dalo sie zaobserwowac spora ilosc pasazerow.

Ale raczej w roku akademickim.

> Jak ktos wspomnial lepsza relacja bylaby w odwrotna strone.

O wiele lepsza. Bezposrednia przesiadka by jechac na Rodła.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez lhb178 19

Stirlitz napisał(a):

> > Jak ktos wspomnial lepsza relacja bylaby w odwrotna strone. > > O wiele lepsza. Bezposrednia przesiadka by jechac na Rodła.

A to normalna 9 służy głównie do bezpośrednich przesiadek w kierunku Rodła? :>

PS. Za to jest wygodna przesiadka do Kościuszki.

-- Engel fliegen einsam

wysłane przez kajetansz 65

lhb178 napisał(a):

> PS. Za to jest wygodna przesiadka do Kościuszki.

Drugi niezaprzeczalny fakt. :-)

Штирлиц

wysłane przez t105n  49

Stirlitz napisał(a):

> O wiele lepsza. Bezposrednia przesiadka by jechac na Rodła.

Z Głębokiego można bezpośrednio dojechać "1", a z Bohaterów Warszawy "5", a póki co bonusowo jeszcze "7".

-- "Nanosekunda jest to czas, jaki upływa od momentu zapalenia się zielonego światła do momentu usłyszenia klaksonu samochodu stojącego za nami." (c) Jacek Fedorowicz

wysłane przez 105ngs

A nie lepiej w ogóle zawiesić 9 i wzmocnić za to 1 (Mareczek już to proponował) ? Ten krótki odcinek przez Wawrzyniaka nie jest chyba jakoś specjalnie istotny. Skoro od Turzyna do Jagiellońskiej nic nie jeździ, to tu tym bardziej ludzie daliby sobie radę.

wysłane przez Luke_Police  163

105ngs napisał(a):

> A nie lepiej w ogóle zawiesić 9 i wzmocnić za to 1 (Mareczek > już to proponował) ?

Choćby zrobić częstotliwość 6 minut w szczycie, albo wprowadzić 9 bis na odcinku Zajezdnia Pogodno - Pętla uliczna (Wojska P. - Piastów - Jagiellońska - Boh. Warszawy - Wawrzyniaka). Ewentualnie, skoro tak brakuje motorniczych, a tak ZDiTM zależy na obsłudze ulicy Wawrzyniaka, wprowadzić linie 9bis kursującą w kółko wyżej opisaną pętlą uliczną w obie strony, z przystankiem końcowym "Plac Gałczyńskiego" lub kursami wariantowymi do Zajezdni.

Oczywiście 9bis tylko przy likwidacji linii 9.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Iwo

Luke_Police napisał(a):

> Ewentualnie, skoro tak brakuje motorniczych, a tak > ZDiTM zależy na obsłudze ulicy Wawrzyniaka, wprowadzić linie > 9bis kursującą w kółko wyżej opisaną pętlą uliczną w > obie strony, z przystankiem końcowym "Plac Gałczyńskiego" > lub kursami wariantowymi do Zajezdni.

Bez sensu była by taka linia, tłumów na niej bym się nie spodziewał.

-- Zostać motorniczym - szkoła cierpliwości i stalowych nerwów.

wysłane przez Iwo

Ciekaw byłem, kiedy do tego dojdzie. Zamieszanie z terminem egzaminów zrobiło swoje. Zanim wszyscy pozdawają egzaminy, rozpoczną samodzielną pracę to trochę wody w Odrze upłynie. Nie zapominajmy, że nowy motorniczy powinien jeździć z patronem 21 dni.

Co do linii 9. Zawiesić wogóle.

-- Zostać motorniczym - szkoła cierpliwości i stalowych nerwów.

wysłane przez Pepe 235

Można śmiało pośmiac się z zawieszenia rezerw. Od 3 września we wszystkie dni powszednie jeździła góra jedna (zdarzały się dni że nie było wcale) bo albo to brak sprawnego wozu, albo nie było kogo wystawic. :/

wysłane przez Iwo

Owszem, ale oficjalnie były i MZK brało za to pieniążki. Teraz już ich nie dostaną za coś, czego fizycznie po prostu nie ma...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Titanic1912 5

A jak ma wyglądać obsługa taborowa w soboty i niedziele na 1. Bo chyba solówki jak mi się wydaje mogą być zbyt mało pojemnym taborem na tej linii...

Liczy się tylko Man:)
Titanic1912 napisał(a):

> A jak ma wyglądać obsługa taborowa w soboty i niedziele na > 1.

Podana jest w treści informacji.

wysłane przez Jasiek 36

Patrząc na te nowe rozkłady 1 i 9 mam nadzieję, że przestaną one obowiązywać przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia, bo jeśli nie to na Głębokie 25 i 26 grudnia przed godziną 11 i po 18 nie da się dojechać ani 1, która według rozkładu będzie kursowała tylko do Zajezdni Pogodno ani 9, która nie będzie wcale kursować. A tak po za tym to podoba mi się to rozdzielenie rozkładu sobotniego oraz niedzielnego dla linii 1. Mam nadzieję, że dla innych linii po zmianach rozkładów te dwa dni też będą się różnić.

wysłane przez lhb178 19

lukas napisał(a):

> Patrząc na te nowe rozkłady 1 i 9 mam nadzieję, że > przestaną one obowiązywać przed najbliższymi świętami > Bożego Narodzenia, bo jeśli nie to na Głębokie 25 i 26 > grudnia przed godziną 11 i po 18 nie da się dojechać ani > 1, która według rozkładu będzie kursowała tylko do > Zajezdni Pogodno ani 9, która nie będzie wcale kursować.

Rozkład specświąteczny jest jedynym stałym rozkładem na tabliczce 1 - tzn. zakładającym kursowanie linii 9.

> A > tak po za tym to podoba mi się to rozdzielenie rozkładu > sobotniego oraz niedzielnego dla linii 1. Mam nadzieję, że > dla innych linii po zmianach rozkładów te dwa dni też > będą się różnić.

Też i na dodatek bardzo podobnie :)

-- Engel fliegen einsam