Forum

Sobotnia próba drugiego składu "bulw"

zdjęcie
Sobotnia próba drugiego składu "bulw"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez t105n  49

Pewnie się czepiam, ale czy niemal każdy wagon musi byc inaczej oznakowany? Na drugim od góry są kolejno: herb, nazwa firmy i zajezdni, a na końcu numer boczny. Na pierwszym: herb, numer boczny, a na końcu nazwa firmy i zajezdni.

-- Węzeł anty-przesiadkowy "Kołłątaja"
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
t105n napisał(a):

> Pewnie się czepiam, ale czy niemal każdy wagon musi byc > inaczej oznakowany? > Na drugim od góry są kolejno: herb, nazwa firmy i > zajezdni, a na końcu numer boczny. Na pierwszym: herb, numer > boczny, a na końcu nazwa firmy i zajezdni.

Mnie ciekawi czemu z tyłu nad oknem nie pomalowali też na czerwono.

-- MAN NG272 #2254 ex 262 CV GmbH Cottbus

wysłane przez Mario  ?

MAN_2254 napisał(a):

> Mnie ciekawi czemu z tyłu nad oknem nie pomalowali też na > czerwono.

A po co, skoro będzie malowany w niedalekiej przyszłości na kremowy? :-/
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mario napisał(a):

> MAN_2254 napisał(a):

> > Mnie ciekawi czemu z tyłu nad oknem nie pomalowali też na > > czerwono. > > A po co, skoro będzie malowany w niedalekiej przyszłości na > kremowy? :-/

No ale to chyba bez różnicy bo zamiast malować na biało mogli na czerwono nie ;]

wysłane przez Mario  ?

pawelp19 napisał(a):

> No ale to chyba bez różnicy bo zamiast malować na biało mogli > na czerwono nie ;]

A daj spokój. Myślałem, że przyjadą już w nowych czerwonych barwach. A tak przyjechały jakby MZK wymyślił kolejną wersję malowania. Ale to już nie jest takie ważne. Ważne, żeby jeździły.

-- Teraz moim ulubionymi składami są: 1047+1048 i 1049+1050 ;-P
t105n napisał(a):

> Pewnie się czepiam, ale czy niemal każdy wagon musi byc > inaczej oznakowany?

A właśnie Jacek, że nie musi. :> #790 ma przeklejone numerki dokładnie tak, jak na nowej doczepce do niego.

wysłane przez t105n  49

man751 napisał(a):

> #790 ma przeklejone numerki > dokładnie tak, jak na nowej doczepce do niego.

A nie prościej było nakleić numery tak jak były na motorowych "bulwach"? Ja uważam, że układ powinien być jednakowy. Bardziej podoba mi się patrząc od góry: herb, zajezdnia, numer boczny.

-- Węzeł anty-przesiadkowy "Kołłątaja"
t105n napisał(a):

> Ja uważam, że układ powinien być jednakowy. Bardziej podoba > mi się patrząc od góry: herb, zajezdnia, numer boczny.

Pewnie, że tak byłoby elegancko, ale podobno trójkącik nieestetycznie wyglądał. A teraz to niby estetycznie jest. :D
> Pewnie, że tak byłoby elegancko, ale podobno trójkącik > nieestetycznie wyglądał. A teraz to niby estetycznie jest. :D

Albo nie spełniał kolejnych super-hiper wytycznych co do wielkości...

-- Dobry już byłem, teraz będę sobą

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
t105n napisał(a):

> A nie prościej było nakleić numery tak jak były na motorowych > "bulwach"?

Nie żebym był uprzedzony, ale jak widac na tym zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6bb3f19bf506fe34.html golęcin jakoś potrafił prawidłowo nakleic numerki na tyle pojazdu, bez kombinowania z innym szeregiem oznaczeń.

wysłane przez t105n  49

Przyjrzeliście się numerowi na wagonie #1030? Z prawej strony i z tyłu "10" jest inną czcionką, a "30" inną. Może to i szczegół, ale razi...