Forum

102Na #602 przejeżdża przez plac Rodła

zdjęcie
102Na #602 przejeżdża przez plac Rodła
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez Daniel

Przepraszam, ale co ten pan pokazuje prawą ręką?

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez Bauer

McBeZeL napisał(a):

> Przepraszam, ale co ten pan pokazuje prawą ręką?

Chyba to co pokazuje większość jak się foci pojazd który prowadzą.

wysłane przez mike_1994

Bauer napisał(a):

> Chyba to co pokazuje większość jak się foci pojazd który > prowadzą.

To miejsce musi coś mieć :D http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2007/1192995566.jpg

wysłane przez totu25

Bauer napisał(a):

> Chyba to co pokazuje większość jak się foci pojazd który > prowadzą.

Widocznie nie spodobał mu się autor zdjęcia :)

wysłane przez Bauer

totu25 napisał(a):

> Widocznie nie spodobał mu się autor zdjęcia :)

Nie ma co się śmiać, to już jest przegięcie i ostre chamstwo. Może jakiś list od miłośników do motorowych i kierowców aby tak nie postępowali?

-- Tymbark - 0zł Kamizelka - 0zł Statyw - 0zł - wrażenia z nocki - bezcenne!

wysłane przez totu25

Bauer napisał(a):

> Nie ma co się śmiać, to już jest przegięcie i ostre chamstwo. > Może jakiś list od miłośników do motorowych i kierowców aby > tak nie postępowali?

Można by było ale gdzie taki list wysłać ?do zarządu ? a zarząd by tylko wywiesił kartkę na korytarzu z informacją :/ więc wątpię czy coś to da
totu25 napisał(a):

> Można by było ale gdzie taki list wysłać ?do zarządu ? a zarząd > by tylko wywiesił kartkę na korytarzu z informacją :/ więc > wątpię czy coś to da

Przestańcie już pisać jeden na drugiego. Ty napiszesz do zarządu i zdjęcie w załączeniu a motorniczy wytoczy Ci sprawę za publikację jego twarzy na tej stronie.

wysłane przez mike_1994

662 napisał(a):

> Przestańcie już pisać jeden na drugiego. Ty napiszesz do zarządu i > zdjęcie w załączeniu a motorniczy wytoczy Ci sprawę za publikację > jego twarzy na tej stronie.

Ale my fotografujemy środki KM, a nie motorowych czy kierowców.

wysłane przez Daniel

mike_1994 napisał(a):

> Ale my fotografujemy środki KM, a nie motorowych czy kierowców.

Ale przy okazji twarze prowadzących...

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez 105ngs

McBeZeL napisał(a):

> Ale przy okazji twarze prowadzących...

Życie. Zastanawiałeś się kiedyś ile twarzy przeciętnych Kowalskich znajduje się w każdej codziennej gazecie ? Byłoby to chyba "lekko" śmieszne, gdyby reporter robiący zdjęcie gdzieś na ulicy pytał każdego przechodnia czy życzy sobie, aby gdzieś tam w tle został uwieczniony. Tak samo z tramwajem. Ja fotografuję pojazd, a kto go prowadzi mnie nie interesuje - za pulpitem może nawet pies siedzieć.
105ngs napisał(a):

> Życie. Zastanawiałeś się kiedyś ile twarzy przeciętnych > Kowalskich znajduje się w każdej codziennej gazecie ? Byłoby to > chyba "lekko" śmieszne, gdyby reporter robiący zdjęcie gdzieś na > ulicy pytał każdego przechodnia czy życzy sobie, aby gdzieś tam w > tle został uwieczniony. Tak samo z tramwajem. Ja fotografuję pojazd, > a kto go prowadzi mnie nie interesuje - za pulpitem może nawet pies > siedzieć.

Prawo to prawo. Jakby nie było motorniczy jednak jaet prowadzącym ten pojazd i nie jest psem. MOTORNICZY TO NIE PIES!
662 napisał(a):

> Prawo to prawo. Jakby nie było motorniczy jednak jaet prowadzącym ten > pojazd i nie jest psem. MOTORNICZY TO NIE PIES!

Właśnie Grzesiek, trochę przesadziłeś z tym tekstem.

Ale wracając do wątku - ewidentnie widać, że głównym celem zdjęcia jest tramwaj a nie motoriczy. Jest to element zdjęcia, którego się nie da wykadrować. Co innego gdyby były wrzucane same zdjęcia kabin z motorniczymi.

-- "A mi się wydaje, że na kolei będzie normalnie gdy osoby zarządzające nie będą nosić imion takich jak Władysław, Stanisław, Czesław, Józef czy Halina" - (C) głos na puszczy

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Bauer

Mareczek napisał(a):

> Właśnie Grzesiek, trochę przesadziłeś z tym tekstem.

Daj spokój, przecież nie porównał motorniczego do psa. Wyraził tylko swoją obojętność wobec tego kto może znajdować się w kabinie ;)

> Ale wracając do wątku - ewidentnie widać, że głównym celem > zdjęcia jest tramwaj a nie motoriczy.

I tak jest zawsze, nikt przecież nie foci specjalnie motorniczych bo to nie galeria osobistości.

-- Tymbark - 0zł Kamizelka - 0zł Statyw - 0zł - wrażenia z nocki - bezcenne!
Bauer napisał(a):

> Daj spokój, przecież nie porównał motorniczego do psa. Wyraził > tylko swoją obojętność wobec tego kto może znajdować się w > kabinie ;)

Jak miałem jakies 6 lat, to swojego czasu w jednej ze 120M na 69 jeździł kierowca z psem w kabinie xD, miał on tam swoje miski z jedzeniem i piciem ;]

-- Pozdrawiam stronniczą administrację :]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
DamTram napisał(a):

> Jak miałem jakies 6 lat, to swojego czasu w jednej ze 120M na 69 > jeździł kierowca z psem w kabinie xD, miał on tam swoje miski z > jedzeniem i piciem ;]

A ja jak miałem jakieś 24 i pół lat :-P to widziałem, jak z kabiny tramwaju linii 3 w Lesie Arkońskim wyszedł motorniczy psa wyprowadzić. Cóż samo życie. Zwięrzątka nie ma z kim zostawić, więc przynajmniej w kabinie będzie i na pętlach się powyprowadza. :-)

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez 105ngs

662 napisał(a):

> Prawo to prawo. Jakby nie było motorniczy jednak jaet prowadzącym ten > pojazd i nie jest psem.

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że niektórzy motorniczowie myślą, że miłośnicy fotografują ich, a nie tramwaje lub też boją się, że ich wizerunek może zostać gdzieś wykorzystany. A mnie jako fotografującego nie interesuje kto siedzi za pulpitem i nie jest moim celem wykorzystywanie wizerunku prowadzącego. Z tym psem to taka "metafora", żeby unaocznić m.in. tobie (bo czytając twoje posty wnioskuję, że jesteś motorniczym), że nie musisz się obawiać gdy ktoś fotografuje twój tramwaj. Zaręczam ci, że większość nie patrzy kto ten tramwaj prowadzi i nawet tego metaforycznego psa za sterem by nie zauważyła. ;> Poza tym, stosunkowo mało jest zdjęć, z których da się rozszyfrować twarz motorniczego. Zazwyczaj w kabinie jest ciemno, albo twarz zasłania jakiś słupek, roleta czy inne cudo. ;)

> MOTORNICZY TO NIE PIES!

Nie w tym sensie użyłem tego słowa - to nie było porównanie.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
662 napisał(a):

> Prawo to prawo.

Odgrzewamy stary kotlet.

Zgodnie z art. 81 ust. 2 pkt 2 u.pa.p.p. nie wymaga zezwolenia rozpowszechnianie zdjęć osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Przepis ten ma na celu umożliwienie prowadzenia działalności dokumentacyjnej, sprawozdawczej czy informacyjnej. Tylko w tym celu może być zatem publikowany omawiany rodzaj zdjęć.

W tym przypadku chodzi o zdjęcia, w których wizerunek osoby fizycznej stanowi jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości, tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia (wyrok s. apel. w Krakowie z 19.12.2001 r., I ACa 957/01, TPP 2002/3/107).

wysłane przez Bauer

662 napisał(a):

> Przestańcie już pisać jeden na drugiego.

Tu nikt nie pisze jeden na drugiego jak byś nie zauważył :|

> Ty napiszesz do zarządu i zdjęcie w załączeniu

Nikt nie mówi o załączaniu zdjęcia.

-- Tymbark - 0zł Kamizelka - 0zł Statyw - 0zł - wrażenia z nocki - bezcenne!

wysłane przez Daniel

totu25 napisał(a):

> a zarząd > by tylko wywiesił kartkę na korytarzu z informacją :/ więc > wątpię czy coś to da

Gratuluje optymizmu :)

Wątpię, żeby jakikolwiek list dał oznaki jakiejkolwiek poprawy, tak jest było i będzie, a jeśli kogoś to uraża - proces cywilny o (znieważenie?) naruszenie dóbr osobistych, no nie wiem, czegoś w tym kierunku w każdym bądź razie :)

-- Respect :)) #2855 :)) - SPAK = SZAJS

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)