Forum

Kwietniowe zmiany w komunikacji

1 kwietnia nastąpią zmiany powszednich rozkładów jazdy linii 101, 106, 109, 110 i 111. Dodatkowo na liniach 52, 61 i 74 zostaną wprowadzone letnie rozkłady jazdy z polepszoną obsługą ogrodów działkowych.

wysłane przez Filip_Police

Hmmmm... I znowu będą pytania na linii 109/110/111 typu: "A gdzie to jedzie?" Wydaje mi się, że tak duża ilość kursów do Siedlic jest zbędna.

wysłane przez MQ ?

marcin_bozek napisał(a):

> Wydaje mi się, że tak duża ilość > kursów do Siedlic jest zbędna.

Rada Sołecka w Siedlicach ma na ten temat inne zdanie.
101

wysłane przez Pepe 235

Czy w kwestii brygad wielkopojemnych i szczytowej na linii 101 coś się zmieni jeśli chodzi o numerację?

wysłane przez MQ ?

man751 napisał(a):

> Czy w kwestii brygad wielkopojemnych i szczytowej na linii > 101 coś się zmieni jeśli chodzi o numerację?

Nie.

wysłane przez stoch

I znowu będzie zamieszanie. Linia 109 kursy na dwóch trasach: * Police Rynek - Police Tanowska Szkoła * Police Rynek - Police Osiedle Chemik

Linia 110: * Police Rynek - Siedlice

Linia 111: * Police Zajezdnia - Jasienica * Police Zajezdnia - Police Rynek * Siedlice - Jasienica

To ja mam rozwiązanie:

Linia 109: * Police Rynek - Police Tanowska Szkoła

Linia 110: * Jasienica - Siedlice

Linia 111:

* Police Zajezdnia - Police Rynek

Mam nadzieję, że nie było by wtedy problemów tak jak ktoś wspomniał : "A gdzie on jedzie?"

-- Linia 104: POLICE OSIEDLE CHEMIK - Wyszyńskiego - Bankowa - Przybora - Piłsudskiego - Mazurska - Kołłątaja - Dubois - Kuźnicka - ZAKłADY CHEMICZNE
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez 105ngs

stoch napisał(a):

[ciach]

Tylko, że ta mnogość wariantów tras nie wynika z "widzimisię" osoby układającej rozkład, a z tego, że między wspomnianymi przez ciebie liniami są przejścia. Większość kursów w zmienionych relacjach to kursy dojazdowe. Natomiast 109 do Chemika to oszczędność wozokm, a 111 do Jasienicy wynika z kolei z takiego zapotrzebowania.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Filip_Police

105ngs napisał(a):

> [mniam]

Na pewno jest to spowodowane wieloma obliczeniami. Ale wg mnie 101 i 111 jadące na trasie Police Rynek - Jasienica prawie jeden za drugim nie jest potrzebne. W takiej sytuacji powinnen być kurs z "nowych Polic" na Rynek i przesiadka i tak samo w druga stronę.

-- Kandyduję na prezydenta Bia... nie, nie, nie. Ja kandyduję na moderatora serwisu KOMIS!

wysłane przez MQ ?

marcin_bozek napisał(a):

> Na pewno jest to spowodowane wieloma obliczeniami. Ale wg mnie > 101 i 111 jadące na trasie Police Rynek - Jasienica prawie jeden > za drugim nie jest potrzebne.

Linie 101 i 111 przeznaczone są dla różnych grup pasażerów, więc ich synchronizacja na wspólnym odcinku nie jest bardzo istotna.

wysłane przez stoch

105ngs napisał(a):

[ciach]

Ja to wszystko wiem, ale to jest utrudnienie dla pasażerów (mam na myśli, że nie wiedzą gdzie autobus jedzie)

-- Linia 104: POLICE OSIEDLE CHEMIK - Wyszyńskiego - Bankowa - Przybora - Piłsudskiego - Mazurska - Kołłątaja - Dubois - Kuźnicka - ZAKłADY CHEMICZNE

wysłane przez mike_1994

stoch napisał(a):

> Ja to wszystko wiem, ale to jest utrudnienie dla pasażerów (mam > na myśli, że nie wiedzą gdzie autobus jedzie)

Ale od czego mamy wyświetlacze tablice i wszystko? Nie wina ZDiTMu, że niektórzy jeżdżą na pamięć, a potem dziwią się co robią tu a nie tam.

-- moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez stoch

mike_1994 napisał(a):

> Ale od czego mamy wyświetlacze tablice i wszystko? Nie wina > ZDiTMu, że niektórzy jeżdżą na pamięć, a potem dziwią się > co robią tu a nie tam.

Czyli wina kierowców

-- Linia 104: POLICE OSIEDLE CHEMIK - Wyszyńskiego - Bankowa - Przybora - Piłsudskiego - Mazurska - Kołłątaja - Dubois - Kuźnicka - ZAKłADY CHEMICZNE

wysłane przez kajetansz 65

stoch napisał(a):

> Czyli wina kierowców

Wtedy jeśli nie umieszczą odpowiedniego napisu na wyświetlaczu.

Штирлиц

wysłane przez mike_1994

stoch napisał(a):

> Czyli wina kierowców

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Mamy DOBRZE ustawione wyświetlacze, tablice boczne wskazują DOBRY kierunek jazdy, i tak jak Kajetan wspomniał jest adnotacja na tabliczce, ale niektórzy pasażerowie jeżdżą na pamięć a potem wyładowują się na kierowcach czemu ten autobus pojechał tu, a nie gdzie indziej.

-- moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez stoch

mike_1994 napisał(a):

> Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Mamy DOBRZE ustawione > wyświetlacze, tablice boczne wskazują DOBRY kierunek jazdy, i tak jak > Kajetan wspomniał jest adnotacja na tabliczce, ale niektórzy > pasażerowie jeżdżą na pamięć a potem wyładowują się na > kierowcach czemu ten autobus pojechał tu, a nie gdzie indziej.

Może zbyt rzadko jeździsz tymi liniami, bo kierowcy na linii 109 mają tablice "Police Rynek" - "Siedlice"...

-- Linia 104: POLICE OSIEDLE CHEMIK - Wyszyńskiego - Bankowa - Przybora - Piłsudskiego - Mazurska - Kołłątaja - Dubois - Kuźnicka - ZAKłADY CHEMICZNE

wysłane przez mike_1994

stoch napisał(a):

> Może zbyt rzadko jeździsz tymi liniami, bo kierowcy na linii 109 > mają tablice "Police Rynek" - "Siedlice"...

Ehhh, ale czy tak naprawdę ciężko pasażerowi spojrzeć na tabliczkę z rozkładem i zobaczyć gdzie jedzie to 109 czy inny stwór?

-- moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez kajetansz 65

mike_1994 napisał(a):

> Ehhh, ale czy tak naprawdę ciężko pasażerowi spojrzeć na > tabliczkę z rozkładem i zobaczyć gdzie jedzie to 109 czy inny > stwór?

Uwierz mi, ale bardzo trudno. Jeszcze trudniejsze nieraz bywa spojrzenie na przedni wyświetlacz. Ale wtedy pasażer sam jest sobie winien.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez MQ ?

mike_1994 napisał(a):

> Ehhh, ale czy tak naprawdę ciężko pasażerowi spojrzeć na > tabliczkę z rozkładem i zobaczyć gdzie jedzie to 109 czy inny > stwór?

Ale to nie zmienia faktu, że tablice i napisy na wyświetlaczach powinny być poprawne, a tymczasem mamy cyrk na kółkach. Mi już zdarzyło się jechać 109 w wersji skróconej do osiedla Chemik z numerem 107 na wyświetlaczach.

wysłane przez Luke_Police  163

mkubien napisał(a):

> Ale to nie zmienia faktu, że tablice i napisy na wyświetlaczach > powinny być poprawne, a tymczasem mamy cyrk na kółkach. Mi już > zdarzyło się jechać 109 w wersji skróconej do osiedla Chemik z > numerem 107 na wyświetlaczach.

Ja za to widziałem niedawno wyjazdowy 110 opisany jako LS do Siedlic, spotkałem też 109 w Siedlicach, 109 kursujące w dni powszednie wolne od nauki w szkołach, a także kierunek "Police Tanowska Szkoła" w godzinach późno-popołudniowych. O tylnych filmach w wozach marki Jelcz wolę nie pisać, bo tam to nawet F w Siedlicach zobaczyć można...

Technik serwisu :)

wysłane przez Filip_Police

Luke_Police napisał(a):

> O tylnych filmach w wozach marki Jelcz wolę nie pisać, bo tam to nawet F > w Siedlicach zobaczyć można...

Ale nie zaprzeczysz, że w tych pojazdach są już namalowane "110". Często-gęsto nie są wykorzystywane przez kierowców, ale to inna bajka ;]

-- "Prostytujemy! Protestujemy! STOP Moherom z radioodbiornikami!"

wysłane przez Luke_Police  163

marcin_bozek napisał(a):

> Ale nie zaprzeczysz, że w tych pojazdach są już namalowane "110". > Często-gęsto nie są wykorzystywane przez kierowców, ale to inna > bajka ;]

W tych co miały naprawę lub remont - są (#3001, #3004) w pozostałych niekoniecznie.

Technik serwisu :)

wysłane przez kajetansz 65

mike_1994 napisał(a):

> Ale od czego mamy wyświetlacze tablice i wszystko? Nie wina > ZDiTMu, że niektórzy jeżdżą na pamięć, a potem dziwią się > co robią tu a nie tam.

No i również jest odpowiednia adnotacja na tabliczce rozkładu jazdy na każdym przystanku.

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez MQ ?

stoch napisał(a):

> Linia 110: > * Jasienica - Siedlice

Kurs w takiej relacji (a dokładnie to w przeciwnej) będzie tylko jeden. A przecież nie chodzi o to, żeby uruchamiać kursy "bo tak".

Ja wiem, że rozkład jest strasznie zamieszany (jako ciekawostka - rozkład dla kierowcy dla trzeciej brygady ma coś koło 40 cm długości), ale jest on wypadkową godzin rozpoczęcia i zakończenia lekcji w gimnazjum na Tanowskiej, wniosków pasażerów i pomysłów gminy Police. Dodam, że pomysły (bynajmniej nie moje) na dalsze skomplikowanie przebiegu tras jeszcze się nie skończyły.

Obecnie wprowadzanie większych zmian nie ma sensu, bo zaraz kończy się rok szkolny, ale przez wakacje spróbuję to jakoś "wygładzić", żeby wyglądało sensowniej. Nie wiem, czy nie trzeba by było powrócić do pomysłu piątego autobusu, żeby wszystkich zadowolić.

wysłane przez stoch

mkubien napisał(a):

[ciach]

Jak chcesz to "wygładzić"?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez MQ ?

stoch napisał(a):

> Jak chcesz to "wygładzić"?

Jeszcze nie wiem i na razie chyba nie ma potrzeby sobie zaprzątać tym głowy. Na liście "do zrobienia" na wyższej pozycji jest letnie 107.

wysłane przez Robert 5

mkubien napisał(a):

> [...] > Obecnie wprowadzanie większych zmian nie ma sensu, bo zaraz > kończy się rok szkolny, ale przez wakacje spróbuję to > jakoś "wygładzić", żeby wyglądało sensowniej.

Hmm... Wewnątrzpolickie linie autobusowe są wprawdzie dla mnie czymś jakby egzotycznym ;) ale po zapoznaniu się z ich rozkładami, pierwsza propozycja uporządkowania jaka mi się nasunęła, to formalne wydłużenie linii 109 do Jasienicy. Nie wiem czemu ma służyć obecne sztuczne przemianowanie kursu z Polic Szkoły o 14:44 ze 109 na 111, skoro i tak większość kursów 111 kończy na Rynku. Tak samo kursy z Jasienicy o 7:03 i 14:03, skoro są wykonywane jako 109 (i słusznie), to nie wiem co one na części swej trasy robią w tabeli 111. To tyle ode mnie. ;-)
Robert napisał(a):

> [...] Nie > wiem czemu ma służyć obecne sztuczne przemianowanie kursu z > Polic Szkoły o 14:44 ze 109 na 111, [...]

Po zmianie obowiązującej od 1 kwietnia, gdy dla odmiany kurs ten będzie wykonywany z Siedlic (Siedlice pętla 14:46), proponowałbym oznakować go jako linię 110 i wydłużyć oficjalnie trasę tej linii do Jasienicy (analogicznie do 109 w stronę przeciwną). Niestety zmiana miejsca odjazdu z Tanowskiej na Siedlice trochę skomplikuje całą sprawę, bo 109 i 110 będą się pojawiać w Jasienicy jednokierunkowo. :-]

wysłane przez Luke_Police  163

mkubien napisał(a):

> Nie wiem, > czy nie trzeba by było powrócić do pomysłu piątego > autobusu, żeby wszystkich zadowolić.

A ja nie wiem co będzie się działo, gdy przy okazji przyszłorocznego remontu nawierzchni ulicy Wyszyńskiego pojawią się autobusy na osiedlu Anny Jagielonki. Być może po jego zakończeniu ktoś będzie walczył o wprowadzenie w życie pomysłu kolejnego wariantu trasy 109 (czy może 108?) przez Roweckiego i "Rurową" zamiast Wyszyńskiego i Piłsudskiego... No chyba, że na Roweckiego pojedzie linia 107, bo i takie pomysły były...

Technik serwisu :)

wysłane przez MQ ?

Luke_Police napisał(a):

> A ja nie wiem co będzie się działo, gdy przy okazji > przyszłorocznego remontu nawierzchni ulicy Wyszyńskiego > pojawią się autobusy na osiedlu Anny Jagielonki. Być może po > jego zakończeniu ktoś będzie walczył o wprowadzenie w życie > pomysłu kolejnego wariantu trasy 109 (czy może 108?) przez > Roweckiego i "Rurową" zamiast Wyszyńskiego i Piłsudskiego...

Podczas budowy ronda też mieliśmy różne ciekawe objazdy, z których nic na stałe nie wynikło.

Oczywiście, jeśli gmina Police wyrazi wolę obsługi głębi osiedla komunikacją miejską i zadeklaruje, że uporządkuje tam sytuację (progi zwalniające, parkujące po obu stronach ulicy samochody), a dodatkowo w budżetach Polic i Szczecina znajdą się środki na uruchomienie tam komunikacji, to nic nie będzie stało naprzeciwko.

Ciekawostka - w ZDiTM-owym systemie do układania rozkładów jazdy można znaleźć rozkład prawdopodobnie pierwowzoru obecnej linii 106 - linię 104 na trasie Police Szkoła - Głębokie, właśnie przez Rurową i Roweckiego. Ale czy konieczne jest obecnie ciągnięcie linii do Tanowskiej, czy może raczej uruchomienie kursów na zasadzie 55BIS (dojazd do pętli "Osiedle Chemik"), to już do rozważenia przez władze Polic.

wysłane przez Luke_Police  163

mkubien napisał(a):

> Ale czy konieczne jest obecnie > ciągnięcie linii do Tanowskiej, czy może raczej uruchomienie > kursów na zasadzie 55BIS (dojazd do pętli "Osiedle Chemik"), to > już do rozważenia przez władze Polic.

W zasadzie i jedno i drugie rozwiązanie miałoby sens i warte jest rozważenia. Uruchomienie 109bis (czy może nazwijmy to 108, żeby nie mnożyć wariantów 109), na trasie Osiedle Chemik - Roweckiego (przystanek linii pracowniczych) byłoby wsparciem dla osób starszych i niepełnosprawnych robiących zakupy w "Kindze". Choć nie wiem czy nie lepsza byłaby linia okrężna trasą: Osiedle Chemik (pętla) - Wyszyńskiego - Roweckiego - 26 Kwietnia - Okulickiego - Wyszyńskiego - Osiedle Chemik (przystanek 103, 106, 109 i 111). Z kolei rozwiązanie przez Rurową z pętlą pod Szkołą przy Tanowskiej zastąpiłoby obecne 109 na trasie od Osiedla Chemik do "Police Tanowska Szkoła". Większość uczniów i tak wsiada/wysiada właśnie na Chemiku.

Technik serwisu :)