Forum

Komunikacja na wakacje

W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego, 23 czerwca oraz 1 lipca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dlaczego likwidują 8? Przecież mogłaby ta linia kursować z Basenu Górniczego na Gumieńce wg okrojonego rozkładu jazdy. Moim zdaniem to zły pomysł.

wysłane przez lhb178 19

Zbyszek napisał(a):

> Dlaczego likwidują 8? Przecież mogłaby ta linia kursować > z Basenu Górniczego na Gumieńce wg okrojonego rozkładu > jazdy.

Okrojonego znaczy co ile?

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Okrojony, tzn co 12 - 15 minut

wysłane przez lhb178 19

Zbyszek napisał(a):

> Okrojony, tzn co 12 - 15 minut

Obstawiam, że Gumieńce wolą mieć dowolny tramwaj co 12 minut, niż tramwaj do Basenu co 15.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

A ja bym przywrócił "8" na Basen G. z częstotliwością 12 minut, a 7 puścił z częstotliwością 15 - 20 minut. Na Krzekowie jest "5", więc można też dojechać do Centrum. Z Boh. Warszawy jest "9" wieć też nie ma problemu dojechania do Bramy Portowej.

wysłane przez lhb178 19

Zbyszek napisał(a):

> A ja bym przywrócił "8" na Basen G. z częstotliwością 12 > minut, a 7 puścił z częstotliwością 15 - 20 minut.

Sądząc z obserwacji nawalonych w 3D tramwajów jadących w kierunku Krzekowa, zyskałbyś dozgonną wdzięczność pasażerów.

> Na Krzekowie > jest "5", więc można też dojechać do Centrum. Z Boh. Warszawy > jest "9" wieć też nie ma problemu dojechania do Bramy Portowej.

Szczególnie że 9 niekoniecznie jest skoordynowana na przesiadki z 5.

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez Phobos 17

12/8+3/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Lasu Arkońskiego z oznakowaniem linii 3)

Jak dla mnie cudo :-) Olaf, a nie dało rady zrobić też kursu w przeciwnej relacji? :-D

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez lhb178 19

Phobos napisał(a):

> 12/8+3/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Lasu Arkońskiego z > oznakowaniem linii 3) > > Jak dla mnie cudo :-)

Mnie też się podoba ;)

> Olaf, a nie dało rady zrobić też > kursu w przeciwnej relacji? :-D

Jak posiłki będą o 6.30 albo 13.30 to owszem :P

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez DamTram

w dni powszednie: 12/4+7/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Basenu Górniczego z oznakowaniem linii 7, na odcinku Dworzec Niebuszewo - Wyszyńskiego oznakowanie linii 2 na wyświetlaczach)

Czy ja dobrze rozumiem, że ta dziwna przejściówka jest uwzględniona w rozkładzie linii 2 od Dw. Niebuszewo do Wyszyńskiego, a dalej jako 7? To nie lepiej zrobić 12/4+2/x+7/8 (ale 7/8 dopiero z BG)?

-- Koniec końca końców końcowych których końca nie widać bo są wykońcowane

wysłane przez lhb178 19

DamTram napisał(a):

> w dni powszednie: > 12/4+7/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Basenu Górniczego z > oznakowaniem linii 7, na odcinku Dworzec Niebuszewo - > Wyszyńskiego oznakowanie linii 2 na wyświetlaczach) > > Czy ja dobrze rozumiem, że ta dziwna przejściówka jest > uwzględniona w rozkładzie linii 2 od Dw. Niebuszewo do > Wyszyńskiego, a dalej jako 7?

Do Bramy jest w rozkładzie 12.

> To nie lepiej zrobić > 12/4+2/x+7/8 (ale 7/8 dopiero z BG)?

Lepiej, ale nikt by się w tym nie połapał...

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez MaK

DamTram napisał(a):

> To nie lepiej zrobić 12/4+2/x+7/8 (ale 7/8 dopiero z BG)?

A to jakiś wzór na częstotliwość kursowania linii tramwajowych w dni deszczowe czy co? Mógłbyś przedstawić to w wersji bardziej uproszczonej?

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.- A to zmienia postać rzeczy.

wysłane przez DamTram

MaK napisał(a):

> DamTram napisał(a):

> > > To nie lepiej zrobić 12/4+2/x+7/8 (ale 7/8 dopiero z BG)? > > A to jakiś wzór na częstotliwość kursowania linii > tramwajowych w dni deszczowe czy co? Mógłbyś przedstawić to > w wersji bardziej uproszczonej?

To "x" oznacza brygadę, którą będzie miała ta "dwójka", która przejdzie z 12/4. chodzi o to, że przejście jest z 12/4 (z Dw. Niebuszewo) na 7/8 (Basen Górniczy), ale ono jest oznaczone do pl. Rodła jako linia 12. Mi natomiast chodzi o to, że jeżeli tramwaj pokonuje cały kurs na trasie "dwójki" to powinien być on właśnie w rozkładzie tej linii wpisany.

-- Koniec końca końców końcowych których końca nie widać bo są wykońcowane

wysłane przez M21 8

Ale wy macie świadomość, że motorniczowie nie bedą jedzić 8Bis ze względu na warunki sanitarne, które są wbrew prawu?

wysłane przez lhb178 19

M21 napisał(a):

> Ale wy macie świadomość,

Kto to jest "wy"?

> że motorniczowie nie bedą jedzić > 8Bis ze względu na warunki sanitarne, które są wbrew prawu?

A podobno MZK płaci za możliwość korzystania z toalety na Dworcowej.

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez M21 8

lhb178 napisał(a):

> A podobno MZK płaci za możliwość korzystania z toalety na > Dworcowej.

A zostawisz tramwaj na tym spadku na Dworcowej i pójdziesz sobie na jakieś 5 min? Jak tak to odważny jesteś.

--

wysłane przez Mareczek 5

M21 napisał(a):

> A zostawisz tramwaj na tym spadku na Dworcowej i pójdziesz sobie > na jakieś 5 min? Jak tak to odważny jesteś.

A co ma do tego ZDiTM? To czy tramwaj trzyma na spadku czy nie, to już tylko problem MZK.

-- "Cudowne dziecko dwóch pedałów..." - (C) Włodzimierz Szaranowicz o jednym z kolarzy.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez M21 8

Mareczek napisał(a):

> A co ma do tego ZDiTM? To czy tramwaj trzyma na spadku czy nie, to > już tylko problem MZK.

Nie no oczywiscie, tylko że: 1) Przystanek nie może być na tak dużym spadku, 2) Warunki sanitarne jakie panują na 8bis są niezgodne z prawem (patrz sanepid), 3) Czemu 7 nie skrócono do Dworcowej skoro na Krzekowie jest normalny punkt a na "ósemce" nie ma na żadnej pętli?
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mareczek 5

M21 napisał(a):

> Nie no oczywiscie, tylko że: > 1) Przystanek nie może być na tak dużym spadku,

Szukam po googlach i mało info na ten temat, ale tak pi razy drzwi widzę, że max 4%. Mierzyłeś ile tam jest? Z resztą, skoro przystanek przeniesiono tam kilka lat temu tzn. że może być.

> 2) Warunki sanitarne jakie panują na 8bis są niezgodne z prawem > (patrz sanepid),

O to już chyba do pracodawcy.

> 3) Czemu 7 nie skrócono do Dworcowej skoro na Krzekowie jest > normalny punkt a na "ósemce" nie ma na żadnej pętli?

Bo więcej osób z Basenu jeździ 7 niż 8. Ponadto bezsensowne jest utrudnianie życia kilku tysiącom pasażerów dzienne, gdyż MZK nie jest w stanie zapewnić warunków socjalnych 4 motorniczym.

-- "Cudowne dziecko dwóch pedałów..." - (C) Włodzimierz Szaranowicz o jednym z kolarzy.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez M21 8

Mareczek napisał(a):

[ciach]

To zapraszam do pracy na 10 godzin bez możliwości załatwienia podstawowych potrzeb sanitarnych skandal i tyle na ten temat.

wysłane przez Wojtek 24

M21 napisał(a):

> To zapraszam do pracy na 10 godzin bez możliwości załatwienia > podstawowych potrzeb sanitarnych skandal i tyle na ten temat.

Jak pisze Mareczek to masz możliwość załatwienia potrzeb sanitarnych na Dworcowej. Więc zaciągasz "ręczny" i idziesz oddać stolec. Jak wóz zjedzie na dół to nie będzie Twoja wina.

wysłane przez Pepe 235

Wojtek napisał(a):

> Jak pisze Mareczek to masz możliwość załatwienia potrzeb > sanitarnych na Dworcowej. Więc zaciągasz "ręczny" i idziesz oddać > stolec. Jak wóz zjedzie na dół to nie będzie Twoja wina.

Motorniczowie znaleźli już sposób korzystania z WC na Dworcowej. Skład zostawiają na "w miarę równym" przystanku "Dworcowa" linii 6, akurat rozkład popołudniu pasował i nie blokowano "szóstek" jadących na Pomorzany.

wysłane przez Wojtek 24

MAN751 napisał(a):

> Motorniczowie znaleźli już sposób korzystania z WC na Dworcowej.

A gdzie motorowi mają toalety?

wysłane przez DamTram

Mareczek napisał(a):

> Bo więcej osób z Basenu jeździ 7 niż 8. Ponadto bezsensowne jest > utrudnianie życia kilku tysiącom pasażerów dzienne, gdyż MZK nie > jest w stanie zapewnić warunków socjalnych 4 motorniczym.

Jeździ więcej ponieważ: - jeździ częściej - jedzie parę minut przed 8

-- Koniec końca końców końcowych których końca nie widać bo są wykońcowane

wysłane przez Mareczek 5

DamTram napisał(a):

> Jeździ więcej ponieważ: > - jeździ częściej > - jedzie parę minut przed 8

Obecnie, gdy 8 była wciśnięta między 7 a 2, obserwacje nie były zbyt obiektywne. Ale obiektywne są wyniki z czasów gdy do Basenu jeździła tylko 7 i 8. "Ósemka" na odcinku Basen - Wyszynskiego przewiozła zaledwie 83% pasażerów w stosunku do 7.

-- "Cudowne dziecko dwóch pedałów..." - (C) Włodzimierz Szaranowicz o jednym z kolarzy.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez lhb178 19

M21 napisał(a):

> A zostawisz tramwaj na tym spadku na Dworcowej i pójdziesz sobie > na jakieś 5 min? Jak tak to odważny jesteś.

Raczej odważni są ci, co wypuszczają na miasto tramwaj niespełniający wymogów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych tramwajów i trolejbusów. A już sporo było przykładów na to, że to się może źle skończyć.

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez t105n  49

M21 napisał(a):

> (...) motorniczowie nie bedą jedzić 8Bis ze względu na warunki sanitarne (...)

Nie wiem z jakiego względu, ale niektórzy jeżdżą na nieistniejącej linii D8.

-- Pasażerka: "Czy na Bramie Portowej mogę się przesiąść do dziewiątki?"
Motornicza linii 8: "Nie wiem, ja jeżdżę ósemką. Dziewiątka to inna zajezdnia."

wysłane przez Iwo

t105n napisał(a):

> Nie wiem z jakiego względu, ale niektórzy jeżdżą na > nieistniejącej linii D8.

Ano z takiego, że nie ma wgranych nowych letnich rozkładów do sterowników.

-- Bozia dała rączki? Dała
MZK dało guziki...

wysłane przez Iwo

M21 napisał(a):

> Ale wy macie świadomość, że motorniczowie nie bedą jedzić > 8Bis ze względu na warunki sanitarne, które są wbrew prawu?

Jakoś dziś widziałem komplet na "bisie"...

-- Bozia dała rączki? Dała
MZK dało guziki...

wysłane przez Pepe 235

Iwo napisał(a):

> Jakoś dziś widziałem komplet na "bisie"...

Skład 1033+1034 8Bis/2 nawet po godzinie 16 -> D8 twardo.

wysłane przez pawelp19 −3

MAN751 napisał(a):

> Skład 1033+1034 8Bis/2 nawet po godzinie 16 -> D8 twardo.

Ja w środę jechałem bisem w stronę centrum, który na wyświetlaczu w środku wagonu pokazywał: 8 Gumieńce Trasa: Wiszesława - Dworcowa :D

wysłane przez Pepe 235

Rozkład ZDITM-u powieszony na Dworcu Niebuszewo:

17:07 kurs trasą linii 2 do Basenu Górniczego 17:19 kurs jako linia 8bis do Dworcowej

Dzisiejsza (23 czerwca) rzeczywistość:

17:07 kurs jako linia 8 do Dworcowej (wagon KT4Dt #104 z 12/2) 17:19 kurs trasą linii 2 jako linia 7 do Basenu (wagon KT4Dt #118 z 12/4) 17:31 kurs jako linia 2 do Basenu Górniczego (wagon KT4Dt #117 z 12/6), dodam że nieujęty w żadnym rozkładzie.

O co tu biega? Coś przeoczyłem?

wysłane przez lhb178 19

MAN751 napisał(a):

> Dzisiejsza (23 czerwca) rzeczywistość: > > 17:07 kurs jako linia 8 do Dworcowej (wagon KT4Dt #104 z > 12/2) > 17:19 kurs trasą linii 2 jako linia 7 do Basenu (wagon KT4Dt > #118 z 12/4) > 17:31 kurs jako linia 2 do Basenu Górniczego (wagon KT4Dt > #117 z 12/6), dodam że nieujęty w żadnym rozkładzie. > > O co tu biega? Coś przeoczyłem?

Rzeczywistość była zgodna z założeniami, a niektóre rzeczy trochę mniej :>

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez DamTram

lhb178 napisał(a):

> Rzeczywistość była zgodna z założeniami, a niektóre > rzeczy trochę mniej :>

12/8+3/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Lasu Arkońskiego z oznakowaniem linii 3), 12/12+3/9,

Jeżeli wziąć pod uwagę, to że pierwsze przejście jest rano (w rozkładzie linii 12 z Dworca niebuszewo o 8:13), to gdzie jest to drugie przejście? Na Pomorzanach czy też taka jak rano, a jeżeli tak to o której?

-- Koniec końca końców końcowych których końca nie widać bo są wykońcowane

wysłane przez lhb178 19

DamTram napisał(a):

> Jeżeli wziąć pod uwagę, to że pierwsze przejście jest rano > (w rozkładzie linii 12 z Dworca niebuszewo o 8:13), to gdzie > jest to drugie przejście? Na Pomorzanach czy też taka jak rano, > a jeżeli tak to o której?

Na Pomorzanach 18.15-35 (12 kończące na Niebuszewie już były zajęte ;).

-- ...tylko domek z kart

wysłane przez DamTram

DamTram napisał(a):

> 12/8+3/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Lasu Arkońskiego z > oznakowaniem linii 3), > 12/12+3/9,

Właśnie sprawdziłem czy to się zgadza i niestety jest trochę inaczej... rano to 12/12 przechodzi na 3/8, a po południu 12/8 idzie na 3/9.

powinno być tak: 12/12+3/8 (kurs z Dworca Niebuszewo do Lasu Arkońskiego z oznakowaniem linii 3), 12/8+3/9 (przejście na Pomorzanach).

-- Koniec końca końców końcowych których końca nie widać bo są wykońcowane

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Ale i tak od września ponoć na Gumieńce nie będzie kursować tramwaj. I nie wiadomo co będzie z linią 8.

wysłane przez Pepe 235

Zbyszek napisał(a):

> Ale i tak od września ponoć na Gumieńce nie będzie > kursować tramwaj. I nie wiadomo co będzie z linią 8.

Zawieszka. Co innego możesz zrobić? Oczywiście pomijając kilkanaście dni w okolicach WŚ.

wysłane przez lhb178 19

MAN751 napisał(a):

> > Ale i tak od września ponoć na Gumieńce nie będzie > > kursować tramwaj. I nie wiadomo co będzie z linią 8. > > Zawieszka. Co innego możesz zrobić? Oczywiście pomijając > kilkanaście dni w okolicach WŚ.

Położą tory na te kilkanaście dni? :>

-- ...tylko domek z kart