Forum

Serwis KOMIS na Twoim pulpicie

Dziś prezentujemy zestaw trzech tapet pulpitu z KOMIS-owym motywem, przygotowanych przez Marcina Stefanowicza. Każdą z tapet można pobrać zarówno w wersji dla monitorów normalnych, jak i panoramicznych. Zapraszamy do galerii.

wysłane przez mike_1994

Wiem, że pewnie zawracam głowę, ale czy można by było umieścić również tapety dla normalnych monitorów (nie-panoramicznych :p) w wymiarze 1280x1024? Bo na 1024x768 na rozdzielczości 1280x1024 traci cały swój efekt :) Oczywiście nie wymagam tego, ale jeśli nie sprawia to większego kłopotu to miło by było :))

-- "Już każdy powiedział to co wiedział..." (c) Elektryczne gitary - I co ja robię tu (Killer)

wysłane przez Phobos 17

mike_1994 napisał(a):

> Wiem, że pewnie zawracam głowę, ale czy można by było > umieścić również tapety dla normalnych monitorów > (nie-panoramicznych :p) w wymiarze 1280x1024? Bo na 1024x768 > na rozdzielczości 1280x1024 traci cały swój efekt :) > Oczywiście nie wymagam tego, ale jeśli nie sprawia to > większego kłopotu to miło by było :))

Oj raczej nie należy się spodziewać - rozdzielczość 1280x1024 nie jest standardem VESA...

-- Inter arma enim silent leges

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez mike_1994

Phobos napisał(a):

> Oj raczej nie należy się spodziewać - rozdzielczość > 1280x1024 nie jest standardem VESA...

A 1280x960?

wysłane przez Phobos 17

mike_1994 napisał(a):

> A 1280x960?

Już prędzej. Ale nie potrafię podać terminu. Póki co wpadłem w amok szukania nowych materiałów do kolejnych tapet :)

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez mike_1994

Phobos napisał(a):

> Już prędzej. Ale nie potrafię podać terminu. Póki co wpadłem > w amok szukania nowych materiałów do kolejnych tapet :)

Spoko, ważne by były :)

wysłane przez kicek 1

Phobos napisał(a):

> Oj raczej nie należy się spodziewać - rozdzielczość > 1280x1024 nie jest standardem VESA...

Jak na złość są monitory LCD 17" i 19" z natywną rozdzielczością 1280x1024...

Czy nie można darować sobie tej stopki i pozostawić tylko podpis, który umieszczony na dole tapety ładnie chowałby się za paskiem zadań ?
:)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Gratulacje! Generalnie fajna sprawa z KOMISowymi tapetami, big up! Ale dorzucę małą sugestię, idąc tropem "podpowiedzi nigdy za wiele":

Do czego zmierzam - chodzi mi konkretnie o białą i czarną tapetę, z tematem z nagłówka strony. Otóż grafika wyszła przednia, ciekawe efekty, dobór zdjęć również spoko. Ale w tworzeniu tapet nie o to chodzi. Na moim pulpicie wisi mnóstwo ikonek, a chciałbym jednak mieć na nim KOMISową tapetę. Efekt zaś jest hm... dający po oczach. Wszystko się ze sobą zlewa, wyraźne kontury połączone z cieniami robią swoje i odnalezienie danej ikony staje się męczące. Aby dostosować tego typu grafikę do "klimatu" tapety, jednym z łatwiejszych i ciekawszych rozwiązań jest przyciemnienie całości, albo zastosowanie blura. Generalnie wysoki kontrast poprawia efekt, jest dobry na plakaty, ale nie sprzyja czytelności gdy na pulpicie pojawia się coś ważniejszego - ikony.

Także podsumowując: wielki big up za pomysł, ale założenie poprzeczki nieco wyżej jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. ;)

Pozdrawiam!

wysłane przez Phobos 17

> Do czego zmierzam - chodzi mi konkretnie o białą i czarną > tapetę, z tematem z nagłówka strony.

[ciach]

Ależ ja to wiem :) Każdy kto ma więcej niż 3-4 ikony na pulpicie może mieć z tym problem, dlatego powstała też od razu tapeta eNkowa :-) Problem z widocznością ikona w dwóch pierwszych tapetach postaram się rozwiązać, ale prawdopodobnie dopiero w kolejny weekend.

-- Inter arma enim silent leges

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez lukasz007 5

Daniel napisał(a):

> Tak na szybko, podoba się wam? Ew. co zmienić, czy > odpuścić sobie w ogóle? :>

Bardzo fajna tapeta, ja bym dał 8 z 10, bo ostrość #2553 trochę słaba.

-- Mój ulubiony autobus:
Solaris Urbino 12 III #2804

wysłane przez Daniel

lukasz007 napisał(a):

> Bardzo fajna tapeta, ja bym dał 8 z 10, bo ostrość #2553 > trochę słaba.

A to akurat jest najmniejszym problemem, bo sam "blurowałem" obraz, czyli manualnie rozmazywałem - jak usłyszę więcej głosów zniechęcenia to poprawię to ;)

-- Spak? Szajs.

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez kajetansz 65

Daniel napisał(a):

> A to akurat jest najmniejszym problemem, bo sam "blurowałem" > obraz, czyli manualnie rozmazywałem - jak usłyszę więcej > głosów zniechęcenia to poprawię to ;)

Tapeta jest OK, tylko całoś logo znaków przystanku i pasków trochę za ciemne, gdyż KOMIS ma bardziej jaśniejszą szatę. Z drugiej strony obawiam się, że wykorzystanie logo Komisu bez zgody administracji (jeśli była nie mam pytań) jest drobnym nadużyciem. Ogólne wrażenie OK.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez Daniel

kajetansz napisał(a):

> Tapeta jest OK, tylko całoś logo znaków przystanku i pasków > trochę za ciemne, gdyż KOMIS ma bardziej jaśniejszą szatę.

Też łatwizna jeśli chodzi o poprawę.

> Z > drugiej strony obawiam się, że wykorzystanie logo Komisu bez > zgody administracji (jeśli była nie mam pytań) jest drobnym > nadużyciem. Ogólne wrażenie OK.

Właśnie, obawiałem się trochę o to. Jeśli komuś przeszkadza - proszę usunąć tapety, przepraszam.

-- #2854 #2855 #2879

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

wysłane przez mike_1994

Daniel napisał(a):

> Tak na szybko, podoba się wam? Ew. co zmienić, czy > odpuścić sobie w ogóle? :>

Fajne :> Hmm, tylko oczywiście jeśli będzie zgoda to logo KOMISowe, a ten 2553 fajnie by wyglądał jak ten NL223 http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2008/1204367348.jpg Ostrość skierowana wyłącznie na pojazd :)

-- Żeby czytało się lepiej! :)

wysłane przez MQ ?

Wykorzystanie logo KOMIS-u wymaga zgody _autora_ tego logo.

wysłane przez Phobos 17

mkubien napisał(a):

> Wykorzystanie logo KOMIS-u wymaga zgody _autora_ tego logo.

Z w gwoli ścisłości - wykorzystanie któregokolwiek elementu graficznego tworzącego serwis wymaga mojej zgody.

Na chwilę obecną nie udzielam takiej zgody "a priori". Jeśli ktoś chce spróbować swoich sił, to zachęcam (tu kłania się pojęcie prawne zwane "dowolny użytek"). Warunek jest taki, aby podesłać mi efekt pracy przed publikacją w celu uzyskania zgody. I powiem wprost - jeśli całość mi się spodoba, to nie będę się wahał wyrazić zgodę na publikację.

-- Inter arma enim silent leges

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.