Forum

Schemat pętli "Police Jasienica pętla"

zdjęcie
Schemat pętli "Police Jasienica pętla"

wysłane przez MarcinB

Tytuł schematu to, ... takie masło maślane...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez stoch

Mr_Reaper napisał(a):

> Tytuł schematu to, ... takie masło maślane...

Skargi i zażalenia do ZDiTM... :P w treści wpisz, że takie nazwy przystanków są :)
Mr_Reaper napisał(a):

> Tytuł schematu to, ... takie masło maślane...

Żadne masło maślane, ani akwen wodny. :-P Schemat pętli "Nazwa pętli".

Штирлиц

wysłane przez MarcinB

kajetansz napisał(a):

> Żadne masło maślane, ani akwen wodny. :-P Schemat pętli > "Nazwa pętli".

Dobra, są to kluski z makaronem i kartofle z ziemniakami, a dla smakoszy ser z twarogiem. To co jest w opisie, jest złe. Jest jak już: Jasienica Pętla (vide: http://www.sppk.pl/komunikacja/trasa.samorzadowa.htm), lub POLICE JASIENICA PĘTLA (vide: http://www.zditm.szczecin.pl/rozklady/). Może jestem czepliwy, ale pętla pisana z małej, już nie stanowi nazwy własnej, tylko właśnie masło maślane.

-- قبلة لي كل الحمار ، ولكن الورقة التي لا فوضى
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Mr_Reaper napisał(a):

> Może jestem czepliwy, ale pętla pisana z małej

To teraz ja się przyczepię, gdyż widzę, że ten błąd pojawia się w wielu postach na tym forum i nikt nie zwraca na to uwagi. Przez 4 lata liceum, mój polonista pouczał moją klasę, że w kontekście pisania jakiegoś wyrazu nie mówimy "z małej litery" czy "z dużej litery", ale "małą literą" lub "wielką literą".

-- Szczecin, czy Wrocław - gdziekolwiek jestem, zawsze chętnie zajrzę na Komis :)

Technik serwisu :)

wysłane przez MarcinB

Luke_Police napisał(a):

> Przez 4 lata liceum, mój polonista pouczał moją klasę, że w > kontekście pisania jakiegoś wyrazu nie mówimy "z małej > litery" czy "z dużej litery", ale "małą literą" lub > "wielką literą".

I Twój polonista miał całkowitą rację. W języku polskim, piszemy tak jak napisałeś. Moja polonistka, też pewnie tak mówiła, tylko ja nie słuchałem :) Pisanie "z małej litery", to zapożyczenie z języka rosyjskiego.

-- قبلة لي كل الحمار ، ولكن الورقة التي لا فوضى

wysłane przez Wojtek 24

Jeżeli już ktoś zaczął o tej pętli to ja też się dołącze. Po co autor na siłę "upiększa" schemat pętli dodając znaki poziome, m.in. P-6, P-17, P-13. Przecież ich tam nie ma, więc nie widzę sensu tego umieszczać, w końcu schemat ma być jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości. To taka drobna uwaga na przyszłość.

wysłane przez BatiX  14

A czy ulica Ogrodowa w miejscu, w którym znajdują się przystanki nie jest znacznie szersza od pozostałych ulic? Wydaje mi się, że tam spokojnie ze 4 takie pasy by się zmieściły.